Buradasınız: HomeItems filtered by date: Nisan 2017
Items filtered by date: Nisan 2017

 

Kadersel süreçler başlıyor , kaderleriniz değişiyor.


Düğümler Kova /Aslan aksına doğru geriliyor . Kova /Aslan eksenindeki tutulmalara Uranüs ,Satürn Jüpiter de eşlik ediyor ,ilki Şubat Ayında 22 derecede olmuştu ancak henüz düğümler Kova /Aslan da değildi. Düğümler eksenindeki tutulmalara Satürn , Jüpiter ve dahası Uranüs gibi ağır topların eşlik etmesi uzun yıllar ses getiren etkilerin devrede kalacağı , kadersel süreçlerin ilgili burç konularında uzun yıllar etkin ve yaşamın geniş alanına yayılacağını vurgular .

Tetramorfik / sabit burç yapıları(Kova-Aslan) kalıcı ,radikal , sıra dışı ve sıcak , uyarıcı etkiler barındırır . Etki , herkesin Doğum haritasına göre değişecek ve yaşamlarının çok geniş alanlarında yayılacak ,kaderlerini değiştirecektir . Etki Mayıs ayının sonlarına doğru yavaş yavaş başlayacaktır . Şimdiden herkese dileklerine daimi anlamda ulaştıracak olumlu etkiler getirmesini dilerim .

Onur Güven

 

Published in Astroloji

 

 

26 Nisan, saat 15:17 de Boğa burcunun 6 derecesinde Yeniay gerçekleşiyor olacak.

Yeniay zamanları yenilenmenin, başlangıçların işaretçisidir.  Boğa Yeniay'ında finansal konular, güvence arışı ön planda olabilir. Maddi konularda gündemleri olanlar bu yeniay ile birlikte rahatlamalar yaşayabilir.  Sahip olduğumuz değerleri daha çok fark edeceğimiz  Yeniay bizleri bekliyor.  Yeniay'ın burcunuz ve yükselen burcunuza olan etkisini birlikte okuyunuz, sevgiler. 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR    

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan Yeniay'da finansal konularla ilgili karar aşamasına geldiğiniz durumlar yaşanabilir. Uzun dönemdir süregelen geçmişte kalmış gizli bir gündeminizle ilgili maddi değişimler gerçekleşebilir. Bu Yeniay sizler için gelir artışını işaret ediyor. Bu dönem yakın çevrenizle ilgili veya akrabalarınızla ilgili gündemlerinizle birlikte harekete geçebilirsiniz.  İletişim olarak yanlış anlaşılmalara açık bir dönemden  geçiyor olacaksınız.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için önem arz ediyor. Bu dönem yeni kararlar alabilir, yeni girişimler başlatabilirsiniz. Ancak alacağınız kararların sağlamlaştırmak adına bir müddet bekletmeniz sonra uygulamaya geçmeniz faydalı olacaktır. Bu dönem kalabalık arkadaş gruplarıyla ilgili değer gördüğünüz durumlar olabilir. Finansal konuların hareketlendiği bu dönem,  aynı yönde harcamalarınızda da artışlar yaşanabilir. Ancak her şartlarda kalıcı gelir girişimleriniz söz konusu olabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR  

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizler için  iç dünyanızda bir takım konularda yenilenme durumlarını işaret ediyor. İşinizle ilgili yaşayacağınız gelişmelerde daha verimli bir süreç başlayabilir sizler için. Marsın ikizlerde transit ediyor olması sizleri hareketlendirici özelliğe sahip. Çevrenizde fikirlerinizi rahatça dile getireceğiniz, bazı durumlarda yanlış anlaşılmaların yaşanacağı durumlar gerçekleşebilir. Bu yeniay sizler için sosyalleşeceğiniz gelişmeleri sizlere getiriyor.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR  

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizler için gelecek umutlarınızı daha belirgin hale getiriyor. Özellikle yurtdışı, yabancılar, eğitim, üniversiteler , basın , yayın gibi konularda yeni atılımlar yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ayrıca iç dünyanızda bastırılmış öfkeleriniz olabilir, bunları dışarı yansıtabilmeniz gerekir. İş hayatınız iletişimsel yanlış anlaşılmalar yaşanabilir veya iş ile ilgili yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan Yeniayda iş hayatınızda yenilenmeler söz konusu olabilir. Kariyerinizle ilgili yeni teklifler gelebilir, mevki değişimi yaşayabilirsiniz. Özellikle bu dönem finansal konularda yaşadığınız gitgeller düzene girmeye başlıyor. Uzaklar, yabancılar, yolculuklar , eğitim gibi konularda pürüzlü gündemleri düzeltmeye çalışabilirsiniz.

 

BAŞAK VE  YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek Yeniay ile birlikte inançlarınız konusunda yenilenmeler yaşanıyor. Yolculuklarla ilgili kararlar alabilirsiniz veya manevi yenilenmeler yaşayabilirsiniz.  İşinizle ilgili veya evliliğinizle ilgili harekete geçirici konular olmakla birlikte, yanlış anlaşılmaların da yaşadığı gündemleriniz olabilir. Ayrıca finansal konularda yaşadığınız gündemler için çözüm arayışınız devam etmekte.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte finansal konular, eşin parası veya ortaklı işlerden gelen paranız yönünde gelişmeler yaşanabilir. Eğitimle ilgili veya seyahatlerle ilgili gündemleriniz oluşabilir. Bu dönem Merküründe Koç burcunda geri gidiyor olması sizler için iletişimlerle ilgili gündemleri derinlemesine düşündüğünüzü işaret ediyor. Bu hafta  İlişkilerle ilgili hareketli bir dönem başlıyor sizler için.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek yeniay evlilik veya ortaklı işlerle ilgili yeni gündemler ortaya çıkarabilir. Özellikle finansal konularda harekete geçirici gelişmeler yaşanabilir. İş hayatınızda hareketliliğin yaşandığı bu dönem yeni proje teklifleri karşınıza gelebilir. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili hareketliliğin yaşandığı süreçler gerçekleşebilir.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniayda günlük işlerinizde hareketlilik gözlemlenebilir. Bu hafta işinizle ilgili yeni tekliflerle karşılaşabilirsiniz ve  bu durum bütçenize yansıyabilir. Eviniz aileniz yaşadığınız yer ile ilgili hızlı gündemleriniz söz konusu olabilir. Ayrıca çocuklarınız ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir.  Yeniay ile birlikte aşk hayatınızda yeni tanışmalar yaşanabilir.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniayda aşk hayatınız, çocuklarla ilgili gündemlerde yeni durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yaratıcılığınızın arttığı bu dönem yeni hobiler edinebilirsiniz. Evinizle ilgili konularda fikir ayrılıkları yaşıyor olsanız da , orta noktayı bulmaya çalışacaksınız. Ayrıca aile bireylerinizin sağlığıyla ilgilenebilirsiniz. Bu dönem yaşadığınız yer sizler için odak noktanızda yer alacaktır.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR   

 

Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniayda ailenizle ilgili yeni durumlar ortaya çıkıyor. Eviniz yaşadığınız yer , aile üyelerinizle ilgili durumlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınız ev ile ilgili değişikliklere gidebilir veya adres değişimi yaşanabilir. Ayrıca finansal konularla ilgili katkı sağlayacak gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem yaratıcı konularla ilgilenebilir, çocuklarla daha çok zaman geçirebilirsiniz. Akrabalarla ilgili gündemler veya komşularınızla ilgili gündemlerle ilgilenebilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

 

Boğa burcunda gerçekleşecek yeniay sizler için, akrabalar, kardeşler, iletişim, medya alanınızda gerçekleşiyor olacak . Çevreniz tarafından ilgi gördüğünüz bu dönem , aklınız finansal konularda karışık olabilir. Yeniay etkisi ile kısa yolculuklara çıkabilir, yakın arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bu dönem aileniz veya evinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

Published in Astroloji

Bazen bir şarkı çalınır kulağınıza bir yerlerden, belki bir taş plaktan, belki bir gramofondan, belki cızırtılı bir radyodan… Farkında olmadan eşlik edersiniz o şarkıya içinizi yakan anılarla. O şarkının öyküsünü bilmeseniz de sözleri, ezgisi alır götürür sizi…İşte öyle bir şarkının ve yazarı İhsan Raif Hanımın öyküsünü anlatacağız size…

Çerkes kökenli Servet Hanım ile 2. Abdülhamit dönemimin Nafıa ve Ziraat Nazırı Köse Mehmed Raif Paşa’nın kızı olan İhsan Raif Hanım 1877’de Beyrut’ta dünyaya gelir. Mithat Paşa’nın yetiştirdiği, Sultan II. Abdülhamit’in kendisinden pek hoşlanmadığı ve çekindiği için sık sık taşrada görevlendirdiği baba Raif Paşa çocuklarının eğitimine çok önem verir, onlara özel hocalardan müzik, edebiyat ve Fransızca dersleri aldırır. Küçük yaştan itibaren edebiyata ilgi duyan İhsan Raif, dönemin şairlerinden Rıza Tevfik’in etkisiyle hece ölçüsüyle halk şiiri tarzında şiirler yazmaya başlar. Şiirde hece ölçüsünü kullanan ilk kadın şairlerimizden olan İhsan Raif Hanımın sade bir dili, yalın bir anlatımı vardır.

İlk çocukluk yıllarını Adana’da geçiren, iyi derecede Fransızca bilen ve Fransız Edebiyatına da ilgi duyan İhsan Raif’in şiirleri kadınsı, aşk dolu ve yoğun duygu içeriklidir. Şiirlerinden bazılarını kendisi, çoğunu da diğer sanatçılar bestelemiştir. İşte bu bestelenen şiirlerinden biri olan ve günümüzde de çok sevilen “Kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime” diye başlayan şiiri, aslında İhsan Raif hanımın buruk yaşam öyküsünün bir parçasıdır.

Bugün Şişli Kaymakamlığı olarak kullanılan, o günlerde Taş Konak diye de bilinen konakta Nafia ve Ziraat Nazırı Köse Mehmed Raif Paşa ailesi ve konak çalışanları yaşar. İhsan Raif’in; “O günler başka bir semâ altında, tomurcuk güllerin açtığı, uçarı gönüllerin coştuğu hayal ülkesiydi” diye hüzünle andığı konak, yine onun sözleriyle “şiirin, musikinin, sanatın beslendiği bir edebiyat mekânıdır.” İşte bu taş konakta bir gün henüz 13 yaşında olan İhsan Raif ile ablası Belkıs beşinci kattaki odalarında oynarken, odanın kapısı birdenbire açılır ve kızların o güne kadar hiç görmedikleri ve tanımadıkları bir adam girer içeriye. Belli ki adamın niyeti kötüdür ve İhsan Raif’i kaçırmak için gelmiştir.

Adam İhsan Raif’i kaçırmaya teşebbüs eder, ama çocukların korkulu çığlıklarıyla geldiği gibi koşar adım merdivenlerden kaçarak gözden kaybolur. Adam kaçar ama kafalarda “Bu adam kimdir, nereden çıkmıştır, konağın içine nasıl girebilmiştir ve çocuklardan ne istiyordur?” gibi sorular kalır. Bir zaman sonra bu soruların cevabı bulunur. Eve giren davetsiz misafirin reji memuru Mehmet Ali adında bir adam olduğu ve evdeki hizmetkarların yardımıyla küçük kızı kaçırmaya kalkıştığı öğrenilir. Aslında konu çok da önemli değildir ama baba Raif Paşa hadiseyi kafasında büyütür. Adamı görmek dışında onunla hiçbir yakınlığı olmadığı ve tamamen masum olduğu halde, baba bu kötü olayın faturasını kızı İhsan’a keser.

Mehmet Raif Paşa, kızı İhsan Raif’in ve diğer aile fertlerinin itirazlarına, ağlamalarına, yalvarmalarına aldırmaz. Çünkü bu olay ona göre artık bir namus meselesidir ve temizlenmelidir. Böylece 13 yaşındaki kızını hiç acımadan Mehmet Ali’yle evlendirir ve onları bir sürgün havasında İzmir’e yollar.

İhsan Raif Hanım yaşadıklarını şöyle anlatır: “Babamın terazisinin şaştığını hiç görmedim ben. Onu Hazret-i Ömer adaletinin timsali bilirdim. Benim istikbalimi tartarken adil olmadı o terazi. Mehmet Ali’yle nikâhlanmaktan başka çıkar yolum kalmadı. Günlerce gözyaşı döktüm, haftalarca yalvardım. Babacığım, masumum, bana kıyma, derslerimi tamamlayayım, yaşım küçük, beni yakma, diye dizlerine kapandım. Beni sevdiğim biriyle evlendir, telli duvaklı gelin et…”

 

Kızının bu sözleri Raif Paşa’yı hiç etkilemez. İhsan Raif 13 yaşında gelin, 14 yaşında da anne olur. 1890 senesinde ailesinden, sevdiklerinden, çocukluk masumiyetinden ayrılmanın hüznünü ve hayal kırıklığını yaşarken bir de hiç tanımadığı ve sevmediği kocaman bir adamın karısıdır artık. İşte bu ruh hali içindeyken yazar o şiirini. “Kimseye etmem şikâyet; ağlarım ben halime /Titrerim mücrim (suçlu) gibi baktıkça istikbalime. / Perde-i zulmet (karanlık perdesi) çekilmiş korkarım ikbalime /Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime…”

 

Beklenmeyen ve hayal edilmeyen bu evlilik sonrası, gönülsüz geldiği İzmir’den İstanbul’a dönüş yolunun kapalı olduğunu bilen İhsan Hanım, her şeye rağmen, zorla evlendirildiği adamı hiç sevmemesine rağmen bir dişi kuş içgüdüsüyle yuvasını sahiplenir. Ama tüm çabalarına rağmen hiçbir şey umduğu gibi olmaz. Mehmet Ali hayırsız ve sevgisiz bir adamdır. İçkiye ve gece hayatına düşkündü, günlerce eve uğramadığı olur. İhsan Raif Hanım o günleri şöyle anlatır: “İzdivacın asude cennetini harlı cehennem gayyasına çeviriyordu. Genç kalbimin heveslerini her zaman kırar, aşk beklentimi hüsrana boğar, sonra kendini sokağa atar, mutluluğu yuvasında aramaz, işkence ederdi…”

İhsan Raif Hanım ancak on dört yıl sonra çapkınlıklarıyla kendisini hayattan bezdiren hayırsız kocadan boşanmasına izin çıkınca, 27 yaşında ve üç çocuk annesi bir genç kadın olarak döner İzmir’den İstanbul’a. Bir süre sonra sadece bir gün sürecek ikinci evliliğini yapar. Zorla elini öptürmek isteyen ikinci eşini hemen boşar.

İlk ve tek büyük aşkı, entelektüel, yazar-çizer Şahabettin Süleyman ile 1914 yılında üçüncü evliliğini yapar. Artık dönemin tanınmış kadın şairlerinden olan İhsan Raif ile Şahabettin Süleyman çiftinin evi, Yahya Kemal’den Ahmet Haşim’e, Ruşen Eşref’ten Fazıl Ahmet’e devrin edebiyatçılarının toplantı yerlerinden birisi olur. Ne yazık ki Şahabettin Süleyman tatil için gittikleri bir Avrupa seyahatinde İspanyol gribine yakalanarak 1921 yılında hayatını kaybeder.

Eşinin beklenmedik şekilde ölmesi İhsan Raif’in tekrar karanlığa gömülmesine yol açsa da yas döneminde hep yanında olan Strasburglu şair Bell ile dördüncü evliliğini yapar. Bell, İhsan Raif Hanım’a aşkından dinini değiştirerek Hüsrev adını alsa da bu son evliliği pek hoş karşılanmaz. Bu aşk ilişkisi İhsan Raif Hanımın, döneminde oldukça başarılı bulunan ve bestelenen şiirleriyle değil, hakkında çıkan dedikodularla anılmasına neden olur. Son eşiyle İsviçre’de yaşayan şair, Fransa ve Belçika gibi Avrupa ülkelerini de gezer. Son yolculuğu ise tedavi için gittiği Paris olur. Orada geçirdiği bir apandisit ameliyatı sırasında kırk dokuz yaşında hayata veda eder.

 

Balkan Savaşı sırasında Hilal-i Ahmer (Kızılay) cemiyetinde gönüllü hemşirelik yapan, Milli Mücadele’nin de ateşli destekçilerinden olan İhsan Raif Hanım, yalnızca şiir yazmakla kalmaz, şiirlerini besteler, zaman zaman da piyanosunun başına geçip bestelediği şarkıları seslendirirdi. Güfte ve bestesi kendisine ait on dokuz yapıtı saptanmıştır; ayrıca başkalarının bestelediği şiirleri de vardır. “Kimseye etmem şikayet, ağlarım ben halime” şiirini ise Kemancı Serkisyan nihavent makamında bestelemiştir.

Nurten Bengi Aksoy

http://listelist.com/kimseye-etmem-sikayet/

 

 

 

Published in Kadına Özel

 

Bugün Mars İkizler burcuna geçiş yapıyor ve 4 Haziran'a kadar transitine devam ediyor olacak.

Mars astrolojide hareketi , enerjiyi , isteklerin peşinden gitmeyi, öfkeyi, kişinin hayatla mücadelesini ifade eder.Bir müddettir Mars'ın Boğa' da olması atalette kalma durumları, yavaş harekete geçme getirmişti. Mars’ın İkizler burcunda transit yapması daha aktif ve hızlı harekete geçebileceğimizin işareti. Bu geçiş , harekete geçiş tarzımızın aklımızla olacağını işaret eder, zihnimiz hızlı çalışır. Merak duygusuyla güdülenir, öğrenmek için veya bilgi için harekete geçebiliriz.

Bazı durumlarda sözel meydan okumalar olabilir ve fikirsel çatışmalarla karşılaşmalar yaşanabilir. İletişim trafiğinin arttığı bu dönem, odaklanmak zorlaşabilir. Ayrıca bu dönem harekete geçiş tarzınız daha hızlı olabilir. Günlük işleyişimizde özgürlük ihtiyacımız artabilir, kısa yolculuklara çıkılabilir .

Nurgül Düzenli

Astrolog - Yaşam Koçu

Published in Astroloji

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiş yapıyor. Mars İkizler burcuna geçiş yapıyor. Bu geçişleri burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz, sevgiler

 

 KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR  

 

Bu hafta dengeler yön değiştiriyor. Güneş boğa burcuna geçiyor , Mars ikizler burcuna geçiyor ve bu durum sizler için , finansal konularda yeni konuları hayatınıza getiriyor. Merkür’ün de boğa burcunda geri harekette olduğu için , eskiden kalan finansal gündemleriniz yaşamanıza dahil olabilir. İş hayatınızda bir takım gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Bu hafta büyük  alım satımlar açısında uygun bir hafta değil.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş’in sizin burcunuza geçiyor olması yaşamınızda parlayacağınızı işaret ediyor. Bu dönem finansal konularla daha çok ilgilenebilir veya harcamalarınızda artışlar söz konusu olabilir. Merkür gezegeninde sizin burcunuzda geri gidiyor olması sizlere iletişim konularında ekstra dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Bu dönem eşin geliri ile ilgili veya ortağın geliri ile ilgili durumlar kafanızı karıştırabilir. Birlikteliklerinizi sorgulayabilirsiniz.Destekler göreceğiniz bu hafta , bereketiniz artacağı, daha çok fark edileceğiniz bir dönem olabilir.

 

                                                                         İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR                                                                                                                     

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizlerin içsel dünyanızda aydınlanmalar getiriyor. Babanızla ilgili konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem enerjiniz artıyor olsada gerginlikleriniz söz konusu olabilir. Bu hafta yalnız kalmak isteyebilir, geri planda kalıp sessizliği yaşamak isteyebilirsiniz. Mars’ın sizin burcunuza geçmesi sizler için harekete geçirici durumları işaret ediyor.  Bazı durumlarda kararsızlıklarınız söz konusu olsada , sizler için enerjik bir dönem olacaktır.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş’in Boğa burcuna geçiş yapması sizler için sosyal hayatınızın hareketlendiği gündemleri işaret ediyor. Bu dönem eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz veya davetler karşınıza çıkabilir.  Yaşamınızda geçmişte çözülmeyen gündemler tekrar karşınıza çıkabilir veya arkanızdan dönen bir takım gündemlere şahitlik edebilirsiniz. Duygularınızın hassas olacağı konularda , iç dünyanızda değişim yaşadığınızı fark ediyor olacaksınız.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizlerin iş hayatını etkisi altına alıyor. Kariyerinizle ilgili yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz .Bu dönem iş hayatınızda parlayacağınız bir dönem olacaktır.  Çevrenizden iş teklifleri gelebilir,  yeni ticari konular gündemde olabilir. Ancak Merkürün de boğa burcunda geri hareketlerini hesaba katarsak yeni başlangıçlar için mecbur olmadıkça harekete geçilmemeli.  Özellikle aşk hayatınız ve çocuk konuları ile ilgili yaşadığınız problemler daha görünür bir duruma geçebilir.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

 

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizler için inançlarınızla ilgili gelişmeleri işarete ediyor. Bazılarınız uzak mesafe yolculuklara çıkabilir veya eğitimle ilgilenebilir. Geçmişte kalan eğitim konularınız  var ise bu dönem tamamlayabilirsiniz. İşinizle ilgili enerjiniz artsa da yeni başlangıçlar için verimli zamanlarda değilsiniz. Aile ile ilgili konularda gündemleriniz bu dönem sizleri meşgul edebilir.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR  

 

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizler için finansal konularda hareketliliği getiriyor. Bu dönem finansal konularda planlamalar yapıp, sağlamlaştırmalar yapabilirsiniz.Ayrıca seyahat gündemleriniz olabilir. Bilgi , iletişim gibi konularda araştırmalarınız yoğunlaşabilir. Bu dönem yakın çevre iletişiminizde pürüzler gözlemlenebilir. Merkür gezegeninin geri gitmesi devam ettiği için , iletişimde yanlış anlaşılmaların olabileceğini işaret ediyor.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizler için ilişki gündemlerinizi daha belirginleştiriyor. Bu dönem evlilik veya ortaklı işlerinizle ilgili eski gündemlerle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca finansal konularda ödemeleriniz ve kazançlarınızla ilgili eski gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir.

                                                                                                                                                        

YAY VE YÜKSELEN YAY  OLANLAR   

 

Bu hafta sizler için geçmişte kalan gündemlerle tekrar ilgilenme zamanı diyebiliriz. İş hayatınızla ilgili veya günlük işlerinizle ilgili hareketlilikler gözlemlenebilir. İş hayatınızla ilgili yeni durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yaşamınızın genelinde sorumlulukların ağır bastığı, özgürlük ihtiyacınızın arttığı gelişmeler yaşıyor olabilirsiniz. Bu dönem ilişkilerinizde öfke kontrolünü gerçekleştirebilmeniz gerekir.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş’in Boğa burcuna geçecek olması sizler için aşk hayatınızla ilgili konuları odak noktanıza taşıyor. Aşk hayatınızda ve çocuklarla iletişiminizde bu hafta belirgin durumlar yaşanabilir. Ayrıca iç dünyanızda, gizli gündemlerinizde kısıtlılık duygusu yaşayabilirsiniz. Sorumlulukların ağır bastığı bu süreçlerde , yeni başlangıçlar yapmak uygun görünmemekte ancak sizler için her şeye rağmen eğlenceli bir süreç olabilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizler için aile ile ilgili konularda yeni gündemleri getiriyor. Bu dönem aile bireylerinizle ilgilenmeniz gerekebilir.  Evinizde  iletişim aksilikleri yaşanabilir. Ayrıca evinize alımlar yapmak, ev için anlaşmalar yapmak bu dönem faydalı değildir. Sosyal ortamlardan  uzaklaştığınız bu süreçlerde ilişkiniz ile ilgili pürüzleriniz söz konusu olabilir. Bu hafta Merkür retrosu devam ettiği için dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR   

 

Bu hafta Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bu durum sizler için yakın çevre ilişkilerinizin hareketleneceğini işaret ediyor. Bu hafta akrabalarınız, kardeşleriniz ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir.   Ayrıca iş hayatınızla ilgili engellendiğiniz , kısıtlandığınız bu dönem biraz daha sabırlı olmanız gerekmekte.Bu dönemin sizlere mesajı sorumluluk almanız gerektiği olabilir.  Ailenizle ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

 

 

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

 

 

Published in Astroloji
 
Yunan mitolojisinde Uranüs ve Gaia'nın kızı ve Zeus'un Metis'ten sonraki ikinci karısı olan adalet Tanrıçası (ilahi adaletin temsilcisi) Themis'in gözlerinin bağlı olması tarafsızlığını, içgörüsünü ve vicdanı ile karar verebilmesini anlatırken, kılıcı, savaşları başlatabilme gücüne de işaret eder. Terazi, sakin ve iyi gibi görünen, ancak tüm savaşların başlangıç aşamasını oluşturan en önemli alandır.
 
11 Nisan 2017 saat 09:07’de Terazi Burcu'nun 21. derecesinde gerçekleşen Dolunay, öncelikli olarak artı eksi bir haftada etki ederek, 4-18 Nisan 2017 tarihlerinde yoğun şekilde etkisini gösteriyor olacak.
 
Yeniay ve Dolunay’ların genel olarak yeni başlangıçlarla ilgili olduğu iddiası birçok astrolog tarafından kullanılmaya devam ediyor olsa da, bunun gerçeklik payı tartışmalıdır; fakat Dolunay’ların spiritüel anlamda bir başlangıçtan ziyade tamamlanma enerjisi yaydığı daha gerçekçi bir görüş olabilir.
 
Nihayetinde Ay’ın kütlesi yaklaşık olarak dünyanın sekiz binde biri ve Dünya’ya uzaklığı 384. 401 km olsa da, evrelerinin insanlar, doğa ve dünya üzerinde meydana getirdiği somut etkileri gözlemleyebiliyoruz.
 
Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Hasan Baydar’ın Ay’ın evreleri ve tarımsal faaliyetler yazısından bir bölüm:
 
“Belki de yüzyıllardır kuşaktan kuşağa aktarılan bilgiler, tecrübeler ve gözlemler, Ay'ın hangi devresinde neyin yapılıp yapılmayacağını onlara öğretmiş; "Hangi ürün ne zaman ekilir, ne zaman toplanır?", "Meyve ağaçları veya asmalar ne zaman budanır veya aşılanır?", "Haşere ne zaman ürüne musallat olur?", "Koyun ne zaman koça katılır, ne zaman kırkılır?", "Bulgur, salça,  turşu, peynir, ekmek ne zaman yapılır?", gibi soruların yanıtını çoğu kez geceleri gökyüzündeki ayın hallerine bakarak vermişler; bir bakıma Ay'ın devreleri onların ziraat takvimi olmuştur. 
 
Öyle ki, bu takvimi takip edenlere göre, Ay'ın eskisinde (dolunaydan yeniaya kadar olan küçülme devresi) ekilen veya dikilen ürün daha verimli olur; özellikle Ay'ın dolunay devresi ekim/dikim zamanıdır. Ay'ın yenisinde (yeniaydan veya hilalden dolunaya kadar olan büyüme devresi) ekilen, dikilen, biçilen veya toplanan ürün böceklenir, küflenir. Koyun yeniayda kırkılmaz, aksi halde yünü çabuk kopar ve güvelenir.”
 
Örneğin bazı araştırmalara göre Dolunay zamanlarında uykuya dalmamız zorlaşırken, daha az melatonin hormonu salgılıyoruz. Araştırmalara katılan insanlar Dolunay sürecinde uykudan uyanma süreçlerini daha halsiz olarak tanımlamışlardır.
 
Yüksek hemşire Çiğdem Örsdemir Tavukçu 29 Kasım 2013Te bir gazeteye verdiği röportajda Dolunay’da doğumların normal zamanlara göre daha zor olduğunu belirtmiştir:
 
 “Mesela dolunayda doğumlar çok ve zor olur. O yüzden gece nöbetlerime giderken dolunay var mı diye bakarım. Bilimsel bir açıklaması var mı, yoksa evrenin gücü mü bilemiyorum ama bu durumlar bizim yaşadığımız gerçekler.”
 
İngiltere’de yapılan bir araştırmada ayın döngülerinin kadınların doğurganlığı üzerinde etkileri olduğu ortaya konmuştur.
 

iki Hintli bilim adamı, 1980 ve 1984 yıllarındaki Dolunaylar sırasında görülen suç oranının bariz şekilde arttığını kaydetmişlerdir. Bu çalışmalar, bir tıp dergisi olan "British Medical Journal"da yayınlandı.

Araştırmacı Prof. C. P. Thakur'a göre, Dolunay günlerindeki intihar ve cinayetlerin artış sebebi, insan vücudundaki gel-git dalgalarıdır. Dolunay sırasında Dünya, Ay ve Güneş, aynı doğru üzerinde olduklarından, Ay'ın insan üzerindeki çekim kuvveti ile birlikte vücuttaki su miktarı normali aşar. Bunun bedende yol açtığı değişimlerle ise, suç işleme eğilimini artırır.

Diğer yandan, Astroloji dilinde bir Yeniay veya Dolunay’ın “Başlangıç” veya “Kaliteli bir tamamlanma” zamanını anlatıp anlatmadığı, onun kendi içinde oluşturduğu açılar ve pozisyonlarla da yakından ilgilidir. 
 
Terazi, seçim ve tercih yapmayı, sosyal ilişkileri, adalet kavramını (adaletli davranmak veya davranmamak), dengelemeyi (denge veya dengesizlik) ve genel olarak “İkili ilişki halinde olmayı” anlatan bir alandır. Bu alan, genel olarak aşk ile anılsa da, Terazi ve aşk arasında doğrudan veya direkt değil, ikinci ve dolaylı anlamlar aranmalıdır. 
Gerçek aşk, Balık Burcu’nun sembolize ettiği bir konudur. 
 
Yeniay ve Dolunay’lar aldıkları açılara göre, hayatı kolaylaştıran veya zorlaştıran enerjiler yayarlar. Siz de bu enerjilere göre yaşamınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Gökyüzünde veya yeryüzünde gerçekleşen hiçbir doğa olayının belirli bir “amacı” yoktur. Ortaya çıkan enerjiler sadece birer aracıdır.  Dolayısıyla “Kahrolası Satürn” gibi tabirler, tabi ki yine ve sadece insanoğlunun kullanabileceği tanımlamalardır. Unutmayın ki, herkes kendi ışığının yettiği kadarını, kendine göre anlamlandırabildiği gerçekleri kendince yaşayabilir..
 
11 Nisan’da gerçekleşen Dolunay’ın, Uranüs ile oluşturduğu tam karşıt açı, yaşamınızda hiç beklemediğiniz şekilde hızlı, ani ve devrim yaratabilecek gelişmeleri göstermekte. Bu ikili ilişkilerinizde ani krizler anlamı taşıyabileceği gibi, ilişkisi olmayan biri için ani bir tanışmaya da sebep olabilecek. Dolayısıyla yine, “Herkes kendi haritasında aldığı açılara göre bu Dolunay’ı olumlu veya olumsuz yaşıyor olacak..”
 
Uranüs ile etkileşimdeki Dolunay size “Bağımsızlığı korumak mı, ilişkiyi sürdürmek mi ?”,  “Bir tercih yaparak kendine yeni bir yol çizmek mi yoksa gelişebilecek krizleri bekleyip, daha sonra mı tercih yapmak” gibi konuları düşündürürken, Uranüs, Satürn ötesi bir planet olduğu için buradaki gelişmeleri evrensel olarak kabul etmeli ve sürece müdahale etmeye devam edersek de bir yere varamayacağımızı, aksine kendi yolumuzu tıkayacağımızı fark edebilmeliyiz.
 
Dolunay Jüpiter ile kavuşumda olacağı için özellikle geçmişten bugüne problemli gelen ancak üzeri örtülü olan ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarla ilgili problemlerin giderek büyüyüp önünüze çıkacağı zamandasınız. Dolayısıyla bu konulardaki sorunlarla yüzleşip, hayatınızda ve devam eden ilişkilerde yeni tercihlerde bulunmanız gerekecek.
 
Terazi, diplomasiyi anlatan alan olarak; bu Dolunay sürecinde anlaştığınız, uzlaşmaya vardığınız, ilişki geliştirdiğiniz kişiler ve konularda, evlilik, ortaklık ve yakın dostluklarda ani krizlerin gündeme gelebileceği ve uzlaşmaların bozulabileceği zamanı anlatmakta.  
 
Dünyada da bu enerjinin etkisi, ılımlı görülen ilişkilerin aniden bozulması ve hatta “Hiçbir şeye karışmıyor gibi görünen” bir ülkenin adeta savaşın fitilini ateşlemesi ve diğer ülkelerin arasını bozması şeklinde gözlemleyebilirsiniz.  Terazi, yeri gelince ikili oynamak, böylece savaşları başlatmaktır.
 
Dolunay’ın yöneticisi, gökyüzünde Balık Burcu’nda ilerleyen Venüs, Satürn ile kare ve Şiron ile kavuşumda: Bu süreçte arkadaşlık ilişkileri, ortaklıklar ve özel yaşamı ilgilendiren ilişkilerde memnuniyetsizlik, yetersiz görme, iş hayatı engelleri, fazla eleştiri, beğenmeme, yüzeysel kalma gibi durumların engel yaratabileceği ve sonlandırıcı etki yaratabileceği görülmekte. Hayatta hiçbir şeyin dört dörtlük olamayacağını hatırlamalısınız; ancak yine de hoşnut olmadığınız şeyleri söylerken, bunu karşınızdakini incitmeden ve onun izin verdiği kadar yapmalısınız. Bu zaman diliminde yapılan iş ortaklıkları ve kurulan özel ilişkiler gökyüzündeki Retroların etkisinden dolayı ileriki dönemde yanıltıcı olabilir veya yarıda kalabilir. Bu yüzden yeni tanıştığınız insanlara şans vermeyi, zaman tanımayı tercih edin.
 
Venüs’ün gökyüzünde bulunduğu Balık Burcu ise, modern yöneticisi Neptün ve klasik yönetici Jüpiter’den dolayı yanılgıları, şifayı, iyileşmeyi, ruhsal çalışmaları, genişlemeyi, bırakamamayı, sorgulamadan teslim olmayı ve bağımlılıkları gösterir. Venüs Balık Burcu’nda teknik olarak yüceldiği yerdedir ve ilişkilerde pasif davranmayı, bağımlı kalmayı, gerçekleri görmekten uzaklaşmayı, aşırıya kaçan ve kendinden ödün veren fedakarlık davranışlarını gösterir.
 
Tanıştığınız yeni insanlara bir perde arkasından baktığınızı ve her şeyin fazla büyüleyici fakat gerçeklerden uzak olduğunu düşünün; ancak şimdi gerçekçi yaklaşımları gösteren Satürn, Venüs’e sert bir kare açı ile bakarak, bağımlılıklarınızdan, gereksiz fedakarlıklardan uzaklaşmanızı sağlarken, ilişkilerdeki problemlere gerçekçi gözlerle bakmanızı ve yolunuzu buna göre çizmenizi sağlıyor olacak. Bu süreç sigarayı bırakma girişimi için kullanılabileceği gibi, uzun süredir devam eden zararlı alışkanlıklar ve yoran ilişkileri geride bırakmak açısından da elverişli olacak. (Retro zamanları karmik süreçleri anlatırlar ve uzun süredir sonlandıramadığınız, ancak sizin açınızdan zorlayıcı olan deneyimlere gerçekçi gözlerle bakıp, sonlandırmanıza yardımcı olurlar. )
 
Gökyüzünde Dolunay yöneticisi Venüs, Jüpiter ile karşılıklı ağırlamada;geçmişten gelen konu başlıkları ve çözümlenmemiş problemlerle karşılaşarak, yüzleşmenizi elzem kılan bu görünüm, sosyal ve özel ilişkiler, ortaklıklar ve evliliklerde problemleri büyütürken, ruhsal olarak şifalanmanıza, yaşamınıza daha rahat ve temiz şekilde devam etmenize yardımcı olmak istiyor. Bu süreçte yarım kalan kurslara, eğitimlere, yurtdışı veya şehirdışı bağlantılı işlere odaklanmak oldukça verimlidir. Önceden alınmayan paraların alınması, önceden netleşmeyen ve yarım kalan işlerin netleşmesi anlamında süreci faydalı kullanabilir, çok eskiden tanıdığınız insanlarla yeniden karşılaşabilirsiniz.
 
Bu noktada ilk kez karşılaşacağınız ilişkiler, Nisan ayı içerisinde mutlaka kendinizde çözümlemeniz gereken eksik veya gereğinden fazla bir yönü işaret eden davranışlarda olacaklar ve ruhsal bir bağ hissedeceksiniz. Bu ilişkilere uzun vadeli bakmak yerine, sürecin öğretici taraflarının farkında kalmak daha az hasarla zamanı atlatmanıza yardımcı olacak.
 
Dolunay anında devam eden Venüs Retro sürecinin ilişkiler ve iş hayatınıza etkilerini öğrenmek için tıklayın: 
 
 
Dolunay anında etkin olan Pluton etkileşimleri; Haritasında tetiklenenler için miras sahibi olmaya, uzun süredir beklenen iş davalarının sonuçlanmasına sebep olabilir.
  
Mayıs ayında açılacak yeni Astroloji Eğitimi sınıfımıza kayıt ve bilgi için tıklayın:http://www.didemsarman.com/astroloji-astroloji-egitimi-6.html
 
Sağlık Anlamında;
Bel bölgesi, böbrekler, rahim ve karın hassastır. Şeker hastalığı, soğuk algınlığı yatkınlığı ve baş bölgesi ile ilgili problemleriniz varsa, bu Dolunay haftasında bedeninizi daha fazla koruyun.
 
Ülke Anlamında;
Arabuluculuk, uzlaştırıcılık gibi konuların ani şekilde sona ermesine sebep olacak, anlaşmaların bozulacağı bir Dolunay zamanındayız. Dünya genelinde “savaş” konusu ile ilgili anlaşmaların, barış sağlanan tarafların yok olabileceği bir süreçten geçmekteyiz. Bu süreçte ani şekilde “Açık düşmanlıklarla” karşılaşabiliriz. 
 
Avukatlar, adalet kurumları, siyasetçiler ve adaletle ilgili kişiler bu hafta risk altındadır.
Gazeteciler, üniversite görevlileri, yazarlar, okutmanlar ve gazetelerle  ilgili konuların ön plana çıkabileceği bir haftadayız.
 
Ani özgürlük hareketleri, haklarını arayan gruplar, marjinal düşünceleri olan insanları sahnede görebiliriz. 
 
Bu süreç referandum sürecinde ülkemizin içeride düşmanlıkla karşılanması anlamını taşıyor; çünkü Dolunay, Türkiye haritasının muhalefet, vatan toprakları, iç güvenlik alanında yer alan Mars’ı tetikliyor olacak.
 
Ülke ile ilgili öngörülerim ve Önümüzdeki 10 Yıllık süreci anlattığım yazımı buradan okuyabilirsiniz:
 
Neler Yapabilirsiniz
-Yakın çevre, akrabalar, kardeşler ve komşularla ilişkilerde problemlerle yüzleşerek yeni kararlar alabilirsiniz
 
-Yazı yazmak ve kendini yazılı olarak ifade etmek bu süreçte faydalıdır.
 
-Trafik konusunda dikkatli olmayı tercih etmelisiniz.
 
-Manipulatif hareketlerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden haklarınızı daha iyi korumayı öğrenmeniz gerek.
 
-Büyük projeleri düşünmek ve bu konuda çalışmalar yapmak, gelecekle ilgili önemli kararlar almak için 5 Mayıs’ı beklemeyi tercih etmelisiniz.
 
-İletişimde köşeli olmak yerine esnekliği tercih etmek, kapalı olmak yerine daha açık konuşmak ilişkiler açısından faydalı olacaktır.
 
-Bilinçaltı ve dönüşüm çalışmaları için süreç olumludur. (Psikologların uyguladığı)
 
-Bir korkuyu, kaygı veya takıntıyı geride bırakmak, hoşlanmadığınız fikirlerden uzaklaşmak için çeşitli psikolojik çalışmalardan yararlanabilirsiniz.
 
-Geçmişteki konular ve kaygılarınızla yüzleşebileceğiniz zamandasınız.
 
-Sosyalleşmek için uzun zamandır planladığınız veya yarım kalan bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. (Sanatsal faaliyetler, dans kursu vb)
 
-Yaşamınızda devrim niteliğinde kararlar alabilir, iki durumdan birini seçebilirsiniz.
 
-Zararlı bir alışkanlığı bırakmak üzere harekete geçebilir, kilo vermek için de diyete başlayabilirsiniz.  
 
-Ani bir dava açmaya karar verebilirsiniz. 
 
-Haklarınızı daha fazla korumaya karar verebilirsiniz.
 
-Hakkınızı ve hak ettiğinizi almak ile ilgili bir meditasyon yapabilir, yaşamınızda alma verme dengesi enerjileri üzerine çalışabilir, danışman ve psikologlardan destek alabilirsiniz.
 
Dolunay anında etkin olan Satürn Retro sürecinin yaz ayına kadar iş hayatı ve ilişkiler üzerine etkilerini hemen okuyabilirsiniz: 

 

 

Neler Yapmamalısınız?
 
 
-Eğer herhangi bir ilişkiniz ince bir ipte ise kesinlikle risk almayın ve tartışmaların üzerine gitmeyin.
 
-5 Mayıs’a dek yeni bir iş yeri açmak, evlenmek gibi fikirlerden uzak durmayı tercih edin.
 
-Bir karar vermek için kendinizi zorlamayın, çünkü iç sesinize yöneldiğinizde, olaylar yıldırım hızı ile gerçekleşecek ve bir şekilde doğru kararı almış olacaksınız.
 
-Bitmesi gereken ilişkileri bitirmekten, geride bırakmaktan kaçmayın.
 
-Kaygı ve korku enerjisine giriyorsanız, lütfen “Psikologlardan” destek alın.
 
-İlişkilerde memnuniyetsiz veya hoşgörüsüz davranmak yerine, nelerden hoşlandığınıza, bu ilişkinin iyi ve kötü taraflarına gerçekçi odaklanmayı tercih edin.
 
-Çalıştığınız, iş yaptığınız insanların “adaletli olup olmadığını” iyi gözlemleyin.
 
-Sizi mecburen bir seçim yapmak zorunda bırakan her şeyden uzaklaşmayı tercih edin.
 
-Tarafsız davranmak veya sadece karşınızdakinin istediği olsun diye onun istediğini yapmak, istemediğiniz şeyleri gülümseme ile karşılamak veya “Tarafımı belli etmesem de ben her şeyi hallederim” gibi düşüncelerden hızla arınmayı ve belirli bir karakter sergilemeyi tercih edin. 
 
Didem Şarman
 
http://www.didemsarman.com/guncel-detay-11-nisan-2017-terazi-burcunda-dolunay-etkileri-astroloji-40.html
 
Dolunay’ın ve 2017’nin kişisel haritanıza etkileri için tek alan veya yıllık danışmanlık seçeneklerinden  faydalanabilirsiniz;
 
SOSYAL MEDYA
 
Facebook’ta beni takip edin:
 
Twitter’da beni takip edin:
 
  İnstagram’da beni takip edin: 
 
Youtube Kanalıma ücretsiz üye olarak yeni videolarımdan hemen haberdar olun:
 
Mayıs ayında açılacak yeni Astroloji Eğitimi sınıfımıza kayıt ve bilgi için tıklayın: http://www.didemsarman.com/astroloji-astroloji-egitimi-6.html
 
 
Published in Astroloji

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR  

 

Haftaya başlarken Venüs Koç burcunda ki geri hareketini bitirip, balık burcunda geri gitmeye devam ediyor olacak. Bu durum sizler için uzak mesafe işleriniz veya eğitimle ilgili işleriniz var ise bu dönem bir takım gel gitli durumlar yaşatabilir. Bu süreçte daha çok yalnız kalma ihtiyacında olabilirsiniz. Eski bir ilişkinizle ilgili geri dönüşler yaşanabilir. Ayrıca maddi konularla ilgili ticari gündemleriniz söz konusu olabilir. Ancak büyük kararlar almak için verimli bir süreçte olmayacaksınız. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketinin bu hafta başlayacak olması , yolculuklar, üniversiteler, eğitim gibi konularda gündemler getirebilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR  

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gitmesi, sosyal gruplar içerisinde yaşadığınız konularla ilgilenebilirisiniz. Gelecek beklentilerinizle ilgili eski kararlarınızı tekrar kontrol edebilirsiniz. Bu dönem eğitimle ilgili, öğrenmekle ilgili  yeni kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız bu dönem kalabalık gruplarla bir araya gelebilir, onların desteğini alabilirsiniz.  Bu dönem her ne kadar geri giden gezegenler olsada, sizler için hareketli bir dönem olabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareket edecek olması sizler için finansal konularda,  tekrar geçmişteki gündemleriniz ile  ilgilenmeniz anlamına gelebilir. 

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR   

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için çalışma hayatınızda  eskide kalmış bir takım konularla tekrar ilgilenmeniz anlamına gelebilir.  Kariyerinizle ilgili sürüncemede kalmış, uzun süredir çözülmeyen konular bu dönem çözümlenebilir.  Ayrıca bu dönem yaşamınızda iç dünyanızda oldukça aktif düşünceleriniz var. Kendinizle ilgili yeni kararlar aldığınız bu dönem gizli gündemleriniz söz konusu olabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketin, evlilik veya ortaklı işlerle ilgili yeniden değerlendirme süreci olarak yaşayabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR   

Bu hafta sizler için inandığınız değerlerle ilgili yeni değişimler söz konusu olabilir. Venüs’ün balık burcunda geri gidiyor olması özellikle uzak yerler, eğitimler gibi konularda bir takım durumları karşınıza çıkarabilir. Bu dönem geleceğinizi düşünerek yeni eğitim kararları alabilirsiniz veya sosyal gruplar içerisinde öğrenmeye açık bir yapınız olacak. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizler için günlük işlerinizde bir takım gecikmeleri getirebilir. 

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  

Bu hafta sizler için finansal konularla ilgili geçmişteki bir konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınız için eşin veya ortağın geliri ile veya bankacılık , vergi gibi konularda yeni gündemleriniz söz konusu olabilir. Bu dönem yaşamınızda eğlence anlayışınızın değiştiği yapılandığı bir süreçlerdesiniz.  İş hayatınızla ilgili yeni konular öğrenme veya eğitim konularına yönelmeniz söz konusu olabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizler için aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili eski gündemleriniz tekrar karşınıza çıkabilir

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR   

Bu hafta gündeminizde ilişkileriniz , ortaklıklarınız, evliliğiniz söz konusu olabilir. Uzun süredir süregelen konularınızda yeni durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizler için ,  özellikle ailenizle ilgili konularda , çözülmemiş konuları tekrar gündeme getirebilir. Ayrıca bazılarınız eğitim ile ilgili , uzak mesafelerle ilgili veya inançları ile ilgili yeni kararlar alabilirler. Son dönemde yaşadığınız içsel gelgitlerinizi, manevi konularla ilgilenerek rahatlatabilirsiniz. 

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR    

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için, günlük işleyişinizle ilgili bir takım konuların gecikmeleri olduğu anlamına gelebilir. Sağlık konuları ile ilgili uzun dönemdir düşündüğünüz konularda harekete geçebilirsiniz. Bu dönem ortaklı işlerden gelirlerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizlerin iletişim alanınızda olacağı için , eğitim konularında eskiden kalan bir gündeminiz var ise tekrar karşınıza çıkabilir. 

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR    

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için çocuklarla ilgili, aşk hayatınızla ilgili gel gitli durumları getirebilir. Uzun dönemdir süre gelen konularla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız bu dönem ortaklı işlerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem gezegen hareketleri yeni kararlar almak için uygun olmasa da , kararlılığınızı devam ettirmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Ayrıca Satürn gezegenin geri harekete başlaması sizlerin finansal konularda gündemlerinizi artırabilir.  

 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR    

Bu hafta Venüsün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için yaşadığınız yer ile ilgili, ailenizle ilgili konularda uzun süredir ilgilendiğiniz konularda yeni gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem yaşadığınız yer , eviniz ile ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız su tesisatları ile ilgili sorun yaşayabilir. Ayrıca bu hafta Satürn gezegenin geri gidecek olması  yaşamınızın genelini tekrar değerlendirmeniz gerektiğini işaret ediyor.  Gerekirse sağlık kontrollerinizi tekrar yaptırabilirsiniz. 

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

Bu hafta Venüs’ ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için yakın çevre gündemlerinizle ilgilenmeniz gereken konuları ortaya çıkarıyor. Akrabalarınız, komşularınız, yakın arkadaşlarınızla ilgili yeni gündemler olabilir. Bu dönem aşk hayatınızla ilgili hızlı durumlar yaşanabilir.Ayrıca ailenizle ilgili veya yaşadığınız yer ile ilgili bazı konular bu dönem odak noktanızda olacaktır. Bu hafta Satürn gezegenin de geri gitmeye başlayacak olması  içsel gerginliklerinizle ilgili bir takım yol ayrımlarına gelebilirsiniz ve karar vermeniz gerekebilir. 

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR   

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için finansal konularda gündemleri beraberinde getiriyor. Uzun dönemdir süregelen maddi konularda ki gündeminizle ilgili,  eskiden gelen durumlarla çözebilirsiniz. Bu dönem  konuşmalarınız çoğunlukta aileniz ile ilgili konularda olabilir.   Ayrıca bazılarınız eğitim , yolculuk gibi konularla daha çok ilgilenebilir . Bu dönem eski meslektaşlarınızla karşılaşmalarınız olabilir veya sosyal ortamlarda eski arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz söz konusu olabilir.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

Bu hafta Venüs’ ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için önem arz ediyor. Yaşamınızın geneli ile ilgili,  geçmiş konulara odaklanabilirsiniz. Geçmişte aldığınız kararları sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ayrıca ilişkilerinizle ilgili eski gündemler tekrar ortaya çıkabilir veya eskiden tanıdığınız kişilerle tekrar karşılaşmalarınız söz konusu olabilir.  Bu dönem finansal konular odak noktanızda yer alabilir.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Published in Astroloji

 

 

4 Nisan’dan itibaren Çin takvimine göre Ejderha ayına girdik. Ejderhanın gelmesiyle Tavşanlar (ve kendilerine cezaları olan Horozlar) biraz daha rahat edecekler. Senenin burcu Horoz, en iyi anlaştığı arkadaşı olan Ejderhayı ağırlayacak, uyumuna yönelecek. Bu anlamda Mart ayında yaşadığımız karşıt enerjiler yerine, uyumlu, çözüm odaklı, politik yaklaşımlar daha öne geçecek gibi görünüyor. Göksel enerjiler de birbirini besleyen döngüde olunca ay genelinde olumlu iletişim artarken, ateş enerjisi de yavaş yavaş yükseliyor.

2017 senesi Nisan ayı iki elementle tanımlanıyor. Ejderhanın 辰 üzerinde oturmuş Yang Ağaç 甲.

Ayın göksel elementi insanların ruh hallerini ve toplumsal davranışları etkilediği için Yang Ağaç elementine dikkatimizi yoğunlaştırmamız gerekir. Yang Ağaç 5 temel element içerisinde büyümeyi, yenilikçi fikirleri temsil eden ulu bir ağaçtır, prensip sahibidir ve esnek değildir. En önemli özelliği inatçı olmasıdır. Baş bölgesini temsil eder. Ağaç elementi 5 element içinden “iyilik” temasına işaret eder. Ağaç gününde doğanlar başkalarına iyilik yapmayı severler, ama inatçı yönlerinden dolayı baskıya gelemezler, mental sorunlar yaşarlar. 2017 Nisan ayında Yang Ağaç甲, senenin enerjisi Yin Ateşe丁 yaslanarak bir yandan da harareti arttıracak. Bu anlamda yer burçlarının uyumuna rağmen tansiyon zaman zaman yükselebilir. Yangınları ve ateş ile ilgili kazaları tetikleyebilir. Ayrıca bu etki toplumsal heyecanın artmasını da etkileyebilir. Mevcut durumu daha heyecanlı, daha büyüterek yaşayabiliriz. Yine de insanların duygularını olumlu yönde etkileyecek ateş, kısa bir dönem için de olsa daha olumlu düşünmemize ve daha pozitif olmamıza neden olacaktır.

Çin Astrolojisine göre evrendeki her şeyin 5 element olarak bir karşılığı vardır. 5 elementi (ağaç, ateş, toprak, metal ve su ) ve aralarındaki etkileşimleri anlamak, bulunduğumuz zaman içinde neler olabileceği hakkında mantıklı tahminler yapabilmemizi sağlar. Ejderha bir toprak burcudur. Ejderhanın üzerinde oturan ağaç toprağı baskılar. Bu anlamda deprem, toprak kayması vb toprak alanlarda hareketler yaşanabilir. 5 yıldızının bu ay Güneydoğu yönünden etkili olması, olabilecek şanssız olaylar açısından Güneydoğuyu gösteriyor.( Türkiye ve dünya coğrafyasında)  Karşıt burcu olan Köpek günlerinde (17-29 Nisan) toprak harekete geçebilir. Ejderha aynı zamanda suyun deposu olarak bilinir. Ejderhanın suyla olan ilişkisi bize bu ay su ile ilgili doğa olaylarına karşı da uyarı getiriyor.

5 element, vücudumuzun farklı bölümlerini temsil eder. Ağaç hareket sistemimizi, eklemleri, baş, karaciğer ve safrayı temsil eder, toprak ise mide ve pankreası temsil eder. 2017 Nisan ayında ağacın torağı baskılamasından dolayı daha çok mide ile ilgili problemler, baş ağrısı, migren, omurga ve eklem rahatsızlıklarında artış görebiliriz. Ay Ejderha (toprak)ayı olduğu için doğum haritasında toprak elementi çok olanların daha çok tuzlu-ekşi yiyeceklerle beslenmeleri, sıvı tüketimine dikkat etmeleri, detoks yaparak karaciğerlerini rahatlatmaları ve siyah / yeşil / turkuaz / mavi renklerini kıyafetlerinde tercih etmelerini öneririm. Ağaç elementi kuvvetli olanlar zaten ihtiyaçları olan toprak enerjisiyle daha dengede olabilecekler.

Ejderha, kendisi ile iyi geçinemeyen 4 burçtan birisidir. Burçları geldiğinde kendilerine bile bile sorunlar, eziyetler yaşatabilirler. Biz bu duruma kişisel ceza diyoruz. Kişisel cezalar gizli tehlikedir ve uyumsuzluk, endişe ve öfke yaratabilir. Obezite sorunları, aşırı fedakârlık veya haince ve acımasızca düşünmek, kendilerine zarar verme potansiyelleri yaşatabilir. Çözüm; bu durumun farkında olup kendini disipline edebilmek, kaldıramayacakları yükün altına girmemek, hayır diyebilmeyi öğrenmek, insanları olduğu gibi kabul edebilmek. Yani irademize sahip çıkmaktan ve öz disiplinden geçiyor.

Köpek burçları da Ejderha geldiğinde zıtlık yaşarlar.  Zıtlıklar değişim ve hareket getireceğinden dolayı Köpek burçları için Nisan ayı değişim ve hareket isteyen, mücadele ve stresli bir ay olabilir. Zıt dönemlerde hareket ve değişimler iyi bir şeydir. Ancak hiçbir konunun üstüne gitmemek, ısrar etmemek ve zorlamamak gerekir. Ayrıca Ejderha –Köpek her ikisi de toprak burcu hayvanları olması sebebiyle bu zıtlık trafikte kazalara ve sorunlara neden olabilir, geniş toprak alanlarda sert sporlardan kaçınmak, hızlı araba kullanmaktan kaçınmak, tartışmaların hedefi olmamaya çalışmak, yapılması gereken en doğru şey. Nisan Ejderha ayında çatışma ve ceza ilişkisi sadece Köpek ve Ejderha yılında doğan insanlar üzerinde etkiye neden olmaz. Bu çatışma ve cezalar Ejderha ya da Köpek ayında, gününde veya saatinde doğanları da etkiler ve hatta 10 yıllık şans döneminde Ejderha ve Köpek olanlar da bu zıtlıktan etkilenebilirler. Eş hanesinde Köpek veya Ejderha olanların bu ay eşleri ( ya da iş ortakları da olabilir) ile iyi geçinmeye çalışmalarını öneriyorum, fikir ayrılıkları tartışmalara ayrılık kararlarına kadar gidebilir.

Ejderha burçları Horozlar ile çok iyi geçinirler. Horoz burçları Mart ayında zıt enerjideydi ama Nisan ayında öyle olmayacak. Daha uyumlu bir ay geçirecekler.

Ejderhalar, Fare ve Maymun burçları ile su uyumu oluştururlar. Su uyumu Fare ve Maymunlara uyum getirmesinin yanı sıra doğa için yıkıcı da olabilir. Zira su ve toprak ile ilgili felaketlere yol açabilir. (denizin içinde deprem vb)

Kişisel elementimize göre ay boyunca yaşayacağımız temalar da fark gösterir.

Toprak gününde doğanlar için; iş, kariyer, hukuksal konular, yasalar, kurallar ve sorumluluklar,

Metal gününde doğanlar için; para ile ilgili konular,

Su gününde doğanlar için; performans, kendini ifade etme, etkin çalışma, asi davranışlar,

Ağaç gününde doğanlar için; sosyallik, rekabet, kalabalık ortamlar ya da aile ve insan ilişkileri,

Ateş gününde doğanlar için ise; eğitimler, anne ile ilgili konular, ev veya iş yeri ile ilgili konular, içsel gelişim ile ilgili çalışmalar, maneviyata yönelik çalışmalar.

Doğum haritanızı www.aysunsezgin.com/anasayfa da, sayfanın en altına inerek “BaZı Hesaplayıcı” dan çıkartabilirsiniz.

4 Sütun Analizi ve 2017 etkilerini öğrenmek için benimle irtibata geçebilirsiniz.

4 Şubat sonrası 1952-1964-1976-1988-2000-2012 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre EJDERHA burcusunuz.

4,5 Nisan ile 5,6 Mayıs arasında doğduysanız AY BURCUNUZ Ejderha

Sabah saatleri 07.00-09.00 arasında doğduysanız SAAT BURCUNUZ Ejderha

 

Nisan ayında mekânlarımızı ay boyunca etkileyecek olan enerjilere göz atalım biraz da.

Talihsiz olaylara sebep olan 5 sarı yıldız Güneydoğu da, metal rüzgar çanı asılmalı

Hastalık yıldızı 2 Kuzeyde, siyah ipte 6 lı para ve siyah rengi kullanabilirsiniz.

Güneyde senelik enerji sorunluydu ama Nisan ayında güneye gelen yıldız bir nebze olsun sorunu azaltıyor. Kendiliğinden çözüm geldi.

Bereket yıldızı 8, Batı yönünde senelik yıldızla birlikte bereketi iki kat arttıracak, bu yönü açık tutalım ve aktif kullanmaya çalışalım.

 

 

Ayın enerji dağılımına göre evinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Ekteki haritadan hangi yönlerde nasıl uygulama yapmamız gerektiğine bakabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim.

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin astrolojisi Danışmanı

http://www.aysunsezgin.com/nisan-ejderha-ayi/

 

 

Published in Astroloji

MUCİZE BİYOENERJİ 

 

Biyoenerji Nedir?

Vücut içersinde devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik bir akım sistemi vardır. Bu akım bir bedenden diğer bir bedene akış yapabilir. Kelime anlamı itibariyle biyoenerji, doğal olan enerji demektir. Her insanın içinde doğal olarak bulunan bu enerjiyi kontrol altına alıp kullanabilenler, kendi negatif elektriklerini atabilecekleri gibi, diğer insanlara da şifa olabilirler.

Başka bedenlere akabilen elektromanyetik akım bedenin sağ tarafında toplanmıştır. Bu akış sadece insana değil, maddelere de akabilir. Sağlıklı bir vücutta negatif enerji bulunmaz. Vücutta problemli bir bölge varsa o bölge negatif enerji üretmeye başlar. Biyoenerjistler vücudun enerji sistemindeki bozulmaların yol açtığı rahatsızlıkları şifaya kavuştururlar.

Biyoenerji Şifa Çalışması bir denklemidir:

KÂİNAT + BİOENERJİST + HASTA = SAĞLIK

Şifa alan, hastalık ya da sakatlık değildir; kişinin bünyesidir. Bir kişinin olumlu ya da olumsuz düşünceleri ve hisleri beden enerjisini önemli bir şekilde etkilemektedir. Pozitif enerjisi normal düzeyde olan insanlar son derece ılımlı, sağlıklı, stresten uzak ve neşeli insanlardır.

Negatif enerji, insanların gerek rahatsızlıklarından dolayı, gerekse beyinlerinin ürettiği olumsuzluklardan dolayı ortaya çıkar. Atalarımız “İyi düşünürsen iyi, kötü düşünürsen kötü olur” derken aslında tam da düşüncenin çekim gücünden bahsetmişlerdir. Yine Kur’an-ı Kerim’de, insan beyninin normalin üzerinde kullanımıyla cisimleri yerinden kaldırabileceği ifade edilmektedir. Nazar da Kur’an-ı Kerim’de oldukça geniş yer kaplamakta ve insanın düşünce gücünün göze yansımasının karşı tarafta negatif etki göstermesi sonucunu doğurur.

POZİTİF DÜŞÜNCE VE DÜŞÜNCENİN GÜCÜ

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin

Geriye kalan et ve kemiksin

Gül düşünürsün, gülistan olursun

Diken düşünürsün dikenlik olursun

MEVLANA

 

Biyoenerji Uzmanı Nasıl Olunur? 

Aslında hepimiz kendimizi iyileştirme gücüne sahibiz. Allah bize böyle bir güç vermiş. Bazılarımız bu gücü keşfedip üzerine gidiyor ve ilim ile ilerletiyor, bazılarımız ise farkında bile olmuyor ne yazık ki. Biyoenerji uzmanı olacak kişinin öncelikle enerjisinin şifacılık derecesinde ortaya çıkmış olması gerekiyor. Şifacıların özel bir güçleri yok, sadece Allah'ın verdiği bu sağlık enerjisini kendilerine saklamak yerine paylaşmayı tercih etmişlerdir, ben de onlardan biriyim.

Kendimdeki bu enerjiyi ve aktarabildiğimi keşfettiğim an insanlara faydalı olabilmek ve bu işin inceliklerini öğrenebilmek için çeşitli eğitimler aldım. Aldığım ilk eğitim ise ilk önce tıbbi tedaviye başvurmak, çare yok ise alternatif tıbba başvurmak oldu. Biyoenerji, Pranik şifa,  Ra-Sheeba, Masaj ve Doğal terapi, NLP eğitimlerine gittim ve bu dallarda uzmanlaşarak sertifikaya hak kazandım.

Doktor kadar olmasa da vücut anatomisini iyi biliyorum. Hiçbir yardım kullanmadan ellerimle 7 ana çakrayı (enerjinin vücuda giriş noktaları) okuyup, kapalı ya da açık olup olmadığını tespit edebiliyorum. Aynı zamanda vücuda yine ellerimin yardımı ile enerji yükleyerek negatif enerjiyi pozitife çevirip, vücut sistemini düzenleyebiliyorum. Aktardığım enerji şifası kişinin bedeninden haftalar geçse de asla çıkmıyor. Kişide şifa süreci devam ediyor. Gün gün olması gereken en uygun seviyeye geliyor ve bu yolla kişinin vücudunun kendi kendini tedavi edebilmesi için gerekli olan enerjiyi sağlıyor.

Bunu bilimin önüne asla koymamak gerekir. Aksine bilimle beraber hareket etmek gerekir. Ben ve benim gibi insanlar sadece tıbbın verdiklerinin gücünü arttırabiliriz. Bu tür çalışmalar her tür sorunu halledecek diye bir şey yok. Ancak çözülmesi gereken sıkıntıların üzerine gidilmesi gerekiyor ki akışkanlık devam etsin.  

Doğada, evrende her şey karşılıklı etkileşim halindedir. Zihinle beden arasında da böyle bir etkileşim vardır. Zihindeki olumlu düşünceler bedende bir takım olumlu sonuçlar yaratıyor. Mutlu insanlarda veya ızdırabını dindirme imkânı arayan kişilerin beyninde, Endorfin denilen bir çeşit doğal morfin salgılanır. Bu morfin bildiğimiz morfinden en az yüz kez daha güçlüdür. Kişinin ızdırabını dindirmesine yardımcı olur. Bu da insana mutluluk verir.  

Her insan etrafına titreşim yayar. Normal bir insanın yaydığı ortalama titreşim sayısı 300 dür. Biz şifacıların ise minimum 500 olmakla birlikte, düzenli meditasyon yapıldığı taktirde 1000 e kadar çıkmaktadır. 

İnsanlar ne kadar mutlu ne kadar pozitif olurlarsa ürettikleri Nöropeptip denilen protein zincirleri daha sağlıklı olur ve bağışıklık sistemi daha da güçlenir. Tıp doktorları fizyolojik bedeni tedavi ederken, bizler sahip olduğumuz bu enerji ile ruhsal şifalandırmayı uyguluyoruz.  Allah’ın bahşettiği bu sağlık enerjisini kendime saklamak yerine paylaşmayı tercih edenlerdenim. İnsanlara yardımcı olmak ve kendilerini keşfetmelerine aracı olmak mutluluk verici.    

Biyoenerjinin insan sağlığına faydalı olabilmesi için kaç seans devam etmek gerekir?

Seansların sayısı hastanın şikâyetine göre değişir. 3 ile 21 seans süreleri uygulanır. Seanslar arka arkaya olabildiği gibi, gün aşırı düzenli şekilde uygulama yapılabilmektedir. Belirlenen seanslar uygulandıktan sonra ayda bir olmak üzere seans alınabilir. Sistemin çalışmasına yardımcı olmak için belirlenen seanslara devam etmek gerekir. Kişinin hasta olmadan enerji alıp bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinde de fayda vardır. 

Her seans kaç dakika sürer?

Her seans ortalama otuz – kırk dakika sürer. Bu süre biyoenerji uzmanının çalışmasına ve kişinin üzerindeki negatif enerjinin vücudu terk etme hızına bağlıdır. Herkesin düşüncesi farklı olduğundan vücut enerjisi de buna bağlı olarak farklılıklar gösterir. Bu sebepten seans süreleri değişiklik gösterir. 

Tıbbi tedavi yapılırken biyoenerji seanslarına devam edebilir mi?

Tıbbi tedaviye paralel olarak biyoenerji seanslarına devam edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Aksine vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden olumlu etkisi olur. Kullanılan ilaçların, biyoenerji yöntemiyle enerji temizliği yapıldığı zaman ilaçların yan tesiri en düşük seviyeye iner ve ilacın vücuda olumlu şekilde etki etmesini sağlar. Ameliyattan önce ve sonra biyoenerji seansı uygulamasının faydası vardır. Hastanın enerji düzeyinin yükseltilmesini sağlamaktadır. Hekimlerle birlikte ortak çalışma yapılması başarıyı arttırmaktadır. 

Niğmet  Güney Kızıl

Biyoenerjist

 

Published in Söyleşi


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR 

Haftaya başlarken Venüs Koç burcunda ki geri hareketini bitirip, balık burcunda geri gitmeye devam ediyor olacak. Bu durum sizler için uzak mesafe işleriniz veya eğitimle ilgili işleriniz var ise bu dönem bir takım gel gitli durumlar yaşatabilir. Bu süreçte daha çok yalnız kalma ihtiyacında olabilirsiniz. Eski bir ilişkinizle ilgili geri dönüşler yaşanabilir. Ayrıca maddi konularla ilgili ticari gündemleriniz söz konusu olabilir. Ancak büyük kararlar almak için verimli bir süreçte olmayacaksınız. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketinin bu hafta başlayacak olması , yolculuklar, üniversiteler, eğitim gibi konularda gündemler getirebilir. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR   

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gitmesi, sosyal gruplar içerisinde yaşadığınız konularla ilgilenebilirisiniz. Gelecek beklentilerinizle ilgili eski kararlarınızı tekrar kontrol edebilirsiniz. Bu dönem eğitimle ilgili, öğrenmekle ilgili  yeni kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız bu dönem kalabalık gruplarla bir araya gelebilir, onların desteğini alabilirsiniz.  Bu dönem her ne kadar geri giden gezegenler olsada, sizler için hareketli bir dönem olabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareket edecek olması sizler için finansal konularda,  tekrar geçmişteki gündemleriniz ile  ilgilenmeniz anlamına gelebilir. 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR 

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için çalışma hayatınızda  eskide kalmış bir takım konularla tekrar ilgilenmeniz anlamına gelebilir.  Kariyerinizle ilgili sürüncemede kalmış, uzun süredir çözülmeyen konular bu dönem çözümlenebilir.  Ayrıca bu dönem yaşamınızda iç dünyanızda oldukça aktif düşünceleriniz var. Kendinizle ilgili yeni kararlar aldığınız bu dönem gizli gündemleriniz söz konusu olabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketin, evlilik veya ortaklı işlerle ilgili yeniden değerlendirme süreci olarak yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR 

Bu hafta sizler için inandığınız değerlerle ilgili yeni değişimler söz konusu olabilir. Venüs’ün balık burcunda geri gidiyor olması özellikle uzak yerler, eğitimler gibi konularda bir takım durumları karşınıza çıkarabilir. Bu dönem geleceğinizi düşünerek yeni eğitim kararları alabilirsiniz veya sosyal gruplar içerisinde öğrenmeye açık bir yapınız olacak. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizler için günlük işlerinizde bir takım gecikmeleri getirebilir. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR 

Bu hafta sizler için finansal konularla ilgili geçmişteki bir konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınız için eşin veya ortağın geliri ile veya bankacılık , vergi gibi konularda yeni gündemleriniz söz konusu olabilir. Bu dönem yaşamınızda eğlence anlayışınızın değiştiği yapılandığı bir süreçlerdesiniz.  İş hayatınızla ilgili yeni konular öğrenme veya eğitim konularına yönelmeniz söz konusu olabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizler için aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili eski gündemleriniz tekrar karşınıza çıkabilir. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR 

Bu hafta gündeminizde ilişkileriniz , ortaklıklarınız, evliliğiniz söz konusu olabilir. Uzun süredir süregelen konularınızda yeni durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizler için ,  özellikle ailenizle ilgili konularda , çözülmemiş konuları tekrar gündeme getirebilir. Ayrıca bazılarınız eğitim ile ilgili , uzak mesafelerle ilgili veya inançları ile ilgili yeni kararlar alabilirler. Son dönemde yaşadığınız içsel gelgitlerinizi, manevi konularla ilgilenerek rahatlatabilirsiniz. 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR 

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için, günlük işleyişinizle ilgili bir takım konuların gecikmeleri olduğu anlamına gelebilir. Sağlık konuları ile ilgili uzun dönemdir düşündüğünüz konularda harekete geçebilirsiniz. Bu dönem ortaklı işlerden gelirlerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ayrıca Satürn gezenin geri hareketi sizlerin iletişim alanınızda olacağı için , eğitim konularında eskiden kalan bir gündeminiz var ise tekrar karşınıza çıkabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR   

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için çocuklarla ilgili, aşk hayatınızla ilgili gel gitli durumları getirebilir. Uzun dönemdir süre gelen konularla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız bu dönem ortaklı işlerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem gezegen hareketleri yeni kararlar almak için uygun olmasa da , kararlılığınızı devam ettirmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Ayrıca Satürn gezegenin geri harekete başlaması sizlerin finansal konularda gündemlerinizi artırabilir. 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Bu hafta Venüsün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için yaşadığınız yer ile ilgili, ailenizle ilgili konularda uzun süredir ilgilendiğiniz konularda yeni gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem yaşadığınız yer , eviniz ile ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız su tesisatları ile ilgili sorun yaşayabilir. Ayrıca bu hafta Satürn gezegenin geri gidecek olması  yaşamınızın genelini tekrar değerlendirmeniz gerektiğini işaret ediyor.  Gerekirse sağlık kontrollerinizi tekrar yaptırabilirsiniz. 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

Bu hafta Venüs’ ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için yakın çevre gündemlerinizle ilgilenmeniz gereken konuları ortaya çıkarıyor. Akrabalarınız, komşularınız, yakın arkadaşlarınızla ilgili yeni gündemler olabilir. Bu dönem aşk hayatınızla ilgili hızlı durumlar yaşanabilir.Ayrıca ailenizle ilgili veya yaşadığınız yer ile ilgili bazı konular bu dönem odak noktanızda olacaktır. Bu hafta Satürn gezegenin de geri gitmeye başlayacak olması  içsel gerginliklerinizle ilgili bir takım yol ayrımlarına gelebilirsiniz ve karar vermeniz gerekebilir. 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR      

Bu hafta Venüs’ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için finansal konularda gündemleri beraberinde getiriyor. Uzun dönemdir süregelen maddi konularda ki gündeminizle ilgili,  eskiden gelen durumlarla çözebilirsiniz. Bu dönem  konuşmalarınız çoğunlukta aileniz ile ilgili konularda olabilir.   Ayrıca bazılarınız eğitim , yolculuk gibi konularla daha çok ilgilenebilir . Bu dönem eski meslektaşlarınızla karşılaşmalarınız olabilir veya sosyal ortamlarda eski arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz söz konusu olabilir. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR   

Bu hafta Venüs’ ün Balık burcunda geri gidecek olması sizler için önem arz ediyor. Yaşamınızın geneli ile ilgili,  geçmiş konulara odaklanabilirsiniz. Geçmişte aldığınız kararları sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ayrıca ilişkilerinizle ilgili eski gündemler tekrar ortaya çıkabilir veya eskiden tanıdığınız kişilerle tekrar karşılaşmalarınız söz konusu olabilir.  Bu dönem finansal konular odak noktanızda yer alabilir.

 

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

Published in Astroloji

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« April 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?