Buradasınız: HomeGünün Gökyüzü

Ay bugün Başak burcundan Terazi burcuna geçiş yapıyor.14.27 ile 20.36 arası, Mars enerjinin, değişken ateş elementinin ağır bastığı bugünde bir şeyleri oldurmanın peşinde koşmak yerine sinerjiye ayak uydurup, iyi bildiğimiz işleri hal yoluna koyabilmek daha faydalı olabilir.

Sufra menzilinin hissedileceği bir zaman kalitesi, Ay’ın boşlukta olmasını destekler gibi, müdahale etmeden, küçük hareketlerle kendimiz geri çekmeye elverişli …

Ay’ın Terazi’ye geçmesi ile birlikte ilişkiler ana gündem maddesi olma özelliğini daha da kuvvetlendirecek, uyum  ve işbirliği ihtiyacımız artabilir.

Gün boyunca Ay- Venüs- Mars kavuşumu ve Şiron ile Satürn’den sert açıları söz konusu. İlişkilerde duygusal dalgalanmayı, yaralarla yüzleşmeyi ,bunu yaşarken de kısıtlanmışlık, engellenmişlik, hangi yöne gideceğini bilememe halini, aksiyon almaya cesareti olsa bile bir takım engellerle karşılaşmayı getirebilir. Terazi yeniayı bu netleşmeler açısından değerlendirilebilir.

Merkür Akrep burcuna geçiş yapacak, üstelik bunu Jüpiter ile kavuşumdayken…Akrep özelliklerini gündemimizde daha net algılamaya başlayacağız.Merkür akıldır, zihindir, nasıl kavradığımızdır, nasıl düşündüğümüz ve konuştuğumuzdur. Akrep burcu sezgiseldir, derin bakar olaylara, takipçi ve araştırmacıdır, derinde olana karşı merak duygusu ile birçok özelliğimiz ile yüzleşme, birçok kararlar alma hali söz konusu. Belki birçoğumuz için gerçekten bizi neyin mutlu ettiğini bilmiyorduk ve yüzeyseldik, derinlere inebileceğiz bu dönem. Para gündemde olacaktır.

Bu zamanlarda aklımız, fikrimiz kendi olanaklarımızdan çok başkalarının olanakları üzerinde yoğunlaşabilir. Borç, alacak ilişkilerine ya da eski hesaplara gömülüp, geçmişte olsa tahsilât yapmaya başlayabiliriz. Gizli şeyler üzerinde merakımız artar.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

Ay Başak burcunda…

Saat 17.00 sularına kadar Zebra  menzilinde olan, Ay sonrasında Sufra konağına geçecek. Gün boyu bu saate kadar, yapacağımız işlerde odaklanmayı kolaylayan, güç ile ilgili hakimiyet sağlayan, şifa, rahmet, bereket enerjisinin kendisini gösterdiği bir zaman kalitesi. Sonrasında hal yoluna girebilmesi için içinde olduğumuz mevzuların kenara çekilip kendiliğindenliğe bırakma ve dinlenme zamanı başlıyor.

Öğle vakitlerine kadar genel anlamda beklenmeyen gelişmelere gebe bir hal söz konusu olabilir.

Gün içinde duygularla ilgili aldanma, kendi hissettiklerinden ,algından emin olamama hali olabilir. Küçük resimde kaybolmadan büyük resmi yakalmaya çalışmak faydalı olacaktır.

Ay ve Pluto arasaındaki olumlu kaış bize içsel olarak güç verirken,  toprak elementinin ağırlığı ile sabitleme , somtlama ihtiyacı içinde olabiliriz ama günün sinerjisi oldukça değişken bir  zaman kalitesi içimde… Çok zorlamadan gücü dengeli bir eşklide kullanabilmek daha verimli kılacaktır.

Gece vakitlerinde Ay' ın Mars ve Şiron ile görünümü genel eğilimi düşündüğümde, erkence yatmanın ya da pasifize olmanın faydalı olacağını işaret etmekte, bu görünüm daha farklı bir yaklaşımla da kullanabilir, kendi ile yüzleşmeye cesareti olanlar için farklı bakış açıları geliştirmek için verimli olabilir.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ay Aslan’da iken 08.28- 14.19 arasında boşlukta olacak. Pazar sabahına yakışan bir boşluk dilimi olmuş, aile ve yakınlarla geçirilecek bir zaman kalitesi. Haftanın tembellik hakkını kullanmak için ideal. Ve sonrasında Başak burcuna geçiş yapacak.

Cephe menzili,  talep edilirse yardım bulunabileceğine dair mesaj içeren bir menzildir.

Ay Başak’ta iken daha kolay odaklanabilir ve organize oluruz. Pratik çözümler üretebilir, detay isteyen işlerle ,temizlik işleri ile ilgilenebiliriz. İlişkilerimizde zaman zaman eleştirel yaklaşımlar içinde olabiliriz. Kendimizden daha mükemmeli talep ederken aynısını yansıtma olarak diğerlerinden bekleyebiliriz. Farkında olalım.

Gün boyunca Ay ile Jüpiter arasında rahat bir akış var, Jüpiter’in besleyen etkisini değerlendirelim.

Gün içinde Ay ile Pluto arasındaki gerilimli açı gün içinde zaman zaman kendini hissettirebilir. Duygusal olarak derinlerde olanı hissetmek, manipülatif etki altında hissetmek, bir şeyleri bırakamama algısı, alanda kendine ait olmayan algılar , hisler söz konusu olabilir. Daha önce iç dünyamızda görmediklerimizi yakalamak için bir fırsat olarak kullanılabilir en iyi halde, beceri isteyen bir görünüm.

Uranüs’ün önümüzdeki Terazi yeniayında da etkin olacak anilikler kendini gösterebilir, beklemediğiniz haberler alabilir, daha önce aklınıza düşmemiş yeni fikirler gelebilir. Açık olmakta fayda var.

Gece boyunca aktif olan  Ay ile Neptün’ün karşıt açısını rüya çalışması yapanlar kullanabilir. Annelik, kadınlık konu başlıkları olmaya aday.

6.1.1; dişil ve erilin birleşmesi, analiz ve sentez bileşimi,  geometrideki bütün kapalı yapıları içeren, yaradılışın sayısı 6, mükemmelliği yakalama da önemli bir durak. 2 üçgenden oluşan 6 uçlu yıldız, ruh ve maddeyi birleştren , dualiteyi kıran yapıdır. İçimizdeki kutupların birbirinin içinde olduğunun farkına varabileceğimiz, iç keşiflere açık ve bu bilgi, farkındalıkla yeniye adım atmaya olasılık tanıyan bir sinerji.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Ay  Aslan’da ve Tarfa menzilnde… Satürnyen bir günde oluşumuzun da etkisiyle, ne yapsam olmuyor dememek için, yaşam enerjimizi dengeli kullanmanın önemli olduğu bir zaman kalitesi…

Bu sinerjiyi saat öğle saatlerine kadar sürdürebiliriz, öğleden sonra Ay, Satürn ve Güneş arasındaki alışveriş rahatlıyor.

Bununla birlikte Başak ikliminin toprak sertliğine, Venüs’ün  Terazi’ye geçmesiyle sekte vuruluyor, özellikle ikili ilişkiler daha bir gündem maddesi haline geliyor. Kendi yöneticiliğinde olan Venüs Terazi’de yaklaşık bir ay kadar kalacak,  süregiden ilişkilerde daha net kararlar alabiliriz. Sen, ben ve biz dengesinin gündemde olacağı bu süreçte, uzun süreli ilişkilere başlayabiliriz.  Kendimize ve karşımızdakine duyduğumuz sevgi diline hava elementinin yumuşaklığı değecektir.

Bu yerleşim  sosyal hayatı, estetiği ve sanatsal duyarlılığı ifade eder. Entelektüel ve az sahip olmacıdır. Armoni yaratan etkileri yanında, romantik, zarif, aşka aşık ve sanatsal yetenekler dikkat çeker. Çevresine uyum ve güzellik katan yanlarını da unutmamalıyız.Flörtözdür.Ortaklıklar ve anlaşmalarda işbirlikleri geliştirmek adına olumlu bir dönem geçirebiliriz. Genel özellikleri  anlatmakla birlikte bir aylık süre içerisinde ilişkilerle ilgili farklı gündemleri de barındıracaktır.

Ay ve Kad kavuşumu Aslan özelliklerini daha belirgin olarak yaşamamıza sebep olabilir, gelecekle ilgili çeşitli planlar daha çok konuşur olabiliriz.

Genel olarak günün ikinci yarısı daha rahat bir akış içerisinde, daha canlı bir enerji söz konusu, değerlendirelim.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Saat 7.00- 9.42 arasında Ay boşlukta, sonrasında Aslan burcuna geçiş yapacak. Sabah vakitlerini rutin işlerle değerlendirelim. Ay Aslan’ da  iken kişisel algıda abartıya kayabiliriz, dünyanın çevremizde dönmediğini bolca kendimize anımsatalım, içimizdeki çocuk neşesini anımsamak için ideal…Hiç unutmayanlar içinse daha keyifli zamanlar olabilir.

Ay Neşre menzilinde, sert  etkiler söz konusu olabilir, işbirliğine kapalı bir konaktır, daha çok kendi işinde olup ilerlemeyi gerektirir.

Sabah saatleri işe, güce, güne adapte olmak için ekstra çaba harcamak durumunda kalabiliriz, 12 .00 sularına kadar Ay’ın Venüs’le arasında rahat bir akış var. Bununla birlikte akşam vakitlerine kadar etkin olabilecek , abartıya açık, aşırılığa kaçabileceğimiz bir zaman kalitesi söz konusu.

Ani duygu dalgalanmaları, geçmişe dönük içsel yaraların gündeme gelme olasılığı da söz konusu olabilir.

Merkür ve Satürn arasında olumlu bağlantı , daha deneyimli kişilerle fikir alışverişinde olmak imkanı verirken, otorite figürleri ile iletişimi kolaylaştırıcı etki yaratmakta…

Akşam vakitlerinde halet-i ruhiyemiz  hakkında anlayamadığımız dalgalanmalar, anlık iç sıkılmaları olabilir, geçip gitmesine izin vermek en iyisi.

Haftanın diğer günlerine göre nispeten daha olumlu etkileri barındıran bir zaman kalitesi.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ay Yengeç’te, Zira menzilinde. Bu menzilde iken önemli saydığımız kişilerden destek almak için uygunken, ortaklık kurmak için pek uygun değil, mal,mülk işleri için olumlu olabilir.

Öğle saatlerine kadar iletişimde, kendimizi ifade etmede çeşitli kısıtlanmalar yaşayabiliriz. Görüşme,yazışma, her  türlü diyalogda etkisini gösterebilir.

Pluto’nun Güneş’e sert açısını Ay aktive ettiğinden , duyguya kulak vermek, esneyebilmek, su elementinin kabını alabilen özelliğini kullanmak akşam vakitlerinde de etkisini gösterecek olan Neptün’ün  anlayışlı halini kullanabilmek faydalı olabilir.

Öğleden sonra daha cesur ve atak olabiliriz, hareket isteyen işlerimiz varsa uygun.

Akşamüstü nedensiz kısıtlanma, engellenme, can sıkıntısı hissedebiliriz, birilerine ya da bir şeylerine anlam yüklemekten ve suçlayıcı bir dil kullanmaktan kaçınalım.

Akşam saatlerinde ani duygu dalgalanmaları yaşayabiliriz, yalnızca izleyici kalmak reçete olabilir.

22.30 sıralarında Venüs ve Ay arasında rahat bir akış var; ikili ilişkiler açısından değerlendirilebilir.

Gün genelinde beklenmedik gelişmeler, haberler olabilir.

3.1.1 ; Ay menzili ile eş zamanlılık gösteren ustadan, üstadlardan  destek alıp harekete geç mesajını vermekte sayılar. Masallardaki kahramanların 3 isteği vardır,kural olarak 3. İstek ilk  2 arzunun düşüncesizce kullanılmasının izlerini yok etmek için kullanılır. 3  bölünemeyen olduğundan, 2 ‘nin bölünmesinin zararını onarır. Bir bilene danışmak, daha öz bakış açısıyla kendi bilgeliğimize başvurmak ve geleni bilgiyi kullanmak; bize en onarıcı olandır.

Gün, menüde bol çeşidi olan bir yemek gibi, günü nasıl yaşayacağımız ise bizim sofra adabımızla ilgili…

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

6.40 ‘ta Ay Yengeç burcuna geçiş yapacak.

Ay konağı, Hena menzili harika bir menzil, günün sert açılarını yumuşatmak için birebir.

Jüpiter ile  olumlu akışı öğleden sonra 15.00 sularına kadar etkisini gösterecek, bu saatlerden itibaren de akşam daha ağırlıklı olmak üzere, Neptün ile rahat bir alış veriş içinde olacak olan Yengeç Ay’ı su elementinin hakim olduğu bir sinerji  oluşturacak.

Günün ve haftanın en sert açılarından biri olan Satürn Mars açısını özellikle sabah vakitleri bir nebze en azından, birebir ilişkilerde yumuşatır diye düşünmekteyim. Öte yandan bu sert açı kümülatif anlamda pek olumlu işaretler vermemekte, şiddet hareketlerinin, sorunların olacağı bir sinerji olası. Ekonomi ile ilgili ciddi sıkıntılara yol açabilecek sertlikte…

Şİron ‘un verdiği karşıt açı ilişkilerde kopma noktalarını getirebileceği gibi, daha önce farkına varılmayan sorunları ortaya çıkarabilir. İlişkinin sinerjisine bağlı olarak çeşitli değişimlerin yaşanacağı günler.

11.1.1;  11 kendi içinde toplanmayan,gizemli,dilsiz , ilahi var eden ve yok eden, dönüştürücü bir sayı olarak, günün ağırlıklı elementi su olmasını da göz önünde bulundurursak, duygulardaki dönüşümün gerekirliliğine işaret eder. Duyguda dönüşümle gelen yenilikler…

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ay menzili olarak zorlayan bir konakta, özelikle ticari girşimlerde engeller söz konusu…

Genel  olarak günün akışında, önemli gördüğümüz işleri sabah vakitlerinde tamamlamaya çalışırsak iyi olur, görüşmelerimizi, randevularımızı vs. Öğleden sonra iletişimde sert etkiler var. Kazalara açık olasılıklar söz konusu. Manipülatif, zaman zaman saldırgan bir sinerji olabilir, mümkün mertebe kendi işimizde odaklı olursak verimli olacaktır.

Kendimizi  ortaya koymakta, söylediklerimizi iletebilmekte engeller yaşayabiliriz  zorlamayalım.  İkizler Ay’ının işlevini sarsan, yavaşlatan unsurlar söz konusu.

Öğleden sonra 16.20' de Jüpiter Akrep’ e geçiş yapacak. Haftanın ilk geçişi gerçekleşecek. Cumartesi günü de Venüs yöneticisi olduğu Terazi ‘ye geçiş yapacak.

Geçiş enerjilerinin hakim olduğu bir zaman dilimindeyiz. Zorlayıcı olsa da sonrasının aydınlık olduğunu düşünmekteyim .

Jüpiter Akrep dönemi yaklaşık 1 yıllık bir süreç,  hayat döngülerden ibaret, bu tarihten 12 yıl önce hayatınızdaki hikaye , bu önümüzdeki yıl için fikir verecektir. Jüpiter olduğu ortamı büyütür, besler, abartır. Haritanın genel durumuna göre bazılarımıza şans getirirken bazılarımızda kayıplar yaşatacaktır. Akrep’in genel  doğasının,  kabaca,ölüm, dönüşüm, yeniden doğuş, diğerlerinin kaynaklarından faydalanma gibi konular olduğu düşünülürse alacağımız etkiler üzerinde bilinçlenme gereği doğuran bir dönem gelmekte…

1.1.1 ; yeni başlangıçlar, her şeyi içinde barındıran, her sayıya nüfuz etmiş olan, eril ve  dişil ilkeyi bünyesinde birleştiren olarak ve Jüpiter Akrep döngüsüyle yeni bir döneme  girerken yeniye adım atmaya hazırlık olduğunun işareti niteliğinde…

Kader Çarkı ,Adalet ve Ölüm kartlarıyla, müdahale edemeyeceğimiz değişimleri , gerçeği kabullenerek tezahür ettirmemize, Kader Çarkı' nın eli değiyor, geçtiğimiz 12 yıllık sürecinin kayıplarını yerine koymamıza ya da tam tersi Adalet kartının etkisi ile görmeye başlıyoruz.

Bu gece 1.25 ile 6.40 arası ay boşlukta  olacak ve sabah vakitlerin Ay Yengeç burcuna geçiş yapacak. Bu saatlerde rüya çalışması yapmak, çeşitli bilinçaltı tekniklerini uygulamak için değerlendirilebilir.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Ay İkizler burcunda. Değişken iklimli  İkizler’deki  Ay hava elementinin hareketliliği, odaklanma eksikliği, bir daldan bir dala konuşu ile duygularımıza yön verecektir.

Ay menzili olarak iyi yönetilmesi gereken bir enzildir, bu gerçekleşirse gücü beraberinde getirir, kendi içinde karışıklık barındıran bir konaktır. Toprak, emlak işleri için uygundur.

Dün akşamdan beri Merkür ve Güneş tam kavuşumda, gün içinde de öğleden sonraya kadar bu şekilde devam edecek, ama tam olarak işlevini yerine getirebilen bir kavuşum değil, Pluto’nun sert açısına takılı kalan sinerjisi var. Kendimizi ifade ederken , zihiin aktivitelerinde çeşitli zorlanma, engellerle karşılaşma olasılığı olan bir zaman dilimi.

Takıntılı söylemden, kırıcı güç gösterilerinden kaçınmak gerek. Gerilimin ucunun nereye varacağı belli olmayan bir zaman kalitesi.

Öğle saatlerinde yanlış algı, aldanma,aldatılma, olanı olduğundan başka şekilde görme halleri yaşayabilme olasılığı olan bir sinerji oluşabilir, İkizler’in dağınık havasında mümkün mertebe dikkatli olalım günlük ileitişimde.

Para trafiğinde genel olarak düşündürücü zamanlara doğru adım atmaktayız, bugün de riskli adımlarda bulunmadan devam etmek nispeten faydalı olacaktır.

Akşam vakitleri daha yumuşak bir iklime sahip, daha iyimser olabileceğimiz, bununla birlikte boş konuşmalar içinde olabileceğimiz saatler…

9.1.1;  mükemmel 3’ün yansıması 9,  acı çekmeyle bağlantılıdır. Her şeyi içinde barındıran, sonlanmayı, tamamlanmayı anlatan, tipik bir erkek sayıdır.Çoğu uygarlıkta 9 küreden, katmandan, alemden söz edilir ve sonrası mükemmelliktir. Her şeyi içinde barındıran bütünden mükemmelliğe giden son basamak oluşundan belirli hastalıkların iyileşmesinde rol oynamıştır. Sayı bazında baktığımızda günün harman olduğu, bütünleme ve tamamlanma ile liderlik edebilme, yeni iş başlatabilme özelliğini verir. Gün kendi içinde kendi şifasını sunmaya açık bir potansiyel barındırmakta…

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Ay Boğa’da yolculuğuna devam ederken Ay menzili olarak da gün boyunca olumlu bir konumda…

Gün boyunca Ay’ın açıları, genel görünümü rahat bir akışta, bununla birlikte ilişkiler konusunda bazı anlarda zorlanmalar yaşama olasılığı da söz konusu. Diğerinin alanında değil, kendi alanımızda kalabildiğimiz sürece günü havanın yağmurlu ve kapalı olmasına rağmen huzuru koruyarak geçirebiliriz. Diğerini suçlamak yerine , kendi duygularımıza bakış atarsak Şiron(içsel yaramızın sembolü) ile Ay arasındaki iyicil açıyı verimli kullanmış oluruz.

Güneş Merkür kavuşumunun güne hakim olacağı bir gün, zihin sınırlıdır ve benlikle birebir bağlantıdır. Güneş ışıkları dünyada kendini var eder ve güneş ışıklarına en yakın olan Merkür, bugün tam kalbinde… Ne kadar genişlerse genişlesin zihin faaliyetleri sınırlı olmak durumundadır. BU sebepten kalbi keşfetmek dünya üzerinde çok değerli… Bugünün en iyi kullanımı kendi özgünlüğümüz, eğer farkındaysak, en iyi şekilde ifade edebiliriz; yine ilişkiler odak noktasında olacaktır kuvvetle muhtemel; değilsek kişisel algıya açık bir sinerji oluşabilir. Pluto’nun bu kavuşuma verdiği sert açı dar kalıplı düşünmeyi, sertliği de getirebilir. Boğa Ay’ının rahatlığı burada devreye girecektir diye düşünmekteyim.

8.1.1; 8 uğurlu , şans getiren sayı, Babil’de  cennetle bağdaştırılmış olup, 7’nin kutsallığını var eden anlamında mükemmelliği getirir. Hepimizin içinde kör noktalarımız olduğu kadar mükemmellikler de saklı. Görebilmemiz dileğiyle. Görebildikçe tezahürü mümkün hale gelir.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sayfa 1 / 9

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« October 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?