Buradasınız: HomeItems filtered by date: Mart 2017
Items filtered by date: Mart 2017

7 Nisan-27 Ağustos 2017 Satürn RETRO Etkileri 

 
2017’nin 2016’dan daha iyi geçmesini dilerken, Merkür Retro, Venüs Retro, Jüpiter Retro, Şubat ayındaki tutulmalar ve şimdi de Satürn Retro zamanı bizleri kendimizle ve deneyimlerimizle sınamaya devam ediyor.
 
Gökyüzünün şüphesiz en önemli gezegeninin geri harekete başlayacağı zamana çok az bir süre kaldı. Yaşlı, bilge, soğuk yapılı, kaderin ve zamanın temsilcisi,  ruhlarımızın öğretmeni büyük Satürn, bu sıralarda bize yepyeni dersler vermeye hazırlanmak üzere yolunda ilerliyor.
 
Satürn, 7 Nisan 2017- 27 Ağustos 2017 aralığında geri harekette kalacak. 
Bu beş aylık sürecin hepimiz üzerinde büyük etkileri olacak ve birçoğumuz yine köklü değişimlerle karşı karşıya kalacağız.

Satürn halkalı bir gezegendir ve Güneş’e olan uzaklığı bakımından altıncı sırada yer alır.
 
Uranüs, Neptün ve Pluton keşfedilmeden önce, eski zamanlarda Satürn son planet olarak kabul edilir ve ona göre anlamlandırılırdı. Bu sebepten de Uranüs, Neptün ve Pluto günümüzde “Satürn ötesi planetler” olarak isimlendirilmişlerdir. Buradaki anlamsal ilişkilere baktığımızda, halkalı gezegen Satürn’ün “sınırları, sınır koymayı ve mesafe” yi temsil ettiğini görüyoruz. Diğer taraftan eski çağlarda Satürn son planetti ancak yaşadığımız evrende hiçbir şeyin sonu olmadığı ve her son aslında yeni bir başlangıca da gebe olduğu için, Satürn zamanın, sonlanmanın ve yeniden başlamanın gezegenidir de aynı zamanda. Bu sebeple Satürn’ün değdiği yerde hayatımızda büyük değişimler olmaya başlar.Genelde eski yapıları yıkma özelliği olduğundan, Satürn geçişleri ve hareketleri insanları yıllardır korkutur hale gelmiştir. Oysa ki, hayatınızda farkında olmadığınız sorunları ve farkında olsanız da “bırakmamakta” direttiğiniz, size engel olan her yapıyı Satürn özenli bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Tabi ki her son bir de başlangıç demekse, o halde acı çekme süreniz kısa sürecektir, zira bu yaşlı planet hayatınızdaki taşları temizledikten sonra, yerine yeni bir yapı kurmanıza destek olur. Üstelik hayatınızda kuracağınız bu yeni yapı, kalıcı, sağlam ve istikrarlıdır.

Satürn bir burçta geri harekete başladığı zaman, o burcun konuları ve sizin kişisel haritanızda o burcun kestiği evin konuları ön plana çıkmaya başlar. Ön plana çıkmakla kastım, hayatınızda olan biten ciddi konulara tekrardan bakmanızdır. Örnek verecek olursak,

Satürn Yay Burcu’nda geri hareketine başlıyor. Bunun hem ülkemiz hem de bizim için genel bir anlamı olacağı gibi, bir de sizin doğum saatinize göre çıkartılmış kişisel doğum haritanızda, Yay Burcu’nun kestiği bir ev var, işte o evin konularıyla ilgili yeniden bir düzenlemeye gitmeniz gerekecektir. Örneğin Yay Burcu sizin haritanızda yedinci evi kesiyor olsun. O zaman yedinci ev konuları olan, ortaklıklar ve ikili ilişkilere tekrardan bakmanız gerekecektir. Bu eski ilişkilerinizle olan bağlarınızı kesmek, ortaklarınızla verdiğiniz kararları yeniden değerlendirmek şeklinde tezahür edebilir. 

Satürn her anlamda “karmik” anlamlar taşıyan bir planettir.
Size beş ay boyunca bir arınma süreci yaşatır. Geçen seneden bu seneye kadar ne yaptın diye sorar. Hayatınızın hangi alanı öne çıkacaksa, o alanla ilgili bugüne kadar aldığınız kararları sorgulatır ve üzerinde düşündürür.
Geçmişte tanıdığınız insanlarla sizi yüzleştirir. Tabi ki hepsi ile değil, ruhsal bağlantınız olan kişilerle. Bu durum,  karmanızı görmeniz ve size yük olan her enerjiyi bırakabilmeniz için harika bir fırsattır.
 
Aşağıda kitabım Astroloji ile Doğru Eşi Seç’ten Satürn hakkında bir bölüm paylaşıyorum.
  
Satürn Tam olarak Ne Yapar ? 
 
Satürn, yüzyılların korkulan, adı kötüye çıkan, haksızlığa uğrayan, yaşlı, bilge ve öğretmen gezegeni. Modern çağda ve popüler bilgi ile yapılan astrolojide Satürn’den sürekli korkmanız, sizi zarara uğratacağı, yıkımlar vereceği, hayatınızı mahfedeceği yönde birçok bilgi okumuş olabilirsiniz. Nitekim bir astrolog olarak her yerde “burcuma Satürn gelmiş, demek ki ben bu sene bittim” gibi cümleler okumakta ve bunu büyük bir üzüntü ile karşılamaktayım. Burada anahtar kelime öncelikli olarak “bilgelik”tir. 
 
Satürn sizden bilgelik bekler. Bilgelik, kolay elde edilecek bir biliş, ruh hali veya kapasite değildir. Bilge bir ruh haline erişmek için yaşamın içinde birçok iyi kötü olayı ve konuyu deneyimlemiş, bunlardan ders çıkarmakta ve hayatı akışına bırakıp, kadere ve zamana teslim olmakta ustalaşmış, ruhunuzu ve arzularınızı çok iyi tanımlayabilen, evrendeki her varlığa, her canlıya ve yaratılmış her şeye saygı duyarak, onların anlamlarını kendi enerjinizle bütünleştirebiliyor olmanız gerekir. Bilge insan, olmakta olanı saygı ve tevazu ile karşılar, yüksek tepkilerden ziyade, giderek sessiz, sakin bir ruh haline erişir ve zamanın ritmik akışı ile uyumlu bir şekilde adeta ruhsal olarak evrenin sonsuz boşluğunda dans eder. Bilgeliğin bir yaşı yoktur, daha çok deneyimlerle ve doğuştan getirilen içsel dürtülere kulak verip, o dürtüleri somut dünyada uygulamaya geçebilmekle ilgilidir. Bilge kişi zamanın akışına karşı duran, olayları engellemeye çalışan, eyvah bu benim başıma yine neden geldi diyen kişi değildir. Bilge, yaşadığı her olayda bir anlam ve mana arayan, kendi içsel ışığını sorgulayan, olmakta olan her hali tevazu ile karşılayan ve yaşanılan olayların muhakkak bir sebep sonuç ilişkisi ile gerçekleştiğinin bilincinde olandır.
 
Satürn için ikinci anahtar kelime “zaman”dır. Zaman vermek, zamanın akışına uyumlu gitmek, ki bunun içinde zaman çizgisi içerisinde olan her olayı olduğu gibi kabul edebilmek ve farkındalığı yüksek tutabilmek de vardır, zamanın içinde ileri geri hareket edebilmek yani geçmiş ve geleceği yoksayarak, zaman kavramını bizim tanımladığımızın farkına varmak ve bir düzlem içerisinde geçmiş sandığımız anların, gelecek sandığımız günlerin tamamen şimdi ve şu anda bulunduğunu idrak edebilmek, böylece esasen zaman çizgisinin hakimiyetini, tüm yaşam deneyimlerini tekelinde bulundurmak Satürn doğasının bir parçasıdır. Bu zaman dediğimiz esasen zamansızlık kavramı içinde “karma”öğretisini barındırmaktadır.
 
Karma öğretisi insanın yaşadığı olayların tamamen “bir zaman” kendi yaptığı davranışların veya ürettiği düşüncelerin bir parçası olduğunu savunur. Kutsal kaynağımız olan Kuran-ı Kerim’de karma öğretisine yakın olan ayetler vardır.
 
Her kim zerre kadar iyilik yapmışsa onu görür, her kim zerre kadar kötülük yapmışsa onu görür. (Zilzal suresi 99)
 
Zamansızlık kavramının içinde geçmişten bugüne getirdiğimiz tüm yaşam deneyimleri ve şu an olmakta olan deneyimler bulunur.
Bunların sorumlusu olan Satürn, şu anda sizi ağır sorumluluklar yükleyen, zorlayıcı ve yaralayıcı yaşam dersleri ile sınıyorsa bunun anlamı ruhunuzun bu zorlayıcı yaşam derslerine olan ihtiyacıdır. Örneğin kendinize çok zarar veren sigara alışkanlığınızı senelerdir bırakamıyor olduğunuzda, Satürn yapmakta olduğunuz bu eylemin, bedeninize ve ruhunuza zarar vereceğini size göstermek adına, sizi ağır bedensel ve ruhsal sağlık sorunlarına tabi tutabilir ve hastalıkları deneyimleyebilirsiniz. Bu sizin yaptığınız eylemin bir sonucudur. Dışarıdan bakıldığında o an ağır bir hastalık yaşamanız felaket gibi görülse de aslında içinde “bedenini sev, ruhunu koru, fiziksel, mental, ruhsal sağlığına dikkat et, aksi halde yaptığın şey seni öldürebilir.” mesajı vardır. 
 
Satürn zorlarken öğretir, bu yüzden bir diğer anlamı “öğretmen”dir. Bir başka örnek yıllardır ayrılamadığınız fakat size zarar veren bir partneriniz olduğunda, esasen sizin özdeğeri yüksek, kendine saygı duyan bir birey olarak bu zararı görmeniz ve partnerinizi kendiliğinden bırakmanız gerekir. Aksi durumda ilişki alanlarınızı doğrudan etkileyecek bir Satürn transiti yılında, o an size çok ağır gelebilecek deneyimlerle Satürn o partneri bırakmanızı sağlar. Dışarıdan bakıldığında farkındalığı düşük ve bilgelik yolunda yeni adımlar atan bireyler için bu durum korkunç ve acımasızca olabilir. Oysa Satürn yaşam yolunuzun aydınlanması için, sizi zarara uğratan bir partneri hayatınızdan çekip almış, size özdeğerlerinizi hatırlatmak üzere “sana kötü davranan biri ile ne işin var, sen değerlisin ve daha iyisini hak ediyorsun, bu olaydan ders al” cümlesini düşündürerek, farkındalığınızı arttırmanıza yardımcı olmaktadır.
 
Satürn için bir diğer anahtar kelime “süreklilik”tir. Zaman konusunun sürekliliği gibi, yaşamın içinde kurduğumuz her bağ ve yaşadığımız her ilişkide süreklilik konusu elzemdir. Satürn sürdürür, konuya “ciddiyet” kazandırır, yüzeysel, yarım yamalak ve aceleye getirilen hiçbir şey, Satürn’ün alanı içinde hiçbir koşulda yer alamaz.
 
Satürn “yaşlısoğuk ve mesafeli”dir. Neptün, Uranüs ve Pluton keşfedilmeden önce Dünya’ya en uzak mesafede olan Satürn, halkaları ile aramızda bir “sınır” olduğunu gösterirken, soğuk yapısı ve yaşlı hali ile kendisinden korkulan bir gezegendi. Nitekim korkuları yönetse de, bu korkular karma felsefesini anlayarak, yüzeysellikten ve ciddiyetsizlikten uzak durarak, kişinin Satürn’ün haritada ilgili olduğu alanlardaki yaşam derslerini anlamasına çaba gösterip, hayatında daha fazla sorumluluk alması ve çaba göstermesi ile büyük ölçüde aşılabilir. Burada Pluton ile ayrılan bir yanı vardır. Pluton’daki tortu ve korkuları aşmak kişinin iradesine büyük ölçüde bağlı değilken, Satürn’de durum tam tersi olarak kişinin iradesine bağlıdır.
 
Örneğin Satürn’ü Terazi Burcu'nda yer alan bir kişi özellikle ilk gençlik yıllarında (yaşamsal ve ilişkisel deneyimleri az iken) ilişkilerden korkabilir ve ilişkilere karşı soğuk ve mesafeli yaklaşabilir. Oysa Satürn Terazi Burcu'nda yücelimdedir ve en rahat ettiği pozisyondadır. Satürn’ün anlamı olan zamanla, kişi ruhunun beklentileri ve karşılaştığı engellenmelerin nedenini daha iyi çözümlemeye başladıkça, ki bu öncelikle deneyim daha sonra yaşanılan deneyimlere yeniden bir bakış, teslimiyet, kabul ve farkındalık gerektirir, bu sorunları büyük ölçüde aşmaya, ilişkilerdeki tıkanma noktasının kendi karması ile alakalı olduğunu anlamaya ve böylece bireysel sorumluluk almaya başladıkça ilişkilerdeki problemleri azalır. Burada her kötü biten ilişki deneyiminde karşı tarafı suçlamak veya her deneyimde okları kendine çevirmek yoktur. Tıkanan ve tekrar eden noktayı keşfetmek ve kişinin kendi yaptığı davranışların bu tıkanıklıktaki rolünü keşfetmesi çözümleme için öncelikli adım olacaktır. Bunun içinde yükselen bir farkındalık, kabul ve bilgelik gerekir.
 
Yargı, hüküm ve katılık Satürn’ün diğer anahtar kelimeleridir.
Bundan sonraki adımda Satürn’ün dispozitörü, aldığı açılar,  bulunduğu ev konumu ve problemli enerjinin çıkış ve çözüm  noktaları haritada bulunarak, kişiye gitmesi gereken yol ve yaşam deneyimi anlatılır.
 
Satürn’ün zorlayıcı dersleri karşısında öncelikli olarak yapılması gereken bir kurtarıcı beklemek yerine, kendini suçlamaktan vazgeçmek, kişiliğindeki sınırları bir nebze esnetmek, kuralcı yaklaşımları azaltmak ve her şeyin en doğru ve etik olanını beklemek yerine, en doğru ve etik olanı yapmaya çalışmak olacaktır. Buradaki karma kişiyi seneler içinde yay burcunun konularında otorite haline getirebilir ve öğretmenlik yeteneklerini güçlendirerek, sözü geçen bir kişi olmasını, mesleğinde en üst noktaya gelerek saygın bir pozisyon elde etmesini sağlayabilir. Tabi ki bunun için çaba, emek ve sürekli çalışma gerekmektedir. Kişi kendisini sınırlayan karmik zincirlerinden ve sınırlarından kurtulmak adına sorumluluk alarak, bilinçli adımlar atmak zorundadır.
 
Satürn Rx Burçlara Etkisi
 
Koç veya Yükselen Koç iseniz, yabancılar, üniversite ve hukuksal meselelerle ilgili konularda daha önceden geçiştirdiğiniz bazı sorunlar var ise şimdi düzeltilebilmesi için bunlarla meşgul oluyor olacaksınız. Bu süreçte umutsuzluğa kapılmamalı, hızlı bir şekilde sorunları çözmelisiniz. Bu dönem astroloji ve felsefe gibi konulara ilginiz artabilir.

Boğa veya Yükselen Boğa iseniz,  eşinizin ortağınızın maddi durumu ve parasıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ödenmemiş sigorta, vergi, nafaka vb. borçlarınız varsa bunları kontrol etmeli ve eksik bir şey bırakmamalısınız. Ölümle ilgili konulara ilgili duyabilir, mistik işlerle meşgul olabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler iseniz, ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve hayatınızdaki insanla olan ilişkinize yeniden bakmalısınız. Bu süreçte size faydası olmayan ve üzen herkesi ve her şeyi geride bırakmalısınız. Siz harekete geçmezseniz, olaylar aniden karşınıza gelebilir. Son dönemde ev taşıdıysanız, yer değişikliğinin sizin üzerinizdeki etkilerini sorgulayabilirsiniz, örneğin evinizden memnun musunuz ? gibi..

Yengeç ve Yükselen Yengeç iseniz,  sağlığınızla ilgili önemsemediğiniz bir durum varsa, bu beş aylık dönemde karşınıza geleceği için muhakkak gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. İş yerinizle ilgili düzenlemelere gidebilir, işle ilgili verdiğiniz kararları sorgulayabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan iseniz, Aşk hayatınızla ilgili son dönemi gözden geçirip, ben hayatımda eğlenceyi nasıl ve nerede yaşıyorum, nelerden mutlu oluyorum diye kendinize sorabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili daha evvel sorun olmuş konular tekrar gündeme gelebilir. Eski flörtleriniz size ulaşabilir.

Başak ve Yükselen Başak iseniz, aile ile ilgili sorunlara samimi bir şekilde bakmanız ve problemleri çözmeniz gerekecektir. Bunun dışında ruhsal çalışmalar yapabilir, kendinizi değiştirebilirsiniz. Oturduğunuz evle ilgili konularda sorun varsa düzeltebilmeniz için tekrar gündeme gelecektir.

Terazi ve Yükselen Terazi iseniz, iletişimle ilgili yaşadığınız sorunlar düzeltebilmeniz için tekrar gündeme gelecektir. Bu dönemde kardeşlerle ilgili problemleri tekrar yaşayabilir ve en uygun çözümü bulmak için uğraşabilirsiniz. Kitap yazmaya karar vermiş ve yarıda bırakmışsanız tekrar başlayabilir ve kalıcı eserler üzerinde çalışabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep iseniz,  para ile ilgili meselelerde önceki dönemden gelen sorunlar var ise, bu dönem düzeltebilmeniz için tekrar gündeme gelecektir. Maddi durumunuzu gözden geçirmeli, borçlarınızı kapatmaya başlamalısınız. Önceden başlamak istediğiniz bir kurs veya yetenek gerektiren bir şey varsa şimdi onlara tekrardan eğilebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay iseniz, kendinizle ve kişiliğinizle ilgili durumunuza tekrar bakmanız gerekecek. Aldığınız kararlar, çizdiğiniz yol sizi mutlu ediyor mu ve hatalarınız neydi bunlar üzerinde beş ay boyunca düşünüyor ve büyümeniz için gerekli olan karmik olayları yaşıyor olacaksınız. Sağlığınızla ilgili önceden sorun olan bir şey varsa, bu dönem tekrar önünüze geleceği için kontrolden geçmenizde fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlak iseniz, beş ay boyunca geçmişten insanlarla karşılaşabilir, kimi geride bıraktınız, insanlarla olan ruhsal bağlarınızı nasıl bir dengede tutuyorsunuz ve karmik derslerinizin farkında mısınız gibi konu başlıkları ile sınanabilirsiniz. Bu dönemde eskiden tanıdığınız insanlar sizinle iletişime geçebilir ancak yapmanız gereken ilişkileri negatif duyguları temizleyerek “sıfırlamak”tır. Bu anlamda Satürn geri hareketini bitirdiğinde size temiz bir sayfa sunuyor olacak. Rüyalarınız mesajlar içerecek.

Kova ve Yükselen Kova iseniz, gelecek planlarınız ve projelerinizle ilgili tekrardan düşünmeniz gerekecek. Arkadaşlarınızla olan sorunları çözmek ve bu konulara tekrardan bakmak için iyi bir dönemdesiniz. Eski arkadaşlarınız size ulaşabilir ve barışmak isteyebilir. Proje ve hedeflerinizdeki eksikleri tamamlamak ve yeniden düzenlemek için ideal bir dönem olacak.

Balık ve Yükselen Balık iseniz, Kariyerinizle ilgili konulara ve sorunlara düzeltilebilmesi için tekrardan bakmanız gerekecek.Eğer daha önceden varolan sorunları geçiştirdiyseniz bu dönem o sorunlar daha net şekilde karşınıza gelecektir. Otorite figürleri ve anne ile ilgili konulara vakit ayırmalı, aranızdaki problemleri çözmelisiniz.
 
Facebook’ta beni takip edin:
 
Twitter’da beni takip edin:
 
 İnstagram’da beni takip edin: 
 
Youtube Kanalıma ücretsiz üye olarak yeni videolarımdan hemen haberdar olun:
 
Devam eden Eğitimlerimizle ilgili bilgi almak için tıklayın;
 
 
Danışmanlık Bilgisi için tıklayın:

Didem ŞARMAN
Published in Astroloji


28 Mart saat 05:57 de Koç burcunun 7 derecesinde Yeniay gerçekleşecek.

Yeniay zamanları yaşamın hareketlendiği , yeni başlangıçların söz konusu olduğu dönemdir. Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay ise yılın başlangıçlar için en verimli olan yeniaylarındandır. Cesaretinizi toplayıp artık harekete geçme zamanı olan bu yeniayın etkisini burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz, sevgiler.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR   

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan Yeniayda sizin için önemli gelişmeleri beraberinde getiriyor. Yaşamınızın genelini ilgilendirecek yeni konular hayatınıza dahil olabilir. Özellikle ilişkilerle ilgili bu yeniayda önemli adımlarınız söz konusu olabilir. Bu dönem yaşamınızın hareketlendiğine tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca gündeminize finansal konularla ilgili durumlar yer alabilir. Venüs’ün sizin burcunuzda retro yaptığını hesaba katarak  alacağınız yeni kararlarda , iyi analizler yapabilmeniz gerekli. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR   

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için içsel yeni farkındalıkları beraberinde getiriyor. Manevi konularda, bilinçaltında çok önemli değişimler yaşayacağınız bu yeniayda , eğitim gündemleriniz söz konusu olabilir.  Bu süreçte düşüncelerinizle çevrenizden takdir toplayabilirsiniz.   Yaşamınızda yeni iş teklifleri almak , yeni anlaşmalar yapmak için bir takım fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için  sosyal yaşamınızın hareketlendiği konuları işaret etmekte. Bu süreçte yeni ümitleriniz beklentileriniz oluşabilir. Yeni tekliflere açık olduğunuz bu dönem , ani gelişmeler yaşanabilir. Yaşamınızda hareketin bol olduğu bir dönem başlıyor sizler için. Ayrıca aşk hayatınızla ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Aşkın gezegeninin geri harekette olduğunu düşünürsek, tanışacağınız kişilerle ilgili kararlarınızı 16 Nisan sonrasına bırakmanız faydalıdır. Bu dönem arkadaşlarınızın bolca desteğini alabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR   

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için  iş hayatında önemli gündemleri beraberinde getiriyor. Kariyeriniz için yeni gelişmelerin yaşanacağı bu süreçlerde iş konularında yeni adımlarınız olabilir. Sosyal çevrenizin desteklerini alacağınız yeni tekliflerde,  yaşamınızda amaçlarınızın farklılaştığına tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız sizlerden kendileri ile ilgili yardımlar talep edebilirler. Bu dönem umutlarınızı daha çok düşüneceğiniz ,  gelecek beklentilerinizi geliştirdiğiniz bir süreç sizler için. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için , yeni ufuklar anlamına geliyor. Bu dönem yolculuklar, yabancılar, eğitim gündemleri, medya ile ilgili işler gündeminizde yer alabilir.  Yaşamınızda umutlarınızın değiştiği bu süreçlerde kendinize olan inancınız yükseliyor.  Ayrıca işinizle ilgili yeni hareketli bir süreç sizler için. Bu dönem alacağınız tekliflerde Venüs gezegeninde retro olduğunu hesaba katarak daha planlı olmaya çalışmak önemli.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için , içsel konularda yeni değişimleri getiriyor. Psikolojik gündemlerinizin aydınlandığı bu yeniayda , bazı korkularınız açığa çıkabilir ve değişim yaşayabilirsiniz. Bu değişim sizlere yeni adımları , yeni değişimleri  getirebilir. Bazılarınız yaşama daha ümitli bakmaya başlayabilir. Ayrıca bazılarınız için eşin geliri, ortaklı işlerden gelirler veya miras, nafaka gibi durumlarla ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR 

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için , ilişkiler , ortaklı işler gibi yenilikleri getiriyor. Bu dönem yaşamınızda yeni tanışmalar yaşayabilirsiniz veya var olan eski bir kişi ile görüşmeleriniz gerçekleşebilir. Ayrıca finansal konularla ilgili plan yapmanız gerekebilir. Bu dönem alacak verecekleriniz, bankacılık işlemleriniz, başkasından kaynaklı gelirlerinizle ilgili iniş çıkışlı durumlar söz konusu olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için iş hayatınızla ilgili , günlük işleyişinizi değiştirecek yeni gündemleri hayatınıza dahil ediyor. Bu dönem yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir, çevrenizde daha çok tanınacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca sağlık konularında yeni kararlarınız oluşabilir, spora başlayabilir veya sağlıklı yaşam programlarına dahil olabilirsiniz. Bu dönem ilişkilerinizle ilgili hareketli bir dönem sizler için . Eşiniz veya ortağınızla ilgili konulara daha çok vakit ayırabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için, eğlenceli gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Aşk hayatınız , çocuklarla ilgili gündemleriniz, hobileriniz yeniay ile birlikte daha görünür bir hale geliyor. Bu dönem ilişkisi olmayanlar için yeni tanışmalar söz konusu olabilir. Ayrıca günlük işlerinizin hareketlendiği bu dönem yaşama daha iyimser bakış açısı ile bakabilirsiniz. Bu dönem sağlıkla ilgili konulara vakit ayırabilirsiniz.  Bu hafta iletişimin yoğun olacağı gündemlerle karşılaşabilirsiniz, yeni iş teklifleri karşınıza çıkabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için, aile ile ilgili konularda yeni gelişmeleri işaret ediyor. Bazılarınız için bu süreç yaşadığı yer veya gayrimenkul  ile ilgili konular olabilir. Yaşamınızın temellerinin değiştiği bu günlerde işiniz ve evinizle ilgili değişimler gerçekleşebilir. Bu dönem bazılarınız çocuklarla ilgili konularla ilgilenmek durumunda kalabilir. Bu hafta  aşk hayatınızda hareketli gündemler yaşanabilir. 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR 

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay sizler için, yakın çevreniz, kardeşleriniz ile ilgili yeni gündemleri beraberinde getiriyor. Bazılarınız bu dönem eğitim, ticaret, iletişim konularında yeni kararlar alabilir. Bu süreçte ailenizle ilgili konular yaşamınızda daha çok gündeminizde yer alabilir. Kardeşleriniz ile ilgili ani değişimler sizin yaşamınıza yansıması söz konusu olabilir. Bazılarınız yaşadığı yeri değiştirme kararı alabilir veya ev içinde değişiklikler yapabilirler.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

Koç burcunda gerçekleşecek olan Yeniay , finansal konularda gelişmeleri sizlere getiriyor. Bu dönem yeni teklifleriniz söz konusu olabilir, gelirinizi artıracak gelişmeler yaşanabilir. Yakın çevrenizin desteği ile ilerleme kaydedebilirsiniz. Duygularınızın karıştığı bu süreçlerde , aşk hayatınızda yeni kararlar alabilirsiniz.  Yolculuklarla ilgili gelişmeler olabilir, özellikle eğitim konularıyla ilgili seyahatleriniz söz konusu olabilir. Bazı konularda derin araştırmalar yaparak , bilgi akışını hızlandırabilirsiniz.

 

Nurgül Düzenli

Astrolog ve Yaşam Koçu

Published in Astroloji
28 Mart saat 05:57 de Koç burcunun 7 derecesinde Yeniay gerçekleşiyor olacak.
 
Yeniaylar başlangıç enerjisi taşır ve yeni girişimler için fırsatları barındırır. Koç Yeniayı yılın başlangıçlar için en verimli Yeniayı'dır.
 
Bu dönem Venüs gezegeninde Koç burcunda geri gidiyor olması , yeni girişimlerimizde ekstra dikkatli hareket etmemiz gerektiğine ve gerekli kontrolleri yaptıktan sonra harekete geçmemiz gerektiğini vurguluyor. Bu Yeniay ile birlikte artık cesur olma ve harekete geçmek için gerekli motivasyonu bulacağız.
 
Kendimize olan güvenin arttığı bu önemli Yeniay' da , yeniye yer açmayı kabul etmemiz gerekiyor. Bu Yeniay'da yaşamımızda gerçekten ne istediğimizi kendimize soralım. Gerçekten ne istediğinizi biliyorsanız , kuantum çalışmalarımda uyguladığım, küçük ve önemli bir çalışma olan "Düşler Panosu'nu" bu Yeniay'da kullanabilirsiniz. Özellikle Yeniay'dan birgün sonra yapmanız daha verimli olacaktır.
Çalışma için ilk ve en önemli adım gerçekten ne istediğinize karar vermek.
 
Ne istediğinizin tam ve detaylı tanımını sözel olarak yapın. Çalışmamız için mantar pano alın veya beyaz bir karton kullanabilirsiniz. Sonra istediğiniz konunuz ile ilgili, dergiden, gazeteden bir görsel bulunuz . Hayaliniz tatil ise, gitmek istediğiniz yerin fotoğrafı, ev ise hayalinizdeki evin fotoğrafı vb gibi. Bu görselin istediğiniz konu ile ilgili, size ilham veren bir görsel olmasına dikkat edin. Bu görseli panonuza yapıştırın. Sonrasında gözlerinizi kapatarak imajinasyon çalışması yapınız. Sizi rahatlatacak bir müzik açınız ve panonuza astığınız resmi zihninizde canlandırınız, resmi harekete geçiriniz. Daha sonra resminizin harekete geçtiğindeki kokusunu hissedin, sesini duyun.
 
Bu imajinasyon hareket ederken, en son olarak kendinizi içine dahil edin ve hayalinizle kendinizi bütün hissedin . Hayalinize sevginizi verin, istediğiniz konunun olmuş haliyle ne kadar mutlu olduğunuzu hissedin, görün.
 
 
Ve son olarak “ şükürler olsun benim ve bütünün hayrına, oldu oldu oldu “ deyin.
 
 
Burada önemli konu, panonuz "her gün" göreceğiniz bir yere asılmalı. Zihin görselleştirmeyi ister ve bilinçaltı hayal ile gerçeği ayırt edemez. Neye kendinizi odaklarsanız gerçekleşir iyi veya kötü, hangi düşüncede ısrar ederseniz, muhakkak karşınıza gelecektir. İnsanların tek engeli kendisidir.
 
Lütfen hedeflerinizde kararlı, motivasyonunuzda istikrarlı olun.
 
NURGÜL DÜZENLİ
 
Astrolog ve Yaşam Koçu
 
Published in Astroloji


Bu hafta Güneş Koç burcuna geçiş yapıyor. Bu geçişin sizlere olan etkisini  burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR   

Bu hafta Salı günü Güneş sizin burcunuza geçiş yapıyor. Yaşamınızda enerjinin , hareketin hızlandığını gözlemleyebilirsiniz. Venüs Koç burcunda geri gitmeye devam ettiği için bu süreç sizler için ilişkiler anlamında önemli bir süreç.  Geri planda kalmak yerine yeni girişimler başlatacağınız, motivasyonunuzun artacağı bir dönem sizler için.  İletişimle ilgili aksiliklerde sabırlı davranmaya çalışın. Ayrıca finansal konularda gelirinizin arttığına tanıklık edebilirsiniz ancak harcamaları kontrol altında tutabilmek zor olabilir. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR  

Bu hafta Güneş ‘in Koç burcuna geçişi sizler için , manevi konular , spritüel konular  daha çok ön planda olabilir. Kendi dünyanızda yalnız kalmak, inzivada olmak hoşunuza gidecektir. Bazılarınızın rüyalarında artışlar olabilir. Mars ‘ın Boğa burcunda hareket ediyor olması sizlere ekstra enerji, hareket  güç vermektedir. Ancak bu dönem direk çıkışlar yerine , planlı iletişim kurabilmeniz önemli.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR    

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçmesi sizler için sosyallik, aktiflik anlamına geliyor. Arkadaş grupları içerisinde daha çok vakit geçirebilir, daha aktif olabilirsiniz. Arkadaşlarınızda kurduğunuz iletişimde baskıcı olmak yerine, dinleyerek konuşmayı hatırlayın.  Bu dönem  iç dünyanızda bazı durumları yerli yerine oturtma zamanı diyebiliriz. Finansal konularda bir planlama yapmanız gerekebilir. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR   

Bu hafta Güneş ‘in Koç burcuna geçişi sizler için , iş hayatında öncü, lider özelliklerinizi daha fazla gösterebileceğinizi işaret ediyor. İş problemleri olan kişiler yeni görüşmeler yapabilirler.  Bazılarınız bu dönemde yaşamına yeni yön belirleyebilir. Yeni alacağınız kararlar,  uzun vadeli kararlarsa 3 Nisan sonrası uygulamaya geçmeniz daha yararlı olacaktır. İlişkilerinizle ilgili kafa karışıklıklarınız söz konusu olabilir. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR 

Bu hafta Güneş ‘in Koç burcuna geçişi sizler için , uzak yerler, seyahatler , yabancılar, tanıtım, yayıncılık  gibi konularda hareketlilik getiriyor. Bu dönem yaşamınızda yolculuklar daha fazla olabilir, tatil planları yapabilirsiniz.  İş hayatınızla ilgili enerjiniz yüksek olmasına rağmen, iş çevrenizle diyaloglarda temkinli olmakta fayda var.  Bu dönem iç dünyanızda bir takım konularda takıntılı bakış açısına sahip olabilirsiniz. Özellikle çalışma arkadaşlarınız yanlış anlaşılmalar yaşanıyor olabilir.  

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR   

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için finansal konularda yeni gündemlerin olacağını işaret ediyor. Özellikle başkasından kaynaklı gelirler, eşin veya ortaklı işlerin finansal durumunda olan yenilenmeler sizlere yansıyacaktır. Ayrıca borç ödemeleri, bankacık işlemleri ile ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız bu dönem inandığınız değerler üzerinde mücadele edeceği konularla karşılaşabilirler. Bu hafta aşk hayatınızla ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gerekebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR   

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için,  ilişkileriniz ilgili yeni gelişmeleri yaşamınıza dahil ediyor. Bu dönem yeni ortaklı işler , evlilik ile ilgili konular yaşamınıza dahil olabilir. Bazılarınız evlilikle ilgili teklifler alabilir. Venüs terazilerin gezegeni olduğu için , şuan geri gidiyor olması sizleri özellikle daha çok etkisi altına alıyor. 16 Nisan dan sonra geri hareket süreci biteceği için tüm başlangıçlarınızı , bu tarihten sonra yapmanız daha iyi olacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için,  iş hayatınızla ilgili yeni adımlar atacağınızı işaret ediyor. Özellikle günlük işlerinizde daha girişimci , daha hareketli ve öncü hareket edebilirsiniz. Bu dönem sağlıkla ilgili gündemlerle ilgilenmeniz gereken konular olabilir. Ayrıca bazılarınız spora veya daha aktif bir yaşama başlayabilir. Bu süreçlerde çevrenizde kurduğunuz iletişimde istismar edildiğiniz konularla karşılaşabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için, aşk , eğlence , çocuklar ile gündemlerin hareketleneceğini  işaret etmekte. Yaşamınızda uzun dönemdir süregelen durağanlığın, bu dönem biraz daha hareketlenmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.  Bu dönem sağlığınızla daha çok ilgilenebilir , spor yapmaya karar verebilirsiniz. Ayrıca finansal konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için, aile ile ilgili, yaşadığınız yer ile ilgili gündemlerle daha çok ilgileneceğinizi işaret ediyor. Aile içinde bazı durumlarda sabırsız çıkışlarınız olabilir. Bu dönem aşk ilişkinizde mücadeleli durumlar söz konusu olabilir. Özellikle hafta başlangıcında dış görünüzle ilgilenmek isteyebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR   

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için sosyal medya , eğitimler,ticari konular, akrabalar gibi konuları daha belirgin hale getiriyor. Bu dönem yeni eğitim almak isteyebilirsiniz veya yarım kalmış eğitimleri tamamlayabilirsiniz. İletişimde fevri çıkışlarınız olabilir, iniş çıkışlı gündemlerinize gergin yaklaşabilirsiniz. Ayrıca aileniz ile ilgilenmeniz gereken gündemleriniz olabilir. İç dünyanızı gözlemlediğiniz bir süreçten geçiyorsunuz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

Bu hafta Güneş’in Koç burcuna geçiyor olması sizler için finansal konularda yeni gündemleri yaşamınıza dahil ediyor. Maddi manevi sahip olduğunuz değerlerin aydınlanacağı bu dönem , yakın çevrenizin de desteği ile yeni gelişmeleriniz söz konusu olabilir. Ayrıca bu dönem odak noktanızda finansal konular olmasına rağmen , para alışverişlerinizde temkinli olunması gereken bir süreç . Kalıcı etkiler yaratacak finansal kararlarınızı 3 Nisan tarihinden sonra almanız sizler için faydalıdır.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

 

Published in Astroloji

Teknolojinin denetimsiz ve aşırı kullanıldığında çocuklar üzerinde zararları olabileceğini kaydeden Arya Akademi kurucusu, Eğitmen ve Danışman Gülay Savaş, “Teknoloji akıllıca kullanıldığında, inanılmaz bir bilgi ve gelişme kaynağıdır.

Fakat denetimsiz ve aşırı kullanıldığında ise, çocuklarımız üzerinde birtakım zararları olmaktadır” dedi.

 

Ebeveyn olarak, çocuklarımıza, teknolojiyi yasaklamalı mıyız?’ diye soran Gülay Savaş, çocuklarda teknoloji bağımlılığını dengelemenin 10 altın kuralını açıkladı:

1-Öncelikle çocuğun, her gün bilgisayara ayırdığı zaman belirlenmelidir ve bu konuda bir anlaşma yapılmalıdır. Bu süre, okul öncesi çocuklarda bir saatten, ilkögretim dönemi çocuklarında ise iki saatten fazla olmamalıdır.

 

2-Ebeveynler (anne-babalar); çocuklarını teknoloji dünyasında sağlıklı sekilde yönlendirmek ve onları denetleyebilmek için bilgisayar ile internet hakkında bilgi edinmelidir ve kullanmaktan çekinmemelidir.

 

3-Ebeveynler, çocuklarından, kullandıkları bilgisayarı, program ve oyunları, kendilerine öğretmelerini ve açıklamalarını isteyebilirler. Anne ve babasından daha çok bildiğini düşünmek, çocuk üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

 

4-Aşırı kullanımı engellemenin en kolay yollarından birisi, bilgisayarı ortak çalısma odası gibi yetişkinlerin de takip edebilecekleri bir yere koymaktan geçecektir. Aile içinde birden fazla birey, aynı bilgisayarı kullanırsa, çocuk sırasını bekleme gibi sosyal becerilerini de geliştirecektir. Bunun yanı sıra, ebevenler tarafından, çocuğun bilgisayar ve interneti hangi amaçla kullandığı da bilinmelidir ve chat arkadaşları gibi konular hakkında bilgi toplanmalıdır.

 

5-Anne-babanın bilgisayar dünyası üzerindeki hakimiyeti artarsa, çocuklarla birlikte oyun oynayabilirler. Program ve oyunların içeriklerini de denetleyebilirler. Böylece çocukları, eğitimsel değerler içeren oyunlara yönlendirebilirler. Bilgisayar oyunlarının seçiminde, çocuğa yardımcı olarak yaş ve gelişimine uygun, siddet içermeyen programlar seçilmelidir.

 

6-Nitekim 3-5 yaş dönemindeki çocuklar için anımsama, gruplandırma, göz-el koordinasyonuna ilişkin görevler içeren programlar, 6-8 yaş için okuma, yazma, mantık yürütmeyle ilgili etkinlikler, 9-12 yaş için soyut kavramlar, ileri düzeyde sorun çözmeyi içeren materyallerin seçilmesi faydalı olacaktır.

 

7-İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerindeki çocukların derslerine de katkı sağlayacak web üzerindeki interaktif eğitim programları yada DVD’ler de faydalıdır. Özellikle bir de yabancı dil de olursa, kelime hazinelerini ve yabancı dil bilgilerini de geliştirir.

 

8-Anne-babalar uygunsuz sitelere, bilgilere ulaşmanın önlenebileceği, denetim sistemleri hakkında da bilgi edinebilir. Örnek: Filtreleme seçenekleri gibi…

 

9-Ana-babalar, bilgisayar kullanımına ilişkin uygulayamayacakları kurallar koymamalıdır; “Bu kötü alışkanlıktan vazgeç!”, ya da “Tüm okul dönemi boyunca bilgisayarı yasaklıyorum” diye söylenmemelidir.

 

10-Unutmayın ki; yetişkinlerin doğru yönlendirme ve mantıklı sınırlandırmaları ile kullanılan bilgisayarın, çocukların gelişimi üzerinde pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Çocuklar; oynayarak, spor yaparak, resim yaparak, hayal gücünü kullanarak, iletişim becerilerini geliştirerek beynin sol ve sağ taraflarını entegre eder ve geliştirirler. Ayrıca ebeveynler, çocuklarını farklı etkinliklere de (spor veya sanat) yönlendirerek, onlara yardımcı olmalıdır ve birlikte eğlenmek için fırsat yaratmalıdırlar.

Dr.Müh.Gülay Savaş

http://www.ekonomidoktorunuz.com/teknoloji-bagimlisi-cocuklari-yonetmenin-10-altin-kurali

Published in Ebeveyn-Çocuk

 

12 Mart, saat 17:53 de Başak burcunun  22 derecesinde dolunay gerçekleşecek.

Dolunay dönemlerinde Güneş ve Ay gökyüzünde karşı karşıyadır ve tamamlanma sonlanma dönemini işaret eder. Dolunay zamanı gökyüzünde Ay en parlak halini aldığı için, karanlıkları aydınlatan bir dönemdir. Bu süreçte iç dünyamızda geri planda kalan konular su yüzüne daha çok çıkar ve sürüncemede kalan konularda sonlanmalar gerçekleşir.  

Dolunayın yaşamınıza olan genel etkilerini, burcunuz ve yükselen burcunuzla birlikte okuyunuz, sevgiler 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR  

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay da günlük işleyişinizde odaklanma ile ilgili gündemler yaşayabilirsiniz.  Bu dönem sağlığınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir, özellikle bağırsak ve nefes ile ilgili gündemleriniz olabilir. Dolunay etkisi ile eski bağlantılarınızla ilgili iş gündemleri  ortaya çıkabilir. Yeni iş teklifleri , yeni projeler yaşamınıza dahil olabilir. Ancak kalıcı adımlar için 16 Nisan sonrası harekete geçmek faydalıdır. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR   

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda daha çok ön planda olacağınız konularda yer alabilirsiniz. Bazılarınızla eğitim ile ilgili yeni kararlar alabilir. Bazılarınız için ise  bu gündem, aşk hayatı ile ilgili bir karara varmak olarak gerçekleşebilir.  Yeni ilişkilere başlamak için çok verimli zaman değildir.Ayrıca çocuklarla ilgili beklediğiniz bir gündeminiz bu dönem sonuçlanabilir. Yeni ilişkiler için veya yeni girişimler için Venüs retrosunun bitmesini beklemeniz faydalı olacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR   

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ev hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Yaşadığınız yer eviniz, aileniz dolunay gündeminde yer alıyor. İşiniz ve aileniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.  Eski gündemleriniz tekrar karşınıza çıkabilir, eski iş arkadaşlarınız karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Mecburi olmadığı sürece yeni girişimler için 16 Nisan sonrasını beklemek faydalıdır.  

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR   

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda yakın çevre ilişkilerinizle ilgili gelişmeler önceliğiniz oluyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu dönem çıkacağınız yolculuklarla ilgili düşünceleriniz olabilir. Uzun dönemdir gündeminizde olan eğitim konularıyla ilgili bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Dolunay etkisi ile çevrenize eleştirileriniz artabileceği için ,  iletişimde dikkatli olmak  faydalıdır. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR 

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda finansal konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Maddi manevi sahip olduğunuz değerlerle ilgili, uzun dönemdir ilgilendiğiniz bir konuda yeni sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem parasal yatırımlar açısında uygun değildir. Eşinizin veya ortaklı iş yaptığınız kişinin kazancı ile ilgili yeni gündemler ortaya çıkabilir. Yatırım işleri ve alım satım için 16 nisan sonrası uygundur. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR   

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayda , son yıllarda yaşadığınız gündemlerin sonucu şeklinde gelişmeler karşınıza çıkabilir. Bu dönem yolculuklar , uzak yerler, eğitim gündeminizde daha çok yer alabilir. İlişkilerle ilgili bu süreçte eskiden tanıdığınız kişiler karşınıza çıkabilir. Dolunay ile birlikte yaşamınızda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem çevrenizle kurduğunuz iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlamını yitirmiş veya problemli olan konularla ilgili sonlanmalarınız söz konusu olabilir. 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR   

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda iç dünyanızda yeni gündemler fark edebilirsiniz. Bu dönem sağlık ile ilgili yeni girişimleriniz söz konusu olabilir. Yalnız kalma ihtiyacınızın artacağı bu dönem, ruhsal olarak birtakım konuları düzeltme ihtiyacı hissedebilirsiniz.  Bu süreçte geçmişte kalmış konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca yeni girişimleriniz için 16 Nisan sonrasını beklemeniz faydalı olacaktır. 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR  

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için sosyal ortamlarda gelişmeleri getiriyor.  Kalabalık guruplarla ilgili yeni organizasyonlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ilişkiniz ile ilgili yeni gelişmeler gerçekleşebilir. Bu dönem aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili olan konularda sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Ayrıca geçmişte bıraktığınız , eski arkadaşlarınızla karşılaşmalar gerçekleşebilir. 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda gündeminiz kariyeriniz, yaşam amacınız yönünde gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. Bu dönem aileniz , eviniz, yaşadığınız yer ile ilgili gelişmeler gerçekleşebilir, onlarla daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınızın bu dönem yolculuklarla ilgili gelişmeleri olabilir. Bu dönem eski iş konuları tekrar gündeme gelebilir,  eski arkadaşlarınızla karşılaşmalar yaşanabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sizler için yolculuklar, inançlar, hayat felsefeniz gibi alanlarda gerçekleşiyor olacak. İş seyahatleri yapmanız gerekebilir,  ayrıca eğitimle ilgilenebilirsiniz. Bu dönem inandığınız değerleri daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz eski konuların artık sonuçlanmasını isteyebilirsiniz.Maddi konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir beklide uzun dönemdir beklediğiniz finansal bir gündem sonuçlanabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR  

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay  finansal konuları daha belirgin hale getiriyor. Bu dönem vergiler, miras ile ilgili konular, bankacılık işlemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca kalıcı, uzun dönemli yatırımlar yapmak için uygun bir süreç değildir. Bu dolunayda geçmişten gelen iş bağlantılarınızla tekrar görüşebilirsiniz veya eski iş arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız bu süreçte aile konuları ile ilgilenmesi gerekebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR   

Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için önemli bir durumu gündeme taşıyor. Özellikle ilişkilerinizle ilgili bu dönem yeni gündemler ortaya çıkabilir, yeni gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerinize yaklaşımınızı gözden geçirdiğiniz bir süreç olabilir. Evliliğiniz, ortaklıklarınız gerçekleşecek olan dolunayda etkilenebilir. Bu dönem eğitim konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız geçmişte kalmış kişilerle veya konularla ilgilenebilir ve bir sonuçlanma yaşayabilir. 

 

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI  BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

Published in Astroloji

(10 MART-21 NİSAN )

Mars gezegeninin Koç burcundaki hareketi tamamlandı ve Boğa burcuna geçiş yaptı.

Mars Astrolojide girişim, mücadele etme, harekete geçme, enerji kullanma , rekabet, riskler, öfke, savaş aktiflik vb. konuları barındırır. Boğa burcu ise, sabrı, risksizliği, sağlamcılığı, güvenebilmeyi, değerlerimizi, sahip olabilmeyi,maddi konuları , toprak ile ilgili konuları temsil eder.

Mars boğa yerleşimi iki zıt durumun bir araya gelmesi olduğu için bu yerleşimde rahat etmemektedir. Mars harekete geçmek isterken , boğa rahatından ve konforundan ödün vermek istemeyecektir. İnatlaşmalar bu dönem söz konusu olabilir ve yön değiştirmek çok kolay olmayacaktır.

Mars Boğa burcunda transit ederken , Boğanın yöneticisi Venüs Koç burcunda transit ediyor olacak. Bu durum karşılıklı ağırlama dediğimiz konuyu gündeme getiriyor ancak Venüs gezegeninde geri gidiyor olması , karşılıklı desteği zorlaştırabilir. Bu dönem genel olarak esnek bakış açısı göstermek pek mümkün olmayacaktır. Ayrıca finansal konularla ilgili gelgitli gündemler söz konusu olabilir.

Güvence arayışımızla, elimizdeki paramıza sahip çıkmaya çalışabiliriz. Bu süreçte alışkanlıklarımıza sıkı sıkıya bağlanmak yerine, değişime direnç göstermeden ilerleyebilmenin yollarını bulmak önemlidir. Ayrıca bu geçişi sağlamlaştırma dönemi olarak kullanmak fayda sağlayacaktır.

Uzun dönemdir üzerinde çalıştığınız konularla ilgili, somutlaştırmalar yapmak, kazançla ilgili konuları disipline etmek için faydalıdır.

Nurgül Düzenli

Astrolog -Yaşam Koçu

Published in Astroloji

 

Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

Şems-i Tebrizi

 

Merhabalar,

Şubat ayı yazısını yoğunluktan yetiştirememiştim, Horoz Senesi seminerleri, öngörüleri ve danışmanlıklar derken, senenin ikinci ayına girdik bile. Çin Takvimine göre 5 Mart’ tan itibaren Tavşan ayına girdik. Üstelik Tavşan günüyle çifter çifter tavşan enerjisi ile… Zaman akışında kuvvetlenen, öne çıkan elementler mevsimleri belirler. Çin takvimine göre İlkbahar mevsimi ağaç elementiyle ilişkilidir. Yeni gelişen fikirleri, genişlemeyi, büyümeyi temsil eder. Tavşan 卯, ağaç elementinin en güçlü olduğu burçtur. Genelde ilkbahar yeni işlere başlamak için en ideal zamanları gösterir. Genelde diyorum, çünkü söz konusu HOROZ senesi olunca durum bazılarımız için biraz değişebilir. Nedeni ise Senenin burcu HOROZ ile Ayın burcu TAVŞAN arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklanıyor.

2017 Horoz Senesi öngörülerinde Mart ayına dikkat çekmiştik. Bu ay Horoz senesiyle ilk sınavımızı veriyoruz. Yin Ateş HOROZ ile tam bir zıtlık oluşturan Yin Su TAVŞAN ayında (Yin Ateş/Yin Su ile zıt, HOROZ/TAVŞAN ile zıt) kuvvetli bir enerji kayması yaşayacağız, bu da Güney ve Doğu bölgelerini ve insanları, sağlık ve ilişkiler anlamında etkileyecek. (Uçan Yıldızlar dağılımında 2017 senesinde Güneyde talihsiz olaylara neden olan 5 yıldızı var. Mart ayında ise 5 yıldızı Doğu’da )

2017 Mart ayı Çin Takviminde iki elementle tanımlanıyor. Tavşanın (ağaç) üzerinde Yin Su 卯 癸 ağacı suyun beslediğini düşünürsek, bu ikili kendi arasında anne-çocuk ilişkisi içerisinde, ayın elementi olduğu için bu ay Yin Su 癸 gününde doğanları öne çıkıyor. Bu kişiler mütevazı, sabırlı, kavga sevmezler ve Yang Su insanları gibi dışa dönük ve açık değiller. Kendilerine ait sırları olabilir ve negatif herhangi bir şeyi paylaşmak, ortamı bozmak istemezler. Çok nazik ve politikler. Barışı sağlayan, çatışmaları önleyen kişiler olurlar. Dolayısı ile bu ay çatışmaları uzlaşarak çözmek, barışı ve uyumu sağlamak isteği duygularımızda ön plana çıkabilir.  Yin Su gününde doğanlar 2017 Yin Ateş HOROZ senesinde, senenin elementi Yin Ateş ile çatışma yaşıyorlar, bu da finansal konularda, para alma verme, kredi çekme, ödemeler, borçlar ile ilgili konularda hassas ve kontrollü olmalarını gerektiriyor. Mart ayı bu çatışma enerjisi tetikliyor. Doğası gereği su, ateşi söndürmek isteyeceğinden, bu zıtlıktan dolayı insan ilişkilerine de ayrıca dikkat etmeleri, tartışmaya meyilli olan tavırlarını kontrol etmelerini önemle tavsiye ederim. Eğer 4 Sütununuzun her hangi birinde Yin Su TAVŞAN varsa bu ay biraz daha avantajlısınız. Ancak ağaç iyi elementiniz değilse daha dikkatli olmanız gerekir. Yine de ay boyunca hayatınızda bazı değişimlere açık olmalısınız. Zira zıt burçlar etkili olduğunda hayatlarımızda bir şeyleri değiştirmemiz için yeni bir fırsat da gelmiş olur. Direnmek işe yaramaz, aksine enerjiyi gergin hale getirir. Sevgili Yin Su lar; lütfen akışta kalmaya dikkat ediniz. Sağlık anlamında ise Yin Su/Yin Ateş zıtlığı kalp, tansiyon, beyin, göz ile ilgili sağlık sorunlarını tetikleyebilir.

Yin Ateş  gününde doğanlar da Yin Su 癸 gibi dikkatli ve kontrollü olmaları önemlidir. Çünkü ayın enerjisi baskın çıkıyor. Yukarıda bahsettiğim su ve ateş zıtlığından onlar da etkileniyorlar. Onların da bu ay temaları iş/kariyer ile ilgili konular ve eğitimler olacak. Tartışma potansiyeli aktif.

Tavşanlar, Horoz burçları ile zıtlık yaşarlar. Malum, bu sene de HOROZ senesi. Horozlar kendine ceza dediğimiz, düşüncesizce işler yapma, plansızlık, fazla sorumluluk alma ya da çeşitli yollarla kendi kendilerine eziyet etmek için bir şeyler bulacaklar. Horoz-Tavşan zıtlığı metal ve ağacın zıtlığıdır. Tavşan; ince kemikleri ve boyun/omurilik bölgesini temsil eder Horoz ise küçük metali, yani bıçak gibi kesici aletleri temsil eder. Dolayısıyla metal ve ağaç zıtlığı, daha çok kemik kırılmalarıyla, küçük metal kazalarıyla (bıçak kesiği vb) sonuçlanabilir.  Ayrıca metal aletlerle ile ilgili kazalar, araba kazaları yaşanabilir. Horoz burcu olanların el ve ayak bileği gibi ince kemikleri etkilenebilir. İncinmeler, düşmeler, burkulmalar yaşanabilir. Dikkat! Horozlar değişim ve hareket içerisinde olacaklar. İletişim problemleri ve zıtlıklar yaşamaları muhtemel. Eş hanesinde yani gün sütununda Horoz olanların bu ay eşleri ile ay sütununda Horoz olanların ise anneleriyle iyi geçinmeye çalışmalarını öneriyorum, fikir ayrılıklarından ters düşebilirler. Horoz senesinde kendine cezaları da zıtlığı daha da arttırabilir. Zararı minimize etmek için EJDERHA OBJE taşımaları gerekir.

Mart (Tavşan) ayı romantizm ayıdır. Özellikle Kaplan-At-Köpek senesinde ya da gününde doğanlar için çok olumludur. Karşı cinsle tanışma, var olan ilişkide derinleşme, yeni bağlantılar kurmak, dostlukları geliştirmek için çok ideal bir ayda olacağız. Ancak Horoz-Tavşan çatışması Horozların da romantizmi desteklediği senede skandallara ve ilişkilerin bitmesine de sebep olabilir. Bu sebeple bu ay özellikle ilişkinizi sonlandırmayı düşünüyorsanız, belki daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz.

Tavşanlar, yine bir diğer Romantik Burç olan Fare burçları ile ikili ceza ilişkisi yaşarlar. Ceza endişe ve eziyet çekmek anlamına gelir. Bu iki burcun da romantik yıldız olmasından dolayı ilişkilerimizle ilgilidir. Fare burçları da ilişkilerinde stres/skandal ya da aşırılıklar yaşayabilirler.

Su senelerinde ya da günlerinde doğanlar için TAVŞAN yardımcı melektir. Doğum seneleri 2 ya da 3 ile biten kişiler (2012-2013-2002-2003-1992-1993-1982-1983 gibi) ve Yin Su/Yang Su gününde doğanlar ay boyunca çevrelerinden destek alacaklar.

Köpek, Domuz ve Keçi burçları TAVŞAN ile uyumu yakalar. Bu burçlardan olanlar için Mart ayında daha uyumlu ilişkiler olacak. Şansları daha yüksek.

 

4 Şubat sonrası 1951-1963-1975-1987-1999-2011 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre Tavşan burcusunuz.

5,6 Mart ile 4,5 Nisan arasında doğduysanız ay sütununuz Tavşan burcudur.

05.00-07.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz Tavşan burcudur.

 

Doğum haritanızı ve 4 sütununuzda hangi burçların olduğunu www.aysunsezgin.com dan Ana Sayfa – BaZı Hesaplayıcıdan doğum tarihi bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz.

 

4 sütunlu Kader Analizinizi yaptırın, 5 elemente göre zayıf ve kuvvetli taraflarınızı, şans dönemlerinizi, kaderinizin size nasıl bir yol çizdiğini öğrenin.

Danışmanlık seçenekleri için tıklayın

 

Mart ayında mekânlarımızı ay boyunca etkileyecek olan uçan yıldızlar ve çözümlerini ekte verdiğim haritada bulacaksınız. Mekânlarınızda daha etkili olabilmesi için haritada olduğu gibi, senelik ve aylık uçan yıldızları bir arada uygulama yapmanızı tavsiye ederim.

 

Bu ay uçan yıldızlar açısından Doğuda ve Güneyde sorunlar var. Evlerinizin/ofislerinizin bu yönlerinde önlemler almamız gerekir. Metal rüzgâr çanı ya da içerisinde su&6 adet metal para ve tuz bulunan bir cam kâse ile bu enerjiyi zayıflatabilirsiniz.

Bereket yıldızı 8, Kuzeybatıda hastalıkları tetikleyen 2 yıldızının yanında mekanlarımızda hastalık enerjisini tetiklediği gibi bereketi de arttıran bu kombinasyonda aktivasyon yapmayı ben tercih etmiyorum, ne de olsa sağlık paradan daha önemlidir.

En bereketli yön ise BATI. Bu yönü daha aktif kullanmanız, açık tutmanız, hareketli eşyalarla enerjiyi aktive etmeniz olumlu sonuçlar getirecektir.

Öğrenciler evin Kuzeydoğusunda çalışabilirler, bu oda eğitimi özellikle bu ay çok destekliyor.

Merkezde ise su enerjisi aktif, su problemleri yaşamamak için kariyer şansını destekleyen yeni ürünümüz siyah renkli kristal top asabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim. Sevgilerimle

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Çin Astrolojisi Danışmanı

Paylaşmak Güzeldir.

http://www.aysunsezgin.com/mart-tavsan-ayi/

Published in Astroloji

4 MART-15 NİSAN (- / + 3 gün)

Venüs ilişkileri, keyif aldığımız konuları, sevgiyi ifade ediş şeklimizi , duygularımızı, sevgiyi alma verme şeklimizi, maddi manevi değerlerimizi , kendi öz değerimizi gösterir. Ayrıca güzelliği, sanatı, sanatçıları,müzisyenleri, ressamları, kozmetiği , kuyumcuları, parayı, güzellik uzmanlarını, anneyi, kadınları temsil eder.

3 Şubat itibariyle Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlamıştı ve Venüs bu yerleşimde çok huzurlu olmadığını belirtmiştim. Venüs Koç burcunda transit yaparken 4 mart tarihinde geri harekete başlıyor. Venüs’ün geri gitmesi önce Koç burcunda başlayacak, sonra Balık burcunda geri hareketini tamamlayacak.

Koç cesaretin , hareketin burcudur. Bu geri gidişle birlikte, cesaret ve girişkenlikle ile ilgili problemli gündemler gerçekleşebilir. Eski sevgililer, eski arkadaşlar tekrar karşınıza çıkabilir. Sorunlu olan ilişkiler için ayrılık kararları alınabilir. Sevgi ile ilgili , değer görmekle ilgili karmaşalar yaşanabilir. Bu dönem başlayan ilişkiler , uzun ömürlü olmayabilir veya bir takım testlerden geçebilir. Kadınlarla ilgili pürüzler yaşanabilir. Evlenmek için uygun tarih değildir. Ayrıca ortaklı işlere başlamak bu dönem tavsiye edilmez ve büyük alım satımlar için verimli dönem değildir.Bu dönem gerekli olmadıkça kalıcı estetik operasyonları yaptırmak için uygun değildir.

Venüs’ün Koç ve Balıktaki geri hareketi, astroloji doğum haritanızda, koç ve balık hangi evlere denk geliyorsa ve boğa,terazi olan evlerde gecikmeler, engellemeler, tekrar eski problemlerle uğraşmalar söz konusu olabilir. Ayrıca bu dönem doğan bebeklerde Venüs geri hareketinde doğmuş olacaklardır. Geri hareket dönemini faydalı kullanabilmek adına , içinizde bastırmış olduğunuz öfkenin sebeplerini keşfedebilirseniz, yaşamınızda değişimler gerçekleşebilir. Dahası farkında olmak , bilinçli olmak önemlidir. Bu süreci bildiğiniz için , ilişkilerde özverili davranmanızı tavsiye ederim. Yaşam dengedir, ilişkiler bizim yansımamızdır. Bu dönem ilişkilerde suçlamak yerine kendi değişiminizi başlatın. İçsel gözlem yapmak, eskiden sevdiğimiz hobilerle ilgilenmek, geçmişte kalan sanat eserlerini incelemek, tarihi yerleri gezmek rahatlatıcı olabilir.

Nurgül Düzenli

Astrolog- Yaşam Koçu

Published in Astroloji

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« March 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?