Buradasınız: HomeAstroloji
Pazartesi, 16 Ekim 2017 16:41

NURGÜL DÜZENLİ/TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Written by


Perşembe günü saat 22:12 de, Terazi burcunun 26 derecesinde yeniay gerçekleşecek. Terazi burcu ilişkiler, sanatsal konular, iş birlikleri ile ilgili bir burçtur. Bu yeniayda Güneş ve Ay, Uranüs’ten karşıt açı almakta. Uranüs gezegeni, ani sıradışı hızlı gelişmeleri getiren bir gezegendir. Bu süreçte her ne kadar yeniay yeni başlangıçlar için güzeldir desek de, ilişkiler cephesinde bu yeniayda hızlı , ani sürprizli gelişmeler karşımıza çıkabilir. Bazı durumlarda sabırlı olmak çok mümkün olmayabilir. Her şeye rağmen bilinçli bireyler açısından, aile ve ilişki koşullarında fırsatlar karşına çıkabilir. Kendi cephenizden baktığınız konuları, karşı taraf açısından empati yaparak değerlendirebilmeniz fayda sağlayacaktır. Yeniayın etkilerini burcunuz ve yükselen burcunuza göre birlikte okuyunuz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda , birliktelikleriniz açısından önemli gündemler söz konusu. Bu dönem evli olanlar açısından ani beklenmedik gündemleriniz olabilir. Sorunlu birliktelikler, evlilikler, ortaklıklar açısından ani bitiş kararları alabilirsiniz. Duygusal olarak gergin koşulları olan bu yeniayda , stresli koşullar mevcut. İlişkilerde özgürlük ihtiyacınız artabilir. Sürprizli gündemlere hazır olun. Bu hafta Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor, miraslar , hisseli , paylaşımlı gelirleriniz, nafaka gibi gelirleriniz açısından yeni gündemler ortaya çıkabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda , işyerinizde, çalışma koşullarınızda , yenilenme içerisinde olacaksınız. Günlük işleyişinizde işbirliğinin önemi anlayacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte iş arkadaşlarınız stresli gündemleriniz söz konusu olabilir. Yeniay etkisi ani iş teklifleri alabilirsiniz. Bu dönem sağlık konularıyla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. İçsel olarak değişim rüzgarlarının estiği son yıllarda artık ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem karşınızdaki kişiye kendinizi ifade ederken , daha gerçekçi yaklaşımlarınız olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda ilişki gündemleriniz hareketleniyor. Birlikteliği olmayanlar açısından yeni tanışmalar gerçekleşebilir ancak bu durum uzun vadede umut vaat etmeyebilir. Bu dönem çocuklarla ilgili konularda ani kararlar alıp , yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Günlük işleriniz konusunda oldukça hareketli olan bu dönem . Bu dönem bireyselliğinizi ortaya koymak , gücünüzü elinize almak ile ilgili gelişmeleriniz söz konusu olabilir. Yeniayda Uranüs’ün yaptığı sert açı özgürleşmek ihtiyacınızı artırıyor. Bazılarınız sürpriz bebek haberi veya çocuklarla ilgili yeni haberler alabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda, aileniz ile ilgili gelişmeler önceliğinizde yer alıyor. Eviniz , yaşadığınız yer açısından ani kararlar alabilirsiniz. Bu dönem hızlı bir kararla ev değişimi yapmak veya yaşadığınız yeri güzelleştirmek, yeni eşyalar almak ihtiyacında olabilirsiniz. Ailenizle ilgili ani gündemleriniz, fikir ayrılıklarınız söz konusu olabilir. Çalışma koşullarınızla ilgili içsel isyanlarınız söz konusu olabilir. Yaşamınızda duygusal dalgalanmalara açık bir süreçtesiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda , çevrenize karşı haklarınızı savunma ihtiyacınız artıyor. Bu dönem akrabalarınız, komşularınız, yakın arkadaşlarınız ile ilgili konularla yeni gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Ayrıca iletişim , eğitim, seminer programları dahilinde gelişmeleriniz söz konusu olabilir. Uzun dönemdir alınan eğitimleriniz var ise bunlarla ilgili kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız yolculuklarla ilgili konularda yeni kararlar alabilirler. Sosyal medya , yayıncılık, internet konuları bu dönem odağınız da olabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda , finansal konularla ilgili gündemleriniz olabilir. Gelirleriniz , giderleriniz yönünde gelişmeler yaşanabilir. Uzun dönemdir alamadığınız finansal gündeminiz var ise yeniay ile birlikte hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. Çevrenizden duyduklarınız , öğrendikleriniz sizleri derin araştırmalara sürükleyebilir. Bu süreçte derinliği olan konularda eğitimler almak isteyebilirsiniz. Bu dönem sizin için riskli gündemler olsa da, ilerlemek için daha cesur ve kararlı olmanız gerekmekte.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu hafta sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeniayda, yaşamınızın ilişkiler cephesi yine hareketleniyor. Uzun dönemdir ilişkilerinizle ilgili alamadığınız kararları aniden alabilirsiniz. Bu dönem yaşamınızda ortaklı işler , evlilik gündemleri ile ilgilenebilirsiniz. Ticari iş birlikleri açısından yeni bir karar alma durumunuz söz konusu olabilir. Bu dönem eğitim konularına para harcayabilirsiniz. Herşeye rağmen gelirinizin artacağı bu süreçte, yeni projelere başlayabilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren konularda, sanatsal işlerde, artistik konularda bu dönem ani kararlarınız olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda yaşamınızda ruhsal manevi konularda yeni gündemleriniz söz konusu. Bazılarınız bu dönem ilişkilerle alakalı gizli gündemlerle ilgilenebilir. Bedensel ve ruhsal sağlığınız açısından bu dönem önemli gündemleriniz söz konusu olabilir. Bağışıklık sisteminiz, cildiniz , baş bölgeniz dolunay etkisi ile hassaslaşabilir . Bu hafta Merkür sizin burcunuza geçiş yapacak bu süreçte yoğun görüşmeler içerisinde olabilirsiniz. Yaşamınızda eğitimle ilgili gelişmeleriniz artabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda, sosyal yaşamınızda , arkadaşlarınızla ilgili hızlı gündemler sizi bekliyor. Çevrenizde ki kişiler tarafından eleştirel gündemler olabilir. Bazılarınız ilişkiler açısından ani tanışmalar söz konusu olabilir. Bazılarınız için çocuklarla ilgili gündemler söz konusu olabilir. Bu hafta Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor bu durum sizler açısından arka planda kalan gündemlerle ilgilenmeniz

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda, iş yaşamınızda ani gündemler söz konusu. Hiç beklemediğiniz iş teklifleri, iş gündemleri karşınıza çıkabilir. İş yerinizde sakinliğinizi koruyabilmeniz önemli. Bu durum aileniz , yaşadığınız yer açısından hareketli gündemleri getiriyor. Bu hafta Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor nu durum, sosyal ortamlarda arkadaşlarınızla iletişiminizin artacağı durumlar söz konusu olabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda, yolculuklar , seyahatler yönünde gelişmeleriniz söz konusu olabilir. Bazılarınız eğitim konularında yeni girişimler başlatabilir, öğrenme ihtiyacı artabilir. Bu dönem idealleriniz, yaşam umutlarınız farklılaşabilir. Yeniayın Uranüs ten aldığı karşıt açı ile fikir ayrılıkları, ani çıkışlar söz konusu olabilir. Bazı durumlarda ani yolculuk kararları söz konusu olabilir. Bu hafta Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir, iş görüşmelerin artacağı bir zaman dilimini işaret ediyor.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu hafta Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniayda finansal konularla ilgili gelişmeleriniz söz konusu. Krediler, faizler nafaka, miras gündemleri söz konusu. Uzun dönemdir süre gelen finansal gündeminiz var ise ani bir şekilde sonuçlanabilir. Bu dönem eşinizin veya ortağınızın kazancı yönünde değişimler olabilir. Bu yeniayda finansal riskler açısından çok uygun görünmemekte. Bu hafta Merkür’ün de Akrep burcuna geçiş yapıyor ve bu durum yabancılar, uzak akrabalarınız, yurtdışı konularında iletişimiz artabilir.

ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU- KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

http://www.miraastrolojiakademisi.com/terazi-burcunda-yeniay/

Roma mitolojisindeki Venüs, Yunanlıların aşk tanrıçası Afrodit’tir. Afrodit’in manası deniz köpüğünden doğan demektir. Venüs ilişkilerin gezegenidir. Aşkın gezegeni Venüs, yöneticisi olduğu Terazi burcuna geçiş yapıyor.

Bu geçiş herkesin doğum haritasında bir bölgeyi etkilemektedir. Bu dönem aşk, sevgi , güzellik öncelikler arasında yer alabilir. İlişkiler açısından romantik zamanların vurgulanacağı konular söz konusu. Keyif konforu tercih edeceğiniz , çevreyle uyumlu ilişkilerinizin olacağı durumlar söz konusu olabilir. Lüks alışverişler yapmak isteyebilirsiniz.

Sosyal olmak, arkadaşlarla zaman geçirmek, keyif yapmak için güzel bir geçiştir. Bazı kişiler açısından ilişki, evlilik ve ortaklık ilişkilerinde yeni fırsatlar sunabilir. Sanatsal, artistik konularda çalışan kişiler açısından bu geçiş dönemi oldukça yaratıcıdır. Bulunduğumuz ortamı güzelleştirmek , yaşadığımız yere zarif tasarımlar yapmak isteyebiliriz.

Bu geçiş süresinde 26 Ekim haftası transit Venüs, Pluto ile kare açı yapacak , o dönem ya hep ya hiç tarzında yaklaşımlar içine girebilirsiniz. Her şeye rağmen ilişkilerde yapılanma , sağlamlaşma sağlayacaktır. 1 Kasım haftasında ise transit Venüs , Uranüs ile karşıt açı oluşturacak . İlişkilerde ani iniş çıkışlar yaşanabilir.

Genel olarak bu geçiş ilişkiler cephesine fayda sağlayacak bir geçiştir. İlişkilerde dengeli olmayı öğreneceğiniz, gerektiği yerde hayır demeyi bileceğiniz, bağımlı olmadan bağlı olmayı bileceğiniz bir dönem dilerim.

Nurgül Düzenli Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

Jüpiter Terazi burcundan ayrılıp Akrep burcuna geçişini yapmak üzere. Jüpiter her burçta ortalama 13 ay kalır ve geçtiği alana şans bolluk sunar. Öncelikle Jüpiter’in nasıl bir gezegen olduğunu, sonra Akrep burcunun gündemlerinden bahsedelim . Jüpiter astrolojinin şansın, bolluğun, bereketin, bilgeleşmenin, inançların gezegenidir. Üniversiteler, hukuksal konular, yabancılar,Jüpiter yönetimindedir. Akrep konuları ise derin araştırmalar, okült konular, sezgiler, yer altı, bankalar , miras, nafaka , vergi, kredi konularını barındırmaktadır. Güç sahibi olmak isteğiyle birlikte, sahiplenici doğası vardır.

Jüpiterin Akrep burcunda transit edecek olması, bu süreç içerisinde, derinliği olan konularda, dini konularda, gizemli konularda fırsatlar söz konusu olabilir. Bu dönem miraslar, hisseli paralar, psikoloji, okült konular, derin araştırmalar artacaktır. Ayrıca güneşi akrep burcunda olanlar, yükseleni akrep olanlar ve haritasında akrep vurgusu yoğun olanlar birincil derecede bu geçişten etki alacaklar . Yengeç ve Balıklarda bu geçişten etkileşimleri yoğun ve bazı durumlarda fırsatlar yaşayacaklar. 2012-2014 yılları arasında, Satürn Akrep geçişiyle yaşadığınız zorlu gündemlerin artık yerini tecrübeye, bolluğa, fırsatlara bıraktığı süreçlerde olacaksınız. O yıllarda neyin bedelini ödediyseniz, şimdi mükafatını alma zamanı.

Ülkemiz haritası açısından, gençler, çocuklar, sporcular, sanatçılar açısından daha aktif bir süreci işaret ediyor. Bu dönem altın yatırımları , borsa açısından ekstra fırsatlar söz konusu olacaktır. Ayrıca Türkiye açısında, doğum oranlarında geçmiş yıllara göre artışlar gözlemlenebilir.

Bu geçişin sizlere olan etkilerini burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla birlikte değişim ve dönüşümler açısından şanslı koşullarınız söz konusu olabilir. Yaşamınızda başkasıyla ilgili finansal konularda fırsatlı koşullarınız sizleri bekliyor. Eşinizin geliriyle ilgili bu dönem artışlar sizlere rahatlık getirebilir veya eşinizin gelir seviyesi yükselebilir. Bu dönem ortaklı
yapacağınız işler açısında da kazançlarınız söz konusu . Bazılarınız için banka, miras , nafaka, hisseli paralar açısından hareketli bir dönem olacağını söyleyebiliriz. Derin araştırmalar, psikolojik konular bu süreçte öncelikli olacaktır. Borçları olanlar için ödemelerini daha kolay yapacakları fırsatlar karşısına çıkabilir. Koçlar için son yıllarda yaşadıkları dönüşümler yoğun olsa da, artık psikolojik olarak rahatlamaya başlıyorlar.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaşamınızda ilişkiler yönünde katkılarınız artıyor. Bazılarınız açısından evlilikle ilgili konularda rahatlama, mutluluk yaşanabilir. Eş ile yolculuklar, yurtdışı gezileri planlayabilirsiniz. Evli olmayanlar açısından , evlilik fırsatları karşına çıkabilir. Bu dönem kuracağınız ortaklı işlerde fırsatlar sizlerle olacaktır, bireysel hareket etmek yerine, partner çalışmalarla olmak isteyebilirsiniz. Hukuksal gündemi olanlar kazançlı çıkan taraf olabilir. Ayrıca finansal olarak rahatlamalar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte daha çok sosyalleşeceğiniz, kalabalık gruplarla daha çok bir arada olacağınız, arkadaşlarınızdan destek göreceğiniz fırsatlarınız söz konusu. 2018 yılında sizleri hızlı gelişmeler bekliyor, doğum haritanızı yorumlatmanız fayda sağlayacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaşamınızda rutin işleriniz açısında hareketlilik söz konusu. Günlük işlerinizin çoğaldığı, hizmet konularına daha çok yöneldiğiniz bu dönem, iş fırsatlarınız söz konusu olabilir. İşleriniz yoğunlaşsa bile, faydasını da fazlasıyla göreceğiniz bir düzen içerisinde olacaksınız. İş arkadaşlarınızla ilgili konularda derin araştırmalarınız söz konusu olabilir, yeni projelere dahil olabilirsiniz. Bu dönem finansal olarak destekleneceğiniz gelişmeler söz konusu. Sağlık gündemi olanlar için tedavi fırsatları yakalayabilirler. Bazılarınız jüpiter geçişi etkisi ile kilo alabilirler. Çalışanlar açısından, iş arkadaşları tarafından destekler alabilirsiniz. Kendi işini yapanlar açısından, müşteri sayınız artabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla yaşamınızda fırsatlı bir döneme geçiş yapmış oluyorsunuz. Bu süreçte aşk hayatınızda gelişmeleriniz söz konusu. Çevreniz tarafından daha
çekici ve ilgi gören durumda olabilirsiniz . Bu geçiş süresinde kalıcı birliktelik ve tutkulu aşk ilişkisi yaşayabilirsiniz. Bazılarınız açısından özellikle bir sonraki yıl evlilik girişimi fırsatları olabilir. Bir yıl boyunca çocuklarınız açısından katkı sağlayan gelişmeleriniz söz konusu olabilir. Bazılarınız açısından yeni çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu dönem kendinizi geliştirmek , ufkunuzu açmak daha kolay olacaktır. Bu süreçte yolculuklar , eğitim , açısından ekstra faydalı gündemleriniz söz konusu olabilir. Ayrıca borsa veya şans oyunları ile ilgilenenlerin faydalar göreceği bir süreç olabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla birlikte ev, gayrimenkul açısından faydalı bir dönem başlıyor. Ev almak, satmak açısından oldukça fırsatlı bir süreç içerisinde olacaksınız. Bazılarınız miras konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bu dönem hisseli paralar açısından da faydalarınız söz konusu olabilir. Bu süreçte aileniz ile ilgili genişlemeler olabileceği için, ailenize yeni birileri katılabilir. Anneniz veya babanızla ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazılarınız evlilik ile ilgili kararlar alabilir. Bu dönem uzun süredir sizi yoran koşullarda artık rahatlamalarınız yaşanabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Jüpiter Akrep burcu geçişinde yaşamınızda eğitsel konularda hareketlilik gözlemlenebilir. Yeni eğitimler almak, yeni şeyler öğrenmek bu dönem fırsatlar sunabilir Ayrıca bu dönem akrabalarınızla ilgili konularda destekler görebilirsiniz. Bazılarınız açısından yakın çevre arkadaşlarınızın artacağını, daha verimli ilişkiler içerisinde olabileceğinizi işaret ediyor. Bol bol kısa seyahatler yapabilirsiniz. Satış, reklam, sosyal medya açısından faydalarınız söz konusu olabilir. Bu dönem bazılarınız açısından ilişki fırsatları taşıyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla birlikte finansal açıdan bol bereketli bir zaman sizleri bekliyor. Gelirin artacağı durumlar içerisinde olabilirsiniz. Bazılarınız açısından yeni iş fırsatları , projeler imkanı çıkabilir. Parasal olarak aklınızın takıldığı gündemler açısından fırsatlarınız söz konusu. Bu dönem uzak mesafelerden, yabancılardan, yayıncılıktan parasal kazançlarınız oluşabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Jüpiterin sizin burcunuza geçiş yapmasıyla birlikte, yılın en şanslıları arasında yer alıyorsunuz. Bu dönem yaşamınızın genelinde hareketlilikler söz konusu. Bazılarınız uzun dönemdir uğraştığı yorucu gündemler açısından artık fırsatlar yakalayabilirler. Sizler için tam olarak gündem yenilenme gündemi. Bu dönem sizler için seyahatler, yolculuklar bol bol
yaşamınızda olabilir. Hayatınızın hızı, eğlencesi yaratıcılığı geliştiği bu süreçte, umutlarınız artıyor. Bazılarınız finansal konularda, miras, banka , borsa, açısından fayda sağlayabilirsiniz. Ruhsal olarak büyüyüp genişleme söz konusu. Bazılarınız bu dönem iştahın açılması ile kilo artışı yaşayabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Jüpiterin akrep burcuna geçiş yapmasıyla içsel olarak güçlendiğiniz , içsel zenginliğinizin arttığı gelişmeler sizleri bekliyor. Manevi konular açısından derin araştırmalarınız olabilir. Bu dönem içsel olarak yapmaya çekindiğiniz konularda daha rahat koşullar söz konusu. Daha çok yalnız kalacağınız koşullar içerisinde olabilirsiniz ancak bu yalnızlığı içsel olarak isteyeceksiniz de. Bu dönem kaygılarınız , endişeleriniz, Jüpiter geçişi ile dağılıyor ve içsel olarak korunduğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Sizlerin bu dönem kendinize yatırıp yapıp, kişisel gelişiminizi arttıracağınız konular olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR
Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapmasıyla birlikte yaşamınızda sosyal aktivitelerinizin artıyor. Kalabalık gruplarla daha çok bir arada olacağınız, arkadaşlarınız tarafından destekleneceğiniz gelişmeler içerisinde olabilirsiniz. Yeni çevrelere girip, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bazılarınız bu dönem derneklere üye olabilir. Umutlarınız konusunda daha esnek bakış açısına sahip olacağınız bu dönem, hayallerinizin gerçekleştiğini gözlemleyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönem evlilik ile ilgili fırsatlar yakalayabilir veya eşin desteğini alabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Jüpiterin akrep burcuna geçiş yapıyor olması sizler açısından önemli fırsatları beraberinde getiriyor. Bu dönem yaşam amaçlarınızı belirleyip kararlı adımlar atabilirsiniz. Bazılarınız bu dönem iş yerinde önemli faydalar sağlayabilir, terfi alabilir. Sorunlu iş gündemleri olanlar açısından bu dönem yeni iş fırsatları, iş teklifleri karşınıza çıkabilir. Bu dönem iş konularınız da daha tutkulu davranacağınız konular söz konusu olabilir. İş çevrenizde fark edilir , bilinir pozisyonlarda görev alabilirsiniz. Sorumluluklarınızı yerine getirmek bu dönem sizin oldukça kolay olabilir. Bazılarınız ailesi ile ilgili konularda değişimler yaşayabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Jüpiterin Akrep burcuna geçiş yapıyor olması yaşamınızda ufkunuzu genişletecek gelişmelere adım atacağınızı işaret ediyor. Bu dönem yolculuklar planlayabilirsiniz. Bu yolculuklarda kişisel gelişiminiz yönünde önemli katkılar sağlayabilirsiniz. Bazılarınız yurtdışı bağlantılı işlere yönelebilir veya yabancılarla iş yapabilir. Eğitim konuları, hukuksal konular , yüksek öğrenim, medya gibi konularda önemli ilerlemeleriniz söz konusu olabilir. Bu süreçte kendinizi geliştirmek adına yeni eğitimler alabilirsiniz. Yaşamınızı içsel ve dışsal yolculuklarla yeniden keşfedeceğiniz bu dönem, derinliği olan konularla ilgilenebilirsiniz.

ANTALYA ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU- KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

http://www.miraastrolojiakademisi.com/jupiter-akrep-burcuna-gecis-yapiyor/

Çarşamba, 04 Ekim 2017 17:56

GÜLDEN GÜNEREN / KOÇ DOLUNAYI

Written by

05.10.2017 Koç burcunda gerçekleşen DOLUNAY

12° koç burcu Sabian Sembolü derki “Patlamamış bir bomba şimdi güvenle gizlendi.”

Bu dolunayda gökyüzündeki ateş enerjisi ile vurgu ilişkilere olduğu kadar haritanın 5-11 aksındaki konularda da olacaktır. 11.eve yerleşmiş olan dolunay arkadaşlıklara, ilişkilere, derneklere, gruplara, hayır işleri ile ilgili gruplara dikkat çekmekte. Öte yandan 5.ev konularından biri olan çocuklar ve ilişkiler, aşk hayatı ile ilgili verilecek önemli kararlar gündemde olabilir. 
Söz konusu ateş elementli , lider “ben” merkezli Koç ise , bu dönemde ani çıkışlara, öfke patlamalarına, ve sembolize ettiği baş bölgesinde özellikle baş ağrıları, migren, sinüzit ve göz ağrılarına dikkat etmekte fayda var.

Terazi' deki Güneş ve Merkür, Koç burcundaki Ay’a karşıt; arkadaşlarınızla, kendinizle, duygularınızla, iş arkadaşlarınızla ya da partnerinizle aranızdaki ilişkilerin gündemde olacağı, ilişkilerin ayrı bir özene ihtiyaç duyacağı bir dolunay. İlişkilerdeki iletişimin dengeye ihtiyacı olduğunu fark edebilecek ve Koç cesareti ile adım atabileceğiz. Yükseleni İkizler olan bu dolunayda iletişim ön planda, Merkür de Terazi' deyken, ilişkilerde biraz denge diye sayıklarken diplomasiye dikkat edebiliriz.

Başak burcundaki Venüs ve Mars kavuşumu, bu Koç burcu dolunayında oldukça önemli bir role sahip. Gökyüzünde “savaş çanları” çalmakta… Sessiz ve derinden. Savaş – Barış ikilemi .
Mars tarafından yönetilen Koç burcu sahnedeyken askeri hareketlilikler, ateşli olaylar ve patlamalar olabilir. İçsel dengenizi korumak önemli bu dönemde. Tutkulu, ateşli yanınıza ilişkilerinizde nasıl dengeleyeceksiniz? Harekete geçme ve organize olmalı, içinizdeki savaşçının akıllı çözümler getirmesine izin vermelisiniz.

Koç burcundaki Ay “BEN” önce ve hep ben derken, Terazi burcundaki Güneş “BİZ” vurgusunu zarafetle dengelemeye çalışmaktadır. Güneş ve Ay’ a 90° lik kare açı yapan Plüton; ilişkilerde kontrol güdüsü ile dinamiklerde değişiklikler olabileceğine işaret ediyor. Gizli saklı olan her şey ortaya dökülebilir. Bazı devletlerin sakladığı gizli acendalarının ortaya çıkması ile gündemde ani çıkışlar, baskılamalar görülebilir.; dönüştürücü etkisi ile duygularımızı zorlayacak gibi gözüküyor. Otorite ile hiçbir tartışmaya girmemeli. Unutmamakta fayda var ki, kontrolsüz güç kullanımı kriz yaratabilir.
Venüs, Mars kavuşumuna kare açı yapan babacan Satürn, sanki kızı Venüs’ün ve oğlu Marsın aşk ilişkilerini kısıtlayıp, daha çok erken dermişçesine engelleyecektir.

Gücü elinde bulunduranların gölgelenmiş yüzleri bu dolunayda parıldayacak gibi gözüküyor.

Neptün’ün, Güneş ve Merkür’e yaptığı açı sizin yeni bir içsel açılım yapabileceğiniz gibi kurban psikolojisi mantosunu bırakacak mısın yoksa ilişkilerde gerçekliğe uyanmayı mı seçeceksin diye sorgulatıyor?

Chiron – Neptün kavuşumu; hassas, narin, kırılgan ruh hali ile arkadaşlık ilişkilerinde yada kişisel ilişkilerinde zorlanma yaşatabilir. Kuyunu kazan iş arkadaşın hakkında susmalı ya da konuşmalı, işte bütün mesele bu. Ekip ruhunu bozacak mısın yoksa ekip için sessizliğini koruyup fedakârlık mı yapacaksın? Chiron’un Satürn’e yaptığı kare açı bu alanda kısıtlanmalar getirecektir.

12° koç burcu Sabian Sembolü derki “Patlamamış bir bomba şimdi güvenle gizlendi”

Kendinizi nasıl ifade edeceksiniz? İçinizdeki sessiz çığlıkları haykıracak mısınız? İçinizdeki öfkeyi bastırabilecek misin yoksa patlamaya hazır mısın? Sevdiklerin için susup, içinden geçenleri yutmayı mı seçeceksin yoksa içinde biriktirdiklerini daha fazla gizleyemeyerek dilinin zehrini akıtacak mısın?

Bu sembol bize biriktirdiğimiz öfke enerjisinin elbet bir yerde patlayacağını söylüyor ama bu patlamanın nasıl olacağı size kalmış. Ya her şeyi biriktirir ağır hasarlı yalnız bir dünyada yaşamına devam edersin, ya da içinde ki öfkeyi, baskılanmayı ara ara sağaltarak durumu daha iyi ele alabilirsin. Öyle ki bazı durumlarda sessizlik ve tepkisizlik bile en ağır tepki olabilir. Senin içinde bulunduğun durumu nasıl ustaca ele alacağınla alakalı tüm olan biten.
Kimi zaman gizlemen gerektiğini düşündüğün ve kimse ile paylaşamadığın sırlar, hisler ruhunda büyük bir yük olabilir. Kısıtlanmışlığın bunaltıcı öfkesi ile başa çıkabilmenin yollarını bulabilmelisin.
Unutma sırların kadar hastasındır ister ruhsal ister fiziksel….

GÜLDEN GÜNEREN
TC Oğuzhan Ceyhan Akademisi
Karma Astroloji

Çarşamba, 04 Ekim 2017 17:30

SEMRA ÜRE / KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

Written by
Geçmişi ve mazisi olmayan Koç burcunda 5 Ekim ' de Ankara saati ile 21.40 civarında ateşli bir dolunay gerçekleşiyor.
Her şey onunla başlar ,insanlık için savaşan ,çocuksu cesareti ile öne atılan bir fedai gibi ,hareketleri açık direkt ve dürüst olan Koç burcu ,özellikle bu konulardan en çok yara alan zodyağın delikanlısı.
Hareket etme gereksinimi duyacağımız,gerçek başarıyı kendi gücümüzle ulaşabileceğimiz amaç doğrultusunda olabiliriz.Gerçek gücün, enerjinin, bağımsızlık  ve güçte olduğunu düşünebilir,amacımıza ulaşmak için zihinsel güçleri ego ile birleştirebiliriz …
 
Öyle mi sizce ?
Peki tüm bu güce sahip olmak için manevi olarak ne yaptık ,ilahi olanın desteğini kazanabilmek için sadece ego mu ürettik !!!
Sistem alt yapısı olmayanları ,güç ve iktidar için savaşana sessiz mi kalacak ?
Özellikle kariyer alanında yükselme bekleyenler ,hazır olmadığın durumda git ,tekrar gel işleyişine tabii tutulacaklar.
Haritanın genelinde Mars' ın dinamiği göze çarpıyor.
 
Ateş elementi ve su elementi yükselişte.
Eril ve dişil birbirini zorluyor.Ben ve bize gidip geliyoruz.Galip olacak kim mi ? ‘’ DENGE ‘’
 
Öncü gruplarda Büyük T açı kalıbı zorlayıcı etkilere sahip .KOÇ-  TERAZİ  - OĞLAK  -YENGEÇ  etki alacak burçlar ,özellikle bu burçlarda gezegenleri olanlar ve bulundukları ev konumları itibari ile birçok konuda görünmeyeni görecekler.
Kültürel ve sosyal normların değişmesine neden olacak bazı atılımlar ,yeni girişimlerde birçok kişiye şans da  getirecek.Büyük imkanlar ve başarı için kendi içinde bazı ahlaki değerleri yaşayanlar ,elde edecekleri maddi varlığı ,yine faziletli bir ahlakın temeli ile yükseltecekler. Şans birçok kişi için kapıda.
 
Ancak ahlaki değerlerle bunu hak edenlere ,zira aksi durumda kazanılan hızlı kaybedilecek.
Dolunay haritasında en önemli açılardan biri ;
Güneş / Neptün 150 lik açısı.Birbirini fark edemeyen burç ve gezegenlerin kelamı görene ;
‘’Başarılı olup tanınmak istiyorsun,ama çok hassas ve merhametli olduğun için ,insanlar tarafından sürekli sömürülüyor,hayır demeyi bilmezsen kazık yiyeceksin ‘’
 
‘’Hayır demediğin için yıllarca kullanılmadın  mı ? Eee canım sezgilerin kuvvetli  !!!  İlahi olanın  desteği var ,hedefini koy ilerle.Ne demiştik  ? Ben mi Biz mi  !!! 
 
 ‘’ DENGE ‘’
 
Dolunay haritasında kadersel birlikteliklerin başlayacağı, hak edişlerin verileceği kavuşumlar da var.
Belirtmek isterim ki çürümüş aile yapısı ,arkadaş grupları ,birlikteliklerde hazır olun, olmayın bitiyor.Sistem sizden yeni yapılanmış, ahlaki birçok değerin ön planda olacağı kimliğinizi almanızı istiyor.
Sezgilerimiz güçlü ancak korku ve endişerimiz fazla.Bu yüzden dua ,meditasyon ,şifa tekniklerini uygulamanızı tavsiye ederim.
Ülke olarak askeri hareketlilik,
döviz piyasasında artış,
şirket iflasları,
sulardan gelecek tehlikelere karşı dikkatli olmakta fayda var.
Ay menzil olarak Er – Reşa
Esmanız El -Basir
Zenginlik ve sosyal statüyü arttıracağı için tespih çekebilirsiniz.Uyarım esmaları çekerken ve bu esmaların daha kuvvetli titreşimine nüfuz olabilmeniz için , ahlaklı olmak çok önemli.Gıybet yalan,hak yiyorsanız ,negatif etki olarak dönecektir.Bilgiyi dikkate alınız. 
 
Tarot kartlarında ;
Venüs ve jüpiter karakterine sahip olan kartlarımız ;
 
AŞIKLAR ; ( SEÇERİM )
Yaşamın pozif ve negatif yönlerinin farkında olup ,hayatı kendi kontrolünüzün eline almak .Geçmişe bir örtü çekip,yeni kadersel bir birliktelik için hazırlanıyor olmak ve önünüzde süregelen yaşamın dışında seçimlerinizin olacağını belirtiyor Venüs & Jüpiter doğasındaki kartımız.
 
 
  
DENGE ( UYUMLU OLMAK )
 
Bu süreçte sezgilerinize güvenin,meditasyon sezgilerinizi arttırmada işe yarayacaktır.Enerjinizi olumlu kullandığınız takdirde uyumlu kişiliğiniz ile kapılar size açılacak.Fiziki ve ruhani açıdan olumlu bakış açısı ile kararınızın en yüksek hayrınıza işleyeceğini bilmelisiniz.Kaderde olumlu bir dönem,irade ve güçlü karakterle şans getiren bir dönemdesiniz.
 
 
 
 
İMPARATORİÇE ( BEN YAPARIM )
Artık tecrübelerinizden yararlanacağınız bir dönemdesiniz.İş alanında yeni poziyonların ve kariyerinizin çıkış noktasına işaret ediyor.Enerjinizi yaşamdan zevk aldığınız yöne yönlendiriyorsunuz.Kaderi ve aşkı temsil eden bu kart zafer ve başarıyıda beraberinde getirir.Uzun süredir anne olma planları olanlar için hamilelik sevinci .Anne veya ailenizde ki yaşlı bir bayandan dolayı oluşabilecek bir mutluluk da söz konusu.
 
 
 
 
Gökyüzü yalan söylemez .
semRA üre
 
ASTROLOJİ DANIŞMANLIK İÇİN
Semraramsesgmail.com

5 Ekim tarihinde , saat 21:40 da Koç burcunun 12 derecesinde, dolunay gerçekleşecek. Öncü ve Ateş elementi olan Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunayda, atak , girişken , savaşçı , cesur doğası önemli konuları açığa çıkaracaktır. Sizlere olan etkisini, burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Bu hafta sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunayda yaşamınızda önemli kararları, sonlanmaları işaret ediyor. Uzun dönemdir süre gelen konularınız da artık harekete geçiyorsunuz ve adım atıyorsunuz. Bu dönem evliliğinizde veya iş birliği yaptığınız kişilere karşı yaklaşımlarınız sert olabilir. Davalarla ilgili gündemi olanlar, bu konuda gergin gündemlerle ilgilenebilir. Dolunaya bağlı baş ağrısı, tansiyon veya bağırsak ile ilgili sağlık konuları yaşayabilirsiniz. Her şeye rağmen isteklerinizde kararlı , rekabetçi tavırda hareket edebilirsiniz. Uzun yıllardır yaşadığınız değişimler için kararlarınız netleşmeye başlıyor.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda içsel olarak birilerine kızgınlığınız oluşabilir. Birilerinin sizin arkanızdan sizi kızdıracak konularda konuşabilir. Bu dönem aşk hayatınız ile ilgili konular gündeme oturabilir. Ayrıca çocuklar ile ilgili konular yaşamınızda önemli karar verebilirsiniz. Bu dönem ruhsal ve fiziksel sağlığınız konusunda hassas etkiler oluşabileceği için, enerjinizi aktiviteye yönlendirmeniz fayda sağlayacaktır. Bazı durumlarda meydan okuma ihtiyacı içerisinde olabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda sosyal çevrenizle ilgili gündemler açığa çıkıyor. Arkadaşlarınızla alakalı gündemler ilişkinizi etkileyebilir. Bu dönem birlikteliğinizde gereksiz tartışmalar içerisinde girmemekte fayda var. Eğitim ve öğretim ile ilgili karar aşamasına gelebilirsiniz. Bu süreçte aile gündemleriniz de eleştirel bakış açınız, detayları kafanıza takmanız sinir sisteminizi yorabilir. Yaşamı akışına bırakabilmeniz fayda sağlar. Gelecek beklentileriniz yönünde önemli kararlarınız söz konusu . Eviniz için değişimler yapabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda kariyerinizde önemli konular açığa çıkıyor. İş değişimleri gündeminizde yer alabilir. Kariyerinizle ilgili alacağınız kararın bir son değil, yeni başlangıç olarak değerlendirmeye bakın. Bazılarınız iş arkadaşları ile ilgili gerginlikler yaşayabilir. Her şekilde iş yerinizde dikkat çekeceğiniz durumlar içerisinde yer alabilirsiniz. Yaşadığınız yer ile ilgili , adres değişimleriniz gündeme gelebilir. Bu dönem akrabalar , komşular, kardeşler konusunda hassas yaklaşımlarınız olabilir. Bazılarınız eğitim hayatına yön vermek ihtiyacı hissedebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda yolcuklar, seyahatler, uzaklarda olan tanıdıklarınız mercek altında. Kararlar almak istiyorsunuz ancak başkalarını da hesaba katmanız gerekiyor. Sosyal medya ile ilgili konular, tanıtım konuları bu dönem önceliğinizde olsa da, karar aşamasına gelebilirsiniz. Finansal olarak bu dolunayda özenli yaklaşmanız gerekiyor. Hukuksal konularda gündemi olanlar bekledikleri gündemlerde artık sonuç aşamasına gelebilirler. Bu dönem çalışma arkadaşlarınız tarafından destekler aldığınız süreçlerde olacaksınız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda finansal olarak dikkatli olmanız gereken süreçtesiniz. Ödemeleriniz, bankalar, krediler , başkasından kaynaklı gelirler dolunayda ilgileneceğiniz gündemler arasında. Eş ile ilgili gündemler, ortaklarınızla ilgili gündemler bu haftanın konusu olabilir. Bu dolunayda migren artışınız veya bağırsak problemlerinize karşı dikkatli olun. Kaygı üretmezseniz sağlığınız hassaslaşmaz. Yaşamı akışında yaşayabilmeyi öğrenmek önemlidir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda ilişkileriniz konusunda gündemlerle ilgileniyorsunuz. Evlilik konuları, ortaklı işler açısında karar alma aşamasına gelebilirsiniz. Herkesi idare eder durumda hareket etseniz de, sabrınızın zorlandığını hissedebilirsiniz. İlişkinizle alakalı bir gündem kafanızı karıştırabilir. Gizli gündemler , başkası kaynaklı konularla ilgili konuşmalarınız söz konusu olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda günlük işleyişiniz hareketleniyor. Uzun dönemdir üzerinde çalıştığınız konularda sonuç alma zamanınız yaklaşıyor. Bu dönem sağlığınızla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız ruhsal ve fiziksel sağlığı konusunda terapi çalışmaları alabilir. Bu dönem sosyal ortamlarda , kalabalık gruplarda eleştirel durumlar ortaya çıkabilir ancak kadınlar tarafından desteklendiğiniz gelişmeler içerisinde olabilirsiniz. Tanıtım çalışmaları için aktif bir dönem içerisinde olacaksınız. Ayrıca yeni eğitimler yaşamınıza dahil olabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayda, çocuklarla ilgili gündemleriniz söz konusu. Ani gündemler, gelişmeler yaşam umutlarınızın, gelecek planlarınız değişme gündemleri söz konusu . Bazılarınız için dolunay gündeminde aşk vurgusu var. Ani yeni tanışmalar gerçekleşebilir, ancak yinede hızla başlayan ilişkinin , hızla bitmesi durumu söz konusu olabilir. İş hayatınızda eleştirel bakış açısından uzaklaşıp, sorumluluklarınızı fark etmeniz gerekiyor. En ince detayları görüp eleştirmenizin kimseye faydası yok. Yaşamınızda sorumluluk aldıkça desteklendiğinizi hissedebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayda evinizle ilgili karar aşamasına geliyorsunuz. Aileniz konusunda yaşayacağınız gündemlerde sert çıkışlar yapmak yerine anlayışla karşılayabilmeye çalışın. İşiniz ve ailenizle ilgili çıkış yolları aramaktasınız. Bir taraftan yolculuklar gündeminizde yer alırken diğer taraftan uzak yerlerdeki tanıdıklarınızla iletişimin artığını gözlemleyebilirsiniz. Bırakmanın , vazgeçmenin zor olduğunu düşünseniz de , koç dolunayı size cesaret veriyor. Aşk hayatınızda mantıksal bakış açısından ziyade, duygularınıza göre kararlar verin.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek dolunayda iletişiminiz mercek altında. İnatçı yaklaşımlarla çevrenizi kırmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz veya komşularınızla ilgili konularda fevri çıkışlarınız söz konusu olabilir. Uzun süredir uğraştığınız bir konuda sonuç alacağınız bir süreç sizler için. Finansal olarak , başkasıyla ilgili gelirlerinizden yana hareketlilik söz konusu. Borçlar, miras , nafaka gündeminizde yer alabilir. Bu dolunay ile birlikte eğitim konularında önemli kararlar verebilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayda finansal konularda dikkatli olmanız gereken bir süreçte olacaksınız. Gelir giderlerinizle alakalı bu hafta dengeye getirmek çok kolay olmayabilir. Yeni alımlar yapmak, riskli başlangıçlar yapmak için bu hafta uygun süreç değildir. Ancak para ile ilgili uzun süredir beklediğiniz bir gelişmeniz var ise , bu dolunay ile birlikte sonuç alabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde eleştirel yaklaşımlara karşı dikkatli olmanızda yarar var. Eşinizle alakalı konularda endişeleriniz artabilir.

NURGÜL DÜZENLİ

ANTALYA ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU- KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI İÇİN İLETİŞİM

MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com

http://www.miraastrolojiakademisi.com/koc-dolunayinin-burcunuza-etkisi/

 

Cumartesi, 30 Eylül 2017 13:51

ONUR GÜVEN / KOÇ DOLUNAYI

Written by

5 Ekim civarında Koç - Terazi eksenini çalıştıracak, bireysel haritalara göre öncü burçlar,13/21 derecelerinde Koç, Yengeç, Terazi , Oğlak burçlarında yerleşimleri olanların bu zamana kadar yapageldiklerinin ya meyvelerini yiyecekleri ya da farkındalıklarının ve güçlerinin daha da artacağı bir dönem var.

Bu dolunay evresi şimdi başladı 9 Eylül' e kadar sürecektir. Artık Öncü burçların sınavları ve sıkıntıları bitmek üzere... Son Dersler; ilişkiler, ortaklıklar, sosyal bağlar ile ilgili çıkacaktır. Ancak bazıları söylediğim gibi bu sınavları çoktan verdi. O halde ödüller gelsin ! ...

Mars ve Venüs'ün kavuşumu da bu sürecin genellikle ilişkilerdeki karmik - dharmik süreçleri açığa çıkaracağını vurgulamak isterim. 8 Ekim' den sonra da Satürn ile Venüs' ün yaklaşık 1 hafta kadar sert etkisi başlayacaktır. Bu da yukarıda yaşanana ibarelerin ne kadar dengeli ve adaletli yaşandığını sınayacak , ancak sınarken de yine ödüllendirecek (Sonlara gelindi) bir zaman dilimidir.

Bu süreç zarfında aşağıdaki mantrayı en azından 1 hafta kadar her gün dinlemeniz rahatlatıcı ve zorlu açıların zihin ve ruhta yarattığı sorunları tedavi edicidir. Bu aynı zamanda 2013' den bu zamana kadar yaşanan spazmları ya da şifaları kanalize edecek ve çözecektir. Aşk, sevgi, ilişkiler ve para konularında şifalayıcıdır.

Yukarıdaki özel gökyüzü formlarını yumuşatan açı formları;

7 Ekim'e kadar kadar okuyabilirler bu akşamdan itibaren... Rahatlama ve sürur getirecektir.

El Berr ( Kare ve karşıt açıları yumuşatır. İyilik, ihsan, dilekler..Tiroit, nodül, guatr oluşumunu da önler ) 202 x 3 
El Latif(Karşıtlıklarda , zorluklarda kılıç gibidir. Tansiyonu , şekeri, diyabeti şifalar ) 129 x 3

Onur Güven

Cumartesi, 30 Eylül 2017 13:33

NURGÜL DÜZENLİ / KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

Written by


5 Ekim tarihinde , saat 21:40 da Koç burcunun 12 derecesinde dolunay gerçekleşecek. Öncü ve Ateş elementi olan Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunayda, atak , girişken , savaşçı , cesur doğası önemli konuları açığa çıkaracaktır. Dolunay anı haritasının yükselen burcunun İkizler olması iletişimin, konuşmanın, değişken koşulların olacağını işaret ediyor. Yönetici Merkür’ün Terazi burcunda yanık pozisyonu, sert çıkışlarla , kırıcı yaklaşımların olabileceğini işaret ediyor.

Dolunay Koç –Terazi aksında gerçekleşeceği için , ilişkiler mercek altında. Ben-sen arasındaki konularda, dengeye getirip biz demekte zorlanabiliriz. Uzun zamandır sürüncemede kalan , bitmesi gerekirken bitemeyen ilişkiler için , ayrılık rüzgarları esmeye başlıyor. Sürecin kırılgan bir süreç olduğunu fark ederseniz, kendi değişiminizi başlatırsınız. Temeli sağlam olan ilişkiler de kalıcı sorunlardan bahsedilmez ancak anlamını yitirmiş ilişkiler bu süreçte zorlanabilir. Riskli ve önemli başlangıçlar yapmaktan uzak durabilmek gerekecektir.

Düşünmeden ağzınızdan çıkan her söz , geri dönüşü olmayan sonlanmalar gerçekleştirebilir. Ayrıca Jüpiter – Uranüs karşıtlığı ile de, eğitim ile ilgili konularda yeni kararlar, öğretmenleri ilgilendiren gündemler söz konusu olabilir.

Sabırlı olmanın çok mümkün olmayacağı bu süreçte, migren ve tansiyon sorunları oluşabilir. Enerjiyi atacak aktiviteler yapmanız , spor ile ilgilenmeniz fayda sağlayacaktır.

Yeni başlangıç dönemi olmasa da, sorunlu gündemlerinizi çözmek için, cesaretle adımları atacağınız bir süreciniz olsun. Her bitiş yeni bir başlangıç değil midir zaten...

Nurgül DÜZENLİ
Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu

Pazartesi, 25 Eylül 2017 04:52

NURGÜL DÜZENLİ/ 25-30 EYLÜL HAFTASI

Written by
22 eylül tarihinde Sonbahar ekinoksu ile birlikte, Güneş Terazi burcuna geçiş yaptı. Terazi burçları doğum günlerini kutluyor. Haftanın genel etkisi aldanmaya açık, eleştirel yaklaşımlar açısından yoğun olan bir süreç.  Fikirlerimizi iletirken ani çıkışlar yapmaya müsait bir ortamda olacağınız. Haklılık arayışın yoğun olduğu bu hafta, başkasının açığını aramak yerine , kendi iletişiminizi düzenlemekte fayda var.Ayrıca bazıları açısından yetersizlik hissi oluşabilir ve endişeli hissedilebilir.  Bu dönem gerçekçi bakış açısı ile , hizmet ve üretimle bu konular aşılabilir.  Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapacak ve bu durum dengeleri sağlamak açısından fayda sağlayacak. İletişimde daha dengeli , uyumlu , uzlaşma odaklı olacağız. Bu etkileri burcunuz ve yükselen burcunuza göre okuyunuz, sevgiler.
 
 
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR  
 
Bu hafta gökyüzü enerjisi eleştirel yönünüzü açığa çıkartıyor. İlişkilerinizde karşılıklı fikir alış verişi yapmanız açısında önemli. Evliliğinizde, ortaklığınız da beklentilerinizi uzaklaştırmanız gerekebilir. Gerçekçi  bakış açınızla konulara mantıklı bakabilmeniz gereken süreçtesiniz. Haklılık arayışınız artarsa , ilişkilerde kırgınlıklar oluşabilir.  Konuştuğunuz kelimelerin karşı tarafı yaralayıcı olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yolculuk planlarınızda aksaklıklar oluşabilir. Hafta sonu Merkür’ünde Terazi burcuna geçmesiyle daha uzlaşmacı , adil davranmak istediğiniz bir süreç başlayacak. Anlaşmalar için fırsatlarınız söz konusu olabilir.
 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR 
 
Bu haftaya finansal konularla ilgili gündemlerle başlıyorsunuz. Eşinizle ilgili olan konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca bu dönem sizler için çocuklarla ilgili konular düşündürücü olabilir. Bazılarınız eleştirel tarzda çıkışlar yapabilir. Ruhsal ve fiziksel sağlığınız açısından gerçekçi bakış açısıyla değerlendirmeleriniz olmalı. Beklentiler, hayaller  içsel olarak sizleri zorlayabilir. Günlük işlerinizin hızla ilerlemediği haftanın ilk günleri sıkılabilirsiniz.  Hafta sonu Merkür Terazi burcu geçişiyle  daha nazik uyumlu enerjiler içerisinde olabilirsiniz. Bu dönem iş anlaşmaları gündeme gelebilir.
 
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR 
 
Bu hafta iletişiminiz bir net ve sert olabilir. Ailenizle ilgili konular veya çocuğunuzla ilgili konularda ani çıkışlar yapabilirsiniz. Eşinizin yaklaşımlarından rahatsız olabilirsiniz ve eleştirel yaklaşabilrisiniz. Bu hafta beklentilerinizi minimumda tutarak ilerlemeniz fayda sağlar. Konut alım satımları açısından dikkatli olmanız gereken bir süreç. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından çocuklarla ilgili konularda daha uzlaşmacı , daha rahat enerjiler mevcut.  Birlikte olduğunuz kimse yok ise bu dönem ilgi odağı olabilirsiniz. Yaratıcılığınızın arttığı bir dönem .
 
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR 
 
Bu hafta aile içinde ani konularınız gündeme gelebilir. İstediğiniz bir konunun , sizin beklentilerinizle gelişmediğine tanıklık edebilirsiniz. Eviniz , yaşadığınız yer iş koşullarından etkilenebilir. Bu dönem fikir ayrılıklarında duygusal yaklaşımlarda bulunmak yerine, olaylara daha akılcıl bakabilmeniz fayda sağlar. Duygusal yaklaşımlarınız sizleri yaşama karşı yavaşlatıyor.  Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından aile ilişkilerinizde daha uyumlu bir süreci işaret ediyor. Bazılarınız ev alım satım konularıyla ilgilenebilir. Bazılarınız ise ev içi tadilat yapabilir veya ev eşyası satın almak isteyebilir.
 
ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR 
 
Bu hafta çocuklarınızla ilgili konularda fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.  Haftanın genelinde eleştirel olmak yerine, daha analitik yaklaşımlar sergilemeniz gerekiyor. Akrabalarınız ile ilgili konularda ani sürprizli gündemleriniz söz konusu olabilir. Finansal konularda hareketliliğin olduğu bu dönem , attığınız imzalarda , detayları gözden kaçırmadan anlaşmalar yapın. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından iletişim ile ilgili konularda daha dengede yaklaşımlarınız olabilir. Eğitimler , seminerler , seyahatler, sosyal medya konuları önceliğiniz de yer alabilir.
 
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR 
 
Haftaya başlarken odağınız da aileniz yaşadığınız yer var. Evinizde düzen oturtmaya çalışırken, iş koşullarında girişimler yapmak için de hareketlisiniz. Finansal açıdan kazancınızın yükselmesini istiyorsunuz ve bunun için kaygı duymak yerine,  üretmek ve harekete geçmek önemli.  Gerçekçi bakış açınızı biraz daha esneterek hareket etmeniz faydalıdır. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından finansal anlaşmaların olabileceğini işaret ediyor. Bazılarınız maaş artışı için görüşmeler  yapabilir.
 
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
 
Bu dönem sizler için daha çok ön planda olacağınız, sosyal olacağınız bir dönem. Güneşin sizin burcunuzda hareket ediyor olması etrafınızda daha çok fark edildiğiniz bir süreci işaret ediyor. Ancak bu dönem ilişkiler ve ortaklıklar açısından gergin etkiler altında olabilirsiniz. İletişim kurduğunuz kişilerde ,  kendi değerlerinizi ortaya koyabilmeniz gerekiyor. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından çevrenizle iletişiminizi artırıyor. Kendi yeteneklerinizi daha çok ortaya koyacağınız, daha çok konuşacağınız bir dönem olabilir. 
 
AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR 
 
Haftaya başlarken odağınızda eğitim yayıncılık, kazançlarınız ile ilgili konular söz konusu. Bu dönem Güneşin Terazi burcunda transit ediyor olması sizler için ilişkilerle ilgili gündemlerinizi daha geri plandan takip ettiğinizi işaret ediyor. Sosyal çevreniz açısından gelişen konuları yanlış anlamlarınız olabilir. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından , içsel olarak yalnız kalmak isteyeceğiniz, kendi içinizde dengeyi bulmak isteyeceğiniz bir süreç . Bu dönem yazılar yazmak sizler açısından fayda sağlayabilir.
 
YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR 
 
Haftaya başlarken daha hareketli, enerjik ve motive olmuş hissedebilirsiniz. Bu dönem Güneşin Terazi burcunda hareket ediyor olması sizlere sosyalleşmeyi getiriyor. Arkadaş gruplarınızla daha çok bir arada olmak , onlar tarafında desteklendiğinizi bilmek sizleri mutlu edebilir. Bazılarınız bu dönem iş koşullarında yeni başlattığı gündemlerinde eleştirel yaklaşımları olabilir. İş hayatınızda kaygı duyduğunuz bir gündeminizi konuşarak çözmeye çalışabilirsiniz. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından arkadaşlarınızla bol bol bir araya geleceğinizi, fikir paylaşacağınızı  işaret ediyor.
 
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR 
Haftaya başlarken iş hayatınızda daha çok ön planda olacağınız gelişmeleri beraberinde getiriyor. Patronlarınız , amirleriniz tarafından fark edileceğiniz bu süreçte, kendinizi ön planda hissedeceksiniz. Bazılarınız bu dönem iş yerinde gurur yapmaya müsait davranabilir.  Kendi bildiğiniz doğruda inat etmek yerine ,esnek davranabilmek bu hafta önemli. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından , iş yerinizde fikirlerinizi rahatça ifade edeceğinizi işaret ediyor. Bazılarınız yeni sözleşmeler imzalayabilir.
 
KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR 
 
Haftaya başlarken odağınız da gelecek beklentileriniz, eğitim yayıncılık gibi konular yer alabilir. Bu dönem Güneşin de terazi de transit ediyor olması sizler açısından yeni şeyler öğrenme , kendini ortaya koyma ihtiyacınızı artırabilir. Yaşamınız hareketlenmeye başladığı bu dönem , seyahat planları içerisinde olabilirsiniz. Bu süreçte  uzak mesafe planlarının sizler için faydalı olduğu durumlar söz konusu olabilir. Finansal açıdan planlı olmanız gereken zamandasınız.  Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından felsefik konular, yolculuklar, uzak mesafe eğitimler anlamına geliyor.
 
BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR 
 
Haftaya başlarken çalışma hayatınızla alakalı yeni eğitim araştırmalarınız olabilir. Bazılarınız yabancılar yurtdışı gibi konularda iş görüşmesi yapabilir. Ayrıca bu dönem Güneşin terazi ye geçmiş olması odağınızın ortaklı işler veya eşin parası gibi gündemlerde olacağınızı işaret ediyor. Bazılarınız sigorta , bankacılık gibi konularla ilgilenebilir. İş konusunda sorumlulukların ağır geldiği bu süreçlerde , görev bilinci ile hareket etmeniz gerekiyor. Hafta sonu Merkür Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu durum sizler açısından psikolojik olarak eğitim araştırmalarınız söz konusu olabilir. Bu dönem iletişimsel çatışmalarınızı yönetebilmeniz gerekiyor.
 
ASTROLOJİ EĞİTİMİ- DOĞUM HARİTASI YORUMU- KUANTUM YAŞAM KOÇLUĞU SEANSLARI İÇİN İLETİŞİM
 
MAİL : nurgul.duzenli @hotmail.com
http://www.miraastrolojiakademisi.com/
TELEFON : 0 533 428 47 02
 
Nurgül DÜZENLİ
Astrolog ve Kuantum Yaşam Koçu
 
Pazar, 24 Eylül 2017 11:00

DİDE KARAŞAHİN / GÜNEŞ TERAZİ'DE

Written by

“Düşünü kurduğum her şey bir denge sanatıdır” Henri Matisse

GÜNEŞ TERAZİ'DE

Gece ve gündüzün birbirine eşit olduğu sonbahar ekinoksuna denk gelen Terazi burcunun hedefi, karanlığın ve aydınlığın birbirine eşitlenmesinin yarattığı "denge"dir.

Babil’de Terazi takımyıldızı, Akrep’in kıskaçları olarak adlandırılmıştır.

Terazi burcunun, Yunan mitolojisindeki temsili; adalet tanrıçası Themis’tir. Uranos ile Gaia'nın kızı Themis; Titanlardandır.

Zeus'un bilge tanrıça Metis'ten sonra ikinci evliliği Themis iledir. Metis'i yutarak aklı bünyesine alan Zeus, daha sonra adalet tanrıçası ile evlenir. Adaletin akıl üzerine kurulması gerektiğini söyler; bir anlamda bu sıralama…

Themis'in çocukları Haralar, doğada denge ve düzeni simgeleyen üç tanrıçadır.

İlki Eunomia; düzen ve düzensizliği, iyi yasalarla donatılmış toplumu simgeler.

ikincisi Dike'dir, hak ve adalet anlamına gelir ve üçüncüsü Eirene, barış tanrıçasıdır.

Diğer çocukları Moira'lar yaşam paylarımızı düzenleyen kader tanrıçaları olarak bilinirler. Hayat ile ölüm dengesini kurarlar.

Olympos'ta tanrılar arasındaki düzeni korur ve tüm kâinatta hakkın ve adaletin hüküm sürmesini sağlar Themis. Terazi burcu, adalet ile birlikte anılır.

Doğruluk ve adalet ancak olaylara objektif ve tarafsız bakış açısıyla sağlanabilir. Bu durum; Terazi’nin her duruma ve tarafa eşit uzaklıkta olması adaletin yerini bulmasına yardımcı olur. 
Themis; mitolojide bir elinde kılıç bir elinde teraziyle betimlenir. Terazi ile adaletin hakça dağıtılmasını sağlarken, kılıç ile yaptırım gücünü kullanır.

“Akrebin kıskaçları tanımlamasından yola çıkarsak; kılıcın Akrep burcunun klasik yöneticisi Mars'ın işleyen gücünü sembolize ettiğni söyleyebiliriz. Ancak Themis cezalandıran bir tanrıça değildir. Cezalandırma, öç tanrıçası Nemesis'in işidir.”

Mısır mitolojisinde, Themis; Maat'la karşılık bulur. Tıpkı Themis gibi Maat’ın gelen doğruluk ve adalet tanrıçası betimlemesinde, kollarında kanat ve her zaman başında bir tüy bulunur. Tüy, saflığı, doğruluğu ve gerçeği - hakikati temsil eder.

Karanlık dünyanın, yeraltının hakimi Osiris'in mahkemesinde, ölü yargılanırken Maat'ın tüyü ile ölünün kalbi bir teraziye koyulur; ölenin iyi veya kötü olduğuna böylece karar verilir. Eğer tüy ve kalp dengede kalırsa, ölü öbür dünyada sonsuza kadar yaşama hakkı kazanır.

“Terazi burcu, Akrep’ten bir önceki burçtur. Ölüm ile bağlantılı bir burçtan önce gelmesi, Mısırlıların ölüm sonrası ruhu dengeye kavuşturarak öte yaşama hazırlamalarıyla benzerlik gösterir. Bu burcun insanı, olaylara farklı yönlerden bakabilme yeteneğine sahiptir ama karar vermesi o kadar da kolay değildir.”

“Homeros'un ünlü destanında, Troia Savaşı 'nın çıkmasına neden olan Terazi simgesi Paris'in yargısı, burcun temalarını karşımıza çıkarır. Paris, Troia kralı Priamos ile Hekabe'nin oğludur.
Hekabe rüyasında bu bebeğin Troia'nın yok olmasına sebep olacağını görür ve bebeğin öldürülmesine karar verilir. Dağlık yerde ölüme bırakılan Paris, bir çoban tarafından bulunur ve yetiştirilir.

Bu sırada Zeus, su tanrıçası Thetis ile ölümlü Peleus için bir düğün yapar. Kavga tanrıçası Eris düğüne çağırılmamıştır. Eris bu nedenle oyununu hazırlar, ortaya üzerinde en güzeline yazan bir elma atar.

Bütün tanrıçalar bu elmaya sahip olmak isterler ama sonunda tanrıçalardan Aphrodite, Hera ve Athena kalır. Üç tanrıça Zeus 'tan en güzellerinin kim olduğuna karar vermesini isterler. Zeus bunu yapmak istemez, İda dağında koyunları güden Paris'in karar vermesini ister.

Tanrıçalar, Hermes'in eşliğinde Paris'in yanına varırlar. Üç tanrıça Paris' e, kendilerini seçmesi durumunda bir armağan vermeyi vaat eder. Hera onu tüm ölümlülerin yöneticisi yapmayı, Athena tüm ölümlülerin içinde en cesur ve bilge yapmayı, Aphrodite ise ona dünyanın en güzel kadını Helena'yı vermeyi teklif eder.

Paris'in karşısında üç seçenek vardır; birincisi form güzelliğini ifade eden Aphrodite,

ikincisi evlilik ve sadakati temsil eden Hera,
üçüncüsü ise akıl ve savaş tanrıçası Athena'dır.

Paris, Aphrodite'nin armağanını beğenir ve elmayı ona verir. Söylence, Paris'in bir kral oğlu olduğunun ortaya çıkması ve Sparta kralı Menelaos ile evli olan Helena'yla kaçarak, Yunanlılar ve Troialılar arasında savaşın başlamasına neden olmasıyla devam eder.

Homeros, Paris'i korkak ve savaşmaktan kaçan biri olarak anlatmıştır. Hektor ise cesaret ve yiğitlik emsalidir. Paris, Hektor'un onu azarlamasına ve Meneleos ile savaşması için zorlamasına rağmen kaçmanın yolunu bulur.

Aslında; Terazi burcu simgesi Paris'in savaşmak istememesinin nedeni huzurunun bozulmasından duyduğu korkudur. Terazi burcunun isteyeceği son şeydir bu çünkü savaşmak, uzlaşmamak demektir.

Kararsız diye bilinen Terazi’lerin söylencedeki karşılığına yeniden göz atalım:

“Paris'in seçimi, savaşa yani uyumun bozulmasına neden olmuştur. Bir şeyi seçmek demek, diğerlerinden vazgeçmek demektir.

Karar vermek, yol ayrımı demektir Terazi için. Paris, seçmek zorunda bırakılmış ve seçimini Aphrodite (Venüs)'ten yana kullanmıştır.

Onun Aphrodite'yi seçmesi, estetik, güzellik ve aşkı seçmesidir.

Terazi imgesinin, yönetici gezegeni Venüs'ün tanrısını seçmesi astrolojik açıdan da anlamlıdır.venüs; burcun yöneticisidir.

Ayrıca bu seçim, Terazi burcunun sanatçı ruhunu anlatan mitolojik bir göstergedir. Nasıl göründüğüyle oldukça meşgul olan Terazi insanı, estetik değerlere oldukça önem verir. Sanatla uğraşabilir, uğraşmasa bile resim, müzik gibi yaratımlardan zevk alacaktır. 
Çünkü yaratılan dünyada, ideal olan vardır. Bu da Terazinin istediği bir rüyadır.

Müzikteki sonsuz armoni ve uyumla, Terazi ahenkle danseder. Gerçeklerin yumuşatıldığı yerde her şey olağanüstü güzel gözükmektedir.

Terazi burcu ile ilgili diğer söylence de şöyledir:

Aphrodite'nin oğlu Eros ile Psykhe arasında geçer.

Ruh anlamına gelen Psykhe, o kadar güzeldir ki her yerden onu görmeye gelirler.

“Aphrodite bu durumu hazmedemez, oğlu Eros'tan Psykhe'yi dağda tek başına bırakmasını emreder. Fakat Eros, Psykhe'yi görünce aşık olur ve onu bir şatoya götürür.

Geceleri, kendini göstermeden onunla birlikte olur. Fakat Psykhe bu aşığın kim olduğunu merak eder. Eros'un üzerine tuttuğu yağ kandili ile onu uyurken görür.

Eros, omzuna damlayan yağ damlası ile uyanınca Psykhe'yle karşılaşır ve hemen oradan kaçar. Psykhe günlerce Eros'u arar ama bulamaz, sonunda Aphrodite'ye ulaşır.

Aphrodite ona acımasız işler verir. Eros, Psykhe'nin durumundan dolayı duyduğu çaresizlik duygusuyla Zeus'a gider. Zeus, Psykhe (Ruh) ile Eros (Aşk)'u bir daha birbirinden kopmayacak şekilde birleştirir.

Psykhe'nin zorlu yollardan geçerek Eros'a ulaşması, aşıkların yollarına çıkan engelleri aşmaları, Satürn'ün Terazi burcunda yücelmesine uygun düşen yansımalardır.”

İlişkinin gücü, kişilerin engellerle mücadele edebilmesiyle büyür ve uzun ömürlü kılınmış olur. 
Aynı şey evlilikler için de geçerlidir. Evlenen çift birbirine karşı bir ömür boyu sürecek sevgi ve bağlılık sözü vermiş olur.

Adalet ve yasaların temsili göz önüne alındığında Jüpiter; yazılı olmayan toplumsal yasaları temsil ederken Satürn, yazılı olan yasalardır.

İlişkiye Satüm'ün getirdiği sorumluluk anlayışı, yasal organlar tarafından belgelenir.

Terazi insanı aşk insanı olarak geçer ama bu ifade ideal aşkı arayan insan olarak değiştirilmelidir.

Astrolojide; Terazi, Akrep ve Yay’ı da içine alan bölümdür. Venüs’ün yönettiği Terazi’de; Satürn yücelir. Güneş’in öncü Terazi burcuna geçişi ile Sonbahar da başlamış olur. Güneş’in Kuzey Yarım Kürede gücünü yitirmesi; Satürnyen etkilerdeki zamana evrilen mevsimi de sembolize eder.

Hava elementi burçları, daha çok teoride ve ideal olanı isterler. Terazi insanı için aşk, son derece romantik ve aşk büyüsünün kaybolmadığı enstantanelerdir. Huzurunu bozacak konular, Terazi insanının konusu dışında kalır.

Terazi burcunun hayatında ilişkiler önemli bir yer işgal eder.

Bu konuyu; Yunan mitolojisindeki kahin Tiresias'ın söylencesiyle anlatalım:

“Tiresias, çocukluğunda dağda gezerken çiftleşen iki yılana rastlar; sopayla dişi yılanı öldürür ve o anda birdenbire dişi olur. 
Yedi yıl sonra gene aynı yerde aynı olayı görür, bu sefer erkek yılanı öldürmüş ve erkek olmuştur. 
Tiresias, iki cinsin bedeninde vücut bulmasından dolayı, her iki cinsi de tanımaktadır. Hatta Hera ve Zeus, onun bu bilgisinden yola çıkarak, aşkta kimin daha çok zevk aldığını tartışırken Tiresias'a fikrini sormuştur: Tiresias, kadının erkekten defalarca fazla zevk aldığını söyleyince, Hera kadınlığın sırlarını ortaya çıkardığı için Tiresias'ı kör etmiş, Zeus ise ona kahinlik yeteneği vererek yedi kuşak yaşam bağışlamıştır.”

Tiresias Terazi burcunu, çiftleşen yılanlarsa erkek-dişi gibi karşıtlıkların üretim gücünü simgeler.

“Jung, tarihte bunun tamamlayıcılık ilkesinin ürünü olduğunu söyler ve şöyle devam eder:
Ne kadar bilinçli olursak olalım, her zaman kararlaştırılamaz ve kararlaştırılmamış bilinçsizlik öğeleri olacaktır. Bu, kendi bütüncüllüğümüze ilişkindir.”

Evet; gerçekten deTerazi burcunun kafası, kararlaştırılamamış bilinçsiz öğelerle doludur.

Bununla birlikte Herakleitos'un dediği gibi her şey er geç tersine döner.

Terazi burcu önünde sonunda; iki yönü de görmek zorunda kalır. Örneğin, Terazi figürü Tiresias, hem erkek hem de kadın olmayı deneyimlemiştir.

Bir başka dikkat edilecek husus, Tiresias'ın Zeus ve Hera'nın sorusuna kadınların tarafında yer alarak cevap vermesidir.

Her ne kadar iki cinsiyeti kendi içinde birleştirmeye çalışmasına rağmen Terazi, feminen bir burçtur. Çoğu Terazi erkeğinin kadın ruhundan anlaması, ince, nazik ve kibar olması bundan ötürüdür.

“Terazi insanı karşı cinsi kendi cinsinden daha fazla anlar. Terazi kadınlarıysa içlerindeki eril ifadeyi, dişil özelliklerine karıştırarak uzlaştırma peşindedir. Burcun eril yönü, hava elementi özellikleri olan zeka ve entelektüeliteyle beslenir.

Söylence de hep akıl danışılan rolü üstlenen Tiresias aynca kör bir kahindir.

“Kör olmasının anlamı ne olabilir? Körlük, güneş ışığının girmediği dünyada içe yönelmeye neden olur. Aynı zamanda tarafsızlık ilkesini de ifade eder. Adalet tanrıçası Themis de, gözü kör olarak tasvir edilmiştir.

Bu, Terazi burcunun haklı olanı gözlemleyebilmesini sağlayacak bakış açısına sahip olmasına neden olur. Çünkü o eşitliğe inanır.

İlişkinin piridir Terazi burcu; fiziksel çekicilik onun için çok önemlidir. Şeytan tüyü sayesinde karşı tarafı kolayca etkiler ama ilişkinin devamıyla ilgili sorunlar yaşayabilir. 
Kişisel değerinin, bir diğeriyle ilişkisine bağlı olduğunu düşünecek olursa bununla başa çıkması kolay olmaz. Sizinle orta noktada buluşamadıysa kendinden ödün verecektir.

Aslında yaşadığı kaosu bir anlamda kendi yaratır. Uyum ve denge arzusu onun kimseye hayır diyememesine neden olur. Bu durum kendini ifade ederken zorlanmasına neden olur.

Buradan yola çıkara, Terazi semboliklerinin Güneş tanrılarıyla bağlantısını ön plana çıkaran mitolojik örnekler de verelim:

“Doğruluk ve adalet tanrıçası Maat'ın bir görevi, Güneş tanrısı Re'ye yolculuğunda yön göstermek ve rehberlik etmektir.

Kör kahin Tiresias, Güneş tanrısı Apollon'un tapınağında kahinlik yapmıştır.

“Tüm bu birleşimler, Terazi insanının Güneş (benlik)' ini sahiplenmesi gerektiğini anlatır.”

Güneş'in Terazi burcunda düşmesini hatırlayalım. "Hayır" demeyi bilmeyen Terazi insanı, denge kurmak, huzur bulmak ve uzlaşmak adına ödün verir.

Bu konumda, kişinin ışığı kara bir bulutun arkasına düşmüş gibidir, etrafını aydınlatamaz.

Terazi ilişkide sahte bir tatlılık, sabır ve uysallık maskesi altında kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir. Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir.

“Terazi burcu karşıt burcu Koç'un yaptığı gibi kendini ifade edebilmeyi öğrenmelidir. Bir diğeri olmadan da benliğini ifade edecek kanallar bulmalı ve benlik duygusunu "biz" olabilmek adına feda etmemelidir.”

Bilinmeyen bir dünyası da vardır Terazi’nin… Ortama uyum sağlayan, insanların içinde kolayca kendini sevdiren, iletişimi seven, nazik ve kibar Terazi insanı; üstünlük taslayabilir.

Her sağlıklı Terazi davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşmek amacı yatar. Gerilimi atmak, ortayı bulmak, sinirleri yatıştırmak için Terazi adım adım hedefe doğru harekete geçer.

“Terazi'nin kaynağı paradoks ve ikileme karşı yüksek toleransıdır. Tüm bütünlerin birbirini tamamlayan yarımlardan oluştuğunun bilincinde olmasıdır. Terazi her konunun iki yönünü de tartar. Karşıt felsefeler, karşıt seçenekler - hepsini kabul eder. Ortayı arar ve dengeyi orada bulur.

Terazi, günlük hayatta yol ayrımına geldiğinde seçim yapmak zorunda kalır. İkileme olan hoşgörüsü renksizliğe ve kararsızlığa dönüşebilir. Nezaket sığ yüzeyselliğe ve gerçek çatışmalarla açıkça yüzleşmemeye doğru çözülebilir.

Herkes tarafından beğenilme arzusu o kadar yoğundur ki, bu nedenle kim olduğu sorusunun cevabını yıllarca aramayabilir.

Konuşurken; sözcüklerini özenle seçtiği dikkatiniz çeker hemen. Bu; onun diplomatik tarafıdır ve yine uzlaşmayı anlatır. Yalnız; bunu bir stratejiyle de yapabilir.

İlişkiler bu burcun kendisini geliştirdiği alanlardır. Bu alandaki stratejisi kibarlıktır. Kibarlık bir başkasını nasıl etkilediğimizin algısıyla kısmen hareketlerimizi ayarlama kabiliyetidir ve Terazi bu hünerle doludur.

Kaynaklarının ve stratejilerinin çarpıtılmasıyla Terazi'nin gölge yönü ortaya çıkar. Akıl uçsuz bucaksızdır, iki olasılığı barındırabilir. Ancak hayat daha dar kapsamlıdır.

Duyguları işin içine katmayacağından sosyallik gerektiren iş yaşantısında başarılı olabilir.

Ancak; özgürlüğüne de düşkündür. Bu durumda karşısındaki ile arasında duygusal mesafe bırakacak ve derin ilişkiler yaşayamayacaktır.

Kararsız ve dengesiz ruh hali ile tam olarak neyi seçtiği çok belli değildir. Yine de her durumda zerafetini ortaya koymayı bilir.

Nazik ve ince Terazi; yargılarını tamamen eşitlikçi bir şekilde ortaya koyacaktır.

“Kimsenin hakkını gasp etmeden adaletin nasıl işleyeceğini yürekten bilir. Ne de olsa o, adalet ve doğruluk tanrısı ve tanrıçasıdır.”

Derin Dide

Oğuzhan Ceyhan Ders Notları
Mitolojik Astroloji ve Psikoloji - G. Bulut 
Two Essays on Analytical Psychology - Jung, C.G.
The A rchetypes and The Collective Unconcious - Jung, C.G.,
Astroloji Dersleri - B. İlhan
Sosyal Psikoloji - Aronson, Wilson, Akert

TC Oğuzhan Ceyhan Karma Astroloji Ekolü

Sayfa 1 / 14

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« October 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?