Buradasınız: HomeItems filtered by date: Eylül 2017
Items filtered by date: Eylül 2017

5 Ekim civarında Koç - Terazi eksenini çalıştıracak, bireysel haritalara göre öncü burçlar,13/21 derecelerinde Koç, Yengeç, Terazi , Oğlak burçlarında yerleşimleri olanların bu zamana kadar yapageldiklerinin ya meyvelerini yiyecekleri ya da farkındalıklarının ve güçlerinin daha da artacağı bir dönem var.

Bu dolunay evresi şimdi başladı 9 Eylül' e kadar sürecektir. Artık Öncü burçların sınavları ve sıkıntıları bitmek üzere... Son Dersler; ilişkiler, ortaklıklar, sosyal bağlar ile ilgili çıkacaktır. Ancak bazıları söylediğim gibi bu sınavları çoktan verdi. O halde ödüller gelsin ! ...

Mars ve Venüs'ün kavuşumu da bu sürecin genellikle ilişkilerdeki karmik - dharmik süreçleri açığa çıkaracağını vurgulamak isterim. 8 Ekim' den sonra da Satürn ile Venüs' ün yaklaşık 1 hafta kadar sert etkisi başlayacaktır. Bu da yukarıda yaşanana ibarelerin ne kadar dengeli ve adaletli yaşandığını sınayacak , ancak sınarken de yine ödüllendirecek (Sonlara gelindi) bir zaman dilimidir.

Bu süreç zarfında aşağıdaki mantrayı en azından 1 hafta kadar her gün dinlemeniz rahatlatıcı ve zorlu açıların zihin ve ruhta yarattığı sorunları tedavi edicidir. Bu aynı zamanda 2013' den bu zamana kadar yaşanan spazmları ya da şifaları kanalize edecek ve çözecektir. Aşk, sevgi, ilişkiler ve para konularında şifalayıcıdır.

Yukarıdaki özel gökyüzü formlarını yumuşatan açı formları;

7 Ekim'e kadar kadar okuyabilirler bu akşamdan itibaren... Rahatlama ve sürur getirecektir.

El Berr ( Kare ve karşıt açıları yumuşatır. İyilik, ihsan, dilekler..Tiroit, nodül, guatr oluşumunu da önler ) 202 x 3 
El Latif(Karşıtlıklarda , zorluklarda kılıç gibidir. Tansiyonu , şekeri, diyabeti şifalar ) 129 x 3

Onur Güven

Published in Astroloji


5 Ekim tarihinde , saat 21:40 da Koç burcunun 12 derecesinde dolunay gerçekleşecek. Öncü ve Ateş elementi olan Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunayda, atak , girişken , savaşçı , cesur doğası önemli konuları açığa çıkaracaktır. Dolunay anı haritasının yükselen burcunun İkizler olması iletişimin, konuşmanın, değişken koşulların olacağını işaret ediyor. Yönetici Merkür’ün Terazi burcunda yanık pozisyonu, sert çıkışlarla , kırıcı yaklaşımların olabileceğini işaret ediyor.

Dolunay Koç –Terazi aksında gerçekleşeceği için , ilişkiler mercek altında. Ben-sen arasındaki konularda, dengeye getirip biz demekte zorlanabiliriz. Uzun zamandır sürüncemede kalan , bitmesi gerekirken bitemeyen ilişkiler için , ayrılık rüzgarları esmeye başlıyor. Sürecin kırılgan bir süreç olduğunu fark ederseniz, kendi değişiminizi başlatırsınız. Temeli sağlam olan ilişkiler de kalıcı sorunlardan bahsedilmez ancak anlamını yitirmiş ilişkiler bu süreçte zorlanabilir. Riskli ve önemli başlangıçlar yapmaktan uzak durabilmek gerekecektir.

Düşünmeden ağzınızdan çıkan her söz , geri dönüşü olmayan sonlanmalar gerçekleştirebilir. Ayrıca Jüpiter – Uranüs karşıtlığı ile de, eğitim ile ilgili konularda yeni kararlar, öğretmenleri ilgilendiren gündemler söz konusu olabilir.

Sabırlı olmanın çok mümkün olmayacağı bu süreçte, migren ve tansiyon sorunları oluşabilir. Enerjiyi atacak aktiviteler yapmanız , spor ile ilgilenmeniz fayda sağlayacaktır.

Yeni başlangıç dönemi olmasa da, sorunlu gündemlerinizi çözmek için, cesaretle adımları atacağınız bir süreciniz olsun. Her bitiş yeni bir başlangıç değil midir zaten...

Nurgül DÜZENLİ
Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

Published in Astroloji

Ay Kova burcuna geçiş yaptı.

Ay’ın Jüpiter ve Uranüs’ten aldığı açılarla bugün özellikle, daha sıra dışı, daha yenilikçi, daha ileriye dönük düşünceler, planlar içinde bulabiliriz kendimiz. Sabah saatlerinde hafif gerilimli bir etki yaratabilir ama uzun sürmeyecektir. Ay’ın güneş ve Merkür le uyumlu açıları haftanın en güzel günlerinden birini yapmaya aday. Terazi ve Kova ‘nın biz bilincindeki iklimi ile diğerlerinin düşüncelerine kulak vererek orjinal, özgün yaratımlar yapmak olası. Değerlendirelim. Hava elementinin esnekliğinden faydalanalım yeni fikirlere açık olalım.

Bununla birlikte Venüs ile Neptün arasındaki zorlayıcı görünüm bize dikkatli, uyanık olmamız gerektiği mesajını veriyor. Hesap kitap işlerinde dikkatimiz bir tık daha fazla olsun, bugün tanışacağımız  özellikle karşı cinsle ilgili yanılma payı daha yüksek olabilir. Değerlendirme yapmak, karar almak için uygun bir zaman dilimi değil. Etkisi yarında sürebilir.

Merkür Terzi’ye geçti yaklaşık 16 ila 20 gün Terazi burcunun özelliklerini yansıtacak olan zihin hallerine tanıklık yapacağız. Merkür’ün Şiron ile zorlayıcı açısında Terazi’nin daha ılıman, daha denge sever, uyum gözeten, biz bilincinde olan ikliminde, Başak burcuna göre etkileri rahatlayacak, ilişkilerimiz mercek altında olacaktır. İlişkilerde daha önce konuşamadıklarımızı , dile getiremediklerimizi iyileştirmek adına kullanabilirsek bu açıyı en verimli şekilde değerlendirmiş oluruz.

Merkür Terazi’de iken karşı tarafın ne dediğini, ne yaptığını anlayıp, ona uygun hareket ve söylemlerde bulunarak zihinsel birlikteliğimizi yükseltiriz. Fikirlerimizi birilerine danışmak için uygun zamanlardır. Arabuluculuk gündemimizde olabilir. Meselenin bütünü görme ve orta yolu bulma halleri,  adalet hak hukuk konuları iyice belirginleşir. Esneklik geliştirebilir . Estetik anlayışımızda incelme olur. Netlik kazanmaya, Terazi’nin kararsız havasının farkındalığı ile dikkat edelim.

Ay büyüyen ay fazında işlerimizi, niyetlerimizi, projelerimizi beslemek, büyütmek için çok uygun. Üstelik bunu işbirliğini gözeterek, diğerlerine danışarak, göremediğimiz kör noktaları aydınlatarak, bakış açımızda farklılara izin vermemizi destekleyen bir zaman kalitesi söz konusu. 5 ekim’deki Koç dolunayının dinamik, hareketli , riske açık, marsiyen etkilerine hazırlanarak büyüttüğümüz niyetlerde adım atma , atılım yapma şansını yakalayabiliriz.

Ay menzili olarak,  Satürn günü olmasına ve bir kısmımız için çalışma günü olmasına rağmen, yanında rahat hissettiğimiz kişilerle vakit geçirmek iyi gelebilir.

Günün sayıları hayatta görüşlerine değer verdiğimiz kimselerden feyz alarak, onlara fikir danışarak, yarım  bıraktığımız işler, düşünceleri, niyetleri tamamlayıp, parantezi kapatıp, yeniye yüzümüzü dönebiliriz demekte…

Tarot kartları, Azize’nin altında  Dünya, Adalet ve Yıldız; kararsızlıktan ve kuşkudan uzaklaş , dürüstlükle adım at ki uyumla gelen adalet sağlansın ve  geleceğe umutla bakabilelim. İyileşme, umut ve kendine güvenle gelen, beklenmeyen, ilahi bir yardımın kapısını açmak için kalbi açmak, hissedilene güvenmek dürüst olmakla ilgili. Ve böylelikle girişimlerimiz sonuç verebilir, yeniliklere yelken açabiliriz.

Farklı bakış açılarına açık olduğumuz bir gün olsun.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Published in Günün Gökyüzü

Ay Pluto kavuşumundaki iken tutkularda yoğunluk, sezgisel derinlik, kadınlıkla ilgili dönüşüm  verir.

Güçlü bir yerleşimdir. Haritasında bu yerleşim olanların isteklerinin tezahür etmesi  daha kolaydır, ne istediklerini bilmeleri, niyetleri konusunda emin olmaları kendi faydalarına olur. BU bilgiden yola çıkarak bugün kendi içimizde Terazi ikliminin vurgusu ile muhakeme ederek Mars’ın verdiği itekleyici güçle, güç kazanarak adımlarımızı atarsak, bu yoğunluğu , tutkulu enerjiyi daha verimli kullanmış oluruz.

Satürn’ün Ay’a uyumla açısıyla disipline olma, düzenleme şansı yakalayabiliriz.

Günde Venüs enerjisi de kendisini hissettirdiğinden zaman zaman gerilimlere yumuşak dokunuşlar yapacaktı diyebilirim.

Akşam vakitleri içsel yaraları sarmak, çeşitli şifa çalışmaları yapmak, dua etmek vb. ritüeller için uygun. Kendimizi pasifize  etmek daha güzel olabilir.

Gece vakitleri ve Cumartesi sabah vakitleri Ay’ın Uranüs ile açısı beklenmeyen haberlere, gelişmelere gebe. Hayatın hazırlığı olmaz.  Olumlu ya da olumsuz kabullenici olabilmek ve gerekeni yapabilmek için enerjiyi dengeli kullanmak her zaman uygulanacak bir reçete.

Ay menzili olarak pek iç açıcı bir durak değil, içsel olarak olumsuzluğa, karamsarlığa pabuç bırakmamak adına neyi benimsemişsek uygulayabiliriz.

Ay’ın Oğlak’ta oluşu, Pluto kavuşumundan yola çıktığımızda Tarot kartları Şeytan, Mahkeme ve Dünya ile bize şu mesajı verir;

“İhtiraslarının farkına var, diğerinin manipülasyonuna kapılmadan, kendi gücün ile iç sesine kulak vererek, muhakeme yeteneğini harekete geçirip parçalardan bütüne ulaşarak çözüme ulaşıp umutlarını tazeleyerek adımlarını somutlaştır.”

Günün sayı anlamı, 11.9.1;  dönüşerek(varlığa ya da yokluğa doğru), tamamlanma ve yükselme, yeni başlangıçlara adım atma.

Güçlü bir gün değerlendirelim.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Published in Günün Gökyüzü

Ay Oğlak'ta yolculuğuna devam ediyor.

Sabah saatlerinde  öğleye kadar zaman durmuş hissine eşlik eden zaman zaman gergin olabileceğimiz , çeşitli erteleme, engellerle karşılaşma olasılığı olan bir zaman dilimi…

Öğle saatlerinden itibaren  günün ikinci yarısı daha  akıcı, daha destekleyici, ay menzili olarak da lütuflara açık, farkında olursak çeşitli fırsatların çıkabileceği bir zaman kalitesi.

Akşamüstünden itibaren Ay’ın Neptün ile olan yumuşak açısını biz de daha esnek, anlayışlı olmak için kullanabiliriz.

Her türlü abartıdan kaçınmak, söze dikkat etmek ve düşünceleri somutlaştırmak için  acele etmeden özellikle Cumartesi günü çeşitli kararlar almak, harekete geçmek faydamıza olacaktır. Seçim bize ait.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Published in Günün Gökyüzü

Ay bugün 14.08 ile 19.25 arasında boşlukta olacak, ve Oğlak’a geçiş yapacak. Sorumluluklarımızı ciddiye aldıracak bir zaman kalitesi başlamış olacak.

Sabah Satürn ve Merkür’ün Ay ile zorlayıcı dansı sabah vakitlerinde işimize , gücümüze yansıyabilir, çeşitli erteleme, engelleme, ufak sıkıntılar  söz konusu olabilir. Öğle saatlerin Ay boşluğa girince kadar nispeten daha rahat bir akış var.

Öğleden sonra saatlerinde akışın daha yavaş, daha bilinemeyenleri barındırdığı düşünüldüğünde yeni adımlar atmadan, bildiğimiz alanda iş gününü kapatabiliriz.

Ve gün boyunca sebebi bilinmeyen tartışmalara, dilde saldırganlığa çekilebiliriz, el freni çekilmiş olursa sonrasında pişmanlık duyacağımız sözleri sarf etmemiş oluruz.

19.25 ‘te Ay Oğlak’a girerken, akşam saatlerinde Pluto durağan pozisyonuna geçecek. Bir okçunun yayı gerdiği ve hedefe kilitlenip bir iki saniye beklediği an gibi gezegenlerin durağan pozisyonu… Ve en bilinemeyen , zaman zaman kısıtlayıcı etkilere gebe…Plutonik etkilerin karşısında durmak mümkün olmadığından esneklikle gelen teslimiyet her zaman geçerli bir yaklaşım olacaktır. Pluto 29 Eylül günü ileri harekete geçerek yola kaldığı yerden devam edecek.

Satürn’ün Yay’da olmasına rağmen Oğlak ikliminde etkisini görmeye başladık.  Değişimlerin, dönüşümlerin  gün yüzüne çıktığı, somutlaştığı zaman bölgesine doğru yakınlaşıyoruz.

En verimli şekilde değerlendireceğimiz bir gün olsun.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Published in Günün Gökyüzü

Ay menzili  olarak özellikle 15.00 sularından sonra ve  gece boyunca içsel çalışmalar yapmak, meditasyon, şifa, kundalini üzerine çalışmak için uygun.

Gün geneli  haftanın zorlu günlerinden birisi. Bu zorlu günü kendi çabamızla aşacak olduğumuz da aşikar.  Gücümüzü dengeli kullanabilir, ağzımızdan çıkan laflara dikkat edersek günü verimli bir  şekilde değerlendirebiliriz.

Satürn ‘ün etkisini hissedeceğimiz gün genelinde savrukluktan uzak, disiplinli hareket etmek faydalı…

Mars gününde, iletişimde aldanmalara, yanılgıya, çatışmaya, üstelik bunların abartı hale gelmesine  açığız.

Özellikle öğle saatlerinde gecikmeler, engellenme, ertelemeler kendini göstermeye başlayabilir, olmayanı zorlamadan , başka bir konuya dahil olup, olabilirliği yüksek işlere yönelip zorlamamak en iyisi.

Kendimize, diğerlerine esnek ve alan bırakarak hareket edebildiğimiz sürece daha rahat adımlar atabiliriz.

Kolay bir gün olsun.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Published in Günün Gökyüzü
22 eylül tarihinde Sonbahar ekinoksu ile birlikte, Güneş Terazi burcuna geçiş yaptı. Terazi burçları doğum günlerini kutluyor. Haftanın genel etkisi aldanmaya açık, eleştirel yaklaşımlar açısından yoğun olan bir süreç.  Fikirlerimizi iletirken ani çıkışlar yapmaya müsait bir ortamda olacağınız. Haklılık arayışın yoğun olduğu bu hafta, başkasının açığını aramak yerine , kendi iletişiminizi düzenlemekte fayda var.Ayrıca bazıları açısından yetersizlik hissi oluşabilir ve endişeli hissedilebilir.  Bu dönem gerçekçi bakış açısı ile , hizmet ve üretimle bu konular aşılabilir.  Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapacak ve bu durum dengeleri sağlamak açısından fayda sağlayacak. İletişimde daha dengeli , uyumlu , uzlaşma odaklı olacağız. Bu etkileri burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz, sevgiler.
 
 
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzü enerjisi eleştirel yönünüzü açığa çıkartıyor. İlişkilerinizde karşılıklı fikir alış verişi yapmanız açısında önemli. Evliliğinizde, ortaklığınız da beklentilerinizi uzaklaştırmanız gerekebilir. Gerçekçi  bakış açınızla konulara mantıklı bakabilmeniz gereken süreçtesiniz. Haklılık arayışınız artarsa , ilişkilerde kırgınlıklar oluşabilir.  Konuştuğunuz kelimelerin karşı tarafı yaralayıcı olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yolculuk planlarınızda aksaklıklar oluşabilir. Hafta sonu Merkür’ünde Terazi burcuna geçmesiyle daha uzlaşmacı , adil davranmak istediğiniz bir süreç başlayacak. Anlaşmalar için fırsatlarınız söz konusu olabilir.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR 
 
Bu haftaya finansal konularla ilgili gündemlerle başlıyorsunuz. Eşinizle ilgili olan konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca bu dönem sizler için çocuklarla ilgili konular düşündürücü olabilir. Bazılarınız eleştirel tarzda çıkışlar yapabilir. Ruhsal ve fiziksel sağlığınız açısından gerçekçi bakış açısıyla değerlendirmeleriniz olmalı. Beklentiler, hayaller  içsel olarak sizleri zorlayabilir. Günlük işlerinizin hızla ilerlemediği haftanın ilk günleri sıkılabilirsiniz.  Hafta sonu Merkür Terazi burcu geçişiyle  daha nazik uyumlu enerjiler içerisinde olabilirsiniz. Bu dönem iş anlaşmaları gündeme gelebilir.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR 
 
Bu hafta iletişiminiz bir net ve sert olabilir. Ailenizle ilgili konular veya çocuğunuzla ilgili konularda ani çıkışlar yapabilirsiniz. Eşinizin yaklaşımlarından rahatsız olabilirsiniz ve eleştirel yaklaşabilrisiniz. Bu hafta beklentilerinizi minimumda tutarak ilerlemeniz fayda sağlar. Konut alım satımları açısından dikkatli olmanız gereken bir süreç. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından çocuklarla ilgili konularda daha uzlaşmacı , daha rahat enerjiler mevcut.  Birlikte olduğunuz kimse yok ise bu dönem ilgi odağı olabilirsiniz. Yaratıcılığınızın arttığı bir dönem .
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR 
 
Bu hafta aile içinde ani konularınız gündeme gelebilir. İstediğiniz bir konunun , sizin beklentilerinizle gelişmediğine tanıklık edebilirsiniz. Eviniz , yaşadığınız yer iş koşullarından etkilenebilir. Bu dönem fikir ayrılıklarında duygusal yaklaşımlarda bulunmak yerine, olaylara daha akılcıl bakabilmeniz fayda sağlar. Duygusal yaklaşımlarınız sizleri yaşama karşı yavaşlatıyor.  Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından aile ilişkilerinizde daha uyumlu bir süreci işaret ediyor. Bazılarınız ev alım satım konularıyla ilgilenebilir. Bazılarınız ise ev içi tadilat yapabilir veya ev eşyası satın almak isteyebilir.
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR 
 
Bu hafta çocuklarınızla ilgili konularda fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.  Haftanın genelinde eleştirel olmak yerine, daha analitik yaklaşımlar sergilemeniz gerekiyor. Akrabalarınız ile ilgili konularda ani sürprizli gündemleriniz söz konusu olabilir. Finansal konularda hareketliliğin olduğu bu dönem , attığınız imzalarda , detayları gözden kaçırmadan anlaşmalar yapın. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından iletişim ile ilgili konularda daha dengede yaklaşımlarınız olabilir. Eğitimler , seminerler , seyahatler, sosyal medya konuları önceliğiniz de yer alabilir.
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR 
 
Haftaya başlarken odağınız da aileniz yaşadığınız yer var. Evinizde düzen oturtmaya çalışırken, iş koşullarında girişimler yapmak için de hareketlisiniz. Finansal açıdan kazancınızın yükselmesini istiyorsunuz ve bunun için kaygı duymak yerine,  üretmek ve harekete geçmek önemli.  Gerçekçi bakış açınızı biraz daha esneterek hareket etmeniz faydalıdır. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından finansal anlaşmaların olabileceğini işaret ediyor. Bazılarınız maaş artışı için görüşmeler  yapabilir.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
 
Bu dönem sizler için daha çok ön planda olacağınız, sosyal olacağınız bir dönem. Güneşin sizin burcunuzda hareket ediyor olması etrafınızda daha çok fark edildiğiniz bir süreci işaret ediyor. Ancak bu dönem ilişkiler ve ortaklıklar açısından gergin etkiler altında olabilirsiniz. İletişim kurduğunuz kişilerde ,  kendi değerlerinizi ortaya koyabilmeniz gerekiyor. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından çevrenizle iletişiminizi artırıyor. Kendi yeteneklerinizi daha çok ortaya koyacağınız, daha çok konuşacağınız bir dönem olabilir. 
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR 
 
Haftaya başlarken odağınızda eğitim yayıncılık, kazançlarınız ile ilgili konular söz konusu. Bu dönem Güneşin Terazi burcunda transit ediyor olması sizler için ilişkilerle ilgili gündemlerinizi daha geri plandan takip ettiğinizi işaret ediyor. Sosyal çevreniz açısından gelişen konuları yanlış anlamlarınız olabilir. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından , içsel olarak yalnız kalmak isteyeceğiniz, kendi içinizde dengeyi bulmak isteyeceğiniz bir süreç . Bu dönem yazılar yazmak sizler açısından fayda sağlayabilir.
 
YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR 
 
Haftaya başlarken daha hareketli, enerjik ve motive olmuş hissedebilirsiniz. Bu dönem Güneşin Terazi burcunda hareket ediyor olması sizlere sosyalleşmeyi getiriyor. Arkadaş gruplarınızla daha çok bir arada olmak , onlar tarafında desteklendiğinizi bilmek sizleri mutlu edebilir. Bazılarınız bu dönem iş koşullarında yeni başlattığı gündemlerinde eleştirel yaklaşımları olabilir. İş hayatınızda kaygı duyduğunuz bir gündeminizi konuşarak çözmeye çalışabilirsiniz. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından arkadaşlarınızla bol bol bir araya geleceğinizi, fikir paylaşacağınızı  işaret ediyor.
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR 
Haftaya başlarken iş hayatınızda daha çok ön planda olacağınız gelişmeleri beraberinde getiriyor. Patronlarınız , amirleriniz tarafından fark edileceğiniz bu süreçte, kendinizi ön planda hissedeceksiniz. Bazılarınız bu dönem iş yerinde gurur yapmaya müsait davranabilir.  Kendi bildiğiniz doğruda inat etmek yerine ,esnek davranabilmek bu hafta önemli. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından , iş yerinizde fikirlerinizi rahatça ifade edeceğinizi işaret ediyor. Bazılarınız yeni sözleşmeler imzalayabilir.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR 
 
Haftaya başlarken odağınız da gelecek beklentileriniz, eğitim yayıncılık gibi konular yer alabilir. Bu dönem Güneşin de terazi de transit ediyor olması sizler açısından yeni şeyler öğrenme , kendini ortaya koyma ihtiyacınızı artırabilir. Yaşamınız hareketlenmeye başladığı bu dönem , seyahat planları içerisinde olabilirsiniz. Bu süreçte  uzak mesafe planlarının sizler için faydalı olduğu durumlar söz konusu olabilir. Finansal açıdan planlı olmanız gereken zamandasınız.  Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından felsefik konular, yolculuklar, uzak mesafe eğitimler anlamına geliyor.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR 
 
Haftaya başlarken çalışma hayatınızla alakalı yeni eğitim araştırmalarınız olabilir. Bazılarınız yabancılar yurtdışı gibi konularda iş görüşmesi yapabilir. Ayrıca bu dönem Güneşin terazi ye geçmiş olması odağınızın ortaklı işler veya eşin parası gibi gündemlerde olacağınızı işaret ediyor. Bazılarınız sigorta , bankacılık gibi konularla ilgilenebilir. İş konusunda sorumlulukların ağır geldiği bu süreçlerde , görev bilinci ile hareket etmeniz gerekiyor. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından psikolojik olarak eğitim araştırmalarınız söz konusu olabilir. Bu dönem iletişimsel çatışmalarınızı yönetebilmeniz gerekiyor.
 
ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU- KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI İÇİN İLETİŞİM
 
MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com
http://www.miraastrolojiakademisi.com/
TELEFON : 0 533 428 47 02
 
Nurgül DÜZENLİ
Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu
 
Published in Astroloji

Ay Yay burcunda…

25 Eylül ile başlayan bu hafta bizden efor isteyen , bir tık  daha çaba göstermek için zorlayıcı görünümlere sahip olmakla birlikte dirayetli olabilirsek birçok işi de sonuçlandırabileceğimiz, verim alabileceğimiz bir hafta.

Ay menzili olarak bugün haftaya hazırlık modunda olmak daha faydalı, patronlarla ilişkide, para pul trafiğinde , satış işlemlerinde engellemeler olabilir, talepte bulunabilinecek bir gün gibi durmuyor.

Böyle bir hal varsa sabah saatlerinde bununla ilgili girişimlerde bulunmak daha faydalı olacaktır. Öğleden sonra daha çok çaba isteyen görünümler var.

Ay ile Güneş özellikle öğleyin pik yapacak rahat bir akış içindeler. Yay’ın daha iyimser, hareketli havası ile her türlü ilişkide işbirliğine açık olacağımız iki buçuk günlük bir zaman kalitesi.

Günün ikinci bölümünde Ay’ın Venüs ile olan zorlayıcı açısı etkin olacaktır. Gün içindeki engelleri gözümüzde büyütmeden yapabileceğimizi yapıp, gerisini sisteme bırakmak hem bugün hem de haftanın diğer günlerinde faydalı bir yaklaşım olacaktır.

Akşam ,özellikle yakın ilişkiler kuracağımız vakitlerde sözümüze sahip çıkalım, kalp kırıcı, incitici sözler sarf etme ya da  duymaya açık durumdayız. Bu etki neredeyse tüm haftaya yayılmış durumda ,Merkür’ün aldığı açılar söz yarasına hem yazı hem konuşma dilinde yol açmaya aday.

Güneş’in de konularından biri ilişkiler olan Terazi burcunda olduğu düşünülürse, abartıya kaçacak, aldanmaya açık söylemlerden uzak durmakta, en azından bu bilginin farkındalığı ile hareket etmek daha verimli olacaktır.

Güzel sözlerin hayatı kolaylaştırdığı bir gün olsun.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Published in Günün Gökyüzü

“Düşünü kurduğum her şey bir denge sanatıdır” Henri Matisse

GÜNEŞ TERAZİ'DE

Gece ve gündüzün birbirine eşit olduğu sonbahar ekinoksuna denk gelen Terazi burcunun hedefi, karanlığın ve aydınlığın birbirine eşitlenmesinin yarattığı "denge"dir.

Babil’de Terazi takımyıldızı, Akrep’in kıskaçları olarak adlandırılmıştır.

Terazi burcunun, Yunan mitolojisindeki temsili; adalet tanrıçası Themis’tir. Uranos ile Gaia'nın kızı Themis; Titanlardandır.

Zeus'un bilge tanrıça Metis'ten sonra ikinci evliliği Themis iledir. Metis'i yutarak aklı bünyesine alan Zeus, daha sonra adalet tanrıçası ile evlenir. Adaletin akıl üzerine kurulması gerektiğini söyler; bir anlamda bu sıralama…

Themis'in çocukları Haralar, doğada denge ve düzeni simgeleyen üç tanrıçadır.

İlki Eunomia; düzen ve düzensizliği, iyi yasalarla donatılmış toplumu simgeler.

ikincisi Dike'dir, hak ve adalet anlamına gelir ve üçüncüsü Eirene, barış tanrıçasıdır.

Diğer çocukları Moira'lar yaşam paylarımızı düzenleyen kader tanrıçaları olarak bilinirler. Hayat ile ölüm dengesini kurarlar.

Olympos'ta tanrılar arasındaki düzeni korur ve tüm kâinatta hakkın ve adaletin hüküm sürmesini sağlar Themis. Terazi burcu, adalet ile birlikte anılır.

Doğruluk ve adalet ancak olaylara objektif ve tarafsız bakış açısıyla sağlanabilir. Bu durum; Terazi’nin her duruma ve tarafa eşit uzaklıkta olması adaletin yerini bulmasına yardımcı olur. 
Themis; mitolojide bir elinde kılıç bir elinde teraziyle betimlenir. Terazi ile adaletin hakça dağıtılmasını sağlarken, kılıç ile yaptırım gücünü kullanır.

“Akrebin kıskaçları tanımlamasından yola çıkarsak; kılıcın Akrep burcunun klasik yöneticisi Mars'ın işleyen gücünü sembolize ettiğni söyleyebiliriz. Ancak Themis cezalandıran bir tanrıça değildir. Cezalandırma, öç tanrıçası Nemesis'in işidir.”

Mısır mitolojisinde, Themis; Maat'la karşılık bulur. Tıpkı Themis gibi Maat’ın gelen doğruluk ve adalet tanrıçası betimlemesinde, kollarında kanat ve her zaman başında bir tüy bulunur. Tüy, saflığı, doğruluğu ve gerçeği - hakikati temsil eder.

Karanlık dünyanın, yeraltının hakimi Osiris'in mahkemesinde, ölü yargılanırken Maat'ın tüyü ile ölünün kalbi bir teraziye koyulur; ölenin iyi veya kötü olduğuna böylece karar verilir. Eğer tüy ve kalp dengede kalırsa, ölü öbür dünyada sonsuza kadar yaşama hakkı kazanır.

“Terazi burcu, Akrep’ten bir önceki burçtur. Ölüm ile bağlantılı bir burçtan önce gelmesi, Mısırlıların ölüm sonrası ruhu dengeye kavuşturarak öte yaşama hazırlamalarıyla benzerlik gösterir. Bu burcun insanı, olaylara farklı yönlerden bakabilme yeteneğine sahiptir ama karar vermesi o kadar da kolay değildir.”

“Homeros'un ünlü destanında, Troia Savaşı 'nın çıkmasına neden olan Terazi simgesi Paris'in yargısı, burcun temalarını karşımıza çıkarır. Paris, Troia kralı Priamos ile Hekabe'nin oğludur.
Hekabe rüyasında bu bebeğin Troia'nın yok olmasına sebep olacağını görür ve bebeğin öldürülmesine karar verilir. Dağlık yerde ölüme bırakılan Paris, bir çoban tarafından bulunur ve yetiştirilir.

Bu sırada Zeus, su tanrıçası Thetis ile ölümlü Peleus için bir düğün yapar. Kavga tanrıçası Eris düğüne çağırılmamıştır. Eris bu nedenle oyununu hazırlar, ortaya üzerinde en güzeline yazan bir elma atar.

Bütün tanrıçalar bu elmaya sahip olmak isterler ama sonunda tanrıçalardan Aphrodite, Hera ve Athena kalır. Üç tanrıça Zeus 'tan en güzellerinin kim olduğuna karar vermesini isterler. Zeus bunu yapmak istemez, İda dağında koyunları güden Paris'in karar vermesini ister.

Tanrıçalar, Hermes'in eşliğinde Paris'in yanına varırlar. Üç tanrıça Paris' e, kendilerini seçmesi durumunda bir armağan vermeyi vaat eder. Hera onu tüm ölümlülerin yöneticisi yapmayı, Athena tüm ölümlülerin içinde en cesur ve bilge yapmayı, Aphrodite ise ona dünyanın en güzel kadını Helena'yı vermeyi teklif eder.

Paris'in karşısında üç seçenek vardır; birincisi form güzelliğini ifade eden Aphrodite,

ikincisi evlilik ve sadakati temsil eden Hera,
üçüncüsü ise akıl ve savaş tanrıçası Athena'dır.

Paris, Aphrodite'nin armağanını beğenir ve elmayı ona verir. Söylence, Paris'in bir kral oğlu olduğunun ortaya çıkması ve Sparta kralı Menelaos ile evli olan Helena'yla kaçarak, Yunanlılar ve Troialılar arasında savaşın başlamasına neden olmasıyla devam eder.

Homeros, Paris'i korkak ve savaşmaktan kaçan biri olarak anlatmıştır. Hektor ise cesaret ve yiğitlik emsalidir. Paris, Hektor'un onu azarlamasına ve Meneleos ile savaşması için zorlamasına rağmen kaçmanın yolunu bulur.

Aslında; Terazi burcu simgesi Paris'in savaşmak istememesinin nedeni huzurunun bozulmasından duyduğu korkudur. Terazi burcunun isteyeceği son şeydir bu çünkü savaşmak, uzlaşmamak demektir.

Kararsız diye bilinen Terazi’lerin söylencedeki karşılığına yeniden göz atalım:

“Paris'in seçimi, savaşa yani uyumun bozulmasına neden olmuştur. Bir şeyi seçmek demek, diğerlerinden vazgeçmek demektir.

Karar vermek, yol ayrımı demektir Terazi için. Paris, seçmek zorunda bırakılmış ve seçimini Aphrodite (Venüs)'ten yana kullanmıştır.

Onun Aphrodite'yi seçmesi, estetik, güzellik ve aşkı seçmesidir.

Terazi imgesinin, yönetici gezegeni Venüs'ün tanrısını seçmesi astrolojik açıdan da anlamlıdır.venüs; burcun yöneticisidir.

Ayrıca bu seçim, Terazi burcunun sanatçı ruhunu anlatan mitolojik bir göstergedir. Nasıl göründüğüyle oldukça meşgul olan Terazi insanı, estetik değerlere oldukça önem verir. Sanatla uğraşabilir, uğraşmasa bile resim, müzik gibi yaratımlardan zevk alacaktır. 
Çünkü yaratılan dünyada, ideal olan vardır. Bu da Terazinin istediği bir rüyadır.

Müzikteki sonsuz armoni ve uyumla, Terazi ahenkle danseder. Gerçeklerin yumuşatıldığı yerde her şey olağanüstü güzel gözükmektedir.

Terazi burcu ile ilgili diğer söylence de şöyledir:

Aphrodite'nin oğlu Eros ile Psykhe arasında geçer.

Ruh anlamına gelen Psykhe, o kadar güzeldir ki her yerden onu görmeye gelirler.

“Aphrodite bu durumu hazmedemez, oğlu Eros'tan Psykhe'yi dağda tek başına bırakmasını emreder. Fakat Eros, Psykhe'yi görünce aşık olur ve onu bir şatoya götürür.

Geceleri, kendini göstermeden onunla birlikte olur. Fakat Psykhe bu aşığın kim olduğunu merak eder. Eros'un üzerine tuttuğu yağ kandili ile onu uyurken görür.

Eros, omzuna damlayan yağ damlası ile uyanınca Psykhe'yle karşılaşır ve hemen oradan kaçar. Psykhe günlerce Eros'u arar ama bulamaz, sonunda Aphrodite'ye ulaşır.

Aphrodite ona acımasız işler verir. Eros, Psykhe'nin durumundan dolayı duyduğu çaresizlik duygusuyla Zeus'a gider. Zeus, Psykhe (Ruh) ile Eros (Aşk)'u bir daha birbirinden kopmayacak şekilde birleştirir.

Psykhe'nin zorlu yollardan geçerek Eros'a ulaşması, aşıkların yollarına çıkan engelleri aşmaları, Satürn'ün Terazi burcunda yücelmesine uygun düşen yansımalardır.”

İlişkinin gücü, kişilerin engellerle mücadele edebilmesiyle büyür ve uzun ömürlü kılınmış olur. 
Aynı şey evlilikler için de geçerlidir. Evlenen çift birbirine karşı bir ömür boyu sürecek sevgi ve bağlılık sözü vermiş olur.

Adalet ve yasaların temsili göz önüne alındığında Jüpiter; yazılı olmayan toplumsal yasaları temsil ederken Satürn, yazılı olan yasalardır.

İlişkiye Satüm'ün getirdiği sorumluluk anlayışı, yasal organlar tarafından belgelenir.

Terazi insanı aşk insanı olarak geçer ama bu ifade ideal aşkı arayan insan olarak değiştirilmelidir.

Astrolojide; Terazi, Akrep ve Yay’ı da içine alan bölümdür. Venüs’ün yönettiği Terazi’de; Satürn yücelir. Güneş’in öncü Terazi burcuna geçişi ile Sonbahar da başlamış olur. Güneş’in Kuzey Yarım Kürede gücünü yitirmesi; Satürnyen etkilerdeki zamana evrilen mevsimi de sembolize eder.

Hava elementi burçları, daha çok teoride ve ideal olanı isterler. Terazi insanı için aşk, son derece romantik ve aşk büyüsünün kaybolmadığı enstantanelerdir. Huzurunu bozacak konular, Terazi insanının konusu dışında kalır.

Terazi burcunun hayatında ilişkiler önemli bir yer işgal eder.

Bu konuyu; Yunan mitolojisindeki kahin Tiresias'ın söylencesiyle anlatalım:

“Tiresias, çocukluğunda dağda gezerken çiftleşen iki yılana rastlar; sopayla dişi yılanı öldürür ve o anda birdenbire dişi olur. 
Yedi yıl sonra gene aynı yerde aynı olayı görür, bu sefer erkek yılanı öldürmüş ve erkek olmuştur. 
Tiresias, iki cinsin bedeninde vücut bulmasından dolayı, her iki cinsi de tanımaktadır. Hatta Hera ve Zeus, onun bu bilgisinden yola çıkarak, aşkta kimin daha çok zevk aldığını tartışırken Tiresias'a fikrini sormuştur: Tiresias, kadının erkekten defalarca fazla zevk aldığını söyleyince, Hera kadınlığın sırlarını ortaya çıkardığı için Tiresias'ı kör etmiş, Zeus ise ona kahinlik yeteneği vererek yedi kuşak yaşam bağışlamıştır.”

Tiresias Terazi burcunu, çiftleşen yılanlarsa erkek-dişi gibi karşıtlıkların üretim gücünü simgeler.

“Jung, tarihte bunun tamamlayıcılık ilkesinin ürünü olduğunu söyler ve şöyle devam eder:
Ne kadar bilinçli olursak olalım, her zaman kararlaştırılamaz ve kararlaştırılmamış bilinçsizlik öğeleri olacaktır. Bu, kendi bütüncüllüğümüze ilişkindir.”

Evet; gerçekten deTerazi burcunun kafası, kararlaştırılamamış bilinçsiz öğelerle doludur.

Bununla birlikte Herakleitos'un dediği gibi her şey er geç tersine döner.

Terazi burcu önünde sonunda; iki yönü de görmek zorunda kalır. Örneğin, Terazi figürü Tiresias, hem erkek hem de kadın olmayı deneyimlemiştir.

Bir başka dikkat edilecek husus, Tiresias'ın Zeus ve Hera'nın sorusuna kadınların tarafında yer alarak cevap vermesidir.

Her ne kadar iki cinsiyeti kendi içinde birleştirmeye çalışmasına rağmen Terazi, feminen bir burçtur. Çoğu Terazi erkeğinin kadın ruhundan anlaması, ince, nazik ve kibar olması bundan ötürüdür.

“Terazi insanı karşı cinsi kendi cinsinden daha fazla anlar. Terazi kadınlarıysa içlerindeki eril ifadeyi, dişil özelliklerine karıştırarak uzlaştırma peşindedir. Burcun eril yönü, hava elementi özellikleri olan zeka ve entelektüeliteyle beslenir.

Söylence de hep akıl danışılan rolü üstlenen Tiresias aynca kör bir kahindir.

“Kör olmasının anlamı ne olabilir? Körlük, güneş ışığının girmediği dünyada içe yönelmeye neden olur. Aynı zamanda tarafsızlık ilkesini de ifade eder. Adalet tanrıçası Themis de, gözü kör olarak tasvir edilmiştir.

Bu, Terazi burcunun haklı olanı gözlemleyebilmesini sağlayacak bakış açısına sahip olmasına neden olur. Çünkü o eşitliğe inanır.

İlişkinin piridir Terazi burcu; fiziksel çekicilik onun için çok önemlidir. Şeytan tüyü sayesinde karşı tarafı kolayca etkiler ama ilişkinin devamıyla ilgili sorunlar yaşayabilir. 
Kişisel değerinin, bir diğeriyle ilişkisine bağlı olduğunu düşünecek olursa bununla başa çıkması kolay olmaz. Sizinle orta noktada buluşamadıysa kendinden ödün verecektir.

Aslında yaşadığı kaosu bir anlamda kendi yaratır. Uyum ve denge arzusu onun kimseye hayır diyememesine neden olur. Bu durum kendini ifade ederken zorlanmasına neden olur.

Buradan yola çıkara, Terazi semboliklerinin Güneş tanrılarıyla bağlantısını ön plana çıkaran mitolojik örnekler de verelim:

“Doğruluk ve adalet tanrıçası Maat'ın bir görevi, Güneş tanrısı Re'ye yolculuğunda yön göstermek ve rehberlik etmektir.

Kör kahin Tiresias, Güneş tanrısı Apollon'un tapınağında kahinlik yapmıştır.

“Tüm bu birleşimler, Terazi insanının Güneş (benlik)' ini sahiplenmesi gerektiğini anlatır.”

Güneş'in Terazi burcunda düşmesini hatırlayalım. "Hayır" demeyi bilmeyen Terazi insanı, denge kurmak, huzur bulmak ve uzlaşmak adına ödün verir.

Bu konumda, kişinin ışığı kara bir bulutun arkasına düşmüş gibidir, etrafını aydınlatamaz.

Terazi ilişkide sahte bir tatlılık, sabır ve uysallık maskesi altında kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir. Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir.

“Terazi burcu karşıt burcu Koç'un yaptığı gibi kendini ifade edebilmeyi öğrenmelidir. Bir diğeri olmadan da benliğini ifade edecek kanallar bulmalı ve benlik duygusunu "biz" olabilmek adına feda etmemelidir.”

Bilinmeyen bir dünyası da vardır Terazi’nin… Ortama uyum sağlayan, insanların içinde kolayca kendini sevdiren, iletişimi seven, nazik ve kibar Terazi insanı; üstünlük taslayabilir.

Her sağlıklı Terazi davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşmek amacı yatar. Gerilimi atmak, ortayı bulmak, sinirleri yatıştırmak için Terazi adım adım hedefe doğru harekete geçer.

“Terazi'nin kaynağı paradoks ve ikileme karşı yüksek toleransıdır. Tüm bütünlerin birbirini tamamlayan yarımlardan oluştuğunun bilincinde olmasıdır. Terazi her konunun iki yönünü de tartar. Karşıt felsefeler, karşıt seçenekler - hepsini kabul eder. Ortayı arar ve dengeyi orada bulur.

Terazi, günlük hayatta yol ayrımına geldiğinde seçim yapmak zorunda kalır. İkileme olan hoşgörüsü renksizliğe ve kararsızlığa dönüşebilir. Nezaket sığ yüzeyselliğe ve gerçek çatışmalarla açıkça yüzleşmemeye doğru çözülebilir.

Herkes tarafından beğenilme arzusu o kadar yoğundur ki, bu nedenle kim olduğu sorusunun cevabını yıllarca aramayabilir.

Konuşurken; sözcüklerini özenle seçtiği dikkatiniz çeker hemen. Bu; onun diplomatik tarafıdır ve yine uzlaşmayı anlatır. Yalnız; bunu bir stratejiyle de yapabilir.

İlişkiler bu burcun kendisini geliştirdiği alanlardır. Bu alandaki stratejisi kibarlıktır. Kibarlık bir başkasını nasıl etkilediğimizin algısıyla kısmen hareketlerimizi ayarlama kabiliyetidir ve Terazi bu hünerle doludur.

Kaynaklarının ve stratejilerinin çarpıtılmasıyla Terazi'nin gölge yönü ortaya çıkar. Akıl uçsuz bucaksızdır, iki olasılığı barındırabilir. Ancak hayat daha dar kapsamlıdır.

Duyguları işin içine katmayacağından sosyallik gerektiren iş yaşantısında başarılı olabilir.

Ancak; özgürlüğüne de düşkündür. Bu durumda karşısındaki ile arasında duygusal mesafe bırakacak ve derin ilişkiler yaşayamayacaktır.

Kararsız ve dengesiz ruh hali ile tam olarak neyi seçtiği çok belli değildir. Yine de her durumda zerafetini ortaya koymayı bilir.

Nazik ve ince Terazi; yargılarını tamamen eşitlikçi bir şekilde ortaya koyacaktır.

“Kimsenin hakkını gasp etmeden adaletin nasıl işleyeceğini yürekten bilir. Ne de olsa o, adalet ve doğruluk tanrısı ve tanrıçasıdır.”

Derin Dide

Oğuzhan Ceyhan Ders Notları
Mitolojik Astroloji ve Psikoloji - G. Bulut 
Two Essays on Analytical Psychology - Jung, C.G.
The A rchetypes and The Collective Unconcious - Jung, C.G.,
Astroloji Dersleri - B. İlhan
Sosyal Psikoloji - Aronson, Wilson, Akert

TC Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Ekolü

Published in Astroloji
Sayfa 1 / 5

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« September 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?