Buradasınız: HomeItems filtered by date: May 2017
Items filtered by date: May 2017
 
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR
 
 
Bu hafta Satürn Mars karşıtlığı ile haftaya başlıyoruz. Bu durum sizler için iletişim, yolculuklar, eğitim konularında bir takım karşıtlıklar içerisinde olduğunuzu işaret ediyor. İş sorumluluklarınız konusunda daha planlı olmalısınız. Ayrıca tatil planlarınız için hesapta olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bilgi alışverişlerinizde fikirsel ayrılıklar gerilmenize sebep olabilir. Salı günü civarında aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular odak noktanızda yer alabilir.
 
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR  
 
Bu hafta yaşanana gökyüzü gündemleri sizleri iç dünyanızda planlı ve organize olmaya itebilir. Gündemleriniz arasında finansal konularda fikir ayrılıkları yaşadığınız konularınız olabilir. Eşin geliri ve ya ortağın geliri ile ilgili konular odak noktanızda olabilir. Bu dönem miras konuları, nafaka konuları, hisseli paralarla ilgili gündemler sizleri biraz uğraştırabilir. Kazançlarınız konusunda bilgi alışverişi yoğunluğu olabilir. Bu dönem yaratıcılığınıza daha çok odaklanmanız fayda sağlayacaktır.
 
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzünde gerçekleşen Satürn Mars karşıtlığı ile haftaya başlıyoruz.  Bu durum sizler için ilişkilerinizde anlaşmazlıkları fikir ayrılıkları gibi konuları getirebilir. Bu hafta dönemsel baş ağrılarınız söz konusu olabilir.  Salı günü civarı günlerde , bilgi alışverişiniz artabilir, aile akraba, kardeş gündemleri ile ilgilenebilirsiniz.  Bazı konulara yaklaşımlarınız daha sakin olabilmeli, uzlaşmacı hareket etmeniz gerekiyor. Hafta sonuna doğru daha keyifli olabileceğiniz koşullar söz konusu.
 
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzü sert etkilerle haftaya başlıyor. Bu durum sizler için gündelik işlerinizde , otoriter kişilerle karşı karşıya kalacağınız konular gündeme getirebilir. Salı günü civarı günlerde finansal konularla ilgilenebilirsiniz.  Ruhsal ve fiziksek sağlığınız bu hafta odağınız da olabilir. Gizli kalmış gündemlerinizle ilgili, içsel olarak dalgalanmalar yaşıyor olabilirsiniz. Duygularınızı kontrol altına almak yerine , duygusal farkındalık sağlamanız  daha uygundur.
 
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzünün sert etkileri sizleri, sosyal gruplar içerisinde etkisi altına alıyor. Arkadaşlarınızla ilgili konularda fikir ayrılıklarınız söz konusu olabilir. Özel hayatınızın sorumlulukları ile ilgili durumlarla karşılaşabilirsiniz. Gelecek beklentilerinizle ilgili gel git yaşadığınız bir hafta olabilir. Ancak her şartlarda kendinizi daha motive olmuş hissedebilirsiniz.  Çocuklarınız ilgili konularda karar vermeniz gereken gündemler söz konusu olabilir.
 
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzün sert etkileri mevcut, bu durum aşk hayatınızla ilgili yanlış anlaşılmaların olabileceğine işaret ediyor.  Bu dönem engellendiğinizi kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda fikir ayrılıklarınız söz konusu olabilir.  Aileniz ile ilgili veya yaşadığınız yer ile ilgili bir takım gündemleriniz olabilir.  Perşembe gününden sonra kendinizi daha rahat ve huzurlu hissedebilirsiniz. Attığınız adımlarda daha kararlı ve cesur olabilirsiniz.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzünde Satürn Mars karşıt açısı ile başlıyoruz. Bu sizler için yaşam amaçlarınızı, inandığınız değerleri, umutlarınızı ne kadar önemsediğinizi test ediyor diyebiliriz. Seyahatlerle ilgili gündemleri olan kişiler,  gerekli kontrolleriniz yaptıktan sonra yolculuklara çıkması faydalıdır çünkü unutulan eşyalar olabilir.  Bu dönem öğrendiğiniz bilgilerle ilgili sağlamlaştırmalar yapmanız gerekebilir. Bu hafta İnandığınız değerleri savunurken daha net ve ısrarcı olabilirsiniz.
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzünün sert etkileri sizleri maddi konularda etkisi altına alıyor. Çevrenizdeki kişilerle finansal konularda çözülmesi gereken gündemleriniz söz konusu olabilir. Sahip olduğunuz maddi manevi değerler konusunda yapılanmalarınız var . Bankacılık işlemleriniz, eşin geliri ortağın geliri gibi konularda fikir ayrılıklarını söz konusu olabilir. Zihinsel açıdan yorucu bir süreç olabilir, bazı durumlarda baş ağrıları yaşayabilirsiniz.
 
YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  
 
Bu hafta  Satürn - Mars karşıtlığı ile başlıyoruz. Bu durum sizler için ilişkilerinizle ilgili karşıt durumlar yaşamanıza sebep olabilir. İyimser bir bakış açısında olmanıza rağmen , yaşamınızda stresli gündemleriniz söz konusu. Evliliğinizde veya ortaklığınızda engellendiğinizi veya kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz.  Hafta sonuna doğru daha aktif , iyimser koşullarınız olabilir.
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  
 
Bu haftaya Satürn Mars karşıtlığı ile başlıyoruz. Bu dönem işiniz, sağlık konularınız gündeminiz olabilir,  fiziksel açıdan yorgunluk hissedebilirsiniz.  Bu hafta  sizler otorite figürleriyle ilgili fikir ayrılıkları söz konusu olabilir. İç dünyanızda bir takım kararlar alabilmek pek kolay olmadığı bir süreçten geçiyorsunuz. Hafta sonuna doğru kendinizi daha iyi ortaya koyacağınız koşullarınız oluşabilir.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR  
 
Bu haftaya Satürn Mars karşıtlığı ile başlıyoruz. Bu durum sizlerin otorite figürleriyle fikir ayrılıkları yaşayabileceğinizi işaret ediyor. Ayrıca yaşam hedefleriniz geleceğe bakış açınızla ilgili , umutlarınız konusunda içsel gerginlikleriniz söz konusu olabilir. Aşk hayatınızda, çocuklarla ilgili gündemlerde tartışmalı gündemleriniz olabilir. Hafta sonuna doğru tatil planları yapabilirsiniz, bazılarınız yolculuklara çıkabilir.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR                      
 
Bu haftaya Satürn Mars karşıtlığı ile başlıyoruz. Bu durum sizler için iş hayatınızda otorite ile fikir çatışmalarını işaret ediyor. Bazılarınız için bu durum kariyerinizle ilgili yol ayırımlarını getirebilir. Eviniz , aileniz, yaşadığınız yer ile ilgili bazı engellemeli konularınız olabilir. Yaşanan her ne olursa olsun sakin kalabilmek iyi gelecektir. Perşembe günü civarı finansal fırsatlarınız olabilir. Hafta sonuna doğru evinizde vakit geçirmek daha keyifli gelebilir.
 
 
ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU- KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI İÇİN İLETİŞİM
 
 
MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com
 
 
TELEFON : 0 533 428 47 02
 
 
Nurgül DÜZENLİ
Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu
Published in Astroloji
 
 
Haftaya Satürn Mars karşıtlığı ile başlıyoruz. 19 Mayıs'tan buyana etkileri devam eden bu açı bugün tam karşıt yapıyor ve kesinleşiyor.  Etkisi 4 Haziran'a kadar azalarak  devam edecek.  Bu iki gezegenin karşı karşıya kalması, Satürn engelleyen kısıtlayan doğası , Mars'ın harekete geçirici, mücadeleci  etkisini  , kısıtlar ve  engeller. Harekete geçmek, aksiyon almak bu dönem çok kolay değildir. Harekete geçmek isterken kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz ve bastırılmış öfke söz konusu olabilir.  İnandığımız değerler, ideallerimiz bu transit etkisiyle , günlük iletişimlerimizde  etkisini gösteriyor.
 
Kendi yolunuzda ısrarcı olmak yerine, başkasının çözümlerini de dinleyebilmek önemli. Ahlaken veya inançlarımız konusunda bastırılmışlık hissi söz konusu olabilir. Bu süreçte yanlışlıklar, hatalar, pürüzler daha çok dikkatimizi çekebilir.  Bu etki eğitim, yayıncılık  , seyahatler, iletişim, trafik, kültürel konular, felsefeler, yabancılar, inançlar  konusunda karşıtlıklara yol açabilir ve pürüzler gündeme gelebilir. İlişkilerinizde esnek olmanın zor olduğu bu dönem, inisiyatif almak ve içsel huzuru sağlayabilmek önemlidir.
 
Bu süreçte korku ve cesareti bir arada iyi anlamlandırmak gerekir. Harekete geçmek veya köklü karar almak için uygun bir dönem değildir ancak bazılarınız için tamam mı devamı noktasına gelebilirsiniz. Bu durum sağlık olarak  bazılarınız için kemik ağrıları veya baş ağrıları olarak ortaya çıkabilir.  Kendimizi engellenmiş ve endişeli hissetmemiz olasılığına rağmen , içsel olarak rahatlatacak aktiviteler yapmamız faydalıdır. Spor aktivitelerini artırmak, fiziksel olarak hareket halinde olmak fayda sağlayabilir, özgür hissettirebilir. Ayrıca yaşanan tüm çatışmalarda , öz değer duygunuza bir bakmak gerekir. Başkasını yargıladığımız her gündem , aslında bizim bastırılmış yönümüzün açığa çıkmasıdır. Açığa çıkan her ne ise farkındalıkla kabul etmek ve kendimizi yenilemek gerekir.
 
"Savaşı kazanacak kadar kuvvetli, savaştan kaçacak kadar akıllı olmalıyız."
Lyndon Johnson
 
Nurgül DÜZENLİ
 
ASTROLOG VE KUANTUM YAŞAM KOÇU
Published in Astroloji

“ Eline , diline, beline hakim ol ! "

Hacı Bektaş Veli

Türkler eskiden yaşadığı vatan toprağına- el ( il) derlerdi ; yani vatan toprağına hakim ol…Beline derken ,soyuna,nesline… Sahip çık ! Diline söylemi de lisanımızı yani Türkçe’mizi , Türk dilini koru, muhafa et; bu üç özellik kaynaklarda ayrı ayrı yerlerde belirtilmesine rağmen Hacı Bektaş Veli bunu bir araya getirerek insanların kolay anlayacağı ,unutmayacağı formüle dönüştürmüştür. Tabi ilk çıkışından bu yana yozlaşan kültürle birlikte değerini hala hissettiren bir deyiştir.Okuduğunuz şekilde  eline, diline , beline hakim ol !

25 Mayıs  Türkiye saati ile 22.44 İkizler burcunda bir yeniay…

Yeniayın haritasında eril bir burçta gerçekleşiyor olması; her ne kadar yeni başlangıçlar için uygun dönemi işaret etse de objektif davranacaktır. Dışa yönelim söz konusu olacaktır bu dönem hayatınızda; ancak bu dönem gökyüzünde 3 farklı gezegenin Retro olduğunu da unutmayalım. Anın haritasında yükselen Oğlak’ın kararlı, baskın kişi ve durumlara ciddi bakış açısı ile yaklaşımı söz konusu  olacak. Yöneticisi Satürn’ün Yay’da retro olması da cabası…İletişimde , ikili ilişkilerimizde  özellikle  söylemlerimizde  daha  dikkatli  davranmamız gereken dönemlerdeyiz. Çünkü ego patlamaları yaşayacağımız ,ben bilirimler gibi baskın haller söz konusu.

Bilgiye her yerden kolaylıkla ulaşabildiğimiz zamanlarda bilgi kirliliği de bu dönemde özellikle medyada dikkat edilmesi gereken durumları da işaret etmekte. Akrep dolunayında yaşanan bazı maddi krizlerin sonuçları yavaş yavaş netleşmeye başlayacak. Yine de bu dönem maddi konularda karar alırken daha dikkatli olmayı öneriyorum. Uzun süredir kariyer planları yapanlar için de gökyüzü olumlu açılar vaat ediyor. Gökyüzünün en önemli açısı Pluto ve Venüs kare açısı. Özellikle ilişkilerde, evliliklerde duygusal krizlere yol açabilir. Tutkulu ,kıskanç ilişkilerde otorite sahibi olmak adına geri dönüşü olmayan sonuçlar meydana gelebilir.

İslam dünyasının Ramazan’ı karşılayacağı bu süreçte dedikoduların, skandallara yol açacak durumların sorumluluklarını alamayacak konumdaysanız , uzak durun.

İslam’da birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı Ramazan ayında orucunu tutana da tutmayana da dinin temeli olan hoşgörü , saygı ve sevgi birliği içinde olacağımız günler temennimiz olsun.

SemRa Üre

Published in Astroloji

26 Mayıs Saat 22:44 de İkizler burcunun 4 derecesinde Yeniay meydana gelecek . 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR  

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için yakın çevrenizde, akrabalarınızla ilgili gündemlerde yeni girişimleri işaret ediyor. Ayrıca ticari konular , sosyal medya konuları, yolculuklar konusunda yeni başlangıçlarınız söz konusu olabilir. Eğitim konularında yapılandırma ve değişimden geçtiğiniz bu süreçlerde , hayatınızda ani kararlar alabilirsiniz. Finansal konular üzerinde planlı hareket edeceğiniz, yeni alım satımlar gerçekleştireceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Sizler için hareketli bir hafta olabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR  

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda finansal konularda yenilikler sizleri bekliyor. Maddi manevi sahip olduğunuz değerler konusunda  yeni planlamalarınız söz konusu. Para ile ilgili harcamalarda riskli girişimler için uygun bir dönem değil.  Bu süetçe eğitim , ticaret gündemleriyle ilgilenebilirsiniz. Bilgi alma haberleşme konuları yoğun gündeminizde yer alabilir. Yaşadığınız değişimler ve dönüşümler sizleri hem maddi hem manevi konularda sistem gerekliliğini işaret ediyor.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda iç ve dış dünyanızda yenilenmeyi işaret ediyor. Bu dönem fiziksel görüntünüzü değiştirebilir, imajınızda yeniliklere gidebilirsiniz. Bu dönem ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız veya evliliğinizle ilgili konularda gelecek beklentilerinizde değişimler yaşadığınız bir süreçten geçiyorsunuz. Bu dönem özgürlüğünüz için yeni girişimler başlatabilirsiniz. Sizin için kendi gücünüzü elinize aldığınız konularınız olabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR  

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda , kendi içinizde iyimser duygularınızda farkındalıklarınız gerçekleşiyor. Gizli bir gündemin ortaya çıkması da söz konusu olabilir. Sosyal ortamlarda , arkadaşlarınızla ilgili bir konuda yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Bu dönem günlük işleyişinizde , iş hayatınızda yeni yapılanmalarınız söz konusu . Kariyeriniz ile ilgili değişimler yaşayabilirsiniz. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda gelecek beklentileriniz, umutlarınızla ilgili değişim döneminden geçiyorsunuz. Bu dönem iş hayatınız , yaşamsal hedefleriniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeniay ile birlikte aldığınız kararlarda istikrarlı olmak üzere gökyüzü sizleri destekliyor. Çocuklar, aşk hayatınız , yaratıcılığınızın gündemde olduğu bir hafta sizler için.  Canlılığınızın arttığı bu dönem, seyahatlere çıkabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda , iş hayatınızla ilgili yeni adımlar sizleri bekliyor. Kariyerinizle ilgili yeni girişimler, şehirdışı odaklı yeni projeler söz konusu olabilir. Ayrıca bu dönem ailesel konular , yaşadığınız yer, adresiniz de değişimler söz konusu olabilir. Finansal konulara yaklaşımınızda yeni durumlar ortaya çıkabilir. İş sorumluluklarınız açısından hareketli bir hafta sizi bekliyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda , seyahatler, yolculuklar gündeme gelebilir.  Bu dönem idealleriniz için yeni girişimler başlatabilirsiniz. Finansal olarak planlamalarınızında artacağı bu dolunayda , yaşamdan daha çok keyif almanın yollarını keşfedebilirsiniz.  Edindiğiniz bilgilerle ilgili yapılandırmalarınız söz konusu olabilir, bazılarınız yeni eğitim konularıyla ilgilenebilirsiniz. İkili ilişkileriniz bu dönem ani gündemler gerçekleşebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda , kazançlarınızla ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Miras, nafaka, banka kredileri, eşin parası gibi gündemlerde yeni durumlar gerçekleşebilir. Bu dönem ikili ilişkilerinizde iletişiminiz yoğunlaşabilir. Günlük işlerinizdeki dialoglarınızda , iş arkadaşlarınızla veya yakın çevrenizle yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda , evliliğinizle ilgili önemli kararlar vereceğiniz bir dönem olabilir. Özellikle yeniay etkisiyle günlük işleyişinizi değiştirecek yeni adımlar atabilirsiniz. Yaşamınızda yapılanma döneminden geçiyorken , özgürlüğünüz ve sorumluluklarınız arasında kaldığınız durumlar söz konusu olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda, iş koşullarının ön planda olduğu durumlar söz konusu olabilir. Yanınızda çalışan kişilerle yeni gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Aşk hayatınızda yeni tanışmalar yaşayabilir. Bu dönem içsel olarak kendinizi kısıtlanmış ve yönsüz hissediyor olabilirsiniz. Yeniay ile birlikte birazda olsa yaşamınızda yenilikler yaşanabilir. Ayrıca yaşadığınız yer ile ilgili ani kararlar alabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda , aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, yaratıcılığınız ön planda olduğu durumlar söz konusu olabilir. Yeniay etkisi ile kendinizi  kolaylıkla ortaya koyacağınız durumlar olabilir. Ayrıca evinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem sosyal olarak kısıtlandığınız durumlar söz konusu olsada, yeniay ile birlikte canlanma yaşayabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR   

Bu hafta İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda ailenizle ilgili konular dikkat çekici. Yaşadığınız yer, aile bireyleriniz ile ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Akrabalarınız, yakın çevreniz ile ilgili konularda yenilenmeleriniz olabilir, destekler alabilirsiniz.  Ayrıca iş hayatınızla ilgili kısıtlandığınız bu dönem , parasal konularda yeni yapılanmalarınız söz konusu olabilir.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM :

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

BLOG:   http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/          

FACEBOOK https://www.facebook.com/astrologantalya07/?ref=bookmarks

 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

Published in Astroloji

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR   

 

Haftaya başlarken işinizle ilgili konularda planlamalarınız söz konusu olabilir. Bu hafta Merkür gezegeni Boğa burcuna geçiş yapıyor. Bu durum sizler için maddi konularda yeni konuları getiriyor. Aklınızda finansal konularla ilgili yapılanma planınız olabilir. Bazılarınız ticari yeni anlaşmalar yapıp kazanç sağlayabilir. Aşkın , sevginin yaşamınızdaki yeriyle ilgili düşündüğünüz zamanlardasınız. Cuma günü itibariyle daha çok yalnız kalıp, dinlenmek isteyebilirsiniz, bazılarınız manevi çalışmalara yoğunluk verebilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR  

 

Haftaya başlarken odak noktanızda yolculuklar, yabancılar , yurtdışı konuları olabilir. Bu hafta Merkür gezegenin Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için önem arz ediyor. Yaşamınızda eğitim , öğretim, okuma , yazma gibi konular ön planda olabilir. Özellikle finansal konularda yeni teklifler karşınıza çıkabilir. Cuma günü civarında sosyal paylaşımlarınız artabilir, kalabalık gruplarla bir arada olabilirsiniz. Yaşam hedeflerinizin, gelecek beklentilerinizin ne olduğunu düşündüğünüz zamanlardan geçiyorsunuz.  

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR  

 

Uzun dönemdir kendinizi  hırslı ve girişken  bir şekilde ortaya koyduğunuz durumlar söz konusu. Haftaya başlarken finansal konularla ilgilenebilirsiniz. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizin için , fikirlerinizi daha çok kendinize saklamak isteyeceğiniz süreci işaret ediyor. Bazı durumlarda gizli konuşmalar söz konusu olabilir veya sizin arkanızdan konuşulan gündemlere tanıklık edebilirsiniz. Cuma günü civarında iş hayatınızla ilgili daha esnek yaklaşımlarınız söz konusu olabilir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR  

 

Haftaya başlarken gündeminizde ortaklı ilişkileriniz veya evliliğinizle ilgili konular olabilir. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sosyal ortamlarda , kalabalık gruplarda arkadaşlarınız desteğini görebilirsiniz. Çevrenizde sizlerden fikir almak isteyen kişiler olabilir. Özellikle iş hayatınızda yeni görüşmeler yapabilirsiniz. Cuma günü civarında yüksek öğretim , hukuksal konular , yolculuklar gündeminizde yer alabilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

 

Haftaya başlarken odağınızda günlük işleriniz, yanınızda çalışanlar veya evcil hayvanlarınız olabilir. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması iş hayatınızda yeni anlaşmalar , projeler karşınıza çıkabilir. Bazılarınız seyahatin dahil olduğu girişimler başlatabilirler. Yabancılarla ilgili gündemi olanlar için hareketli bir süreç olabilir. Cuma günü civarında finansal konularla ilgili gündemlerle ilgilenebilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

 

Haftaya başlarken çocuklarınızla veya ilişkinizle  ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir.  Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için inançlarınız, umutlarınızla ilgili hayat yolunuza daha çok zaman ayırabilirsiniz. Bu dönem seyahatler, yazılar  daha çok gündeminizde yer alabilir, eğitim konuları önceliğinizde yer alabilir.  Bir müddettir uğraştığınız finansal konuları çözüme kavuşturabilirsiniz. Cuma günü civarı evliliğiniz ve ortaklı işlerinizle ilgili duygusal durumlar yaşanabilir.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR  

 

Haftaya başlarken gündeminizde eviniz, yaşadığınız yer olabilir, bazılarınız evde vakit geçirmeyi tercih edebilirler. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için ortaklı işlerde ki finansal konularınızı işaret ediyor. Bazılarınız için bu durum miras veya nafakaları ilgili gelişmeleri işaret edebilir. Cuma günü çevrenize daha hassas ve duygusal yaklaşımlarınız olabilir. Aşk hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR   

 

Haftaya başlarken gündeminiz yakın çevrenizle kurduğunuz iletişim dikkat çekiyor. Eğitsel konular , iş planlamalarınızla ilgilenebilirsiniz .  Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için eşinizle ilgili konularla daha çok ilgileneceğinizi işaret ediyor. Ortak iş yapanlar için yeni anlaşmalar söz konusu olabilir. İş hayatınızda dikkat çektiğiniz özel durumlar gerçekleşebilir, kadınlardan destekler alabilirsiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

 

Haftanın ilk günü odak noktanızda maddi konular yer alabilir. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için iş arkadaşlarınızla ilgili veya günlük işlerinizle ilgili iletişim trafiğini vurguluyor. İş hayatınızda değişiklikler gündeme gelebilir. Bazılarınız çocuklar veya aşk hayatınızla ilgili yeni fikirler karşınıza çıkabilir.  Cuma günü civarı evinizle ilgili konularda hassas yaklaşımlarınız söz konusu olabilir

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR   

 

Haftanın ilk günü fiziksel görüntünüz, imajınızla ilgilenebilirsiniz. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için çocuklarla ilgili konularda fikir alışverişleriniz olabilir. Bazılarınız aşk hayatınızla ilgili daha ciddi düşünceler içine girebilirsiniz. Bu dönem yaratıcılığınız artış gösterebilir, hobilere zaman ayırabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yakın çevreniz, akrabalarınızla ilgili konularda dalgalanmalar , hassas durumlar yaşanabilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

 

Haftaya başlarken iç dünyanızla ilgili dalgalanmalarınız söz konusu olabilir, yalnız kalmayı isteyebilirsiniz. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için aileniz, yaşadığınız yer, aile büyüklerinizle ilgili konularda fikir alışverişlerinizde artış olabilir.  Bazılarınız ev alım satım konularına öncelik verebilir. Hafta sonuna doğru finansal konularda hassas yaklaşımlarınız olabilir.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

 

Haftanın başlangıcında arkadaşlarınız vakit geçirebilir, sosyal ortamlarda olmayı tercih edebilirsiniz. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçiş yapıyor olması sizler için iletişimle ilgili özel konuları beraberinde getiriyor. Eğitim, öğrenim , seminerler, yolculuklar , akrabalarınız bu dönem odak noktanızda yer alabilir. Zihniniz her zamankinden daha verimli ve somut çalışabilir. Hafta sonuna doğru fiziksel görüntünüzle ilgili değişimler yapmak isteyebilirsiniz.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM :

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

BLOG:   http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/          

FACEBOOK https://www.facebook.com/astrologantalya07/?ref=bookmarks

 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

 

 

 

 

Published in Astroloji

 

5 Mayıs ‘tan itibaren Çin takvimine göre Yılan ayına girdik.

2017 senesi Mayıs ayı iki elementle tanımlanıyor. Yılanın 巳 üzerinde oturmuş Yin Ağaç 乙.

YİN AĞAÇ

YILAN

YİN ATEŞ

 

 

Çin takvimi ilerledikçe elementler değişir ve ilkbahar yerini yaz başlangıcına bırakır. Yaz mevsiminin elementi ise ateştir ve 12 yer burcundan ikisi YILAN ve AT yaz mevsiminin burçları olarak kabul edilir.

Mayıs ayında ateş elementi doğada kuvvetlenmeye başlayacak, üstelik sadece burcun etkisiyle değil, aynı zamanda gökten gelen ağaç enerjisi bu ateş etkisini arttıracak çünkü 5 element arasındaki üretim döngüsünde ağaç ateşi üretir. İçimizde hissettiğimiz iyimserlik, heyecan ve olumlu yaklaşımlar ateş elementinin bize verdiği hediyelerdir. Ateşin tabiattaki karşılığı Güneş, içimizi de ısıtır ve kendimizi hiç yoktan yere mutlu, enerjik hissederiz ve yaşamla ilgili heyecanlı ve istekli oluruz. Ateşin dengeden çıktığı durumlarda ise yorgun, tepkisiz, kayıtsız, korku dolu veya aşırı sinirli, kızgın, heyecanlı ve hayal kırıklığı yaşamaya uygun bir ruh halimiz olur.

Ağaçlar genellikle öngörü sahibi ve yaratıcıdır. Ayın göksel elementi Yin Ağaç 乙 ,  Yang Ağaca 甲 göre daha esnektir ve değişik durumlara uyum sağlayabilir, el yetenekleri vardır. Öncü bir ruha sahip olmak tüm ağaç insanlarının içsel güdüsüdür. Altındaki ateş ağacı yakacağı için Yılanın üstünde oturan Yin Ağaç zayıftır. Bu sebeple ağaç gününde doğanlar için çalışma temposu artacağı gibi, ağacı temsil eden sektörlerde de verimlilik artacak. Moda, tekstil, medya, magazin, mobilya sektörü, çiçekçilik, bitkisel ürünler, peysaj, ağaç sektörleri içinde kabul edilebilir. Mayıs ayında para şansı yüksek olan sektörler ise metal  ( makine, mekanik, mühendislik, bankacılık, cilt bakımı, güzellikle ilgili alanlar, akupunktur, ileri teknoloji ve diş sağlığı) ve su sektörleri olacak ( su taşımacılığı, bar/cafe işletmeciliği, SPA, içki, içecek vb )

2017 Mayıs ayında gökten gelen ağaç enerjisi yerden gelen ateşi arttıracak. Ağaç, hedeflerini belirlerken ateş, aceleci davranarak çabuk eyleme geçmek isteyecek. Girişimler hızlanacak, yeterli altyapı oluşmasını beklemeden sabırsızlık, acelecilik yaşamamız mümkün, işlerin bir an önce hallolması için tez canlı olabiliriz. Ateşin bize vereceği pozitif ruh halimiz genel olarak etrafımızda olan biteni daha iyimser bir yaklaşımla algılamamızı sağlayacak.

Yılan burcu element olarak yin ateşi temsil eder, titrek bir mum ateşidir. Ani patlamalar, yangınlar, silahlı saldırılar hatta suikastlar yılan dönemlerine rastlar; Yılan kalabalık insan kuyruklarını, protestoları da temsil eder. Mayıs ayında uçan yıldızlardan 5 merkeze geliyor ve toplumsal hareketleri tetikleyebilir. Yılan burcu, elementlerden ateş grubuna giriyor ancak metal elementiyle de çok yakın bir ilişkisi bulunmakta. Çünkü metal elementi yılan mevsiminde doğuyor, yani yılanın içindeki metal gizli bir silah etkisi taşımakta.

Çin metafiziğinde, yılan, seyahat eden bir yıldızdır. Özellikle uçak ve tren seyahatlerini temsil eder.  Domuz, Tavşan ve Keçiler için Yılan burcu seyahat anlamına gelir. Bu burçtan olanlar bu ay yerlerinde oturamayacaklar. Gerek iş, gerek tatil her türlü hareket, yer değiştirme, koşuşturma… Bu ay nasıl geçti anlamayacaklar.

Horoz ve Öküz burçları, Yılan burcu etkili olduğunda haritalarında ateş değil, metal etkisi artıyor. Herkesin haritasına göre olumlu ya da olumsuz etkilendiği bu metal uyumu genel olarak metal iyi elementi olan Öküz ve Horoz burçlarına yarayacak.

Yılan, Maymun ve Kaplan burcuyla bir araya geldiğinde zararlı bir ateş enerjisi üretiyor. Bu ateş cezasını haritasında oluşturan Kaplan ve Maymun burçları; ateş elementinin negatif etkilerini ani patlamalar, tartışmalar, kalp ve kan ile ilgili sağlık problemleri ve tansiyon sorunları şeklinde yaşayabilirler. Özellikle kuvvetli ateş elementiyseler fazla ateş zarar verici bir boyuta ulaşabilir. Ateş elementi fazla olan Kaplan ve Maymun burçlarının bu ay ateş/su dengesini sağlamak için antioxidant ( toprak elementi dengeler) ve sıvı tüketimine dikkat etmelerini öneririm. Ayrıca, serin yerlerde dolaşmalarını,  toprak ve siyah renkleri kullanmalarını da öneririm.

5 element, vücudumuzun farklı bölümlerini temsil eder. Ağaç hareket sistemimizi, eklemleri, baş, karaciğer ve safrayı, ateş elementi ise kalp, kan basıncı, tansiyon ve gözü temsil eder. Ağaçtan destek alan ateşin kuvvetlenmesi ile haritasında ateş elementi kuvvetli olanlar için kalp, tansiyon, göz problemleri ile ayda kuvvetlenen ateşin metal senesinde metale saldırmasıyla cilt ve solunum problemleri Mayıs ayında artabilir. Denge toprak elementiyle olacaktır. Antioxidan içeren yiyecekler, kıyafet seçimlerimizde toprak renklerini tercih etmek bedensel sıkıntıları azaltabilir.

Yılanlar Domuz burçları ile anlaşamazlar, Domuzun Yılanla çatışması bu burçtan olan kişilere değişimler, hareketlilik ve su veya ateşle ilgili kazalara açık olma potansiyeli getirir. İletişim problemleri ve zıtlıklar yaşamaları muhtemel. Mayıs ayları biraz stresli geçebilir. Eş hanesinde Domuz olanların bu ay eşleri ( ya da iş ortakları da olabilir) ile iyi geçinmeye çalışmalarını öneriyorum, ani fikir ayrılıkları tartışmalara dönüşebilir. Risk almamalı ve değişime açık olunmalı.

Kişisel elementimize göre (doğduğumuz gün, gök sütunundaki element) ay boyunca yaşayacağımız temalar da fark gösterir.

Toprak gününde doğanlar için; iş, kariyer, hukuksal konular, yasalar, kurallar ve sorumluluklar,

Metal gününde doğanlar için; para ile ilgili konular,

Su gününde doğanlar için; performans, kendini ifade etme, etkin çalışma, asi davranışlar,

Ağaç gününde doğanlar için; sosyallik, rekabet, kalabalık ortamlar ya da aile ve insan ilişkileri,

Ateş gününde doğanlar için ise; eğitimler, anne ile ilgili konular, ev veya iş yeri ile ilgili konular, içsel gelişim ile ilgili çalışmalar, maneviyata yönelik çalışmalar.

Doğum haritanızı www.aysunsezgin.com/anasayfa da, sayfanın en altına inerek “BaZı Hesaplayıcı” dan çıkartabilirsiniz.

4 Sütun Analizi ve 2017 etkilerini öğrenmek için benimle irtibata geçebilirsiniz.

4 Şubat sonrası 1953-1965-1977-1989-2001-2013 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre YILAN burcusunuz.

5, 6 Mayıs ile 5,6 Haziran arasında doğduysanız ay sütununuz YILAN burcudur.

Sabah saatleri 09.00-11.00 arasında doğduysanız saat sütununuz YILAN burcudur.

 

 

Mayıs ayında mekânlarımızı ay boyunca etkileyecek olan enerjilere göz atalım biraz da.

Talihsiz olaylara sebep olan 5 sarı yıldız Merkezde olacak;  metal rüzgar çanı asılmalı

Hastalık yıldızı 2 Güneybatıda, siyah ipte 6 lı para ve siyah rengi kullanabilirsiniz. Bu yönde mutfakları olan evlerde yangın riskine karşı tedbir alınmalı, elektrikli aletlerin kullanımına ve ocak kullanımında dikkat edilmeli.

Güneyde senelik 5 yıldızının yanına gelen 9 ile daha fazla tetiklenmemesi için bu yönde aktivasyon yapmamak kendi halinde bırakmak daha iyi olacaktır.

Bereket yıldızı 8, Kuzeydoğu yönünde eve finansal fırsatlar getireceği gibi çocuklara yönelik küçük kazaları da tetikleyebilir. Kırmızı kullanmak gerekir, ayrıca doğal taşlar, kristal top da asılabilir.

Doğu ve Güneydoğu yönleri ise bereket enerjisini destekliyor. Hareketli objelerinizi bu yönlere koyabilirsiniz.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Ekteki haritadan hangi yönlerde nasıl uygulama yapmamız gerektiğine bakabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin astrolojisi Danışmanı

 

http://www.aysunsezgin.com/mayis-yilan-ayi-haberleri-2/

 

                                              

 

Published in Astroloji

11 Mayıs Saat 00:42 de,  Akrep burcunun 20 derecesinde Dolunay gerçekleşecek.

Dolunay zamanları, gizli olanının, karanlığın aydınlandığı zamanlardır ve gökyüzünde Güneş ve Ay karşı karşıya gelir.  Duyguların, önemli konuların bastırılmış veya saklanan şekilde değil, açıkça yaşandığı dönemdir.  Bu dolunayın Akrep burcunda gerçekleşiyor olması en derindeki gizemin açığa çıkmasını işaret ediyor. Ayrıca bırakmakta zorlandığımız her ne var ise , bununla ilgili önemli testlerden geçebiliriz.  Duygularımızla, iç dünyamızla, kişilerle yüzleşmeler yaşayabiliriz  ve derin şifalanmalar gerçekleşebilir. Değişimi işaret eden bu dolunayda , güçleneceğimiz gelişmeler yaşanabilir. Her sonun , yeni bir başlangıç olduğunu  hatırlamak lazım. Dolunaydan  tüm burçlar etki almakla birlikte Akrep , Boğa, Aslan , Kova  burçları öncelikli etkide olacaklar.  Dolunay etkilerini öncelikle yükseleninize göre , sonra kendi burcunuza göre okuyunuz. 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR   

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için finansal konuları beraberinde getiriyor. Hisseli paralar, miras konuları, eşin veya ortağın geliri ile ilgili durumlar bu dolunayda sizleri harekete geçirici nitelikte. Bazılarınız psikolojik olarak bastırılmış duygularını dolunay zamanı kontrol etmek pek kolay olmayabilir. Bu dolunay sizin için ruhsal değişim konularını da beraberinde getirebilir.Bazılarınız için rüya artışları yaşanabilir.  Özellikle yakın çevreniz veya akrabalarınızla ile ilgili durumlar gündem yaratabilir, yapıcı olabilmek önemli.  İletişimde sabit fikirli davranmak sizlere kazanç sağlamayacaktır. 

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR                            

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için ilişkilerinizde gündemleri beraberinde getiriyor. Evliliğiniz veya ortaklı işlerinizde duygularınızı geri plana atmanız kolay olmayacaktır. . Bazılarınız bu dönem ilişkilerle ilgili gizli gündemleri açığa çıkabilir. Dengeyi sağlamak , uzlaşmak bu dönem çok kolay olmayacaktır. Yaşamınızda size engel teşkil eden kişilerden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Finansal konularda yeni kararlar alabilirsiniz, planlama yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için günlük işlerinizde yeni gelişen gündemleri beraberinde getiriyor. Trafikte hız yapmamaya özen gösterin. Ayrıca sosyal ortamlarda arkadaş ilişkilerinizde ani gündemler karşınıza gelebilir. Sağlık ile ilgili konularda bu dönem daha özenli davranmanız gerekiyor. Bu hafta sakin kalabilmeniz çok mümkün olmayabilir ve sorunlu olan konularda bırakma kararı alabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için aşk ilişkiniz ile ilgili gündemleri getiriyor. Bu dönem çocuklarla ilgili konularda yeni durumlar yaşanabilir ve iş hayatınız için önemli durumlar gerçekleşebilir. Bazılarınız aşk hayatınızla ilgili gizli gündemlerle ilgilenebilirler, ilişkilerinde son aşamaya geldikleri durumlar yaşayabilirler. Sağlam ilişkiler için bu dönem testten geçme dönemi olacaktır.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için aile hayatına dikkat çekiyor. Eviniz, yaşadığınız yer, aile bireylerinizle ilgili konular bu dolunayla birlikte bir karar aşamasına gelebilirsiniz. İş yaşamınızdaki gündemler aile konularını etkileyebilir. Sosyal gruplar içerisinde , arkadaşlarla ilgili konurda duygularınızı saklamakta zorlanabilirsiniz. Dolunay etkisi ile gizli gündemler açığa çıkabilir ve yeni yön arayışınız olabilir.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için yaşamınızda yeni yolları işaret ediyor. İş hayatınızla ilgili gündemlerde değişim zamanı denebilir. İş yerinizde fikir ayrılıkları duygularınızı zorlayabilir.  Dolunay civarı günlerde kaygılı ve  endişeli olabilirsiniz. Bu dönem geçmişte kalan gizli bir gündem açığa çıkabilir. Finansal konularda ödemelerle ilgili gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Eğitim konuları, seyahatler, yazılı sözlü iletişim, ilişkiler sizler için önemli duruma gelebilir. Kendinizi daha çok ortaya koyduğunuz konular olabilir.  

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR   

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için maddi konularda  gündemler getirebilir. Parasal algınız , kazançlarınız ile ilgili değişim konuları yaşamınıza dahil oluyor. Yeni girişimler , projeler karşınıza çıkabilir. Dolunay ile birlikte ilişkilere bakış açınız yön değiştiriyor. Evlilikler ortaklı işlerde uzun dönemdir süre gelen konularda artık yeni kararlar alabilirsiniz. İç dünyanızda bastırılmış duygularınız dolunay zamanı ortaya çıkabilir. Sizler için hızlı bir hafta olabilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için öncelikli önem arz ediyor. İş hayatınız, başkasıyla yaptığınız işler ile ilgili gündemler dolunay ile birlikte değişime girebilir. Finansal konularda yeni kararlar alabilirsiniz veya eskiden kalmış bir gündeminizle ilgilenebilirsiniz. Duyguların daha görünür olduğu bu dolunay, içinizde gizli kalmış konuları su yüzüne çıkarabilir.  Bırakmanın kolay olmadığı her gündeminiz için , kabul etmenin , akışa izin vermenin gücünü yaşayın.

                                                                                                    

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için bilinçaltınızdaki kaygılı, endişeli düşüncelerin su yüzüne çıktığı durumları yaşatabilir. Evliliğinizle ilgili veya çocuklarla ilgili konularda karmaşaya düşebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, bastırılmış duyguların ortaya çıkmasıyla iletişim aksilikleri getirebilir. Bu süreçte ruhsal ve bedensel olarak hassas durumlarınız olabilir. Rüyalarınızın artacağı bu hafta içe dönüş yapabilirsiniz. Manevi çalışmalar yapmak, terapiler almak dolunay zamanı çözülmeler yaşatabilir.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR               

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için gelecek planlarınızla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Evinizle ve ailenizle  ilgili konular aklınızı karıştırabilir. İş arkadaşlarınızla ilgili dolunay etkisi ile birlikte fikir ayrılıkları gerçekleşebilir. Bu dönem karşınıza çıkan iş projeleri için karar verme aşamasına gelebilirsiniz. Dolunay ile birlikte tepkilerle karşılaşabilirsiniz veya siz sert tepkili çıkışlar yapabilirsiniz. Sakin kalmak değişimi kabul etmek bu hafta sizler için önemli olacaktır.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR   

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için mesleki konularda ve hayat amaçlarınızla ilgili önemli değişimleri getiriyor. Aklınızı meşgul eden iş konularda bir karara varabilirsiniz. Bu dönem yaratıcılığınızın arttığı durumlar yaşayabilirsiniz.  Yakın çevrenizle ilgili duygusal iniş çıkışlar dolunay etkisi ile gerçekleşebilir.Toplum içinde kendinizi daha net ortaya koyacağınız, biriktirdiğiniz duygularınızı açığa çıkaracağınız gelişmeler yaşanabilir. Aile gündemleriyle ilgilenmeniz gerekebilir.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

 

Akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için yolculuklarla ilgili gündemi getiriyor. Bazılarınız bu dönem taşınma kararı alabilirsiniz. Bazı durumlarda medya, iletişim, eğitim, hukuksal konular  ile ilgili gündemler karşınıza gelebilir. Finansal olarak kazançlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem iletişimde sert tepkilerle karşılaşmanız söz konusu olabilir ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ve duygularınızı ortaya koyabilmek sizler için önemli.

 

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM :

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

BLOG:   http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/          

FACEBOOK : https://www.facebook.com/astrologantalya07/?ref=bookmarks

 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

Published in Astroloji
 
KRALLARDIR UÇURUMLARI YARATAN AMA TOHUMU ATAN EL HASADI KABUL ETMİYOR ve KILIÇLAR SAHNEDE
 
Boğa yeni ayında başlayan girişimlerin sonuçları her zaman dolunaylarda kendini gösterir.Her ay yaşadığımız bir döngüdür aslında...Temalar değişir sadece.Güneş Boğa' da Ay Akrep' te önemli derecelerinde , ying -yang ,eril- dişil, gece ve gündüz .Maddi ve manevi değerlerimiz,onları başkaları ile nasıl paylaştığımız ile ilgili dolunayımız. Astrolojik olarak Ay Akrep' te rahatsızdır.Ruhsal hassasiyetin arttığı bir dönemi vurgular.Korkularımızla yüzleştirir.Yeniay Boğa' dan bu yana içinizde maddi ve manevi değerlerle ilgili neyi başlattı iseniz ,alacağınız bir dönemdesiniz.Ancak bu ufak bir kitleye olumlu yönde yansıyacak.
 
Dolunaylar bulunduğu bölgeyi aydınlatıp sancılı bir şekilde gerçekleri ortaya çıkarması ile ilişkilendirilir.Dolunay Akrep' te etkilerinden nasıl tepkiler çıkar, bunu kontrol etmek bakalım ne kadar kolay olacak ! Ülke haritasında hükümetin aldığı kararlarla halkın tepkisi gündeme oturacak. Ama dolunay iktidara diyor ki ; perde açılıyor ,kuliste neler yapıldı ,oyunu ve oyuncaları görmek için sabırsızlanan seyirci var.Perde açılır !
 
Bakalım neler diyor ? Hükümet sosyal bir reform hazırlığı içinde , özellikle kadınları ilgilendiren bir düzenleme.Gençleri ve eğitime duyarlı bir kitleyi huzursuz edebilecek gündem oluşturabilir.Muhalefetten siyasi bir kimliğin zor anlar yaşayacağı medyada haber olacak. Ve yine dini söylemleri ile dikkat çeken şahsın skandal yaratacak durumu ve bazı radikal dinci grupların iktidarla ters düşmemizi önümüzdeki zaman diliminde akıl tutulmalarına yol açabilir. Dış ülkelerle yapılan bir anlaşma ile askeri hareketlilik söz konusu .Sağlık sektöründe şaşırtıcı gelişmelerle birlikte hasta ve yakınlarını zora sokacak uygulamalar. Ülke olarak ekonomi düzeliyor diyemiyorum .Özellikle tarım alanları ve çiftçiyi zor günler bekliyor.Doğal afetlerin dışında ,mahsülle ilgili kayıplar,çiftçinin topraklarından vazgeçecek kadar umudunu yitirmesinin üzerine hükümetin yeni alacağı kararla tarım topraklarında sürpriz gelişmeler olabilir....
 
Her ne kadar dolunay haritasında rahatlatıcı açılar olmasına rağmen , toplumsal olaylar huzursuzluk yaratacak gibi görünüyor.Bu süreçte özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkalım. isteseniz de istemeseniz de dönüşeceğiniz bir dönemin içine giriyoruz. Acısız bir doğum yok unutmayın.
 
YÜRÜRSEN YAKIN,BAKARSAN UZAK diyerek , Güneş'i Akrep ,Ay' ı Boğa olarak ASTROLOJİ' ye adım attım.Ve bilgisini ,ilmini , emeğini esirgemeyen ,yükseleni Akrep değerli hocam NURGÜL DÜZENLİ' ye teşekkür ederim.
 
Semra Üre
 
ASTROLOJi & TAO Kart & RA -SHEEBA master & LOTUS ENERJİ
Published in Astroloji

28 NİSAN 2017- 16 KASIM 2018                  

1,5 yıldır Başak – Balık aksında transit eden ay düğümleri burç değiştirdi  ve Aslan-  Kova aksına geçiş yaptı. Kuzey düğüm Aslan burcuna , Güney düğüm Kova burcuna geçti. 

Ay düğümlerinin ne anlama geldiğini kısaca özetleyecek olursak,  Astroloji için çok önemli kadersel noktalardır. Yaşam amaçlarımızı, geçmişten getirdiklerimizi, bu hayatta hangi yöne gitmemiz gerektiğini gösterir. Kişinin neden bu hayatta olduğunun sorusunun cevabını verir. Geçmiş ile geleceği nasıl birbirine bağlayacağımızı, geçmiş yaşamlardan neler getirdiğimizi, bunu nasıl tamamlamamız gerektiğini anlatır. Güney ay düğümü geçmiş ile alakalı, Kuzey ay düğümü gelecek ile alakalıdır. Ay düğümleri yaşamımızın yol göstericisi olarak düşünebiliriz ve önemli karmik konuları işaret eder.  

Son dönem Balık-Başak burçları birçok testlerden geçti ve kadersel sınavlar verdi. Yaşam amaçlarını, hedeflerini , yaşama bakış açılarını değiştirecek birçok  gelişmeler yaşadılar.  Bu kadersel değişimlerin gündeminde önümüzdeki 1,5 yıl   Aslan-Kova burçları yer alacak. 

Özellikle burcu,  yükseleni, ay burcu Aslan ve Kova  olanlar ,  bu burçlarda  gezegen yoğunluğu olanlar ve sabit burçlar olan Akrep ve Boğalar  daha yoğun etkileşim yaşayacaklarını işaret ediyor.  Kadersel konular dediğimiz konular yaşamın yönünü değiştirecek konulardır, o nedenle fark etmek bilinçli olmak önemlidir. Özellikle  Aslan –Kova – Akrep-Boğa burçlarının yaşamlarını daha nitelikli yön verebilmek adına , danışmanlık almalarını öneririm.  Detaylı yorumları yükselen burcunuz ve kendi burcunuz  göre   okuyunuz,  sevgiler 

 KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

 

Önümüzdeki dönem yaşamsal gündemleriniz ağırlıkta olarak aşk hayatınız, çocuklar, yaratıcılılığınız, eğlence şekliniz ile ilgili kadersel değişim süreçlerinden geçiyor olacaksınız. Bu durum sizler için içinizdeki çocukla bütün olma ve yaşamınızda sevgiye daha çok yer açacağınız durumları işaret ediyor. Kalbinizin sesini dinleme yaşamınızda aşka daha çok yer verme ve eğlenceli bir dönem başlıyor.  Bazılarınız bu dönem yoğun spor programlarına dahil olabilirsiniz. Bu dönem sosyal gruplarla ilgili, arkadaşlarınızla ilgili gelişmelerde değişimler yaşanabilir. Umutlarınızın , dileklerinizin, ekip çalışmalarının yaşamınızda yön değiştirdiği durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönem bazı koçlar çocuk sahibi olabilirler.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR  

 

Ay düğümleri değişimi sizler için eviniz, aileniz, yaşadığınız yer konusunda yeni gündemleri yaşamınıza dahil ediyor. Bu dönem taşınmalar gerçekleşebilir veya evinizi güzelleştirmek için girişimler başlatabilirsiniz.  Yeni ev alabilir veya adres değişimleri söz konusu olabilir. Aile bireylerinizle ilgili özellikle anne babanızla ilgili konularla daha çok ilgilenebilirsiniz. Sizlerin  aile yaşamı , ev içi yaşamınız artık farklılaşıyor.  Ayrıca bu süreç sizler için kariyerinizle ilgili yön değişimlerini işaret edebilir veya yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. İşinizle ilgili konulara daha profesyonel bakış açısı geliştirebilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR  

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri eğitim gündemlerini , iletişim konularını yapılandıracağınızı işaret ediyor. Bu dönem  seyahat gündemleriniz hayatınıza daha fazla dahil olabilir. Yakın çevreniz, akrabalarınız, komşularınız, kardeşleriniz hayatınızda daha önemli duruma gelebilir. Bu dönem yeni konular öğrenmek  ufkunuzu genişletmek isteyebilirsiniz. Yabancılar yurtdışı gibi konularda kadersel değişim döngüleri yaşayabilirsiniz.Bu dönem ifade tarzınız değişiyor ve kendinizi daha güvenle ortaya koyma fırsatları yakalayabilirsiniz. Yaşama bakış açınız, inançlarınız, yaşam felsefeniz farklılaşıyor ve yeni maceralara başlayabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR   

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri maddi kazanımlarınızla ilgili alanda etkisi altına alıyor. Bu dönem kazançlarınızın arttığını , emeklerinizin karşılığını fazlasıyla aldığınıza tanıklık yapabilirsiniz. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken konu harcamaları kontrol altına almaktır, varsa borçlarınız konusunda iyi bir planlama yapmaktır.  Bazılarınız bu dönem gayrimenkul alımları yapabilir. Parasal olarak yapılanacağınız bu dönem borç-alacak ilişkilerinizde kontrolü elinize almanız gerekiyor. Ortaklı işler değil,  kendi sorumluluğunuz daha önem arz edecek. Öz değer duygunuzun artacağı bu dönem , kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz ve kararlı adımlar atabilirsiniz.

                                                                                                             

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizler için ekstra önem arz eden bir durum. Yaşamınızda farklı pencereden bakıp değerlendirme zamanı. Uzun yıllar verdiğiniz emeklerin artık geri dönüşüm zamanı da diyebiliriz. Bu geçişle fiziksel görüntünüzle ilgili değişimler gerçekleştirebilirsiniz, imajınız farklılaşabilir.  Bu dönem kalbinizdeki sevgiyle daha çok bütün olma zamanı sizler için. Yaşamınızda ilişkilerle ilgili değişimlerin yaşanabileceği bu geçiş, bireysel bir çok değişimi size getiriyor. Gelecek hedefleriniz, ilişkileriniz, hayata bakış açınız, yaratıcılığınız artık farklılaşıyor. Bekar Aslanlar evlilik kararı alabilir veya ilişkisinde pürüzlü gündemleri olanlar ayrılma noktasına gelebilir. Bu dönemin konusu ilişkilerde var olanı ortaya çıkarmak. Kalp ve akıl arasında denge kurmanız gerekiyor. Unutulmayacak bir dönem olacak sizler için.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri manevi konularla, spritüel konularla  daha çok ilgilenebileceğinizi işaret ediyor, terapilerden faydalanın.  Bu dönem içsel vizyonunuzu tamir etme, ruhunuzu onarma zamanı olarak yaşayabilirsiniz. Ayrıca içinizdeki çocukla daha çok temas halinde olmanız gerektiğini hatırlıyor olacaksınız. Bu dönem korkularınızla , kaygılarınızla ilgili yapılandırma sürecinde olacaksınız. Yaşamınıza diyet , sağlıkla ilgili konular dahil olabilir, beslenme şekilleriniz  değişebilir. Bu dönem yaşamınızda gizlilikle ilgili gündemler karşınıza çıkabilir. İş hayatınızda , günlük işlerinizde yaşam şeklinizde değişimler yaşanabilir.  Gününüzü programlamaya, yeni hayat düzeni geliştirmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. 

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri sosyal çevrenizle ilgili değişimleri getiriyor. Bu dönem yeni arkadaşlıklar yaşamınıza dahil olabilir. Ekip çalışmaları, gruplar, derneklerle ilgili gelişmeler gerçekleşebilir. Daha cömert olan kişilerle bir arada olabilir, sevgi bağınız güçlenebilir, ilişkilerinizi dengeye getirebilirsiniz. Aslında bu geçiş ideallerinizin değiştiği bir geçiştir. Yaşamdan beklediklerinizin yön değiştirmesidir. Bazılarınızın aşk ilişkilerine bakış açısında değişimler gerçekleşebilir. Aşk hayatınızı sorgulayacağınız bu dönem, arkadaşlıklar ve dostluklara bakış açınız yenileniyor olacak. Aşk hayatınızla ilgili derinliği olan birliktelikler gündeme gelebilir.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri kariyerinizle ilgili fırsatlı zamanları getiriyor. İşinizle ilgili parlayacağınız, fark edileceğiniz , kazancınızın artacağı bir çok durum karşınıza çıkabilir. Hedeflerinizin konusunda değişimler sizleri bekliyor. Bu geçiş sosyal statünüz açısında kazançlı bir durum, terfiler sizleri bekliyor. Bu dönem basın, yayın konularında değişik girişimler başlatabilirsiniz. Eviniz ailenizle ilgili gündemleri yapılandırma fırsatı bulabilirsiniz. Aile bireyleri ile ilgili fikir ayrılıkları karşınıza çıkabilir, pürüzlü konular yaşanabilir.  Bazılarınız ise ev değişimi yapabilir, taşınabilir veya evi ile ilgili yeni durumlar karşılarına çıkabilir.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri yolculuklar, yabancılar, inançlarınız gibi konularda değişimleri getiriyor. Bu dönem manevi yolculuklara çıkabilirsiniz veya yabancılarla daha çok bir arada olabilirsiniz. Hayata bakışınız, yaşam felsefeniz değiştiği gelişmeler karşınıza çıkabilir. Bireysel gelişiminizi ön planda tutacağınız bu dönem , akademik eğitimlere öncelik verebilirsiniz. Basın , yayın medya konularında yaşamınızda yenilikler yaşanabilir. Akrabalarınız, yakın çevre arkadaşlarınızla ilgili konularda yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bu dönem teknolojik aletler, iletişim konuları önceliklerinizde yer alabilir.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizleri finansal konularda yapılanmayı getiriyor. Başkasından kaynaklı gelirinizin artacağı bu dönem, eşin veya ortağın geliri ile ilgili gelirleriniz söz konusu olabilir. Miras , nafaka gündemi olanlar için bu geçiş maddi katkı sağlayacaktır. Bu dönem sizin gündeminiz maddi manevi değerleriniz olacağı için, yaşamınızda yeni bakış açıları geliştirebilirsiniz. Mali konularda iyi bir plan yapıp, dengeye oturtmaya çalışacağınız bir süreç sizler için. Bu dönem nafaka konuları, vergiler, miraslar daha çok gündeminizde yer alabilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizler için önem arz ediyor. Bu dönem ilişkilerle ilgili kararlarınızın farklılaştığı, kendinize daha çok önem verdiğiniz gelişmeler yaşanabilir. Bazılarınız bu süreçte evlilik kararları alabilir. Bazılarınız ise evliliğiyle ilgili testten geçerek bir karar almaları gerekebilir. Aslında bu dönem ilişkilere bakış açınız değişiyor olacak. Bu dönem ortaklı işler açısında fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ben derken biz demeyi de hatırlamanız gereken bir süreç sizler için. Bu dönem ilgi görmek , sevgiyi ifade etmek, yaşamdan keyif almak, eğlenmek önceliklerinizde yer alabilir. Fiziksel görünümünüze önem verip, daha bakımlı olmak gereksinimi hissedebilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

 

Ay düğümlerinin burç değiştiriyor olmaları sizlere gündelik işlerinizde parlamayı getiriyor. İş hayatınızda daha kararlı girişimler başlatma imkanı yakalayabilirsiniz, yeni tekliflerle karşılaşabilirsiniz.  Yaşamınızda günlük işlerinizde daha eğlenceli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bedensel sağlığınız konusunda veya sağlıkla ilgili konularda yeni yönler tayin edebilirsiniz.  Bu dönem manevi konular, spritüel konular, yoga ve benzeri konularla ilgilenmek hoşunuza gidebilir. Bazılarınız evcil hayvan edinebilirsiniz.

NURGÜL DÜZENLİ

Astrolog-Yaşam koçu

 

 

 

Published in Astroloji

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« May 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?