Buradasınız: HomeItems filtered by date: Haziran 2017
Items filtered by date: Haziran 2017
Gökyüzünde 2 ve 3 Temmuz 2017 tarihlerinde tam keskinleşen Mars Pluton karşıtı, 27 Haziran’dan 7 Temmuz 2017’ye dek etki aralığında kalıyor ve etkilerini bize hissettiriyor olacak.
 
 
 
Yengeç Oğlak ekseninde gerçekleşen bu karşıtlık ile bu zamana dek kendinize çizdiğiniz sınırlar, katı kurallar, mesafeli yaklaşımlar ve belirli prensipler ile geçmişten bugüne taşınan, artık katkı sağlamak yerine zarar veren, çürümüş, eskimiş, bugüne faydası olmayan herkes ve her şeyi dönüşüme uğratarak yaşamınızdan çıkarmak için ideal bir zamandasınız; ancak bu eylemleri yaparken özellikle fevri ve agresif davranmamayı tercih etmeli, aile büyükleri, kurumlar ve patronlarla ilişkilerinizi maksimum seviyede ılımlı tutmaya çalışmalısınız. Tutamadığınız noktada zaten belirli kırılmalar yaşayacaksınız demektir ve bu illa ki kötü anlama gelmemektedir. Bazen duygularınızı tamamen ve derinden ifade etmeye, açıklık göstermeye, sesinizi yükseltmeye ihtiyaç duyar ve ilişkilerinizi yeniden düzenlemeyi tercih edersiniz hepsi bu. 
 
İkili ilişkiler ve kariyer ekseninde mücadele doğurabilecek, çekişmeli, tartışmalı ve yıkıcı bir enerjinin içinden geçtiğiniz hafta genelinde, eğer bağlarınıza güveniyor ve ilişkilerinizi sağlam oluşturduğunuza inanıyorsanız zaten bu süreçten korkmanızı gerektirecek bir şey de yoktur; ancak problemli ilişkilere sahipseniz mutlaka bu zaman diliminde alt yapıdaki problemleri çok daha güçlü bir şekilde göreceksiniz demektir.
Aile büyüklerinize ve yaşlılara zaman ayırmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak, huzurevi ziyaretleri, antik yerleri gezmek, tarih ve siyasetle ilgili konularda araştırmalar yapmak, kitap okumak gibi eylemler bu zaman diliminde daha pozitif bir etki yaratacaktır.
 
Yengeç Yeniay’ının ardından yaşanan bu süreç geçmiş ile yüzleştirerek (kişisel, ruhsal veya iş hayatınızdaki geçmiş), katı yönleri yumuşatmak ve agresiflik yerine yumuşaklık, esneklik, merhameti kabul etmek arasında bir seçim yapmanızı istiyor olacak. 
 
Etkileri hala devam eden Yengeç Burcu'nda Yeniay yazıma buraya tıklayarak hemen ulaşabilirsiniz:  
 
 
 
Neptün ile hala daha temas halindeki Mars, yaşamınıza yeni hayaller, yaratım gücü, olduğundan daha hassas bir ruhsal yaklaşım ile hareket etme kabiliyeti, merhamet, yoğun duygular, sevgi, esneklik ve duygusallık katıyor olacak. Bu karşıtlık zamanında belki de ağlıyor olacaksınız ve bunun büyük bir ruhsal arınmanın işareti olduğunu o anda fark edemeyeceksiniz. Oysa evren teslimiyet istiyor ve her şeyi kendi sınırlarınız, planlarınız ve kurallarınızla halledemeyeceğinizi size göstermek istiyor..
 
Bu süreçte kendimize sormamız gereken bazı sorular olacak;
 
-Yaşadığım yerden memnun muyum ? Değiştirmek istiyorsam harekete geçebilecek imkanlarım mevcut mu ?
 
-Aile bağlarım kuvvetli mi, varolan problemleri nasıl iyileştirebilirim ?
 
-Geçmişten bugüne zihnime takılıp kalan ve beni olumsuz anlamda meşgul eden duygularla nasıl yüzleşebilir ve geride bırakabilirim ?
 
-Sadece güvenli alan olarak bildiğim ve risksiz bulduğum için yaşamımda değiştirmek istemediğim ve bu yüzden de birçok fırsatı kaybettiğim neler var ?
 
-Temel güvenlik ve sevgi ihtiyaçlarımı hayatımdaki insanlara açıkça anlatabiliyor muyum ?
-Pasif agresiflik hayatımda var mı ?
 
-Benim dışımda gelişen ve bana zarar veren olaylarda kendi alanımı yeterince ve sakince savunabiliyor muyum ?
 
-Herhangi bir konuda kendi kabuğumu kırabilecek ve içimdeki güçsüz tarafı insanlara gösterebilecek cesaretim var mı ?
 
6 Temmuz'a dek iletişim, yakın ilişkiler, seyahatler, ticaret ve haberleşme gezegeni Merkür'ün geçişi hakkında detaylı yazıya buradan ulaşabilirsiniz:   
 
 
Sağlık
Mars Pluton karşıtlığı süresinde mide ve göğüs bölgeleri ile ilgili rahatsızlıklar tetiklenebileceği için, hassasiyeti olanların dikkat etmeleri gereken süreçtir.
 
Kişisel haritanızdaki etkilere göre  ; 


Danışmanlıkhttp://www.didemsarman.com/astroloji-bireysel-danismanlik-2.html

Yeni açılacak Astroloji eğitimleri için bilgi: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

Burçlara Göre
 
Koç: Bu hafta iş hayatınızla ilgili hızlı değişimler yaşayabilir, size katkı sağlamayan iş ortamlarını geride bırakabilir, kendinize güçlü ve yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte aile ve iş hayatınızdaki ilişkileri ilgilendiren alandaki problemleri halletmeniz ve kendinizi agresif yansıtmamanız önemli. Sorunlu giden ilişkiler için bitirme zamanını anlatan bu zaman, bağları güçlü olanlar için geleceğe yönelik yeni adımlar, kutlamalar ve bekar olanlarınız için yeni tanışmaları işaret ediyor.
 
Boğa:  Bu zman diliminde partneriniz ve dostlarınızla iletişiminiz sınavlardan geçerken, yurtdışı, öğrenim, seyahatler, davalar, müzik, iletişim ve görüşmeler konusunda problemlerle karşılaşabilir ve bunları çözümlemeye çalışabilirsiniz. Özellikle partnerin ve dostların problemli iletişimi can sıkıcı olabilir. Hafta genelinde ailenizden destek görmek, yuvada yaşanan mutluluk, ev ve yerleşimle ilgili değişiklikler ile finansal anlamda desteklendiğiniz görünümler sizinle olacak. 
 
İkizler: Bu süreçte toplu paralar, finansal konular, eşinizden ve yakın dostlarınızdan gelen problemler ve onların yaşamındaki sıkıntılar size yansıyabilir. Ameliyat vb. olayları imkanınız varsa ertelemeyi tercih edin ve yaşamınızı riske sokacak hareketlerden uzak durun. Spiritüel bir zamanda olduğunuz için, sezgilerinize güvenin ve psikolog, spiritüel öğretmenlerden yardım almayı tercih edin. Hafta genelinde iş ve özel yaşamda yeni görüşmeleri, tanışmaları destekleyen, seyahat, öğrenim, eğitimler, beklenen haberlerin alınması konusunda yardımcı görünümler sizinle olacak. 
 
Yengeç: Bu hafta bağları sağlam olmayanların, yakın dostluk ve ikili ilişkileri biterken, hafta genelinde yakın ilişkileriniz ve ortaklar, avukatlar, dostlar da dahil olmak üzere evlilik, partnerliğinizdeki sorunları aşmak üzere hareket ediyor olacaksınız. Diğer yandan haftanın tamamında alım satım, finansal işler ve iş hayatınızdaki girişimlerinizi destekleyen bir enerji sizinle olacak.


Yeni açılacak Astroloji eğitimleri için bilgi: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 
Aslan: Bu zaman diliminde iş ilişkilerinizde problemlerle karşılaşabilir, günlük yaşamınızda stres seviyenizi arttıracak olaylarla karşılaşabilirsiniz. Ruhsal ve bedensel sağlığınızı korumanız özellikle sırt, eklem, iskelet sistemi, dişler ve mide problemleriniz varsa kontrollü olmanız önemlidir. Bu zaman diliminde vize, seyahat işlemleri, aile ilişkileri konusunda problemleri çözmeniz gerekebilir. Meditatif ortamlar ve müziklerden bu süreçte yararlanmanız ruhunuza iyi gelecek. 
 
Başak: Bu süreçte özel yaşamınızda problemleri çözmek üzere hareket edeceksiniz. Özellikle çocuklarla ilişkiler, tatillerle ilgili problemler, arkadaşlık ve özel yaşamdaki sorunların size yansıması sonucunda yaşamınızda yeniden düzenlemeler yapıyor olacaksınız. Hafta genelinde finansal anlamda beklentilerinizi karşılayabilecek bir süreç sözkonusu iken, dinlenmeye zaman ayırmanız, ruhsal gelişiminizi destekleyen aktiviteler yapmanız yardımcı olacaktır. 
 
Terazi:  Bu süreçte ne olursa olsun karamsarlık tuzağına düşmemeli, aile ve sevdiklerinizle olan ilişkilerinizde dikkatli davranmalı, iş ilişkilerinizdeki problemleri görerek, patronlarınızın yaklaşımlarına göre yeni adımlar belirleyebilirsiniz. Bu süreç size geçmişle ilgili konuları tekrar getirebilecektir. Ev ve yerleşimle ilgili düzenlemeleri imkanınız varsa bir sonraki hafta yapmanız faydalı olacaktır. Hafta genelinde ikili ilişkilerinizde yeni tanışmaları destekleyen, organizasyonlar, kalabalık ortamlardan fayda göreceğiniz, olası kutlama, nişan, düğün gibi etkinliklere zemin hazırlayan görünümler sizinle olacak
 
Akrep: Bu süreçte yakın çevre, akrabalar, kardeşler, komşular ve trafikteki problemler size yansıyabilir. Özellikle iletişiminize dikkat etmeli, kendinizi kötü gösterecek diyaloglar kurmamayı tercih etmelisiniz. İnternet, yazılı ve sözlü görüşmeler, anlaşmalar konusunda geçici sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Hafta genelinde kariyerinizi ve finansal kaynaklarınızı olumlu etkileyecek gelişmelere açık bir zaman dilimindesiniz. İlişkilerinizde eğer iletişiminize dikkat ederseniz, mutlu ve enerjisi yüksek bir hafta geçireceksiniz. 
 
Yay: Bu süreçte para kontrolü sağlamalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalı ve para ilişkisi kurduğunuz insanlara dikkatli yaklaşmalısınız. Kendinize verdiğiniz değerin test edileceği  bu hafta, özellikle partnerinizin  ve yakın dostlarınızın sıkıntıları size yansıyabilir. Hafta genelinde yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, öğrenim, iş ilişkileri kurma, özel yaşamınızda yeni başlangıçlar ve tatilleri destekleyen bir enerji sizinle olacak. 
 
Oğlak: Bu süreçte stres seviyenizi yükseltebilecek durumlarla karşılaşabilir ve ilişkilerle ilgili problemlerinizi daha net gözlemleyebilirsiniz. Problem olan ilişkileri bitirme kararı alırken, çevrenize karşı agresif davranmamanız ve kendinizi kötü göstermemeniz önemlidir. Sırt ağrıları, genel sağlık sorunları, mide problemleri gibi konulara özellikle hassasiyet göstereceğiniz bu süreçte, güç dengesi tamamen sizde olsa da, ilişkilerinizdeki sorunları çözümlemek üzere hareket ediyor olacaksınız. Hafta genelinde finansal kaynaklarınızı destekleyen, ruhsal olarak özgürlük ihtiyacınızın arttığı, ev ve yerleşimle ilgili konularda yeni kararlar alabileceğiniz, geçmişten gelen kişilerle karşılaşabileceğiniz bir enerjide olacaksınız. 
 
Kova: Bu süreçte yalnız kalmaya, dinlenmeye, tatil yapmaya ve ruhsal gelişiminizle ilgili çalışmalar yapmaya ihtiyacınız olacak. Bu zaman diliminde iş hayatınızla ilgili sorunları çözümlemeniz gerekirken, yasadışı ortamlardan uzak durmanız ve gizli düşmanlarınızdan haberdar olmanız sonucu yaşamınızda size zarar veren herkesi uzaklaştırmaya çalışmanız yararlı olacaktır. Bir karma haftası yaşadığınız için sözleriniz ve eylemlerinize dikkat etmeli, rüyalarınızı not etmeyi tercih etmeli ve ruhsal, bedensel sağlığınıza özen göstermelisiniz. Hafta genelinde geçmişten gelen konular sizinle olacak. Bu süreçte diğer yandan, ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili yeni fikirleriniz oluşabilirken, yaşamınıza ruhsal olarak bağlantınız olan insanlar katılıyor olacak. İş ve özel yaşamınızdaki görüşmeler, teklifler açısından uygun bir zamanlamada olacaksınız.
 
Balık: Bu süreçte arkadaş çevreniz, gruplar, kalabalıklar, internet ve oluşturulan planlarınız ile ilgili problemlere açık bir zamandan geçerken, özellikle yeni başlayan ilişkiler, arkadaşlıklar ve çocuklarınızla ilişkileriniz testlerden geçiyor olacak. Bu zaman diliminde finansal konular ve iş hayatınızda destekleneceğiniz, iş görüşmeleri, günlük rutin işlerin hız kazanması ve maddi manevi hediyeler anlamında şanslı bir zamanda olacaksınız.  


Yeni açılacak Astroloji eğitimleri için bilgi: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

SOSYAL MEDYA 

 

 

 

 

Facebook’ta beni takip edin:

 

 

 

 

Twitter’da beni takip edin:

 

 

 

 

 İnstagram’da beni takip edin: 

 

 

 

 

Youtube Kanalıma ücretsiz üye olarak yeni videolarımdan hemen haberdar olun:

 

 

Didem Şarman

 

Published in Astroloji

 Mars ve Merkür Yengeç burcunda kavuşumda ve Pluto Oğlak burcuna karşıt açı yapıyor.

Etki süresi başlamış olmakla birlikte ortalama bir hafta devam edecektir. Özellikle öncü burçlar olan Yengeç, Oğlak, Terazi, Koç burçları için etkileşim daha yoğun hissedilebilir. Bu karşıtlık ilişkisi karanlıkta kalan düşüncelerin açığa çıkmasını işaret ediyor. Bir bilginin en derinine inmek için ciddi mücadele verebiliriz. İletişim için zorlayıcı durumlar ortaya çıkabilir. Yazılan yazılar, konuşulan konular en derin tutkularınızı işaret eden şekilde olabilir, sivri dilli yaklaşımlar söz konusu olabilir.

Gündeminizde her ne var ise bu karşıtlık enerjisi ile tutkulu bir şekilde mücadele edebilirsiniz. 
Gizli kalan konuşulmayan her ne varsa, çevrenizde, ailenizde , otorite konumundaki kişilerle , açıkça konuşulduğu bir süreç olabilir. Bu dönem ruhsal ve fiziksel olarak daha kontrollü hareket edebilmek gerekir.

Çevrenizdeki iletişimlerinizde riskli direk çıkışlar yapmak yerine , duygularınızı anlamaya ve tanımaya çalışmak faydalıdır. Söz büyüdür, sözün gücünü doğru şekilde kullanmayı öğrenmek önemlidir. Her durumu kişisel algılamak yerine, sorgulamak veya doğru zamanda ve yerinde konuşmak önemlidir.

Nurgül Düzenli

Astrolog ve Yaşam Koçu

Published in Astroloji

Ay terazi burcuna geçiş yaptı.

Kararsızlıkla dans edeceğimiz bir gün olabilir.

Manipüle etmekten ve  edilmekten uzak durulması gereken birkaç günlük bir dönem var.

Sert etkiler olduğunda bir şeyleri oldurmaya çalışmak yerine hayatın ritmine ayak uydurmak zaten gergin olan ipi koparmamak faydalı olacaktır, kesinlikle dengeye ihtiyaç olan etkiler altındayız.

İnatçı yaklaşımlar, tartışma hevesli savaşçı, hırslı yaklaşımlar zarar verecek konumda.

İşleri yoluna koymakta engellerle karşılaşabiliriz, yine fazla zorlamadan gerekli hareketi yapıp gerisini sisteme bırakmak en akl-ı selim  yaklaşım olacaktır.

Gün boyunca duygusal olarak kararsızlık, içsel olarak negatif geri bildirimleri alabiliriz, kendimizi  dar alanda kısa paslaşmalar yapan bir oyuncu gibi hissedebiliriz. Kendinize ait reçeteler neyse uygulamakta fayda var. Derin derin nefesler almak en kolayı ve dilimize hakim olmak  her şeyden önce kendimiz için çok faydalı…

Akşam vakitleri hayatımızdaki erkek figürleri, otorite olarak gördüğümüz kişilerle paylaştıklarımıza dikkat edelim. Kaş yaparken göz çıkarma olasılığı yüksek en iyisi, herhangi ir mevzu varsa daha çözüme açık bir güne saklayalım.

Kolay bir gün olsun.

Devrim Dayıoğlu

Doğum haritası danışmanlığı için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Published in Günün Gökyüzü

Ay Başak’taki yolculuğuna devam ediyor.

İşe güce odaklanacağımız bir gün bununla birlikte unutkanlığa elverişli, not alarak çalışmak her zaman faydalı ama bugün ekstra önem taşıyor. İş hayatında söylemlerimizde ne kadar net olursak o kadar iyi, zaman zaman algı dağınıklığı nahoş kararlar aldırabilir iki defa denetim gerekebilir.

12.00 sularına kadar toplantılar yapılabilir, işler hızla çözümlenebilir. Bu zaman dilimini verimli kullanarak işlerimizin çoğunu bitirebiliriz.Öğle saatlerinden sonra yavaşlama , ufak tefek aksaklıklara açık bir görünüm var. Tempoyu düşürerek devam etmek , çok zorlamamak iyi gelebilir.

Haftaya damgasını vuran iletişimde bizi yormaya aday etki, daha da kendisini gösterebilir. Ağzımızdan çıkana dikkat havası yine hakim …

Ve ayrıca bütün gün etkisini sürdürecek özellikle akşam  20.00 sularında iyice etkinleşecek olan destekleyici bir görünüm var. İlişkilerimiz, maddi, manevi ,değerlerimiz ile ilgili niyet, dileklerimizi dua, meditasyon vb. eşliğinde yürek açıklığı ile yineleyebiliriz. Samimiyet karşılığını bulacaktır.

İlişkilerimiz açısından akşam saatleri uyumlu etkiler söz konusu.

Her şeyiyle hoş bir gün olsun.

Devrim Dayıoğlu

Doğum haritası danışmanlığı için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta gönderebilirsiniz.

Published in Günün Gökyüzü


Ay  Başak’ta yoluna devam ediyor.

Tatilin ardından işlere konsantre olmak, organize olmak açısından olumlu , detaylarda kaybolmamak, mükemmeliyetçi tavırlara kapılmamak kaydıyla…

Bugün daha netleşen gergin görünümü denegeleyecek Ay ile Güneş’in uyumlu dansı var gün boyunca. Yine de çalışma hayatının ilk günü, sıcaklığın artışı, kaygıların yükselişi gibi etkenler  çaışmaya uygun gökyüzünün  etkilerini  bu uyumlu dansla dengeleyebiliriz.

İş hayatında bize yardımcı olacak önemli kişiler, otorite olarak gördüğümüz kişilerle görüşmeler gerçekleştirilebilinir.

Duygusala tepkiler vermekten, içi boş olan konuşmalardan kendimizi alıkoymalıyız. Dilimize hakim olduğumuzda daha rahat geçirebileceğimiz birkaç gün var önümüzde…

Karar almak için destekleyici bir gün olamasa da önemli saydığımız konularda, üzerinden bir daha geçilmesi noktasını açık bırakmakta fayda var.

Akşam saatleri iş gününün gerginliği, gökyüzünün sert görünümünün çaresi işten eve geçişte tam kapıda dışarının elbisesini askıya asmak, evin rehavetine kendini bırakmak iyi gelecektir. Aile, ilişkiler konularının gündeme gelmesi faydaya hizmet etmeyeceğinden daha yumuşak bir akşam geçirebilmek için çaba harcamak yerinde olacaktır.

Gece 23.00 ‘ten gece boyunca dileklerinizin , niyetlerinizin gerçekleşmesi için uygun görünüm söz konusu … Bu görünüm sabah 07.00 ‘den itibaren daha güçlü hale gelecek.

Kolay bir gün olması niyetiyle…

Devrim Dayıoğlu

Doğum haritası danışmanlığı için devrimdayıBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   e-posta gönderebilirsiniz.

 

 

Published in Günün Gökyüzü


Ay Aslan'da  tüm heybetiyle ilerlemeye devam ediyor.

İnsanlarla iletişim içinde olmak isteyeceğimiz,enerjik bir gün daha...

Sezgilerimize, içten gelen sese açık olduğumuz taktirde kolaylıkla kendi içimizde çözüme ulaştıramadığımız, askıda kalmış,ufak gibi görünen mevzuları dönüştürüp, iyileştirmek için desteklenen bir görünüm var. Bunun için niyetin ardından yapılacak dua ,meditatif bir halde iken iyileşmesini dilemek bil yeterli olabilir. Talepte bulunmak için güzel bir görünüm. Doğru soruyu sorabilmek daha değerli elbette !

Gün içinde konuştuklarımıza hatta düşündüklerimize, çevremize daha bir odaklı bakalım; göremediğimiz, perde arkası kalmış olanların ortaya çıkma olasılığı yüksek.

Yine gerginlik olacağını hissettiğimiz ortamlarda dikkatli olmakta fayda var. Kendimiz öfkeli haller içindeysek bu hafta kendi reçetelerimizi uygulama zamanı...

İlişkilerimiz, maddi,manevi değerlerimiz, hayatta haz aldığımız konularla ilgili gündemler, konuşmalar olabilir.

Daha çok şimdide olmak iyi gelecektir.

Gelecekle ilgili kurgu,plan yapmak bizde extra bir gerilim yaratabilir.Zihinleri dinginleştirmek için kendi yöntemlerimizi uygulayabiliriz, yoksa da öğrenme yollarını bulmak içi güzel bir fırsat.

Saat 14.00 itibariyle daha rahatlatıcı, sakinleştirici meşgaleler içinde olmak iyi gelecektir. Tatilde olanlar için bunu yapmak kolay olsa da çalışanlar için kaygıdan uzaklaşmaları iyi olacaktır. Bu akşama kadar devam edecek bir etki.

Akşam vakitleri iletişimde yanlış anlama, anlatma halleri gerçekleşebilir. Pasif kaldığımız iletişim yöntemleri öneri dahilindedir.

Her şeyiyle kabulde olduğumuz bir gün olsun.

Devrim Dayıoğlu

Published in Günün Gökyüzü

 

Enerjimizin yüksek olacağı, hareketli bir güne aday Pazartesi... 

Ay Aslan 'da ve ateş elementinin hakim olacağı bir gün. 

Bayram tatili nedeniyle rehaveti dengeleyecek bir coşku verecektir. Uzun zamandır görüşemediğimiz kişilerle karşılaşıp, geçmiş konuları yad edebiliriz.

Her ne kadar yaz, bayram rehaveti olsa da , dilimize, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir gün. Çatışmaya mahal verecek konulara dokunmamak en iyisi. Yanlış anlamalar, meramını anlatmakta sıkıntı çekmeler yaşanabilir. Bu etki Çarşamba günü kendini daha da hissettirecek.

Ara ara enerjimizin yavaşladığını hissedebiliriz. Saat 16.00 sularında kendimizi daha coşkulu ve yüksek hissedebiliriz. Akşam saatlerinde sezgiselliğe kulak vermek bize kazanım sağlayacaktır. 

Haftanın ilk iki günü diğer yarısına göre daha yumuşak; bu sebepten bayram tatilini iyi değerlendirip rezervleri dolduralım ki haftanın 2. yarısına dinamik girebilelim.

Ailemizle birlikte olmanın, güneşin, tatilin tadını çıkaralım. Bayramda çalışanlar için kolaylıklar dilerim.

Devrim Dayıoğlu

Published in Günün Gökyüzü
 
Yaşam kaynağımız su; bedenimizin de dörtte üçünü oluşturur. 

Ana rahmini dolduran su, cenin halindeki yolculuğumuzda gelişimizi de müjdeler. 

Kimi zaman durgunluğuna çekilerek rahatlarken bir bakmışsınız okyanusta azgın dalgalar haline gelmiş… Değişen halleriyle ruhu olan can veren kimi zaman da can verdiren su…Ruhu olan su.

Yaşam kaynağımızın burçları da göründüğü gibi değildir. Balık’ın sessiz tanıklığı, Akrep’in ser de sır da vermezliği… Yengeç’in içinde fırtınalar kopan, sabahtan akşama değişen halleri...

Yengeç; en sezgisel burçlardandır. Duyguların diliyle konuşur. Anneye, ailesine ve daha gelişmiş evrede vatanına çok önem verir.

Dışarıya karşı gösterdiği sağlam kabuğunun altında, güvende olma ve korku saklanmaktadır. 
Alt benliğine daldıkça ve köklerine indikçe karanlığıyla karşılaşırız. Ancak onun bu kadar derinde olan bir köke sahip olması, dallarının gökte en yükseğe erişmesinin nedenidir. 

Ünlü Mısır “ Denderah Zodyağında” Yengeç burcu diğer burçların bulunduğu çemberin içine konulmamıştır. 

Denderah rölyefi, Yukarı Mısır’da, Nil nehrinin sol kıyısında Yunanlıların Tentyris, Mısırlıların Lunit Tentore adını verdikleri şehir kalıntıları arasında bulunan bir Hathor mabedinde bulunulmuş ve daha sonra Napoleon tarafından Louvre Müzesine götürtülmüştür. 

Hathor mabedinin duvarlarında, kumtaşından yapılma Denderah rölyefinde, ortasında güneş, gezegenler ve zodyakta ki takımyıldızları gösteren şekiller daha sonra astrolojide kullanılmaya başlanmıştır.

Yani bugün bildiğimiz astrolojik grafikasyon en sistemli şekliyle ilk kez burada görülmüştür.
Söz konusu rölyefte Yengeç burcu, Yengeç sembolü olarak en yüksek mevkide bulunur.

Zodyaktaki burçlar içinde Yengeç, Aslan'la birlikte diğer burçlardan ayrılır. Gezegenlerinin yöneticileri Ay ve Güneş'in "ışıklar" olarak adlandırılması da bunun göstergesidir. 

Yengeç'in yöneticisi Ay, gece ışıldarken diğer gök cisimlerinden farklı olduğunu haykırır adeta…

Onun farkı, kabul ediciliği, candan bağlanması, uyumluluğu, duyarlılığı, sevecenliği ve empati yeteneği ile insan olmanın tüm vasıflarını taşımasıdır.

Evcilliğiyle ünlenen Yengeç; tıpkı ana rahmindeki suyun içinde güvenli alanda olduğu gibidir evinde… Dışarıda onu ürkütecek en ufak bir şeyde huzurlu sığınağına kaçar. 

Yengeç'in yaşam görevi, çocukluktan yetişkinliğe geçmektir. Çocukluğun duvarları içinde hapis kalmıştır, ebeveynler eşik muhafızı gibi durur.

Kapıdan geçmeyi başaramazsa dışarıdaki dünyada da doğmayı başaramaz. Tüm hareketlerinin altında içsel güvenliği için verdiği savaş vardır. 

Kendine ebeveynlik yapabildiği ölçüde güçlü olacaktır. Kabuğundan sıyrılıp değişimini sağlayabildiği zamansa ışığıyla herkesin gözlerini kamaştıracaktır.

Sevgili Yengeçler!
Güneş; burcunuza giriş yaptı. 
Sabitlendi mevsim, zamanınız başladı.
Ay tanrıçasınIn hayali yansırken derin sulara.
Güneş, Mars, Merkür Yengeç’te; sert bir Sirius döngüsüyle
Suyun gizeminde kadere akan zamanlar!

Ab imo pectore
Derin Dide

Kaynaklar:
Astroloji Dergisi – B. İlhan
Külkedisi Pinokyo’yu Seviyor – G. Bulut 
TC Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi Ders Notları
 
 
Published in Astroloji

Yeni Dönemin Ayak Sesleri
 
Doğrusu ŞİR A yıldızının Rabbi o dur. Necm Suresi 49

 
Kur an da şira yıldız sisteminden bahseden necm suresi tüm kadim uygarlıklar için önem arz etmiştir.
Mısırlı rahiplerin , titizlikle tuttuğu binlerce yıllık astronomik kayıtlarıda mevcuttur.Bu kayıtlardan anlaşıldığı üzere SİRİUS yıldızının hareketlerinin yılboyunca geçtiği tüm menziller belirlenmiştir.Tüm halleri Güneşin üzerinde parlaması ki....bu kadim mısır da yılbaşı olarak kabul edilirdi.
KUR AN ı kerim de ki NECM suresi işte bu en altta inip görünmez olduğu an a yeminle başlayarak antik bir kavrama işaret eder ki ``
Bu yıldız dan 49.ayet te ki rakamsal değeri de çok manidar dır .....
Ayrıca sümer tarihini araştıran bir kitlede bu sistemde MARDUK u ifade etmeden geçmez.
Kişi ve ülke astroloji haritalarında da önemli bir yer almaktadır.
MARS JÜPİTER VE SATÜRN doğasının karakteristik özelliğine sahiptir.
Başarı getirir ancak verdiği başarı yakıcı da olabilir .
Yani her insan kendi dünyasını keşfederken ,başına gelecek olayların da mutlak yaratıcısıdır.
ATEŞ SU ile SU ATEŞ ile sınanacak .Zannetmeyin ki olumlu ya da olumsuz eylemleriniz ilahi sitem tarafından ödülsüz kalacak.
Kim neyi hak etti ise kim neyi tamamladı ise sisler kalkacak ,perde açılacak ,yer ve gök aleminin enerjilerinin birleşmeye az kaldığı bu süreçte ....
Bundan sonra gökler ve yerler acayip çok acayip olacak !!!!!
Uyuyanları uyandırmaya tek mutlak güç yeterli olacak ...
LAT , UZZA ve diğer üçüncüsü MENAT ı gördünüz mü NECM 53 \ 19 -20
Zanna ve nefislerin arzularına tabi oluyorlar 53 /23
OTORİTE GÜÇ PARA
Otorite gücü ve parayı kendilerine toplamak istiyorlar .Bunları elde etmek için ,girmediklerikılık,atmadıkları takla kalmıyor.Bunlar için savaşıyor vuruşuyor.kan döküp fesat çıkarılıyor yeryüzünde ve bir zombi ordusu yaratılıyor.

LAT :Devlet ,saltanat,taht ,lider

UZZA : silah petrol toprak nüfus

MENAT : Para sermaye banka altın gümüş dolar ve euro

OTORİTE emperyalizmi oluşturarak ,GÜÇ faşizmi ve PARA hırsı kapitalizmi beraberinde getirdi.
Ne diyor KUR AN bu üçüne karşı
Allah tan başka otorite yok ( la ilahe illalah )
Güç ve kuvvet yalnızca ALLAH a ait ( la havle ve la guvvete illa billah )
VE
Mülk ALLAH ındır ( lehu'l mülk )
Neden bu isimler KUR AN da veriliyor ; çünkü insanlıkta ölmeyen isimler...Ne taş ne de tahta dan yapılan putların sıfatlarıdır.

Ben semRA da diyorum ki ;

ALLAH IN SİSTEMİ VE DÜZENİ SENDEN ÇIKANIN SENİN ÜZERİNDE VUKU BULMASIDIR....!!!! 

Astrolojide her yeni ay, her dolun ay , kalbinizi kontrol etmek için özel zaman dlimleri olup,özel yıldızların güneşle ve ay la kavuşumu ve tutulmalar çoğu zaman dönüşü olmayan yol ayrımlarıdır.
HER AN FARKINDALIKLA OLSUN...
sağlam bir GÜNEŞ tutulması bizi bekliyor ZİRA dünya üzerinde finansal çöküntüyü beraberinde getirecek...

SemRA.
 
 
Published in Astroloji
Sayfa 1 / 3

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« June 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?