Buradasınız: HomeAstrolojiGÜLDEN GÜNEREN / KOÇ DOLUNAYI
Çarşamba, 04 Ekim 2017 17:56

GÜLDEN GÜNEREN / KOÇ DOLUNAYI

Written by 
Rate this item
(0 votes)

05.10.2017 Koç burcunda gerçekleşen DOLUNAY

12° koç burcu Sabian Sembolü derki “Patlamamış bir bomba şimdi güvenle gizlendi.”

Bu dolunayda gökyüzündeki ateş enerjisi ile vurgu ilişkilere olduğu kadar haritanın 5-11 aksındaki konularda da olacaktır. 11.eve yerleşmiş olan dolunay arkadaşlıklara, ilişkilere, derneklere, gruplara, hayır işleri ile ilgili gruplara dikkat çekmekte. Öte yandan 5.ev konularından biri olan çocuklar ve ilişkiler, aşk hayatı ile ilgili verilecek önemli kararlar gündemde olabilir. 
Söz konusu ateş elementli , lider “ben” merkezli Koç ise , bu dönemde ani çıkışlara, öfke patlamalarına, ve sembolize ettiği baş bölgesinde özellikle baş ağrıları, migren, sinüzit ve göz ağrılarına dikkat etmekte fayda var.

Terazi' deki Güneş ve Merkür, Koç burcundaki Ay’a karşıt; arkadaşlarınızla, kendinizle, duygularınızla, iş arkadaşlarınızla ya da partnerinizle aranızdaki ilişkilerin gündemde olacağı, ilişkilerin ayrı bir özene ihtiyaç duyacağı bir dolunay. İlişkilerdeki iletişimin dengeye ihtiyacı olduğunu fark edebilecek ve Koç cesareti ile adım atabileceğiz. Yükseleni İkizler olan bu dolunayda iletişim ön planda, Merkür de Terazi' deyken, ilişkilerde biraz denge diye sayıklarken diplomasiye dikkat edebiliriz.

Başak burcundaki Venüs ve Mars kavuşumu, bu Koç burcu dolunayında oldukça önemli bir role sahip. Gökyüzünde “savaş çanları” çalmakta… Sessiz ve derinden. Savaş – Barış ikilemi .
Mars tarafından yönetilen Koç burcu sahnedeyken askeri hareketlilikler, ateşli olaylar ve patlamalar olabilir. İçsel dengenizi korumak önemli bu dönemde. Tutkulu, ateşli yanınıza ilişkilerinizde nasıl dengeleyeceksiniz? Harekete geçme ve organize olmalı, içinizdeki savaşçının akıllı çözümler getirmesine izin vermelisiniz.

Koç burcundaki Ay “BEN” önce ve hep ben derken, Terazi burcundaki Güneş “BİZ” vurgusunu zarafetle dengelemeye çalışmaktadır. Güneş ve Ay’ a 90° lik kare açı yapan Plüton; ilişkilerde kontrol güdüsü ile dinamiklerde değişiklikler olabileceğine işaret ediyor. Gizli saklı olan her şey ortaya dökülebilir. Bazı devletlerin sakladığı gizli acendalarının ortaya çıkması ile gündemde ani çıkışlar, baskılamalar görülebilir.; dönüştürücü etkisi ile duygularımızı zorlayacak gibi gözüküyor. Otorite ile hiçbir tartışmaya girmemeli. Unutmamakta fayda var ki, kontrolsüz güç kullanımı kriz yaratabilir.
Venüs, Mars kavuşumuna kare açı yapan babacan Satürn, sanki kızı Venüs’ün ve oğlu Marsın aşk ilişkilerini kısıtlayıp, daha çok erken dermişçesine engelleyecektir.

Gücü elinde bulunduranların gölgelenmiş yüzleri bu dolunayda parıldayacak gibi gözüküyor.

Neptün’ün, Güneş ve Merkür’e yaptığı açı sizin yeni bir içsel açılım yapabileceğiniz gibi kurban psikolojisi mantosunu bırakacak mısın yoksa ilişkilerde gerçekliğe uyanmayı mı seçeceksin diye sorgulatıyor?

Chiron – Neptün kavuşumu; hassas, narin, kırılgan ruh hali ile arkadaşlık ilişkilerinde yada kişisel ilişkilerinde zorlanma yaşatabilir. Kuyunu kazan iş arkadaşın hakkında susmalı ya da konuşmalı, işte bütün mesele bu. Ekip ruhunu bozacak mısın yoksa ekip için sessizliğini koruyup fedakârlık mı yapacaksın? Chiron’un Satürn’e yaptığı kare açı bu alanda kısıtlanmalar getirecektir.

12° koç burcu Sabian Sembolü derki “Patlamamış bir bomba şimdi güvenle gizlendi”

Kendinizi nasıl ifade edeceksiniz? İçinizdeki sessiz çığlıkları haykıracak mısınız? İçinizdeki öfkeyi bastırabilecek misin yoksa patlamaya hazır mısın? Sevdiklerin için susup, içinden geçenleri yutmayı mı seçeceksin yoksa içinde biriktirdiklerini daha fazla gizleyemeyerek dilinin zehrini akıtacak mısın?

Bu sembol bize biriktirdiğimiz öfke enerjisinin elbet bir yerde patlayacağını söylüyor ama bu patlamanın nasıl olacağı size kalmış. Ya her şeyi biriktirir ağır hasarlı yalnız bir dünyada yaşamına devam edersin, ya da içinde ki öfkeyi, baskılanmayı ara ara sağaltarak durumu daha iyi ele alabilirsin. Öyle ki bazı durumlarda sessizlik ve tepkisizlik bile en ağır tepki olabilir. Senin içinde bulunduğun durumu nasıl ustaca ele alacağınla alakalı tüm olan biten.
Kimi zaman gizlemen gerektiğini düşündüğün ve kimse ile paylaşamadığın sırlar, hisler ruhunda büyük bir yük olabilir. Kısıtlanmışlığın bunaltıcı öfkesi ile başa çıkabilmenin yollarını bulabilmelisin.
Unutma sırların kadar hastasındır ister ruhsal ister fiziksel….

GÜLDEN GÜNEREN
TC Oğuzhan Ceyhan Akademisi
Karma Astroloji

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Read 1616 times

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?