Buradasınız: HomeItems filtered by date: Aralık 2016
Items filtered by date: Aralık 2016

Çin Takvimi, genel olarak bilindiği şekliyle çiftçi takvimi ya da Hsia Takvimi, zamanın bölümlerini ve akışını kaydeder bu sebeple elementler takvimi de diyebiliriz. Bu takvimin temel özelliği,  zaman ile ilgili bütün bilgiler yıl, ay, gün ve saat olarak 5 temel element ile temsil edilirler. Çin takvimi,  sadece zamanı kaydetmez,  aynı zamanda geleceği tahmin etmeye yarayan şaşırtıcı bir araçtır. Geleceği tahmin etmeye yarayan geleneksel yöntem, doğum tarihi verilerinden bir kişinin geleceğini okumayı ifade etmektedir. Bu yönteme biz “Kaderin 4 Sütunu” diyoruz. Bu geleneksel gelecek okuma sistemi; Çin Takvim formatını temel alarak kişinin doğum tarihine göre mantıksal çıkarımlarda bulunur. Takvimin eşsiz içeriğindeki zamanlar yıl, ay,  gün ve saat, evrendeki her şeyin bileşimi olduğuna inanılan temel elementler olan metal, su, ağaç,  ateş ve toprak olarak sunulur. Evrendeki her şey 5 elementle temsil edilmektedir. Gezegenler, insanlar, mevsimler, hava durumları, yönler, tatlar, duygular çevremizde algıladığımız her şeyin bir element olarak karşılığı vardır. Bu beş element arasındaki ilişki, kişinin kader yolunda önünde ne olduğunu fark etmesine, tutarlı olarak geleceğini tahmin etmesine, bu bilgiyi kullanarak hayatındaki şansını artırıp şanssızlığını azaltmasına yardımcı olur.

 

2017 YİN ATEŞ HOROZ YILI  丁 酉

*2017 Yin Ateş Horoz Yılı güneş takvimine göre 3 Şubat ta başlayacak.

2017 senesi Hsia Takviminde 2 elementle sembolize edilir, Horozun 酉(metal) üstünde oturan Yin Ateş  丁. Elementler arasındaki ilişkiyi yöneten doğum ve yıkım döngüsüne göre, ateş metali fetheder ve yıkım döngüsünde kavgalı bir ilişkidedirler. Böyle karşıt elemenler bira araya geldiği zaman uyumsuzluk olacaktır. Öyle ki 2016 senesinde benzer enerjiler etkiliydi. Ancak 2016 Yang Ateş MAYMUN (metal) senesiyle, 2017 Yin Ateş HOROZ (metal) senesinin farkı elementlerin yin kalitede olmaları. Şimdi bu elementlerin genel özelliklerine bir göz atalım;

YİN ATEŞ

Titrek ve dengesiz mum ateşi olan, duygusal, hisli ve hassas bir insanı temsil eden Yin  Ateş , Yang Ateş gibi fevri değildir ancak gergin ve tedirgindir ve bir kere harekete geçip patladığında Yang Ateşten daha ciddi yıkımlara yol açar. Yin Ateş, yangın felaketlerini ve patlamaları, kurşun ve silahlı çatışmaları, suikastları temsil eder. Tarihe baktığımızda Yin Ateş senesi/ayı/günü ya da saatinde yaşanmış çok ciddi felaketler bulunmaktadır. Önemli örneklere bakarsak; Dünya Ticaret merkezlerine saldırı Yin Ateş gününde ve Yin Ateş Horoz ayında gerçekleşti, ilk atom bombası olan Hiroşima, Horoz Yılı ve Yin Ateş gününde atıldı, Osama Bin Laden Yin Ateş günü öldürüldü. Gezi parkı olayları Yılan (yin ateş) senesinde, Yin Ateş Yılan (yin ateş) ayında ilk olarak patlak verdi. Hatta geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Beki Erikli, Yin Ateş Horoz saatinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.

Altındaki metal ateşi desteklemediği için horozun üstünde oturan Yin Ateş zayıftır. Ancak metal elementinin yaşam döngüsünde en yüksek noktada yer alan Horoz ateşinin gücünü küçümseyemeyiz. Dolayısıyla 2017 yılında dünya coğrafyası genelinde savaşlar, ateş ile ilgili felaketler, patlamalar ve suikast haberlerini sıklıkla duyabiliriz.

Yin Ateş insanları sıcakkanlı ve kibardır ancak gergin, tedirgin ve şüpheci olabilirler. Ateş elementi duygu olarak mutluluğu sembolize eder ve genellikle ateş gününde doğanlar dürüst, sıcakkanlı, zarif insanlardır. Hatta Kuvvetli ateş insanları komik olabilir ve komedyenler gibi şaka yapmayı sevebilirler.  Ancak yin ateşin iyimserliği aldatıcıdır. Güvenilir ve dürüst arkadaşlardır ancak dramatik ve huysuz olabilirler ayrıca duygusal ve hislidirler. Yin ateşinin temsilcileri Dawid Bowie, Harrison Ford bu ünlülerin hepsi hisli ve dramatik yenilikçi tarzlarıyla göze çarpar. Özellikle Dawid Bowie dramatik görsel sunumuyla yaratıcı müzik ustası olarak kabul edilir.

HOROZ 酉

Horoz, metalin işlenmiş hali olan, bileklik ve kolye gibi dekoratif metali ve mücevheri temsil eden güçlü bir yin metal elementidir. Dışarıdan güzel ve büyüleyici içeriden çok soğuk ve sert, yin metal kalitesindedir. Horozlar dış görünümlerine çok önem verirler ve ayna önünde saatlerce zaman harcayabilirler. Kendilerine özgü stilleri vardır. Sürekli bir şeyle meşguldürler. Bir sürü meziyetleri vardır ve hemen hemen tüm girişimlerinde başarılı olurlar. Çok idealistlerdir ve onlar gibi olmayanlara çok az toleransları vardır. Bazen bu meşguliyet fazlalığı yakın çevresini ihmal etmesine sebep olabilir.
Horoz geleneksel olarak; açık sözlülüğün, doğruluğun, dakikliğin ve programlı olmanın temsilcisidir.

Genel olarak Yin Ateş Horoz yılı, metalin üstünde ateş, iyimserlik, yenilik ve ilerlemeyi sembolize eder. Uluslararası ilişkilerde çatışmalar ve uyumsuzluklar anlamında huzurlu bir yıl olmayabilir. Ateş ve metal anlaşmazlık içinde olduğu için uluslararası anlaşmazlıklar, terörist aktiviteler ve çatışmalar olabilir, Horoz yılı daha çok ateşli silahlı çatışmaları tetikleyebilir, Aynı zamanda yangın, patlama gibi doğal afetler, nükleer ve çevresel riskler, hastalıklar ve salgınlar olabilir. Ancak insanlar iyimser, açık görüşlü, özgüvenli ve engelleri aşma konusunda yenilikçi olmaya eğilimli olacaklar.

 

60 YILLIK DÖNGÜLER

Çin takvimi 60 yıllık döngülerden oluşur. Bu demek oluyor ki aynı Yin Ateş Horoz yılını 60 yıl önce 1957de ve 120 yıl önce 1897de de tecrübe ettik. 1957 yılı Vietkong’ un Ngo Dinh Diem yönetimine karşı Vietnam savaşını başlatan ciddi isyanları gördü. 1957 yılında Türkiye-Suriye ilişkilerinin yine iyi olmadığı bir dönemdi ve savaştan kıl payı dönüldü. 1897 yılında Osmanlı kendisine ait olan adalardaki Rum tebaanın ayaklanmaları sonucunda Yunanistan’ a savaş açtı. Özellikle Basın sektörü 1957 ve 1897 senelerinde çok hareketliydi. Gazeteci Metin Toker hakaret sebebiyle tutuklandı, İstanbul Gazeteciler Sendikası bir süreliğine kapatıldı. İlk Osmanlı Gazetesi yayın hayatına Aralık 1987 de başladı. 1957 senesinde Ekim ayında Türkiye Genel seçimlerinde Demokrat Parti kazandı. Her iki sene de Türkiye ve dünya ülkeleri açısından hareketli ve çatışmaların, savaşların yaşandığı senelerdi. 1957 yılında birçok patlama ve yangın felaketi gerçekleşti. Özellikle Yin Ateşi temsil eden enerji sektörü ile ilgili çok sayıda kaza meydana geldi. 1957 Şubatında Virginia da kömür madeninde bir gaz patlaması sonucu 37 kişi öldü. Mayısta 42.ooo poundluk bir hidrojen bombası yanlışlıkla ABD nin New Mexico şehrinin en büyük eyaleti olan Albuquerque’ ye düştü, Eylülde Rusya’nın doğusundaki Çelyabinsk kentinde nükleer santral yakıtı üreten Mayak’ta meydana gelen kaza, 1990’lara kadar gizlendi. Bu kaza, Çernobil’den sonra ikinci büyük kaza olarak kayıtlara geçmiştir.  Ocakta İngiltere Windscale nükleer reaktöründe yangın çıktı.

1897 ve 1957yılları bilimsel gelişmeler ve eğlence sektöründe de göze çarpan yıllardı.  1957de Sovyetler Birliği ilk uydu Sputnik 1’i Ekim ayında, arkasından Sputnik 2’ yi Kasım ayında fırlattı. 1957de Gordon Gould tarafından lazer icat edildi. 1897de bilgisayar kelimesi kullanılmaya başlandı, aspirin üretildi ve elektron keşfedildi. Eğlence kısmında ise Batı Yakası Hikayesi “West Side Story” müzikali 1957de çıkış yaptı. Bu yıl aynı zamanda John Lennon’ un Poul Mc Cartney ile tanışıp Beatles’ a dönüşecek olan “Quarryman” grubunu kurduğu yıldır.

SAĞLIK

Yin Ateşi çin metafiziğinde kalp ve kan dolaşımını temsil eder. Aynı zamanda beyinle, sinir sistemiyle ve gözlerle bağlantılıdır. Dolayısıyla yin ateş yılı kolayca kalp hastalıkları, kan, iltihap problemleri, yüksek tansiyon ve felç gibi beyin ve sinir sistemiyle ilgili problemler getirebilir. Örneğin Yin Ateş Domuz yılı olan 1947 doğumlu Hilary Clinton, Yin Su yılan yılı olan 2013te Yin Su yılanın onun Yin Ateşiyle çatışması sonucu kafasını duvara çarptı ve beyninde kan pıhtısı olduğunu fark edildi, bunun sonucu olarak dışişleri bakanlığından istifa etmek zorunda kaldı. Bruce Lee de Yin Ateş günüyle çatışan Yin Su yılı olan 1973te öldü ve otopsisinde beyninde su bulundu. 2017 senesi Mart ayında Yin Su Tavşan senenin Yin Ateş Horoz enerjisi ile birebir çatışmada olacak. Bu sebeple kaza sonucu ya da ani olarak bu tarz sağlık problemleri yaşanabilir.

İnsan vücudundaki metal, akciğer ve solunum organıyla bağlantılıdır. Ateşin metale saldırması grip, zatürre, bronşit, astım ve alerjik solunum problemlerini ve cilt problemlerini tetikleyebilir. Horoz (yin metal) senesinde Tavşan (Yin Ağaç) kişileri de çeşitli sağlık problemleri yaşayabilirler. Horozun Tavşana saldırması vücuttaki küçük kemiklerle bağlantılıdır yani sırt kemikleri kalça, kemik ve parmaklara zarar verecek kazalara karşı hazırlıklı olunmalıdır. Özellikle Tavşan senesi ya da gününde doğanlar hareket sistemi ile ilgili problemler yaşayabilirler.

Horoz yılında ya da horoz gününde sırtını inciten insanlara bir sürü örnek vardır. En ünlü örnek, 2005te horoz yılında Madonna’ nın attan düşerek sırtını incitmesidir.

 

2017 SENESİ HANGİ BURÇLARLA ÇATIŞIYOR?

Çin Astrolojisinde Horoz, Tavşanla çatışma içinde olan hayvandır. Yin Metal/Yin Ağaç zıtlığı ağaçta küçük bir metal kesiği temsil eder. Yani bıçaklanma, cerrahi operasyonlar, sırt ve boyun, küçük kemiklerle sakatlanmalarla bağlantılıdır. Tavşan yılında doğanlar bu yılla çatışma içindedir. 2017de onlar için taşınmak ve yolculuk gibi daha çok hareket ve değişim olacak. Ev taşıma, ofis taşıma, iş değiştirme ya da yolculuğa çıkma gibi konularda şanslarını deneyebilirler. Ancak hızlı araba kullanmak, hava dalışı ya da paraşüt gibi tehlikeli sporlara karşı daha fazla önlem almalılar ve dikkatli olmalılar. Horoz ve Tavşan burçlarının ikisi de ‘romantik yıldız’ olduğu için aynı zamanda seks skandallarına da sebep olabilir. Bu zıtlık sadece Tavşan senesi doğanları değil, aynı zamanda Tavşan günü, ayı hatta saatinde doğanları da etkileyecektir. Haritasında Tavşan burcu olanların Horozu uzaklaştıracak bir ejderha objesi (bilezik, kolye) taşımaları önerilir. Böylece çatışmanın negatif etkisi azalacaktır. Tavşan yılında doğmuş kişilerin Horozun yönü olan batı yönünde seyahati minimuma indirmeleri tavsiye edilir.

*Ejderha bileklik satın almak için tıklayın

2017 senesiyle zıtlaşan bir diğer burç ise Horoz burçlarıdır. Bunun sebebi; Horozun Horozla penaltı yani bir çeşit ceza ilişkisinin olmasıdır. Doğum haritasında senede, ayda, günde ya da saatte dahi Horoz burcu olanlar kendine cezadan etkilenecekler. Bu ceza sağlık anlamında cilt, diş, akciğer ve soluk alma organlarıyla ilgili problemleri beraberinde getirir. Diğer yandan Horozun horozla cezası “kendine ceza” olarak tanımlanır. Kişi kendi kendine eziyet edecek duygu ve düşünceler içerisine girebilir, alkol, obezite gibi aşırılıklara yönelebilir, altından kalkamayacağı sorumluluklar alabilir ya da endişe kaygı, negatif düşünce ve duygunun içine düşebilir, insan ilişkilerinde uyumsuzluk yaşayabilir. Cezalarla baş etmeninin en önemli yollarından biri sorunu erken teşhis edip disiplin ve farkındalıkla soruna eğilmektir. Yine Horoz burçlarının ve haritasında Horoz olanların da üzerinde Ejderha obje taşımaları tavsiye edilir.

*Yılla çatışma içinde olan insanlar için seyahat etmek ev ve iş yeri değiştirmek sakıncalı değildir hatta tavsiye edilir.

Horoz yılıyla birleşen burçlar Ejderha, Yılan ve Öküz burçlarıdır bu burçlarda doğmuş olanlar yılı uyumlu geçirecek; Ancak yine de güvenli bir sonuca varmak için kişinin 4 sütununa bakmak en doğrusu olacaktır. Hayvan işaretleri kişinin doğum bilgilerini içeren 4 sütunda görüneceğinden, tüm sütunlarda zıtlık ve uyumu aramak gerekir. Haritalarında Ejderha, Yılan ya da Öküz olsa dahi çatışma ve penaltılar, bu hayvanların gününde yılında ya da saatinde doğan herkesin üstünde etkili olacaktır.

2017 senesinde Yin Ateş gününde doğan ünlüler daha çok parlayacaklar. Yeni projeler ve yenilenen imajlarla karşımıza çıkabilirler. Yin ateş gününde doğan ünlülerden bazıları; Harrison Ford, Doğukan Manço, Sarp Levendoğlu, Nurgül Yeşilçay

Tavşan yılında doğup 2017de horozla çatışma içinde olan ünlülerden bazıları Brad Pitt, Angelina Jolie, Öykü Sertel, Ebru Baki (CNN Türk Sunucu-Muhabir) Mehmet Günsür, Ozan Güven, Funda Arar, Can Bonomo, Emine Ülker Tarhan, Hülya Avşar, İrem Derici…Bu kişiler için 2017 değişim yılı olacak

Tavşan yılında doğmayıp tavşan gününde doğan ve bu yüzden zorlu bir yıl geçirecek olan insanlarda var. Bu insanlara bazı örnekler Prince Charles, Harrison Ford, Öykü Sertel, Ahmet Davutoğlu, Arda Turan, Demet Akbağ, Serenay Aktaş….gün sütunuyla çatışma genelde aile ilişkileriyle ve  özellikle eş ya da karşı cinsle ilgili sorunlara sebep olur.

Horoz yılında, ayında, gününde ya da saatinde doğan ünlülerden bazıları; Doğukan Manço, Sarp Levendoğlu, Emir Berke Zincidi (Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin Küçük Osman’ ı), Alper Kul, Acun Ilıcalı, Beyazıt Öztürk, Devlet Bahçeli

*Doğum haritanızdaki burçları öğrenmek için www.aysunsezgin.com Ana sayfada aşağı doğru indiğinizde BaZı Hesaplayıcı resmini tıklayınız.

HOROZ酉 HAVADA AŞK KOKUSU VAR!

Çin metafiziğine göre güçlü bir metal kalitesi taşıyan HOROZ aynı zamanda Romantik Yıldız etkisi verir. Bu etki özellikle Maymun, Fare ve Ejderha gününde doğanlar için olumlu insan ilişkileri, karşı cinsi büyüleme, tanışma ve sosyallik getirir.  Yin Ateşin iyimserliği ve Horozun temsil ettiği güzellik ve romantizm, eğlence ve mutluluk hissi üretir yani bu yıl eğlence sektörü için favori yıldır

 

HOROZ酉 AKADEMİK YILDIZ, KORUYUCU MELEK

Koruyucu melekler (yardımcı insanlar) kaderin 4 sütununda gök hanesinden gelir. Bir kişinin doğum haritasında koruyucu melek burcu varsa hayatı boyunca hem o burcun temsil ettiği kişiden, hem de çevresinden destek görür. Koruyucu melek burcu senede, ayda, günde ya da saatte belirdiği zaman da o kişi için olumlu etkisi olur. Doğum Haritasında sene ya da gün sütununda, gök hanesinde Yin Ateş ya da Yang Ateş varsa HOROZ burcu o kişiler için koruyucu melekdir.

Akademik yıldız ise zekâ ve bilgi açlığını sembolize eder. Bu yıldızlar bugün başarılı bir hayatın esaslarıdır.

Horoz üstünde Yin Ateş senesi hem akademik yıldız hem de koruyucu melek özelliğini taşır. Dolayısı ile 2017 yılında doğan bebekler doğuştan bu kaliteye sahip olacaklar. Diğer bir deyişle 2017 yılında doğan tüm bebekler otomatik olarak çok iyi yıldızlara sahip olacak. Yardımcı Melek, çevreden gelen yardımlarla kişinin hayatını yumuşatacak, akademik yıldız kişiyi meraklı ve entelektüel yapacak. İki yıldızın bir arada olduğu yıl, 60 yıllık döngü içinde iki kere gelir; Yin Ateş Horoz yılı ve Yin Su tavşan yılı. Yani 2017 doğum yapmak için iyi bir yıldır. Sıradaki benzer şanslı yıl 2023 yin su tavşan yılı olacaktır.

Koruyucu melekler ve akademik yıldızlar insanların başarısını olumlu yönde etkilerler. Örneğin Facebook kurucusu Marc Zuckerberg’ in doğum haritasında 2 adet akademik yıldız ile şansını arttırmış. 10 yıllık şans döneminde koruyucu melek burcu olan KEÇİ burcunun şansında Facebook u kurmuş.

2017 DE SEKTÖRLER

Ekonomiye ilişkin olarak, ateş elementi çoğunlukla borsanın arkasındaki itici güçtür. 5 element aynı zamanda insanların duygularını da etkiler. Genel olarak ateş neşe, su korku, toprak meditasyon, metal üzüntü, tahta öfkedir. Ateş yılı iyimserlik yaydığı için borsayı yükseltir. 2017 ateş yılının ilk yarısı ekonomi için olumludur. Mum ateşinin baharda dönemsel destek kazanmasıyla yanıltıcı iyimserliği artırarak ekonomide satın almalar için güven verici olabilir. Ancak Yin Ateşin yanıltıcı mum alevi sonbahar ve kışa doğru sönmüş olacaktır. Yani Ağustos ve Ekime doğru ciddi gerilemeler olacak ve bir daha 2022 kaplan yılına kadar ateş olmayacağı için devamında uzun süreli piyasa düşüşü olması beklenmektedir.

2017nin ateş ve metal elementinin ateş ve su sektörlerine refah getirmesi beklenmektedir. Çünkü ateş metali fetheder ve metal; enerji, eğlence, borsa ve finans, elektrik, havacılık, restoran, mutfak dâhil olmak üzere ateş sektörleri için parayı sembolize eder.

Su ateşi fethettiği için ikinci en iyi sektör su sektörü olabilir çünkü bu durumda ateş, su sektörü için para demektir. Su sektörleri; spa, cafe&bar işletmeciliği, deniz taşımacılığı, aktarma, iletişim, kargo

Toprak metal ürettiği için toprak sektörleri aktif olacak ve üretici olacak toprak için para elementi olan su belirsiz olacak. Toprak sektörü; emlak, arazi, sigorta, otelcilik, yüksek teknoloji, danışmanlık, inşaat ve madencilik sektörlerini içermektedir.

2017 yılı çok da iyi olmayacak sektör metal sektörü olacaktır. Güçlü bir metal yılında bu sektör çok aktif olacak ancak rekabet çok güçlü ve horoz sektöre birçok rakip getirecek. Metal sektörü makine, mekanik, mühendislik, bankacılık, bilgisayar, arabalar, cilt bakımı, mücevherat, cerrahlık, akupunktur, dişçilik, ileri teknoloji

Ağaç, ateş ürettiği için moda, tekstil, kâğıt, çevre, medya, kitaplar, bitkisel ürünler, çevrecilik, mobilyacılık, çiçekçilik, sanat, saç gibi ağaç sektörü de aktif olacak ancak bu sektör için para bulunmamaktadır.

2017 UÇAN YILDIZLAR-FENG SHUI ENERJİLERİ

Feng Shui UÇAN YILDIZLAR öğretisine göre, 2004 den 2024 e kadar olan içinde bulunduğumuz yirmi yıllık döneme ‘8 in çağı’ denir, 8 rakamı dağ trigramını ve küçük çocukları temsil eder. 8 rakamı bu yirmi yıllık dönemde uçan yıldız çizelgesinde çocukları tam merkezde gösterir. Bu yüzden 2004 de 8’in çağına girdiğimiz için çocukları daha çok etkileyen felaketler, sıkıntılar ve şanssızlıklar görüyoruz. Dolayısıyla bu dönemde çocuklara daha dikkat etmeli sağlıkları ve güvenlikleri için daha fazla özen göstermeliyiz.

Feng Shui enerjileri yıldan yıla değişir. Bu nedenle yeniden tahsis edilen iyi ve kötü enerjiye karşı her yıl tetikte olmalıyız ki, evimizde ya da iş yerimizde yer değiştiren kötü enerjiye karşı önlemimizi alabilelim.

Horoz yılında, engelleri ve şanssızlığı temsil eden beş sarı isimli kötü enerji güneyden gelir. Evin güney tarafına metal rüzgâr çanı asmak kötü enerjiyi dağıtmak için tavsiye edilir. 2017nin en kötü ayları Mart, Eylül ve Aralık olacak.

Diğer bir kötü yıldız olan 2, 2017de kuzeybatıdan gelecek. 2 yi dağıtmanın geleneksel yolu, evin etkilendiği bölgeye yani kuzeybatı bölgesine bir sırada 6 metal para asmaktır. Bu yıl Grand Duke yönü (Horoz) batı ve bu yöne bakan binalarda, batıya bakan cephelerde toprağı taşımak ya da inşaat/tadilat yapmak tavsiye edilmez.

Kötü yıldız 3, anlaşmazlık ve hırsızlık yıldızıdır. Bu batıda kendini gösterir. Bu pozisyona kırmızı kâğıt parçası koymak kötü etkisini azaltmak açısından çok önemlidir.

Skandalları temsil eden kötü yıldız 7 güneybatıda ve bunun için geleneksel çözüm güney batı yönüne temiz cam vazo içinde 3 parça bambu koymaktır.

Merkezdeki yıldız 1, su trigramıdır.  Bu nedenle 2017de su ile bağlantılı felaketler beklenir. Bu enerjiden en çok etkilenecek bölgeler merkez ve güney yönleri olacaktır. Çoğunlukla Ortadoğu ülkeleri ve isminde merkez geçen ülkeler risk altında olacak.

Bereket yıldızı 8 Doğuda ve 9 Güneydoğuda parlayacak. Bu yönleri açık ve aktif tutmanız, hareketli ojelerle desteklemeniz bu güzel enerjiyi aktive edecektir.

2017 Mart ayında uçan yıldız 2 ve 5 ile birlikte güneyde ve ayrıca Yin Su Tavşan, Yin Ateş Horozla tamamen çatışma içinde olacak. Yani uçan yıldızların dağılımı burçlar arasında gerçekleşecek zıtlıkları destekleyecek. Bu dönemde Ateş ve Su arasındaki ciddi çatışma nedeniyle kalp krizi, felç, yangın felaketleri ve patlamalar beklenebilir. Aynı çatışmalar 2018 Ocak ayında da olabilir.

2017 senesinin, ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur ve bereket getirmesini dilerim.

Sevgilerimle

 

Grand Master Raymond LO’ nun ilgili yazısından tarafımca derlenmiştir.

Aysun Sezgin

Feng Shui ve Çin Astrolojisi Danışmanı

 

*2017 senesinin ilişkilerinizi, sağlığınızı, kariyerinizi nasıl etkileyeceğini, kişisel bilgilerinizin yanı sıra 2017 de 12 aylık öne çıkan temaları öğrenmek için Aysun Sezgin’ den randevu alın.

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

http://www.aysunsezgin.com/2017-yin-ates-horoz-senesi-%E4%B8%81-%E9%85%89/

Published in Astroloji

29 Aralık tarihinde, 09:53 de Oğlak burcunda, Yeniay meydana gelecek . Merkür geri hareketi de Oğlak burcunda devam ettiği için, Yeniayın etkisi, geçmiş gündemlerimizi, yeni şekliyle karşımıza çıkarabilir. Uzun dönemdir süregelen konularda, farklı planlamalara gidilebilir, kalıcı değişiklikler yapmak istenebilir. Yeniay etkisi ile çözülmemiş eski konularınıza artık daha gerçekçi, net bir bakış açınız olabilir, sorumluluklar alabilirsiniz. Bu yeniay yeni başlangıçlar için uygun olmasa bile, herşeye rağmen amaçlarımızı, hedeflerimizi sorgulamak , sorumluluk almak önemlidir. Sizlere olan etkisini, burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz , sevgiler

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizler için konusu, kariyer hayatınız, mesleki konularınız olacak. Merkür’ün oğlak burcunda geri gitmesi devam ettiği için , daha önceden sürüncemede kalan bir gündeminiz yeniay etkisi ile tekrar karşınıza gelebilir . İş çevrenizden haberler alabilirsiniz, kafanız karışabilir. İş sorumluluklarınız farklılaşabilir, alacağınız kararları etraflıca düşünebilirsiniz, yeni bir iş projesi veya iş teklifi karşınıza gelirse, 10 ocak tarihinden sonra geçiş yapmanız sizler için uygun olacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan yeniayı sizleri yolculuklar, yabancılar, eğitim, hukuk, inançlarınız alanında etkisi altına alıyor. Bu yeniay Merkür geri hareketi ile aynı zamanda gerçekleştiği için, uzun zamandır sorun yaratan bir konuda düzelmeler söz konusu olabilir. Bazılarınız bu dönem finansal konularda yaşadığı pürüzlerle ilgili, yeni gelişmeler yaşayabilir. Ayrıca eşin veya ortağın parası ile ilgili olan konularınız da , yeni gündemleriniz söz konusu olabilir. Merkür geri hareketinin devam ettiği için , alacağınız kararları 10 ocaktan sonra uygulamanız fayda sağlayacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri hisseli paralar , bankacılık işlemleri, eşin veya ortağın parası ile ilgili gündemlerinizde etkisi altına alıyor. Merkür geri hareketinin de oğlak burcunda olduğu için , maddi konularda yapacağınız girişimleri 10 ocak sonrasına bırakmanız , daha faydalı olacaktır. Evliliğinizle ilgili konularda aldığınız kararları bu yeniay ile birlikte yeniden gözden geçirebilirsiniz. Bu dönem çevrenizde kuracağınız iletişimin farklılaştığını gözlemleyebilir, yakın çevrenizden uzaklaşmak ihtiyacı hissedebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri evliliğiniz ve ortaklı işlerinizle ilgili konularda yeni bir gündem getirebilir. Merkür’ün oğlak burcunda geri harekette olduğunu hesaba katarsak, bu gündem eskiden çözemediğiniz konularda , tekrar karşınıza gelip kalıcı bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. Evlilik ile ilgili karar alacak olanlar 10 ocak tarihinden sonra alması uygundur. Bazılarınız bu dönem yeni iş ortakları için görüşmeleri olabilir, onları da Merkür geri hareketinden sonra başlatmanız uygun olacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri günlük işleriniz, iş arkadaşlarınız, sağlığınız ile ilgili yeni kararlar almaya yönlendirebilir. Merkür’ün de geri harekette olduğunu hesaba katarak gelen iş tekliflerinizi, detaylı bir şekilde düşünüp, iyi bir planlama ile hareket etmeniz de fayda var. İşinizle ilgili yaşadığınız konularda kafa karışıklıklarınız söz konusu olabilir Bu dönem aşk hayatınız, eğlence hayatınız, çocuklarla ilgili olan konularda bakış açınız değişiyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri eğlence hayatınız , aşk hayatınız , hobileriniz ile ilgili alanda etkisi altına alıyor. Yeni başlangıçlar yapmak istediğiniz bu süreçte, merkür’ün geri gittiğini de hesaba katmanız gerekiyor. Yeni tanışacağınız kişilerle girişimlerinizi 10 ocak tarihinden sonra başlatmanız uygun olacaktır. Ayrıca bu dönem eskide kalmış aşk ilişkinizle ilgili yeni haberler alabilirsiniz. Yarım kalmış işleriniz karşınıza çıkabilir ve yeni ay etkisi ile başlangıçlar söz konusu olabilir. Bu dönem yaşamınızda mutlu olabilmek için çaba harcamanız gerekebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri evinizle ilgili veya aileniz ile ilgili yeni gündemleri beraberinde getiriyor. Merkür’ün de oğlak burcunda geri gittiğini hesaba katarsak, uzun dönemdir çözülmeyen eski konularınızla ilgili yeni başlangıçlarınız söz konusu olabilir. Yakın çevreniz, akrabalarınızla ile kurduğunuz iletişimin yapılandığı bu dönemde , çözülmemiş gündemleri yeniay ile birlikte çözüme ulaştırabilirsiniz. Bu dönem eğitsel konularla ilgili yeni planlamalarınız söz konusu olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri iletişim, yakın çevreniz, akrabalarınız ile ilgili konularda uzun dönemdir çözülmeyen gündemlerle ilgili , yeni gelişmeleri getiriyor. Eğitim , sosyal medya, teknolojik konularda alacağınız yeni kararların uygulamalarını, 10 ocak sonrasına bırakmanız fayda sağlayacaktır. Bu dönem eski arkadaşlarınız karşılaşabilirsiniz veya onlarla ilgili haberler alabilirsiniz. Çevrenizle kuracağınız iletişimde, kardeşlerinizle ilgili konular bu süreçte güncel hayatınıza yön veren şekilde olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri maddi manevi sahip olduğunuz değerlerinizle ilgili, yeni gündemleri getirebilir. Bu gündem Merkür geri hareket etkisi ile , uzun süredir çözülmeyen bir konuda olabilir, beklediğiniz bir haber de olabilir. Finansal konularla ilgili alacağınız yeni teklifleri 10 ocak tarihinden sonra değerlendirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca uzun süredir görüşmediğiniz, kişilerle bir araya gelebilir, eski konuları tekrar konuşabilirsiniz. Bu dönem yaşam yönünü düşünürken , güvence arayışınız söz konusu olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Sizin burcunuzda gerçekleşecek yeniay yaşamınızın genelinde artık yeni bir yöne geçmeniz gerektiğini işaret ediyor. Hayatınızın değişimden geçtiği son yıllarda, yeni kararlar alacağınız bir dönemdesiniz. Kendinizi daha güçlü daha net ortaya koyacağınız günler sizleri bekliyor. Bu dönem sağlık ile ilgili gündemleri olanlar, kontrollerini gerçekleştirebilir. Merkür’ün de sizin burcunuzda geri gittiğinde hesaba katarsak , uzun süredir çözülmeyen konular , bu dönem çözüme ulaşabilir. Geçmişte kalan konular veya kişiler tekrar gündeme gelebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri manevi konularda etkisi altına alıyor. Uzun dönemdir çözülmeyen problemleriniz var ise bu dönem bunlar için yeni fikirler gelişebilir. Merkür’ün de oğlak burcunda geri gittiği için, zihninizde yaşadığınız konuları artık çözüme ulaştırabilirsiniz. Bu dönem eski arkadaşlarınız karşılaşabilir, onlardan haberler alabilirsiniz. Yaşamınızda güven arayışınız söz konusu, 10 ocak sonrası içsel olarak daha rahat olacağınız konularınız olabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay sizleri gelecek ümitleriniz ile ilgili etkisi altına alıyor. Yaşamdan beklentilerinizi, umutlarınızı sorguladığınız bu dönem, yeni bir yöne ihtiyacınız olduğunun farkındasınız. Bu dönem Merkür geri hareketi nedeniylede, sosyal ortamlarda eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, onlarla ilgili değişik gelişmelere tanık olabilirsiniz. İş hayatınızla ilgili alacağınız kararları 10 ocak sonrasına bırakmanız sizlere yarar sağlayacaktır. Yaşamınızın amacının ne olduğunu, hedeflerinizi, bu yeniay ile sorgulayabilirsiniz.

ASTROLOJİ DANIŞMANLIĞI BİREYSEL ve KURUMSAL ÇALIŞMALAR İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 
Published in Astroloji

 

Merkür Oğlak burcunda geri harekete hazırlanıyor. Şuan gerilemeden önceki durağan sürecinde olduğu için, işlerinizde yavaşlamalarınız söz konusu olabilir. Bu süreç  19 Aralık - 8 Ocak aralığını kapsamaktadır.   Merkür gezegenin geri harekette olması, planlamalarınız da gecikmeler, aksilikler gibi durumlar yaşatabilir. Bu süreçte elektronik alet almak, araç almak veya önemli alım satımlar için uygun bir dönem değildir. Bu dönem teknoloji ile, yazılı sözlü iletişimde veya sosyal medya ile ilgili konularda aksilikler yaşanabilir. Önceden planlanmış ancak gecikmiş işler Merkür geri hareketiyle tamamlanabilir. Bu süreçte sağlamlaştırma, yaptıklarımıza dönüp bakma, pekiştirme dönemi olarak kullanabiliriz. Bazılarınız bu dönem eski tanıdıklarıyla karşılaşabilir veya eski gündemlerle  uğraşabilir. Gelen teklifleriniz, yapacak alımlarınız söz konusu ise, durağan günler dahil ,  10 Ocak tarihinden sonra yapmanız uygun olacaktır.  Geri hareket sürecini burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz, sevgiler. 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareketi sizi işinizle ilgili alanda etkisi altına alıyor. İş yerinizde, yöneticilerinizle veya patronlarınızla geri hareket etkisiyle iletişiminizde aksilikler söz konusu olabilir. Bu dönem yeni iş anlaşmaları için çok uygun bir dönem değil, eskiden alınmış kararlar uygulamaya alınabilir. Bu dönem annenizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Uzaklarla ilgili veya yabancılarla ilgili alacağınız kararlarda,  yaşama bakış açınızı sorguladığınız bir dönemi işaret ediyor. Bu hafta Mars gezegenin Balık burcuna geçiş yapmasıyla birilikte, rüyalarınızda artışlar söz konusu olabilir. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA  OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareketi sizleri  seyahatler ile ilgili alanınız da etkisi altına alıyor. Bu dönem yapacağınız yolculuklarda kontrollerinizi daha sıkı yapın. Biletlerinizi , bavullarınızı kontrol ederek hareket etmeniz faydanıza olacaktır. Bu dönem hukuksal konularla ilgilenmek Merkür geri hareketi etkisiyle yavaş gelişebilir. Finansal konularla ilgili ödemelerinizde işlemlerinizde gecikmeler yaşanabilir veya ödeme sorunları oluşabilir. Mars gezegenin balık burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, sosyal hayatınızda , arkadaşlarınız daha  çok bir arada olabilir, onların desteğini görebilirsiniz, sorunlu olan arkadaşlıklar için gerginlikler yaşanabilir. 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareketiyle finansal konularla ilgili gündemleriniz değişiyor. Bu dönem para ile ilgili alışverişlerinizde , temkinli hareket etmenizde fayda var. İkili ilişkilerinizle ilgili merkür geri gitmesiyle birlikte iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Bu dönem öğrendiklerinizi sağlamlaştırmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Durup geriye bakıp, düzenleme yapmak için uygun bir zaman diliminde olacaksınız. Bu hafta Mars gezegenin Balık burcuna  geçiş yapmasıyla birlikte, kariyer hayatınızda enerjiniz yükseliyor . Bu süreçte otorite ile fikir ayrılıklarınız söz konusu olabilir. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareketiyle ilişkilerinizde ki kurduğunuz iletişim ön plana çıkıyor . Bu dönem eşinizle veya ortağınızla fikir ayrılıkları söz konusu olabilir. İş hayatınızın bir müddettir yaşadığınız gelgitli gündemleriniz Merkür geri hareketiyle birlikte aklınıza daha çok takılabilir. Geçmişte yaşanılan problemler tekrar gündeminize gelebilir. Bu dönem sağlık ile ilgili gündemleri olanlar , kontrollerini yaptırmaları gerekebilir.  Mars gezegeninin Balık burcuna geçmesiyle birlikte, yolculuklar, yabancılar , hukuksal konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareketi sizleri günlük işleriniz, iş arkadaşlarınız, sağlığınız ile ilgili konularda etkisi altına alıyor. Bu dönem yeni gelen teklifleri , 10 ocak tarihinden sonra değerlendirmeye almanız uygun olur. Bu hafta Mars gezegenin Balık burcuna geçiş yapmasıyla birlikte,  para alışverişleriniz de yeni durumlar söz konusu olabilir. Bankalar, krediler, eşinizin geliri gibi konularla hareketlilik söz konusu olabilir.  Yapacağınız hesaplarda veya alacaklarınızda , bir plan program yapmak, yönünüzü görmeniz açısından fayda sağlayacaktır. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

Merkür gezegenin geri hareketi sizleri aşk hayatınız, çocuklar, eğlence hayatınız, gibi konularda etkisi altına alıyor. Bu dönem sevgilinizle iletişim sorunları yaşanabilir çünkü yanlış anlamalara açık bir süreçteyiz. Ailenizi ilgilendiren konularda hassas yaklaşımlarınız söz konusu olabilir. Bu hafta Mars gezegenin balık burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, sizleri ikili ilişkiler, evlilik, ortaklı işler alanında etkisi altına alıyor. Eşinizle ilgili konularda ani çıkışlar yapabilirsiniz , gerginliklerde kontrollü olmakta fayda var. 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR  

Merkür gezegenin geri hareketi sizleri eviniz ve aileniz ile ilgili konularda etkisi altına alıyor. Yaşadığınız yer , hayatınızın temelleri gibi konularda bir takım belirsizlikler söz konusu olabilir. Aile içinde iletişim problemleri söz konusu olabilir. Bu dönem ev alım satım gibi konularda uygun değildir. Bu hafta Mars gezegenin balık burcuna geçiş yapmasıyla birlikte iş hayatınızda enerjiniz yükseliyor. Bazılarınız bu dönem işleriyle ilgili rekabet durumlarıyla karşılaşabilir. Sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz konular var ise bu dönem ilgilenebilirsiniz. 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareketiyle birlikte yakın çevrenizle ilgili iletişim aksilikleri söz konusu olabilir. Bu dönem bitene kadar yeni anlaşmalar yapmak, yeni projelere başlamak  için uygun zamanlar değildir. Yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız konusunda hassas olabilirsiniz. Eski bir arkadaşınızla karşılaşabilir, eski günleri anabilirsiniz. Sosyal medya girişimleri, yazılı sözlü anlaşmalar için çok uygun zaman değildir. Bu hafta Mars gezegenin Balık burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, aşk hayatınız ve çocuklarla ilişkileriniz hareketleniyor. Sinirsel gerginlikler de söz konusu olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Merkür gezegenin geri hareketiyle birlikte finansal konularda , yavaşlama söz konusu olabilir. Alacaklarınız, zamlarınız bu dönem gecikmeye uğrayabilir.  Hesaplama yaparken hesap hatalarında dikkatli olmak gerekir. Ayrıca elektronik eşya alımı için uygun bir dönem değildir. İş anlaşmaları imzalamak, yeni alımlar yapmak bu dönem tavsiye edilmez. Bu hafta Mars gezegenin Balık burcuna geçmesiyle birlikte aile ile ilgili veya evinizle ilgili gündemleriniz artıyor. Aile içi iletişim bu dönem özenli olmakta fayda var. 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan Merkür geri hareketi, hayatınızın genelinde, inceleme , gözden geçirme durumları söz konusu olabilir. Bu dönem teknolojik aletlerle ilgili  girişimler yapmak için çok uygun zamanlar değildir.Bu süreçte çevre ile kurduğunuz iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Ayrıca kaybettiğiniz veya eskide bıraktığınız her hangi bir şey veya kişi yaşamınızda tekrar gelebilir. Bu hafta Mars gezegenin Balık burcuna geçmesiyle birlikte, yakın çevrenizle ilişkileriniz yoğunlaşıyor. Bazılarınız bu dönem akraba veya kardeşleriyle gerginlikler yaşayabilir. 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareket etmesiyle birlikte iç dünyanızda daha önce sorun haline getirdiğiniz şeyler tekrar gündeme gelebilir. Bu dönem rüyalarınızda artışlar olabilir, bazı durumlarda yalnız kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Uzun dönemdir görüşmediğiniz kişilerle karşılaşabilirsiniz. Geri hareket döneminde, büyük alımlar yapmak veya anlaşmalar için uygun dönem değildir. Bu hafta Mars gezegenin balık burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, maddi manevi sahip olduğunuz konularla ilgili enerjiniz yükseliyor, kazançlarınız artacağı gibi, harcamalarınızda çoğalabilir. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR 

Merkür gezegenin geri hareket etmesiyle birlikte sosyal ortamlarda  arkadaşlarınızla veya kabalık guruplarla yapacağınız aktivitelerde bir takım gecikmeler söz konusu olabilir. Yakın arkadaşlarınızla yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Son dönem işinizle ilgili yaşadığınız gelişmelerden dolayı ,  kısıtlanmışlık hissi yaşıyor olabilirsiniz. Bu hafta Mars gezegenin balık burcuna geçişiyle yaşamda enerjiniz artıyor. Bu dönem spor yapmanız , enerjinizi dönüştürmeniz sizlere , iyi gelecektir. Etrafınızda, yaşamınızın genelinde motivasyonunuz artıyor. 

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/ 

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

Published in Astroloji

 

 

BIOENERJİ Seanslar Ve BIOENERJI Eğitimi
Theta healing Seanslar ve eğitimi
ACCESS BARS Seanslar ve Eğitimi
Melek Koçluğu
EFT Teknıkleri Eğitimi 

http://www.simyadegisim.com
 
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 
Oğan Güneş 
 
0535 490 0059
Published in Etkinlikler

14 Aralık'ta İkizler burcunda bir dolunay yaşayacağız. Aklın son zamanları, zihnin son zamanları artık. "Hadi bakalım ! " diyor gökler, " Son dolunayda sizi aklınızla baş başa bırakıyorum. Göreyim bakalım yüreğe inmek nasıl oluyormuş." Yaşam öyle kolay değildir. Kolay olsa, kolay insan olabilsek ne işimiz vardı dünyada öyle değil mi?

Önümüze çok güzel fırsatlar çıkacak, yenilikler çıkacak, sabırsız ve coşkulu olacağız. Ama gel gelelim, bu coşku, bu dünyasallık var da, orada küçük bir yerde Tanrı kendisini koymuş yani, yüreğimiz her zaman Tanrı'mızdan yanadır. Ufak bir açı ile , "Hadi bakalım bu kadar yoğunlukta beni görebilecek misin ? diyor, " Beni ve kendini ?"

Son dönemeç aslında, bana göre kadersel dönüşümler 12.12.de saat 12 de yapıldı gibi...Göklerin toleransı yine de vardır. Eğer yaşamda yüreğinizden yana işiniz aşınız için, çıkar ve menfaatler olmadan geleceğinizi de düşünerek çalışıyorsanız, ödülünüz mutlaka vardır. Son sınanma dönemeci... Bizi destekleyen güzel açılarımız da var. Kolay değil mücadeleyi destekleyen açılar.

İlişkilerimizde de sınamalarımız çok, rehberlerimiz değişecektir yani çevremiz, arkadaşlarımız, iyi de bu arkadaşlarımız nasıl değişecek, bizi etkileyen, bizi eğlendiren, bize coşku veren arkadaşlar güzel de, yüreğimize değiyor mu, bu çok önemli, hem coşkuyu veriyor gökler, hadi bakalım bu coşkuda yüreğini de unutma diyor. Bu coşkuya kaptırmakta var tabii, kısa süreli ve sonra ne olacağı bilinmeyen arkadaşlıklar, yüreğe inen uzun soluklu dostluklar mı? Seçim bizim. Göklerin son kozu bu..Hadi bakalım kolay gelsin.

Çok büyük değişimler ve gelişmeler var. Özü, dışımızda olana mı kanıyoruz, yoksa içimize mi döneceğiz. Son kez içinize dönün kendinize dönün deniyor da deneyimi de kolay vermiyor gökler..Kendimizin finali..

Gelelim Türkiye’ye, ülkemize..

Yükselme inanılmaz olacak, dirençler çok fazla, onların da görevi, dirençleriyle yeniye katkı sunmak. Her direnç yeniyi daha da sağlamlaştırır... Tersine dünyayı yaşıyoruz. Ötekileştirmek daha ötekileştirmek görevi var toplumsal bireylerin...
Türkiye kendi içinde ve dünyada artık net ve ayakları yere sağlam basan bir duruş sergileyecek. Güzel anlaşmalar var. 
Tabii ki yaptırımlar da var. 
Para piyasaları uzun soluklu olacak, Liraya geçişin sancılarını yaşayacağız. Öyle mart ayında para piyasaları negatif olacak falan yok. Artık bunlar eskide kaldı. Şu olabilir zaman zaman dolar ve Euro' nun yastık altından çıkması için yükselme olabilir. Artık paramız diğer ülkelerin durumuna göre yol almayacak.

Değişim ve dönüşüm ülkeler açısından kolay değildir. Bu geçiş başlamıştır. İnsan için de öyle..

2017 daha net bir yıl olacak.

Serpil Torun

Published in Astroloji

 

Çin takvimi genel olarak bilindiği şekliyle çiftçilerin takvimi ya da Hsia takvimi, zamanın bölümlerini ve akışını kaydetmekle kalmayıp aynı zamanda kader tahmini yapan tutarlı bir sistemdir. Bu ünlü kader tahmini sistemi (kaderin dört sütunu) Hsia takvim formatını baz alarak kişinin doğum tarihine göre tam olarak kaderini söyler. Takvimin eşsiz içeriğindeki zamanlar yıl ay gün ve saat, evrendeki her şeyin bileşimi olduğuna inanılan temel elementler metal, su, ağaç, ateş ve toprak olarak sunulur. Bu beş element arasındaki ilişki, kişinin kader yolunda önünde ne olduğunu tutarlı olarak tahmin etmesine, bu bilgiyi kullanarak hayatındaki şansını artırıp şanssızlığını azaltmasına yardımcı olur.

7 ARALIK 2016 ‘da Çin takvimine göre FARE ayına giriyoruz.

Çin takviminde 2016 Aralık ayı iki elementle temsil ediliyor. FARE  (yang su) üzerinde oturan Yang Metal. Elementlerin birbiriyle ilişkisine göre metal suyun annesidir. Bu iki element arasında anne çocuk ilişkisi var. Böyle birbirini destekleyen elementler bir araya geldiği zaman o elementi ve doğada temsil ettiklerini daha büyütür.

Çin Astrolojisinde Fare burcu, su elementini temsil eder. Su elementinin en kuvvetli olduğu mevsim kış mevsimidir. Aralık ayı ise su enerjisinin en kuvvetli olduğu aydır. Her sene 21 Aralık ta en uzun gece ile yin enerji maksimum seviyede olur. Fare Burcunun batı astrolojisindeki dengi Yay burcuyla başlar, Oğlak burcuyla biter. Farenin temsil ettiği su, YANG SU 壬 kalitesini taşır. Okyanusu temsil eder. Fare,  Çin Zodyak’ının ilk burcudur. Yönü Kuzey, zıt burcu AT, uyumlu burçları Öküz, Ejderha ve Maymun dur.

Maymun senesinde Maymun ve Farenin oluşturduğu su uyumu da bu ayın su enerjisini çok kuvvetlendiriyor. Su elementi soğukları ve kış mevsimini temsil ettiği için bu ay soğuk hava ile ilgili tedbir almak gerekiyor.  Su elementi sadece kış mevsimini temsil etmiyor; Ayrıca duygu olarak korku, renk olarak siyah, tat olarak tuzlu tatlar, yön olarak Kuzey,  vücudumuzda böbreklerimizi, uçan yıldızlardan 1 ‘i ve gezegenlerden Merkür’ü temsil ediyor. Bir element iki şekilde dengeden çıkar; ya çok fazla olduğunda ya da hiç olmadığında. Bu durumda Aralık ayında su enerjisi dengeden çıkıyor diyebiliriz. Su elementinin dengeden çıkması evrende su ile ilgili doğa olaylarını tetikleyebilir. Aşırı yağmurlar, soğuklar, sel felaketleri ile ilgili haberleri bu ay daha sık duyabiliriz.

Aralık ayında Türkiye

4 sütun sistemine göre ülkelerin, şirketlerin doğum haritaları oluşturulsa da şans dönemleri kişinin cinsiyetine göre çıkartıldığı için ilerleyen şans dönemlerini belirlemek zordur. Ama elementler üzerinden yorum yapmak mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin kuruluş tarihini temel alarak çıkarttığım 4 sütuna göre Türkiye’ nin kişisel elementi YİN AĞAÇ çıkmaktadır. 2016 senesi bu durumda Türkiye için agresif yetenek senesidir. Yani tema;  özgür olmak adına çok fazla çaba göstermektir. Özgürlük her zaman kurallara karşı hareket eder. Buradaki kurallar, hukuk kuralları, hayatımızı düzenleyen toplumsal kuralları temsil ediyor. Yani yönetim şeklimizin değiştirilmesine yönelik çalışmaların Metal Maymun senesinde hızlanması bir tesadüf değil ve 2017 senesinde de benzer etkiler devam edecektir.  Diğer yandan Türkiye’ nin BaZi sinde ( 4 sütun ) çok fazla su elementi bulunmaktadır. Ağaç günü doğanlar için su elementi kaynak anlamına gelmektedir ki bu kadar fazla kaynak elementi, ülke olarak dinle ilgili temaları ön plana çıkartmamızı desteklemektedir. 2016 Aralık Yang Metal Fare ayında kuvvetlenen su enerjisi ülkemizde dini konuların gündeme geleceğini ve büyüyeceğini, ilgili yasaların ön plana çıkacağını gösteriyor. ( güç kaynağı besliyor ) Ancak harekete geçmek için yeterli ateş yok.

Su Elementi vücudu dengelemek, fiziksel, zihinsel ve duygusal uyum yaratmak için çok önemlidir. Çünkü beyni temsil eden ateş elementini kontrol eder. Çin tıbbında bunun karşılığı, ateşlenen bir kişinin soğuk suyla tedavi edilmesi, ya da böbreklerimizi üşüttüğümüzde karnımıza ya da ayaklarımıza sıcak su torbaları koymamızdır. Tüm bunlar vücudumuzun ateş-su dengesi için yapılan çok basit ve işe yarayan uygulamalardır. Aralık ayı içerisinde kalp, tansiyon, böbrekler, bağışıklık sistemiyle ilgili sağlık sorunları sıklıkla yaşanabilir. Eğer bu sorunları sürekli yaşıyorsanız,  doğum haritanızda ateş-su dengesizliğinizin olduğu anlamına gelmektedir.

Keçi, Tavşan ve Domuz senesinde ya da gününde doğanlar için Aralık ayında “havada aşk kokusu var”. Romantik burçları Fare, onlara karşı cinse daha çekici görünecekleri bir ay vaat ediyor. Romantizm, aşk ve çekicilik adına bu burçların sahipleri bu ay çok daha avantajlı olacaklar.

Fareler, Öküz burçlarıyla dost burçlar. Öküz burçları bu ay uyumlu bir ay geçirecekler.

Maymun-Fare-Ejderha burçları bir aradayken su uyumu gerçekleşir. Bu ay Fare ayı, Ay boyunca tüm Maymun ve Ejderha günlerinde evrende su uyumu olacak. 26.12.2004 senesinde yaşanan Tsunami, Maymun senesi, Fare ayı ve Ejderha saatinde gerçekleşti. Olayın gerçekleştiği gün uçan yıldızlar güney yönünde senelik, aylık ve günlük sırasıyla 9-5-2 şeklindeydi. Haritasında maymun veya ejderha olanlar, ya da her ikisini de haritasında barındıranlar bu ay su uyumunu yakalıyor. Eğer su iyi elementleri ise bu uyumun nimetlerinden yararlanacaklar.

Eğer Yin Ağaç gününde veya senesinde, ya da Yin Toprak günü ya da senesinde doğduysanız, Fare sizin için koruyucu melek anlamına geliyor. Bu kişiler Aralık ayı boyunca başları sıkıştığı zaman onlara yardım edecek insanlar karşılarına çıkacak. Evrenden destek alacaklar.

Ateş gününde doğanlar için ( yin ateş-yang ateş ) bu ay para şansı var. Tabi su (FARE) favori elementleri ise bu finansal kazanç anlamına gelir. Fare burcuyla uyumlu olmayanlar bu ay paranızı harcarken kontrollü olmanız gerekir.

Fareler, At burçlarıyla zıtlık yaşarlar. Bu sebeple ay boyunca At burçları mücadele ve hareket içerisinde olacaklar.  Fare ile At zıtlığı sadece At senesinde doğanları etkilemez, aynı zamanda Haziran (At) ayında doğanları, At gününde ve saatinde doğanları da haritalarında bulunan sütunlarla ilgili alanlarda değişim, engel, endişe ve zıtlıklar yaşamalarına neden olabilir. Bu kişilerin negatif enerjiyi azaltmak için Üzerlerinde “ÖKÜZ” obje taşımaları önerilir. Fare (su)-At ( Ateş) zıtlığı ateş ve su ile ilgili kazaları tetikler. Haritasında At burcu olanlara fazla risk almamalarını ve hayatlarında olumlu bir değişiklik yapmaya çalışmalarını önerebiliriz. Değişim yaşamak ve değişimlere açık olmak negatif enerjiyi hafifletecektir.

Elementimize göre ay boyunca yaşayacağımız temalar da fark gösterir.

Ağaç gününde doğanlar için; iş, kariyer, hukuksal konular, yasalar, kurallar ve sorumluluklar,

Ateş gününde doğanlar için; para ile ilgili konular,

Toprak gününde doğanlar için; performans, kendini ifade etme, etkin çalışma, asi davranışlar

Metal gününde doğanlar için; sosyallik, rekabet, kalabalık ortamlar ya da aile ve insan ilişkileri,

Su gününde doğanlar için ise; eğitimler, anne ile ilgili konular, ev veya iş yeri ile ilgili konular, içsel gelişim ile ilgili çalışmalar, maneviyata yönelik çalışmalar. (yazmak isteyenler için bu ay iyi zamanlamadır.) Bu ayın teması olacak.

4 Şubat sonrası 1936-1948-1960-1972-1984-1996-2008 senelerinden birinde doğduysanız Çin Astrolojisine göre FARE burcusunuz.

7,8 Aralık – 5,6 Ocak arasında doğduysanız ay sütununuz FARE burcudur.

23-01.00 saatleri arasında doğduysanız saat sütununuz FARE burcudur.

 

*Şimdi Kader Analizi yaptırmak için en uygun zaman. 2017 kapıya dayanmışken bir senelik etkileşimleri de kapsayan Kaderin 4 Sütunu haritanızı çıkarttırmak için randevu alın.

Aralık ayından itibaren uçan yıldız enerjileri yavaş yavaş doğu, güneydoğu yönüne doğru kaymaktadır. Merkeze 1 su yıldızının gelmesi, ayın kuvvetli su etkisini arttıracak, meydanlar, merkez olarak kabul edilen bölgelerde su ile ilgili sorunları tetikleyecek. Talihsiz olaylara sebep veren 5 yıldızı güneyde etkili olacak. Bu ay mekânlarınızın güneyine metal rüzgâr çanı asmakta yarar var. Ayrıca güney ve kuzeybatı yönlerini kırmızı renkten arındırmamızda yarar var.  Bereketli alanlar ise Doğu ve Güneydoğu yönlerinden etkili olacak. Bu yönlerde bulunan ortak kullanım alanlarınızı (salon, giriş kapısı, oturma odası) açık ve aktif tutmanızı tavsiye ederim. Güneybatı yönünde ise sene boyunca etkili olan bereket yıldızı 8 artık etkisini azaltarak, doğu yönüne doğru yer değiştiriyor.

Ayın enerji dağılımına göre evinizde/ofisinizde yapacağınız küçük değişiklikler negatif olan enerjileri azaltacak, iyi enerjileri aktive edecektir. Hazırladığım ekteki haritada, hangi yönlerde nasıl objeler ve renkler kullanmanız gerektiği belirtilmiştir.

 

Sağlıklı ve bol kazanç dolu bir ay dilerim. Sevgilerimle

 

Aysun Sezgin

Feng Shui & Kader Danışmanı

 

*Doğum haritanızı www.aysunsezgin.com dan Ana Sayfa – BaZı Hesaplayıcıdan doğum tarihi bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz.

 

Published in Astroloji

 

 

14 Aralıkta, saat 03:05 de,  İkizler burcunda Dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda iletişim, yolculuklar, eğitim, öğretmenler, teknoloji, sosyal medya, kitaplar, yakın çevremiz, akrabalar gibi konularda belirgin hale geliyor. Dolunay ile birlikte çevrenizle kurduğunuz iletişimde yeni gündemler gerçekleşebilir, hızlı haberler alabilirsiniz.  Karşımızdaki kişiye kendimizi ifade ederken, sabırlı davranabilmek, doğru anladığınızdan emin olmak bu hafta önemli. Bu hafta yapacağınız işlerde yüzeysel kararlar olabileceği için,  detayları iyi araştırıp, somutlaştırabilmek önemli. Öğrendikleriniz ve inandığınız değerleriniz arasında denge oluşturmaya çalışabilirsiniz. Dolunayın burcunuz ve yükselen burcunuzu hangi konularda etkisi aldığını birlikte okuyunuz, sevgiler 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR   

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay ile arkadaş ilişkilerinizde iletişiminiz artıyor. Yakın çevreniz, akrabalarınız ile ilgili gündemlerinizde farklılaşmalar söz konusu olabilir. Bazılarınız dolunay etkisi ile yolculuklarla ilgili gelişmeler yaşayabilir.  İş hayatınızı da etkisi altına alan bu dolunayda yaşamınızla ilgili yeni idealler belirlemeniz gerekebilir. Bazılarınız bu dönem işinizi ilgilendiren eğitim konularıyla ilgili gelişmeler yaşayabilir. Her ne olursa olsun artık harekete geçmeniz gerektiğini fark ediyorsunuz ve kalabalıklarla birlikte yeni adımlar atıyorsunuz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA  OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay sizleri finansal konularda harekete geçiriyor. Kazançlarınız, ödemeleriniz, alacaklarınız dolunayın etkisi ile farklılaşıyor. Bu dönem maddi konularda bir plan yapmanız rotanızı belirlemeniz gerekiyor. Yaşam enerjinizin arttığı bu süreçlerde her şeye rağmen gelirinizle ilgili gelişmeler için harekete geçiyorsunuz. Bu dönem yolculuklar, eğitim konuları yabancılar yaşamınıza şekil veren unsurlar arasında.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR   

Sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunayda  imajınız, dış görünüşünüz, sağlığınız gibi konularla ilgilenebilirsiniz. İlişkileriniz, çevrenizle iletişiminiz önemli oluyor, bazı durumlarda yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Eşinizle veya ortağınızla ilgili konularda yeni bir bakış açısı geliştirmek ve yeni düzenlemeler yapmak gerekiyor. Bu dönem yurtdışı yabancılar gibi konularda veya uzak mesafe seyahatlerle ilgili yeni bir yön tayin edebilirsiniz. Aşk hayatınız, sanatsal çalışmalar , çocuklar, eğlence hayatınız bu dönem yaşamınıza yön verecektir. Bu dönem sizler için sorumlulukları gözden geçirme zamanı , iş ile ilgili yeni projeler gündeme gelebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay sizlere kendinizle ilgili önemli bir farkındalıklar getiriyor. Yaşamınızda manevi konularda veya kişisel gelişim ile ilgili konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız bu dönem iş hayatı ile ilgili yeni bir yön arayışına geçebilirsiniz. Bu süreçte  planlamalar yaparak yaşamınıza yön verebilir, ilerlemek için yön arayışlarınız söz konusu olabilir. İş arkadaşlarınızla iletişiminiz dolunay etkisi ile gerginleşmemesine dikkat edebilirsiniz. İşinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay da sosyal çevrenizle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir.  Gruplar ile ilgili, kalabalıklarla ilgili yaşanan gelişmelerde yeni kararlar gündeminizde olabilir. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, eğlence hayatınız dolunayın etkisi ile gerginlikler oluşturabilir. Yine de genel gündemleriniz de değişiklikler sizlere iyi gelecek. Arkadaşlarınızın hayatınızda ki önemini fark edebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Gelecek beklentileriniz , umutlarınız yeniden yapılanıyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda iş hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. İş arkadaşlarınız veya otorite ile ilgili konularda biraz gerginlikler oluşsa da, bu değişim sizlere iyi gelecektir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda kazançlı çıkacak anlaşmalar karşınıza gelebilir, yeni teklifler alabilirsiniz. İş yerinizde oluşacak gerginlikleri yönetebilmeniz önemli. Bu dönem adres değişiklikleri gündeminiz olabilir. Bu dönem finansal konularda sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda gündeminizde bir şeyler öğrenmek veya öğretmek ile ilgili konular yer alabilir. Bu dönem umutlarınız, yaşamınızın amacı , iç dünyanız önemini fark etmeye başlıyorsunuz. Yenilendiğiniz bu dönem, yolculuklar gündeminizde yer alabilir. Bazılarınız bu dönem aşk hayatınız ve çocuklarla  ile ilgili motivasyonunuzun arttığı bir döneme giriyorsunuz. Finansal konularda yön belirlemek isteğiniz artıyor. Yabancılarla ilgili veya yurtdışı ile ilgili yeni gündemler söz konusu olabilir. Bu dönem çevrenizle iletişiminizde özenli olmak önemlidir.

 AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda finansal konularda yeni yön arayışınız gündeme gelebilir. Bazılarınız bu dönem alacak verecek konuları banka konuları veya eşinizin geliri ile ilgili yeni kararlar aşamasına gelebilirsiniz. Maddi konularda riskli işlerden uzak kalmanız gereken bir süreçten geçiyorsunuz.  Eğitim ile ilgili konular veya ticari konular yaşamınızda daha belirgin hal alabilir. Sürpriz iş teklifleri bu dönem gündeminizde yer alabilir. Bazılarınız bu dönem ev ile ilgili düzenlemeler yapıp, farklılaşmalar yapabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR 

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda aileniz ve ortaklı işleriniz ile ilgili etkileşim alacaksınız. Maddi konuların, arkadaşlıklarınızın ilişkinize yansıması söz konusu olabilir. Bu süreçte evli olanların eşiyle iletişiminde dikkatli olmasında fayda olacaktır.  Uzun dönemdir sorunlu olan evlilikler bu dönem bir sona gelebilir. Yaşamınızın yönünü değiştirmek veya yaşadığınız yeri değiştirmek gibi gündemleriniz söz konusu olabilir. Maddi konularda planlı olmak, bütçe yapmak yaşamınıza katkı sağlayacaktır.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda sağlığınız, iş hayatınız , iş arkadaşlarınız etki altında olacaktır. Bazılarınız bu dönem yaşamına yeni bir şeyler alabilir, yeni konular öğrenebilir eğitimler alabilir. Bu süreçte yeni öğreneceğiniz bilgilerin hayatınıza önemli katkısı olacaktır. İş ile ilgili şanslı etkiler olduğunuz bu dönem, yoğunluğunuz artsa da kazancınızla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bu dönem gelecek planlarınızı değiştirme söz konusu olabilir, hayata bakış açınız değişiyor.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda eğlence hayatınız, aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konularda yeni gündemleriniz söz konusu olabilir. Enerjinizin arttığı bu dönem ani çıkışlar yapmamak  önemli. Bedensel hareketlerinizi artırmanız gereken bu süreçte, spora başlama kararı alabilirsiniz.  İlişkilerinizde ani çıkışlar yapmaktansa, kendinizde gelişen değişimleri fark etmeniz  ilerlemenize fayda sağlayacaktır. Bu dönem arkadaşlarınızın desteğini alabilir, kalabalık guruplarla bir arada olmak isteyebilir, motivasyonunuz artabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR  

İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda aileniz ve evinizle ilgili gelişmeler sizleri bekliyor. Yaşadığınız yer , yaşamınızın temelleri gibi konularda detaylı düşünmeye başlıyorsunuz. Aile içinde yaşanabilecek gerginliklere dikkat etmekte fayda var. Bu dönem iş hayatınızla ilgili konularda dolunay etkisi ile yeni gündemleriniz söz konusu olabilir. Kariyerinizle ilgili alacağınız kararlarda finansal durumunuza göre hareket etmek isteyebilirsiniz.  Bu dönem yeni iş teklifleri gelebilir, beklemediğiniz gelişmeler yaşanabilir.

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Published in Astroloji

 

HAYAT OLMAKLA KENDİN OLMAKLA İLGİLİDİR.

https://www.facebook.com/cevherakademi/?fref=ts

Canan İSKENDEROĞLU

Pervin AHMEDOVA

0545 291 8351 

 

Published in Etkinlikler

Bu hafta yaşamımızda daha disiplinli, analitik düşünceler içerisinde olabiliriz.  Somut kararlar alıp, sorumluluklarımızı hesaba katarak yaşamda ilerlemenin önemini fark edebiliriz. Venüs’ün Kova burcuna geçiş yapmasıyla birlikte ilişkilerle ilgili gündemleriniz farklılaşıyor. Bu dönem özgürlük duygumuz ön planda olabilir, bireyselliğinizi önemli olduğu durumlar yaşanabilir. Bu geçişin sizleri nasıl etkileyeceğini burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz sevgiler.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR   

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, iş hayatınızda kalıcı karalar almak için harekete geçiyorsunuz. Bazılarınız bu dönem iş yerinde terfiler gerçekleştirebilir. Bu hafta Venüs’ün de Kova burcuna geçiş yapmasıyla sosyal ortamlarda arkadaşlarınızla iletişiminiz artıyor. Kalabalık guruplarla bir arada olup, keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte gelecek beklentilerinizi, umutlarınızı paylaşabilir, onların desteklerini alabilirsiniz. Cuma günü itibari ile enerjinizde artışlar gözlenebilir. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaşamınızda eğitim, hukuki konular, yabancılar, yurtdışı konuları bu dönem gündeminizde. Düşüncelerinizde daha kararlı, istikrarlı olduğunuz bu dönem yeni eğitim konuları yaşamınıza dahil olabilir. Bu hafta Venüs’ün Kova burcu geçişiyle iş hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilir,  kalabalık guruplarla ortak girişimler başlatabilirsiniz. Yaşamınızdaki paranın önemini fark ettiğiniz bu süreçlerde, yaşamsal hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz.  

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte finansal konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem ödeme planlarınızda, bankacılık işlemlerinizde, eşinizin veya ortağınızın geliri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Bu hafta Venüs’ün Kova burcuna geçiş yapmasıyla, seyahat planlarınız söz konusu olabilir veya hukuksal konularda düzenlemeniz gereken işleriniz olabilir. Yapacağınız yolculuklarda yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Cuma ve cumartesi günü arkadaşlarınızla programlar yapabilirsiniz. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte ilişkileriniz ön plana çıkıyor. Yeni girişimler başlatabilir, yeni ortaklı işler imzaları atabilirsiniz. Bu hafta Venüs’ün Kova burcuna geçiş yapmasıyla gündeminizde finansal konularla ilgili gelişmeler olabilir, eşinizin veya ortağınızın gelirinde artışlar yaşayabilirsiniz. Finansal konularda alacağınız kararlardan karlı çıkabilirsiniz, destekler alabilirsiniz. Cuma günü işinizle  ilgili daha cesur kendinizi ortaya koyabilirsiniz. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR  

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte iş hayatınızda iletişiminiz artıyor. Kararlı davranarak, somut kararlar alıyorsunuz. Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle birlikte ilişkilerinizde daha uyumlu davranışlarınız olabilir. Bazılarınız bu dönem evlenme teklifleri alabilir veya kadınlarla ortaklı işler gerçekleştirebilir. Bu dönem sorumluluklarınız ilgili yeni yapılanmalar gerçekleşebilir. Cuma günü enerjiniz artıyor, eğlenmeye veya spor yapmaya vakit ayırabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR  

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte çocuklar, aşk hayatınız, sahne ile ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Aşk hayatınızda iletişiminiz artabilir, birçok şeyi konuşarak çözebilirsiniz. Bu dönem Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle birlikte iş arkadaşlarınızla iletişiminiz daha keyifli olabilir. Bazılarınız bu dönem kadın figürlerinden destekler alabilirsiniz. Hafta ortasında bazı yeni görüşmeler yapabilir, sözleşmeler imzalayabilirsiniz. Evinizle ilgili konularda yeni gündemleriniz söz konusu olabilir. 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte ailenizle ilgili, evinizle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bazılarınız bu dönem emlak alım satımı gibi konularla ilgilenebilir. Bu dönem Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle birlikte aşk hayatınızda hareketlenmeler gözlemlenebilir. Bu süreçlerde çevrenizin dikkatini çekebilir, yeni tanışmalar yaşanabilir. Eğlenmeye daha çok vakit ayıracağınız bu dönem , yaşamdan keyif almanın önemini fark edebilirsiniz. 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte gündeminizde yakın çevrenizle ilgili konular yer alıyor. Bazılarınız bu dönem sosyal medya konularıyla ilgilenilir veya tanıtım çalışmaları yapabilir. Eğitsel konularda yeni kararlar alıp yeni uygulamalar yapabilirsiniz. Bazılarınız bu dönem bir şeyler öğrenebilmek için kısa seyahatler gerçekleştirebilir. Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle aileniz ilgili konular da daha özverili olabilirsiniz. Bazılarınız evinizi güzelleştirme kararları alabilir. Finansal konularda harcama yaparken , bütçenizi hesaba katın. 

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR  

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte finansal konular ön plana çıkıyor. Yaşamınızda maddi manevi sahip olduğunuz değerlerinizle ilgili düşünmeye başlıyorsunuz. Venüs’ün de Kova burcuna geçmesiyle akrabalarınız,  komşularınız veya kardeşlerinizle ilişkileriniz gelişebilir, daha keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bilgi alışverişinin yoğun olduğu bu dönem, yeni eğitimler, ticari konular gündeme gelebilir. Cuma günü enerjiniz yükseliyor ve eğlenmeye zaman ayırabilirsiniz.                                                                                                                                              

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaşamınız üzerinde daha sistematik ve kararlı düşünmeye başlıyorsunuz. Yaşamınızda çevrenizle iletişimin artması söz konusu olabilir. Bu Hafta Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle maddi konularda kazanç artışınız söz konusu olabilir. Bazılarınız bu dönem zam artışı yaşayabilir veya ticari konularla uğraşanlar için yeni iş kazançları söz konusu olabilir.Cuma günü itibariyle aileniz ve eviniz ile ilgili konularda ilgilenebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR 

Bu hafta Merkür’ün Oğlak burcu geçişi ve Venüs’ün sizin burcunuza geçmesiyle  yaşamınızda daha keyifli, motivasyonunuzun yüksek olduğu bir dönem sizleri bekliyor. Maddi konularda ve ilişkinizle ilgili konularda güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu hafta finansal konularda düzenlemeler yapıp, yeni programlar başlatabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yakın çevrenizle ilişkileriniz daha yoğun olabilir. Bazılarınız yaşamı ile ilgili yeni alternatifler gerçekleştirebilir. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR 

Merkür’ün Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte sosyalleşip guruplar arasında daha çok söz sahibi olmaya başlıyorsunuz. Geleceğinizle ilgili yeni planlamalar yapabilir, arkadaşlarınızın desteklerini alabilirsiniz. Salı günü kişisel bakımınız ile ilgilenebilir, imajınızı değiştirmek isteyebilirsiniz Venüs’ün Kova burcu geçişi ile yalnız vakit geçirmek isteyebilir, tatil planları yapabilirsiniz. Bu dönem manevi konularla ilgilenebilir, ruhsal çalışmalara yönelebilir veya sanatsal çalışmalar yapabilirsiniz. 

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

FACEBOOK  : https://www.facebook.com/Nurg%C3%BCl-D%C3%BCzenli-Astrolog-ve-Kuantum-Ya%C5%9Fam-Ko%C3%A7u-1552415275038178/

BLOG : http://nurgulduzenli.blogspot.com.tr/2015/07/astroloji.html 

*Astroloji doğum haritası yorumu için ve Kuantum Yaşam Koçluğu seansları için yukarıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

Nurgül DÜZENLİ

Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

 

 

 

 

 

 

Published in Astroloji

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« December 2016 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?