Buradasınız: HomeAstroloji

15 ŞUBAT 2018 (KÖPEK) YENİ YILI ”İYİLİK İÇİN SEBEBİNİZ OLSUN”

Merhabalar;

Bu yıl burada yayınlanan her ”astroloji yazısı” sonucunda gelen ilk danışandan alınan ücreti ”ihtiyaç haritası” na  ve ”epilepsili ve ilacını alamayan ihtiyaç sahiplerine ilaç olarak gönderiyoruz. Güzelliklerin paylaştıkça arttığını biliyor, ancak yapılanları kişileri incitmemek adına paylaşmıyoruz.

Çin Yeni yılı gibi günler , her küçük şey , her özel gün,  hatta her gün  ” iyilik için bir  sebebin olsun”.

Çin takvimine göre  4 şubat 2018 itibariyle Köpek yılına girdik, ancak Çin Geleneksel Yeni Yıl kutlamaları 15-16 Şubat arasında gerçekleşiyor. (Astrolojik olarak ve doğum haritası analizi amacıyla Çin Yeni Yılı her zaman 4. veya 5. Şubat civarında başlıyor.)

Köpek Yılına girdiğimizde ne oluyor? Bunun Anlamı nedir?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Köpek, güçlü yang Toprak ve Yin Ateşi ile zayıf  Yin Metal’in küçük bir  birleşimidir. Ateş  ve Toprağın bu kombinasyonu nedeniyle, genellikle Köpek kuru bir Dünya olarak adlandırırlar.  Yani bu yıl, bazı olaylar geniş yankı uyandıracak diyebiliriz.

Toprak elementi istikrar, güven ve sadakati temsil eder, ancak her  zaman dediğimiz gibi doğum tarihinizde görülen birleşimler, çatışmalar, kavgalar ,besleme, büyütme döngüleri , bunların doğum tablonuzdaki konumu ile hayatınızdaki alanlara etkileri değişiklik gösterecektir.

Bir örnek verecek olursak ;

Beden Elementi olarak Yang Ağaç veya Yin Ağaç iseniz , Toprak elementi sizin ‘’servet’’ alanını temsil edecektir .
Bir Yang Ateş  veya Yin Ateş iseniz , Toprak ‘’Yaratıcılık’’ alanınızı temsil edecektir gibi.

Burada önemli olan şemanızın gücü ve öğeler arasındaki genel dengedir. Erkek veya Kadın olmanız da ilişki dengenizi değiştirecektir. Beden Elementi Su olan bir kadının ilişki dengesi farklı, beden elementi su olan bir erkeğin ilişki dengesi farklı olacaktır. Aynı zamanda doğmuş olsalar bile.

Örneğin, tablonuzda çok sayıda Su elementi varsa, Toprak Köpek suya meydan okuyacağından ve çalışma moduna gireceğiniz için bu sizin için son derece yararlı olabilir.

Su elementiniz az ve aşırı Toprak elementine sahipseniz;   yöneten konumda olan toprak sizi çoğu alanda yavaşlatacak  ve grafiği negatif  moda sokacaktır.
Bu gibi çok çeşitli kombinasyonlar olup, sadece burca veya bir elemente ba

Ancak ;Çin Takvimi Yılının kutlandığı şu dönemde Çin Burçlarınıza göre bu haftalık yorumlarınız eklemek istedim.

Şimdiden ‘’Köpek Yılı’’ kutlu olsun. Negatifliklerinden olabildiğince uzak, denge ve dinginlik içinde bir yıl geçirebilmek dileğiyle.


Fare (+Su)

Hedeflerin iyi belirlenmiş olması, belirlenen yöne doğru istikrarlı bir şekilde ilerlenebilecek bir hafta olmasına izin verir. Ancak aşırı düşünme ve aşırı çalışma sizi fazla yorabilir. Biraz çalışma ve biraz dinlenme iyi olabilir. Yeterince dinlendiğinizden emin olun. Sevdiklerinizle birlikte iyi vakit geçirmek size iyi gelecektir.

 Öküz (-Toprak )

Pazartesi günü biraz zorlu geçmiş olsa da salı günü güzel duygular yükselişe geçiyor. İş yaşamınızda duygularınıza fazla kapılmamalısınız. Bayan arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Hafta ortasına doğru kararlar vermeniz gerekebilir, akıllıca kararlar vermenize yardımcı olabilmeleri için yakın arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.

 Kaplan ( + Ağaç )

Hedeflerinizin peşinde koşmanız için zamanınız bol olacak. Sıkı çalışın ve herhangi bir endişe beslemeyin. Bilgi en büyük güçtür. Ayrıca, konuşma ve yazma konularında zaman ayırabilirsiniz. . Bütçenizi gözden geçirmek ve birikim için hesaplamaları iyi yapmanızda fayda var. Hafta sonu hobilerinizle ilgili çalışmalar yapabilirsiniz.

Tavşan (- Ağaç )

Pazartesi günü küçük aksilikler, gecikmeler veya yanlış anlaşılmalar olabilir sakin kalmalısınız. Tamamlandığını düşündüğünüz bir şeyi yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz. Duygusal olarak kötü hissettiğiniz bir durum hakkında güvendiğiniz biriyle konuşun. Rahatlamak için bol bol egzersiz yapabilirsiniz. Günlük yürüyüşler, düzenli egzersiz, stres ile baş etmek için muazzam bir fark yaratabilir. Perşembe günü iş konularında sorunsuz bir şekilde ilerleyeceksiniz. Hafta sonu için güzel planlar yapabilirsiniz.

Ejderha ( + Toprak )

Çok fazla aceleci ve telaşlı bir yaşam istiyorsunuz. Bu hafta bu hız biraz yavaşlayacak.Bu yavaşlama size devam eden projeleri tamamlamak için zaman sağlayacaktır. Özel ilişkilerde, işler biraz daha karmaşık olabilir. Beğenilme ve sevilme arzunuz biraz sorun yaratabilir. Huysuzluk yapmayın ve anlaşılmadığınızı düşünüyorsanız biraz sabırlı davranın.

 Yılan (-Ateş )

Bu hafta iş yerinde ve özel yaşamınızda mantıklı önerileriniz takdir toplayacak.  Projelerinizi bitirmek için çalışabileceğiniz zamanı yaratabilirsiniz. Bu hafta herhangi bir alanda çalışmak veya bir şeyler öğretmek için harika. Kişisel veya ailevi bütçenize çok dikkat etmediyseniz, biraz dikkat etmenizde fayda var.

At (+ Ateş)

Bazen hiçbir şey yapmadan kalmak enerjiyi dengelemek için en iyi yoldur. Çarşamba günü kendini geliştirmek, kararlar almak için iyi bir gün. Cuma günü  özellikle kadın arkadaşlardan destek alabilirsiniz. Takıldığınız konularda uzmanların tavsiyelerine danışmaktan çekinmeyin. Bu hafta sonu evinizdeki tamamlanmamış işlerle ilgilenmek için iyi bir zaman.

 Keçi (- Toprak )

Sıkı çalışma, düzenli saatler en sevdiğiniz şeyler olmayabilir, ama bu hafta iyi hissetmenin tek yolu bu sistemde ilerlemek sizin için.  Üstlerinizle işbirliği yapmak ve ailenizin isteklerine saygı duymak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bir karar vermekte zorlandığınızda işleriniz belirginleşene kadar harekete geçmeyin. Çevrenizle iletişim kurmak size faydası olacak kaynaklara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 Maymun ( + Metal )

Pazartesi günü gelen huzurlu bir enerji, stresli durumları daha sakin ve güvende geçebilmenizi kolaylaştırıyor. Salı günü gerçek duygularınızı duygusal yönden yoğun bir şekilde yaşamanıza sebep olacak. Hafta içi başladığınız her projenin  çok olumlu ilerlemesi için enerjiniz destekleniyor. Bir fikir veya metaryali satma yeteneğiniz güçlü. Ailevi planlar veya finansal düzenlemeleri Cuma günü dikkatle gözden geçirin. Bu hafta sonu duygularınızı iyi bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.(İçinize atmayın)

 Horoz ( – Metal )

Pazartesi küçük ayrıntıları düzenlemek için iyi bir gün. Salı günü iç güdüleriniz, güçlü hisleriniz zarar verici olabilir ,biraz sakin olmanızda fayda var. Eski arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanlar sizi dengede tutuyor.Bunu arada bir yapmalısınız. Cuma, mali açıdan destek görebilirsiniz. Araştırmalarınızı yapın ve uzmanların tavsiyelerinden isteyin. Cumartesi günü çok istekte bulunabilir ve etkinizi fark etmeden başkalarına hakim olabilirsiniz. Bu Pazar, yakın arkadaşlarıyla rahatça eğlenmek için şanslı.

 Köpek (+ Toprak )

Pazartesi kendinizle baş başa kalıp,kendinizi  anlayabileceğiniz bir gün olacak. Kıskançlık ve bir anlık düşünceyle  yoğun duygusal tepkiler vermemeye özen gösterin. Bazen her şeyin kendiliğinden oluşmasın izin vermek en iyisidir. Finansal fırsatlar, seyahat ve eğitim planları için cuma günü çok verimli olabilir.  Cumartesi günü isteklerinize ve bu istekler doğrultusunda atacağınız adımlara dikkat edin. Bu durum biraz sorun yaratabilir. Pazar günü arkadaşlarla yemek yemek ve eğlenmek için güzel bir gün olabilir.

 Domuz (- su )

Bu haftaya kendinden emin ve kendine güvenli bir şekilde başlangıç yapabilirsin. Kendiniz için yeni şeyler yapmak,  yeni şeyler denemek için doğru bir hafta. Ailenizle aranızda güçlü bir bağ var. Ancak kendinize kişisel bir bütçe oluşturmadıysanız, bunu yapmanın tam zamanı. Para akışı için uygun bir hafta ancak nasıl yönettiğiniz çok önemli.

 Detaylı bir analiz almak ve/veya  günlük,aylık yorumlarınızın dinlemek; ilişki,iş,kariyer, maddi durum ve şans dönemleri gibi bilgilerinize ulaşmak isterseniz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. dan bize ulaşabilirsiniz.

 Sağlıklı,mutlu, huzurlu, keyifli, dingin ve sakin bir yıl olsun.

Her anınız bilgelik, idrak ve sevgi dolu; her küçük şey , her özel gün  hatta her gün ” iyilik için bir  sebebiniz olsun”.

 

Burcu ERİM DURAL

Sifa Sanatları

 
Bu hafta gökyüzünde gerçekleşecek olan güneş tutulması etkilerini ,ve bu haftanın kısa değerlendirmesi ile astrolojiyi  sevenlerle paylaşmak istiyorum.14 şubat ta sevgililer gününün enerjisi de bu haftayı hareketlendirdiği gibi ,16 şubat ta tamamımızın hayatını değiştirecek durumlar sözkonusu.Bireysel olarak ekonomik anlamda biraz darlanacağız .O yüzden harcamaları minimuma ,ihtiyaçlar hariç indirmekte fayda var.
 
KOÇ BURCU
 
  7 Ağustos 2017 deki  ay tutulmasından (Dolunay) bu yana yaşamınızda neler değişti ? Bunun ikinci raundu için  sonuç odaklı birçok gelişme kapınızda. Yalnız savaşmayı seven koç lar bu kez ,ruh ekibine ihtiyaç duyacaksınız.Çünkü altyapısını oluşturduğunuz çalışmalarınız  için ekip le hareket etmeniz dahilinde maddi ve manevi kazanımlar için fırsat olacak. Her zaman büyük düşünen koçlar ,bu kez büyük değil en iyisini düşünüp hareket etmelisiniz. Toplum üzerinde güçlü bir etki yaratmaya ne dersiniz ?
Ya  da günlük en düşük çevresel  etki ile  insanların hayatlarını geliştirmek istemezmisin ? Doğru kişilerle hareket etmek , başarınızın en önemli  anahtarı olacak. Güncel teknolojiyi kullanarak ,yazılım ve dijital pazarlama stratejilerini geliştirerek varolan işinizde büyüme geliştirebilirsiniz.
Tutulmanın etkilerini 15 gün öncesinden yaşıyor olmalısınız.Hesapta olmayan bazı ödemeler canınızı sıkmış olabilir .Ama 14 şubat sevgilier gününde  oldukça hareketli olacaksınız..sahne sizin. 16’sındaki Güneş tutulması gelecek beklentilerinizi yenilemenizi gerektirebilir. Ancak kararlarınızda aceleci davranmamalısınız.
 
 
BOĞA BURCU
  Bu yıl hayatınızda maddi anlamda çok şey değişti değilmi ? Özellikle Ağustos ayı tutulmalarından sonra…İş yaşamınıza daha profesyonel sarıldınız. .. Ne olursa olsun, bu tutulmadan sonra etrafında çok daha netlik  kazandıracak durumlar oluşacak..sahneye  hızlı bir şekilde giriş yapar gibisiniz. Ama rotanızı dikkatli belirleyin. Zor ama  ilham verici hedefler belirleyin! Şimdiden  başladığınız herşey yılın ikinci yarısı itibari ile tamamen şekillenecek... Hedeflernizi i aklınızda tutun ama gündeminizde esnek olun. Konuşmalarınız bu  güneş tutulmasında  beklenmedik enerji altında şaşırtıcı ve heyecan verici bir sonuç haline gelebilir!
14 şubat valentine s gününde sanırım zodyağın en romantiklerinden biride sizler olacaksınız..Tabii evde olmak isterseniz o ayrı.Çünkü birçoğunuz spor salonlarından anca çıkabilecek.
 
İKİZLER BURCU
 
Hala Detaylarlamı  uğraşıyorsunuz ? Kendinize bir süredir yükleniyorsunuz…güneş tutulması  dokuzuncu evinizi güçlendirecek. seyahat etmek ve araştırmalarınızda çok geniş bir ağ yakalayacaksınıız… medya projeniz  ya da  bununla ilgili bir iş görüşmeniz var mı ?  yayıncılık ,medya gibi konularda  girişimci olup  bu tür misyonlar için güçlü bir enerji oluşum için hazırlanıyor etrafınızda. Bazı İkizler tekrar akademik eğitimler alabileceği gibi , spirütüel alanlarda kndini geliştirmk isteyen ikizlerde bir guru dan rehberlik alabili.Uzun süredir mistik bir yeri ziyaret etmek isteyenler bu tutulma ile birlikte o mistik diyarların kapısı onlara açılaca.
Dünyaya  birşeyler öğretmek için geldiniz…  O müfredatı haritalamaya başlayın…   beyin fırtınası yaparak ,soyut olanı somut yapımlara dönüştürebilirsiniz..
 
YENGEÇ BURCU
Bu hafta KOVA  burcunda meydana gelecek olan tutulma sizi  finansal konularda  eşinizin ya da ortağınızın maddi koşullarında oluşan  ani değişikliklerle karşılayacak. Sizin dışınızda gelişecek bazı olaylar canınızı sıkabilir.Özellikle tutulma sonrası sistem sizden biraz daha dikkatli davranmanızı beklediği gibi ,iş ve çalışma koşullarınızı tekrar gözden geçirtecek.. Banka ve hukuksal mevzularla ilgili gündeminizde akılcı olun.Tabii 14 şubat valentine s gününde sevgi ve aşka bakış açınız da beklentileriniz  artabilir..'' SONSUZA DEK MUTLU OLALIM '' sözü ters tepebilir, zira bu evrede duygusal dalgalanmalar yaşayıp ,kendinizi huzursuz ve karamsar hissedebilirsiniz.Alkole dkkat sevgili yengeçler.
ASLAN BURCU
 
Tutulma zodyak ta karşıt burcunuzda gerçekleşecek olup , bazı fiziki kararlar almanıza sebep olabileceği gibi ,evlilik ,ortaklıklar gibi konularda   esnekolmanız ve ona göre plan yapmanız önemli.İş ve çalışma , sağlık ve hizmet koşullarına dikkat etmelisiniz. B u tutulma açıkçası hayatınızda bazı bitişleri gerçekleştirecek.Tutulma sonrası , yeni oluşumlar  var ancak  riskli işlerde dikkatli olunuz…Risk alınacak bir dönem değil ,fikirlerinden  etkilendiğiniz kişi ve durumlar içinde önümüzde ki  koşullar dengesiz ..
Huysuz mu  huysuz ya da kolay sinirlenirsin bu dönem  hissedebilirsin .Aşk a hasret aslanlar  "beni kalbimden vur " diyen aslanlar ,aşka kendini adayan  ama bir tatili özlemi de duyan nadir aslan lar için bu plan  çok düşük görünüyor. lüks bir otel odası  ve şampanya ve  gümüş tekerlekli bir  araba üzerinde oda servisi….evet muhteşem görünüyor…Ama şansı fazla zorlamamakta fayda vardır.Sevgililer gününde tüm bunlar gerçekleşemese bile arkadaşlarınız ile olmakta sizleri mutlu etmeli.
 
BAŞAK BURCU
 
 
 Güneş tutulması iş hayatınıza  ve çalışma koşullarınızı tekrar gözden geçirmenizi gerektiriyor. Zamanı iyi kullanmalısınız. Sağlık konularında, anilikler gündeme gelebilir.Ev iş arasında denge kurmakta zorlanacağınız ,çocuklarınız ile ilgili gündem de buna dahil olacaktır.  2018 yılına büyük umutlarla girmiştiniz.Ve bu tutulma ile ilgili , daha çok  şeyi arzu ediyorsunuz .Deneyimlerinizi  iyileştirmek adına  bir dizi kararlar vermenize rağmen uygulamada bazı sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz.Spontane yaşayacağınız bazı durumlar da büyük sürprizlere gebe.
 
TERAZİ BURCU
 
Şanslısınız …. Bu  hafta, burçlar içinde en parlak Sevgililer Gününü siz geçirebilirsiniz.En iyi aşk filmini çeken yönetmen edası ile dolaşacaksınız. tiyatro yönetmeni gibi düşüneceksin ....
Bu hafta  gerçekleşecek olan Güneş tutulması özellikle sevdikleriniz ile ilgili  ilgili konulara temas edecek.aşk hayatınızla ilgili beklenmedik güzel gelişmeler var.. Sadece risk arz eden  konularda daha dikkatli olun. Ailenizi ya da evinizi  ilgilendirenönemli bir  konuda bitişler yaşayabilirsiniz.
 
AKREP BURCU
 7 ağustos'tan beri ailede  huzursuz olan akrepler ..Ay tutulması ile birlikte  4. evinizde bazı değişiklikler yaptı. Hassas ruhunun  bir sığınağa ihtiyacı var.. Bu, güneş tutulması hayatınıza yeni ayın yeni penceresiyle geliyor ve altı ay bir pencereden bakarak sığınaklarınızın  ihtiyaçlarını  anlamanızı sağlayacak.. Valizinizi toplayıp   daha uygun bir şehir bulmaya hazır mısınız ?
Soru şu ?
Ailenize yaklaşmak mı ..yoksa onlardan uzaklaşmak mı? Jüpiter 10 ekimden bu yana sanki bulunduğunuz yerden sizi kaldırmak ister gibi.. Ne olursa olsun, mantıklı ve duygusal düşünmeniz denge için verimli. Kadınlarla çalışmak ya da aileye ait bir iş kurmak bu  tutulma,ile birlikte  ofis alanı açmanızı gerektiriyor.Tabii  ,bunların hiçbirini aceleye getirmek zorunda değilsiniz...
 Güneş tutulması hem iş hem de eve ait konularda  hızlı değişiklikler getiriyor.Ailevi konular, toprağa ait  bitişler ve başlangıçları veriyor. işle  ilgili görüşmelerde sıkışıklıklar yaşayabilir zamanla yarışabilirsiniz. Kardeşlerle ilgili konularda zorlayıcı etkiler verdiği gibi harcamalarınızda ve sevdiklerinizle ilgili konularda daha gerçekçi olmalısınız.
 
YAY BURCU
 
Güneş tutulması özellikle  yakın çevrenizle  kardeşlerle ilgili konularda ani değişiklikler  getirecek gündem oluşturacak.Yalnız ağzınızdan çıkan kelimelere  özen göstermelisiniz. İşiniz ile ilgili harcamalarınızda  aceleci davranmamalısınız. Daha çok bitirilmesi gereken konuların üzerinde durmalısınız.Tutulma sonrası çevresel değişiklikler gündeme gelebilir. 7 ağustos'tan beri ikinci kez,   tutulma üçüncü evinizi harekete geçirecek. Güçlü  ortaklıklar için açılış yapıyorsunuz.Yalnız, ekipsiz bir çalışma epey  yorucu oldu . Bu  ne bir zayıflık belirtisi  ne de bir başarısızlık. Aslında genişlemenin ,büyümenin işareti.  Bu hafta ekip ruhu  için en içten rolünüzü oynamaya  başlayın. Ekibinizde ki iş arkadaşlarınız ,komik, akıllı, anlayışlı ve aynı zamanda da kontrol ederken bağımsız  ama iyi çalışan insanlar olacak ..Görevleri paylaştırırken ;Herkesin sorumlulukları ne olacak? Karı nasıl paylaşacaksınız ? Bunlar önemli sorular !!!Çünkü ,Tutulmalar kaotik olabilir, bu yüzden hiçbir şeyi şansa ya da el sıkışmaya bırakmamalısınız.. Hukuksal süreçte Avukatınız   bir kontrat hazırlasın. Eğer insanları işe almaya karar verdi iseniz…
OĞLAK BURCU
 Güneş tutulması ekonomik anlamda   bütçenize ait bazı gelişmeleri gündeme taşıyacak.. Yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz.Karar alırken aceleci davranmamalısınız. Tutulma sonrası yaşamınızda  yenilikler, anilikler geliyor.
Sevgililer gününde sizleri yavaş emin adımlarla ,ilerlerken görüyorum.Plansız hareket etmediğiniz ortada .Ancak çalışma programınızı sıkı sıkıya doldurdu  iseniz ,evde yenilecek bir yemek bile sizi keyiflendirecektir.Yeter ki sevdikleriniz yanınızda olsun.
 
 KOVA BURCU
Level atlamaya hazırmısınız sevgili kovalar !!! Evet 2017 birçok açıdan zor oldu.Ama  2018  de planlarınızın gerçekleşmesi hızlanabilir.Siz daha farkına varmadan   "çılgın küçük fikrin" bir ekol yaratabilir.  Beklenmedik birçok şey yaşadınız yakın  zamanda .Geçen Ağustos'ta yaşamınızın  "gölgesinde" bir şey kaldı ise derinlerde olay  vb  ..bu aynı zamanda yeni bir şeyin ortaya çıkabileceği boş bir alanı da doldurmak için hazırlandı.. Geriye dönüp baktığınızda o günden bu güne bir bilinç sıçraması yaşadınız. Bunu  kavrayabilirsiniz ve kendinize ödül olarak güzel bir şey vermeye hazırlanın. Güneş tutulması, dikkatinizi geleceğe çevirirken kendiniz için en iyi adımlardan birini atarak başlayın, herkesin hayaline uymasada , hayallerinizi  gerçekleştirmek için kendinize borçlusunuz. Ve kalbinizin  arzusunu ortaya çıkarmak için  güçlü, altı aylık bir süreciniz var.Tutulmanın etkilerini önümüzdeki günlerde fazlasıyla hissedeceksiniz. Bu dönemde ani değişiklikler gündeminizi rahatsız edebilir ancak yeniliklere adapte olmakta zorlanmayacaksınız. Haftanın ilk günlerinde özellikle sabırlı olmak gerek. Elde olmayan nedenler yüzünden kısıtlanma söz konusu olabilir.
 
BALIK BURCU
Ruhsal açıdan daha hassas olacağınız süreçtesiniz.  Sağlığınıza  daha özenli yaklaşmalısınız.Gelecekle ilgili iş planlarını gözden geçirip tamamlamak daha doğru olacaktır. Transit  Venüs  aşkta ve gruplar içinde  daha sempatik ve şanslı olacağınız dönemdesiniz.Endişelerinizi azaltın ya da yok edin ,hayallerinizin yolunu temizleyin .
Halının altına attığınız  o şeyleri temizlemek için bir eyleme geçmelisiniz.Eğer süpürmeye  nereden başlayacağınıza   emin değilseniz, ilk tuttulma ya geri dönüp o sürece bakmalısınız.Kimbilir bu tutulmanın hediyesi size bir peri masalını yaşattırmaktır. Artık yaşamınızın   dizginlerini elinize almaya ve oyunun bir sonraki aşamasına geçmeye hazırlanmalısınız.. Bu bir sanatsal  yeteneğini   yaratıcı  fikirlere dönüştürmek için bir stüdyo kurmak olabilir. yoga ve sağlıklı beslenme uygulamaları bir guru yanında eğitim, tekrar sevmek için kalbinizi açmakta olabilir.SEMRA ÜRE İLE ASTROLOJİ

 Bireysel danışmanlık için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. dan ulaşabilirsiniz.

16 şubat 2018 saat 00: 05 de Kova burcu 27. derecesinde bir Güneş tutulması - Yeni ay yaşayacağız. Bu tutulma Saros 150. seriye ait 17. tutulmadır.
Kova burcundaki tutulmanın Okült tabanlı Kabalistik Astrolojide Galaktik Noktası, Menaqael / Khepu ( Cimeies) isimli Kerubim Lordlarına aittir.

Kerubim Sac ayağından ,Zodyak Derecesi : 25-29 derece Kova Şedidül Quvva( Güçleri şiddetli ) olan Gabriel yani Cebrail' in tesiri altında olup bu tutulmanın vibrasyon alanı , yer yüzünde aklın ve bilimin , öz güven ve öz farkındalık ile yükselmesi ile bağdaşır. Bu diğer yandan şu demektir ; Tutulma her ne kadar Kova ve Aslan aksında olsa da karakteristiği ve iç nüvesi Ay' ın tesiri altında ve Su elementine aittir. Daha hassas, sevgi ve ilgi bekleyen bir ruh haline girebiliriz. Her nevi dileklere ulaşacak vesilelerin de gün yüzüne çıkmasına tanıklık edebiliriz.

Psikolojik ve fiziksel süreç ; insanlıkta hücresel ve dna düzleminde de ' L TYROSİN 'adlı amino asidinin fazlaca salgılanacağı da bir süreç olduğundan uykusuzluk ve uykuya dalamama , stres gibi problemlerin de yaşanacağı bir süreçtir. Bundan dolayı uykusuzluk çekenlerin, lavanta, yasemin çaylarını yatmadan önce almaları ya da gerekirse , 5htp, melatonin takviyeleri kullanmalarını öneririm. Bununla birlikte, duygusal patlamalara, gıda zehirlenmelerine , tansiyon , eklem , kemiklere dikkat ! Yorucu egzersizlere 5 gün ara verin ,hafif ve izotonik egzersizler, keyif verici faaliyetlere daha çok vakit ayırın. Diğer yandan, boşanmalarda artış, yol ayrımları, yer değişiklikleri, ameliyatlarda artış( kritik ameliyatları bu dönemde önermiyorum)

Toplumsal süreç ; liderler ve toplum önündeki kişilerin skandal bir şekilde gözden ve çaptan düşmeleri, iç yüzlerin ortaya çıkması, arkadan iş çevirenlerin su yüzüne çıkması, maddi imkanların gözden geçirilmesi , ek destek sağlanması, iş yerinde taciz, mobbing gibi sorunların artması ve bu işlemi yapanlar hakkında sert ve radikal kararların oluşması, ölümlerin can yakması gibi İnsanlığın enerjisinin dönüşüme uğramasına neden olacak tesirler oluşabilir. Ancak , Uranüs' ün bilinç üstünde yeni bir oluşa doğru geçmesi ile birlikte toprak elementlerinin ve bilhassa öncü grupların sırtındaki yüklerin hafifleyeceği , krizli ve inişli çıkışlı durumlarının rahat ve tatmin edici koşullara bırakmasına da az bir zaman kaldı...

Tüm bu veriler ile birlikte , Kerubların mizacı sert,adaletli , dönüşme yanlısıdır. Çevrenize yardım etmeyi ihmal etmeyin, hayvanlara yiyecek su ikram edin. Daima olumlu ve yapıcı olmaya çalışın bu dönem . Hayat şimdi tercihinizi daha çok gönlünüzün sesini dinlemenizden yana kullanmanızı isteyecektir. Hoşunuza giden ne varsa hayata geçirmeye gayret edin. Kendi merkezinize girin, kendinizi merkezde tutun.

Onur Güven

Kaynaklar; 
Rabbi Moshe Cordovero / Rabbi Simeon / Rabbi Yehuda Ashlag eserleri.
Aleister Crowley - The Equinox of the Gods 
Eliphas Levi - The Doctrine and Ritual of High Magic

Resim ; Paolo Matthiae. Geschichte der Kunst im Alten Orient, Die Grossreiche der Assyrer, Nuebabylonier und Achameniden, 1000-330 v. Chr. Stuttgart. Theiss. 1999. ISBN 3-8062-1437-9)

Pazartesi, 12 Şubat 2018 05:05

DİDE KARAŞAHİN / TUTULMA SONRASI

Written by

 

Tutulmanın beraberinde; MARS - NEPTÜN karesinin etkili olduğu bir hafta. Ayın 17’sinde bu etkinin daha da kuvvetleneceğini göz önüne alarak;

Gıda ve ilaç zehirlenmeleri, alerjik reaksiyonlar, bağımlılık yaratan maddeler konusunda dikkatli olalım. Bilinçsiz ilaç ve özellikle antibiyotik kullanımı konusunda hassas davranmak yerinde olur; hoşumuza gitmeyecek sonuçların ve görüntülerin tetiklenmemesi adına.

Dalgınlık, davranışlarımızda dağınıklık, aldanma, aldatılma… Merkür’ün anaretik derecesini de dikkate alırsak – zihinsel süreçlerimizde- ve kafamızda bir tuhaflık hissi de gelişebilir.

İklim koşulları özellikle salgın hastalıkların artışına çok müsait.

Venüs’ün beraberinde, tutulma sonrasında hafta sonu Patron’da Balık iklimine doğru ilerliyor. Neptünyen etkileri baskın hissedeceğiz. Depresif durumlara yatkınlık gelişebilir.

Neptün bu; sağı solu belli olmaz… “sislerin ardından ne geliyor” ayırt etmeye çalışırken, nereden yediğimizi anlamadığımız yumruk etkisi verir bazen. Geç anlarız, geç çözeriz ne yaşadığımızı…

Dide Karaşahin

Cumartesi, 10 Şubat 2018 19:55

MAHİZER BAĞIŞ / 15 ŞUBAT GÜNEŞ TUTULMASI

Written by

15 Şubat’tan 16 Şubat’a girerken gece yarısı 27° Kova burcunda parçalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Ay’ın, Güneş ile Dünya arasına girerek, Güneş’in bir kısmını kapatması ile oluşan tutulmadır ve ülkemizden seyredilemeyecek.

Ay tutulmaları bizi duygusal ve psikolojik etkilerken, Güneş tutulmaları daha bedensel ve maddesel etki verir. Tutulma etkisi 6 ay olup, herkesin natal haritasına göre yansımaları olacaktır. Yeni aylar başlangıç enerjisi taşırlar, Güneş tutulması ise yanında olan Ay düğümleri nedeniyle kadersel başlangıçları gösterir. Hiçbir gezegenin retro olmaması gelen enerjilerin pozitif olacağı, fakat Transneptünlerin retro olması ise bizlerin atılım yapmaya cesaret edemeyeceğini gösteriyor. Yani un var, şeker var helva yapmaya kimse yanaşmıyor gibi.

Oysa son yılların belki de en iyi açıları olan tutulması diyebiliriz. Hiçbir gezegen retro durumda değil ve Ay Menzili; Saadüssuud. Çok olumlu olan bu menzilde, dileklerin gerçekleşeceği aynı zamanda başlanılan işlerin bereketli olacağı bildirilmiştir. Yeni başlangıçlar için gayretli davranılabilir.

Tutulma 3. Dekenatta ve Venüs etkisinde gerçekleşeceği için; para konularını, patlamaları, uçak kazaları ve hava saldırısı olaylarını gündeme getirebilir. Tam 1 ay öncesi etkisiyle ülkemizde ve dünyada uçak kazaları meydana geldi.

Merkür ve Juno kavuşumlu bu tutulma, aradığınız aşkınız ile iletişim kurulabileceğinizi, bunu da sosyal medya üzerinden veya teknolojik ortamlarda bulabileceğinizi gösterir. Tabii haritası uygun olanlar için ruh eşini bulmayı da sembolize eder.

Tutulma dönemi ani kararlar almamakta fayda vardır, zira Kova burcu bağımsızlığı temsil ettiğinden sebepsiz yere ayrılıklar yaşanabilir. Özgür olacağım, özgür olacağım diye ani refleksle eşimizden, işimizden, ailemizden ayrılıp sonra pişmanlıklar yaşayabiliriz. Daha sağduyulu olup, iyice düşünüp, tutulmadan birkaç hafta sonra nihai kararlar almak sağlıklı olacaktır.

Uranüs tutulmaya olumlu açılarla destek veriyor, bizler için fırsat kapıları aralanıyor diyebiliriz. İnternet üzerinden iş kurabilir, para kazanabilir, hayalinizdeki aşkınızla sıra dışı bir ortamda tanışabilirsiniz.

Venüs- Satürn arasındaki güzel açı iyi niyetle, gayretle çalışmanın mükafatının olacağını, Jüpiter ise tutulmaya kare açıyla, hiçbir şey emeksiz olmaz der gibi. Çaba sarfedin, fakat İlahi Sisteme güvenmeyi de unutmayın derim.

Genel olarak teknolojik yenilikleri vurgulayan bir tutulma, tutulmaya yakın yerdeki Hygeia astroidi de sağlık konusunda buluşları özellikle vurguluyor.

Mars 2. evde ve Neptün’e kare; para kaybı, inanç istismarı ile para kaybı, internet üzerinden dolandırıcılık, sahte alkolle uyuşturucu veya ilaçla zehirlenmeler,  deniz kazaları veya sudan gelecek ziyanlar olarak düşünülebilir.

Ülke haritamızın 9.evine denk gelen tutulma ile üniversiteler, akademisyenler, eğitim camiası, ülkemize gelen yabancılar ile ilgili gelişmeler yaşayabiliriz. Açık düşman evimizde transiti olan Plüton ile Satürn, bizler için zor günler sinyali veriyor. İki düşman ülke müttefik olup canımızı yakabilir, komşu ülkelerle gerginlikler artabilir.

Tutulma bütününe bakılacak olursa; Kova-Aslan aksında devam eden tutulmalarda sona yaklaşılıyor. Genel olarak toplumsal bazda olayların tetiklendiği, sıra dışı kabul edilen her şeyin olabileceği, sosyal medya üzerinden protestoların olabileceği, halkın kitlesel olarak tepkiler verebileceği, patlamaların, hava taşıtlarının, uçak kazalarının gündeme gelebileceği bir tutulma.

Tutulmaların genel etkisi bunlar olsa da aslolan kendi natal haritamızla birleştirip bakmaktır. Tutulma esnasında; tercihen kapalı bir alanda doğal taşlarla meditasyon yapabilir, tutulma günü mavi renkte giyinerek pozitif enerji çekebilir, gümüş takılarla enerjinizi dengeleyebilirsiniz, cam bir kap içine bozuk para koyup bereketi çekebilir, çekmece dolap ve çantalardaki fazlalıkları ayırabilir, sadaka verebilir, dua edebilir, gönüllü olarak karşılıksız hayır işlerinde çalışabilir, evimizi adaçayı ile tütsülüyebilir, Peygamber Efendimizin sünneti olarak  Küsûf  Namazı kılabiliriz.  Tutulma etkisi geçtikten sonra, tuzlu su ile duş alıp auramızı temizlemekte fayda vardır.

Mahizer Bağış

http://www.astrolojigundemi.com/15-subat-gunes-tutulmasi/

Pazartesi, 05 Şubat 2018 18:57

BURCU ERİM DURAL / ŞUBAT 2018 ÇİN BURÇLARI

Written by

 

Çin Takvimine göre 2018 ”Toprak Köpek” Yılına 4 Şubat itibari ile girdik. Daha önceki yazımda da bu yılın getireceklerini anlatmıştım. Ancak bu yazımda tam anlamıyla ”Toprak Köpek” yılının etkilerini gördüğümüz Şubat ayının enerjilerinin Çin Burçlarına etkilerine bir göz gezdirelim istiyorum.

Neydi bu yılın en temel getirisi; bir taraftan bağımsızlık ve kendine güven arzusu, cömertlik baş gösterirken, diğer yandan sadakat, dostluk ve arkadaşlık içerdiği gibi bu alanlarda her bir burcu farklı şekillerde sınıyor. Eğer zıt bir burç ve/veya elemente sahipsek bu durumlarla ilgili sıkıntı ortaya çıkarabiliyor. Bunlarla birlikte, 2018 yılı enerji, sezgi ve öngörüyü geliştirme alanı açmanıza yol gösteriyor.

2018 Toprak Köpek Yılının Şubat ayı Çin Burçlarına etkileri ;

FARE 

(1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)

Çin Astroloji tablolarına  göre, ”Fare” burcu insanları daha önceki aylardakine göre bu ay daha mantıklı davranışlarda bulunacak. Daha önce olduğu gibi dürtüleriyle davranıp  huzursuzluğa kapılmayacak. Bunun yerine daha istikrarlı ve daha sakin olacaklar. Bu ay iş, kariyer ve zenginlikleri iyi seviyede olacak endişe etmelerine gerek yok. Bu ayı sağlıklı, zinde geçirebilmeleri için fiziksel egzersiz yapmalarında büyük fayda var. Bu ayın ”Fare” burcu insanlarına mesajı: “sakin kal ve aklının ve iç sesinin dengesini bul, her şey yolunda” 

ÖKÜZ

(1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)

Bu ayın en can alıcı noktası ”Öküz” burcu insanlarının iş ve kariyer alanlarındaki şansı. Tam zamanlı işlerinden elde ettikleri sabit maaşlarının yanı sıra  ek gelir elde edebilecekler. Yaptıkları herhangi bir çalışmaları, projeleri gayet iyi sonuçlanacak. Ve sağlıkları için endişelenmeleri gerekmiyor. Aşk hayatlarına gelince kadınlar Şubat ayında yeni erkek arkadaş edinebilir, varsa partnerleriyle ilişkileri iyiye gidebilir. Erkeklerinse ilişkilerini istikrarlı bir şekilde sürdürmeleri için biraz çabaya ihtiyaçları var.

Bu ayın ”Öküz” burcu insanlarına mesajı: “şansını iyi kullan ve elindekilerin kıymetini bil.”

KAPLAN

(1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)

Şubat 2018’de Kaplan burcundakiler dikkatli olmalı. Ailevi konular ve ilişkilerindeki bazı ufak değişimler, gelişmeler kafalarını karıştırabilir. Çoğunun meslektaşları ile uyumlu ilişkiler kurması olası. Aşk hayatına gelince, iletişim eksikliği yüzünden birkaç tartışma ve yanlış anlama olabilir (Kelime seçerken sakin ve dikkatli olmanızda fayda var). Bu ay sağlığınıza daha çok önem verin diyebilirim, özellikle aşırı yorulup, aşırı çalışmaktan kaçının.

Bu ayın mesajı; “güzel, sakin ve naif iletişim her kalbin kilidini açabilir.”

TAVŞAN

(1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999)

Şubat 2018 Tavşan’lar finansal açıdan çok dikkatli olmanızı öneriyorum. Para kaybı yaşayacağınız yatırım ve yatırım oyunlarından kaçınmanızda fayda var. Bu ay çok önemli bir karar vermekten kaçınmalılar. İlişki durumlarınızda aşırı iniş çıkışlar yok. İyi bir ilişki için birkaç fırsat karşınıza çıkabilir. Şans sizden yana.

Bu ayın mesajı; kazanmak için koşmaya gerek yok, şans en doğru zamanda sizin yanınızda olacaktır. En büyük özelliğiniz olan şevkatinizi yaymanın zamanı geldi.

EJDERHA 

(1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000)

Ejderha burcundakiler bu ay  iş baskısı altında olabilirler. Kariyerinde bu ay için aşırı ilerleme, terfi vb olamayabilir. Bunları kazanabilmek için normalden biraz daha fazla çalışmanız gerekecek. İşten gelen baskılar, sevgi ilişkilerini ve sağlık durumunu etkileyebilir. Bu nedenle dinlenmenin bir yolunu bulmaları gerekir.

Bu ayın mesajı; hayat sadece kariyerden ibaret değil, kendine biraz vakit ayır ve tüm coşkunla gökyüzünün tadını çıkar. Bu hayat senin, kıymetini bil.

YILAN

(1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001)

Bu ay her şey ”Yılan” insanları için biraz daha iyi olacak. Kariyerinizde, her zamanki gibi sıkı çalışmalı ve ellerinde tuttuklarının ötesine geçmeye çalışmamalılar. Birikimlerini arttırabilmeleri için iyi bir dönem. Sağlıklarını korumaya devam etmek için fiziksel egzersiz yapmalılar.

Bu ayın mesajı: elindekinden fazlasını isteme; bugün bu kadar olmasının bir sebebi olmalı. Öyle değil mi?

AT

(1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002)

Bu ay ”At” burcu insanlar için  karmaşık sorunları çözmek  bazen zorlaşabilir. Ani görevler veya iş içeriğindeki değişiklikler onları şaşırtabilir. Sakinleşmeli ve her şeye daha dikkatli bakmalılar. Aşk hayatlarına gelince, partnerleriyle istikrarlı bir ilişki kuramazlar (çünkü asi bir yapıya sahipler) ve zaman zaman tartışmalar meydana gelebilir. İletişimi doğru kullanmak, aşk hayatlarındaki şanslarını değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Bu ayın mesajı; özgür ruh, aşk hayatında mutlu olmak istiyorsan biraz daha yavaş koşmalısın.

KEÇİ

(1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003)

Bu ay Koyun/Keçi  insanlarının iş ve kariyer hayatları dengeli bir hal alacak. Sabit maaşları dışında ek gelir beklenebilmesi için daha fazla enerji harcamalılar. Bekarlar gerçek sevgiyi bulduğunu hissedebilirler. Bu noktada, kadınların bir ilişkiye girme olasılığı daha yüksek.

Bu ayın mesajı; evren boşluğu sevmez dengeli olduğun her yerde  yaşam sana gülümsüyor.

MAYMUN

(1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004)

”Maymun” burcu insanları Şubat ayında, kariyer ve sevgi alanlarında büyük rahatlama ve şansa sahipler. Rahat bir çalışma ortamına sahip olacaklar ve meslektaşları ile iyi geçiniyorlar. Aşk hayatlarına gelince, bu ay aşk için çok iyi bir ay. Erkeklerin ruh eşlerini bulmaları oldukça mümkün. En önemlisi de tembel zihniyetini atabilmeleri için günlük yaşamlarında egzersiz yapmaya devam etmelidir.

Bu ayın mesajı; sakinleyen zihninde her şey mükemmel. Sakinleş ve sevgiyi hisset.

HOROZ

(1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005)

Şubat ayı ”Horoz” burcu insanlar biraz zorlu geçebilir. Kariyerleri ile ilgili sıkıntı yaşıyor olabilirler. Çünkü meslektaşlarıyla iletişim kurmada zorlanıyorlar.Bu ay çok ön plana çıkmak yerine daha geri planda kalıp sakince işleri ile ilgilenmeleri uygun olacaktır.

Bu ayın mesajı; her zaman kendini savunmana gerek yok. Zamana bırakırsan yaşam senin yerine seni savunacaktır. Susmayı öğrenmelisin. Evren senin yanında.

KÖPEK

(1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006)

Şubat ayı ”Köpek” burcunda doğmuşlar içinde çok büyük şans taşımıyor. Ancak yeni şeyler öğrenmek ve görüş alanlarını genişletmek için fırsatlar karşılarına çıkabilir. Öte yandan, birçok zorlukla karşı karşıya kalmaları ve aşırı baskı altında kalabilirler. Bu faktörler, bu işaretle doğan insanların motivasyonlarını düşürebilir. Olumsuz duygularını bertaraf etmeleri için sosyal faaliyetlerde bulunmalarını önerebilirim.

Bu ayın mesajı; yaşam büyük bir denge içerir. Bazen iyi olmadığımız şeyler bize en iyisini getirir. Bekle ve evrenin güzel hediyelerine hazır ol.

DOMUZ

(1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007)

Şubat 2018 ”Domuz” burcu kişilerin kariyerlerinde birkaç değişiklik olabilir. Görevleri severek yapacaklar ve eski görevlerinden ayrılmak istemeyebilirler. Bu süreçte sakin olmalı ve işlerini yavaş yavaş adım adım bitirmelerini öneririm. Aşk hayatlarına gelecek olursak biraz sakin kalıp ilişkilerinin gidişatını sakince izlemeli ve partnerinin önerilerini değil kendi kalbini izlemeliler.

Bu ayın mesajı; yenilik ve tazelenme iyidir. Yeniye yer aç.

Genel olarak burçlar genel anlamda kaderiniz ve yaşam yolunuza dair bazı ipuçlarını gösterir. Herkesin parmak izinin ayrı olması gibi; aynı gün, yıl ve saatte doğmuş kişilerin aynı kaderi taşıması olanaksızdır. Bu sebeple her harita kişiye özel, kişiye has bilgiler ve yollar barındırır. Sizde kendi yol haritanızı daha geniş kapsamlı okumak ve hayat amacınızı bulmak isterseniz;

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Keyif, sağlık ve huzurla

Burcu ERİM DURAL

 

 

 

Ay ile Güneşin kavuşumu en güçlü astrolojik olaylardan biridir.

Ankara saatine göre 16 Şubat 00.05 de gerçekleşecek olan Kova' da kısmi Güneş  tutulması yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir enerjiye sahip, Ay menzili ile uyumluluğu bu hali güçlendirmekte…

Ay Saaddüssuud menzilinde, yeni girişimler için uygun bir süreç, niyetlerin tezahüründeki başlangıç enerjisi olarak, dileklerin gerçekleşmesi adına olumlu zaman kalitesi… Bu olumlu etkiyi daha da yükseltmek için Ya Raafiu esması 600 kez zikredilebilir.

Yaklaşık 19 yıllık döngünün bitip yenisinin başladığı süreç, geçtiğimiz daha doğrusu 18 yıl 11 aylık döngüyü hakkıyla yaşayabildiysek, yüksek bağlangıçlar yapmak için fırsat dolu yeni bir döngü söz konusu. Tersinde aynı konuların tekrarı olasılığı güçlenmekte.

Kova Güneş tutulmasında sabit nitelikler ağır bastığından  en yüksek olasılıklı, tek bir noktaya vurgu yapmak, yeni başlangıç yapılacaksa odağın bu hareket planı olması, ya da süregiden mevzu her ne ise onu güçlendirmek üzerine gücü sabitlemek en faydalı yaklaşım olur.

Zihin kalitesi olarak farklı , yenilikçi fikir , projelere güç kazandıracak, belki de hayatımızın hiç değilmemiş alanlarına değecek etkiye sahip… O güne kadar düşünmediğimiz alternatif yollara, çözümlere, projelere, hayat yollarına daha açık hale geliyoruz bu tutulma ile. Ticarette daha orijinal kollara bakış atma, farklı fırsatlarla makas değiştirme de söz konusu…Daha çok olumlu anlamda ani , beklenmeyen değişiklikler, gelişmeler de yeniye açık olma kafasını destekler nitelikte.

Süregiden ilişkilerde sabitlenmek, daha sağlam temellere oturtmak adına destekleyici açılar söz konusu, eğer ilişkinizin sürmesi, devamlılığı niyeti içinde iseniz bu tutulma yeni bir fırsat sunmakta.

Özellikle 1 yılı aşkın süren birliktelikler, evlilikleri güçlendirmede etkili, aynı zamanda derin bağlılığı sağlayabileceğiniz eşi bulmak için de fırsatlar sunmakta.

Alternatif tıp sistemlerinde öne çıkma, yeni gelişmeler, daha yaygın kullanılması gibi konuları içerdiği gibi tıp, sağlık konuları da bir süre bir üst oktavda  gündemimizde kalacağa benzer.

Her ne kadar yenilikçi, atılımcı enerjileri barındırsa da, cebindeki parayı temkinli değerlendir, balıklama atlayışa geçme ,sinyali de vermekte, olasılığı en yükseğe oynamak daha verimli olacaktır.

Yıldızların rehberliği yolunuzu aydınlatsın.

Devrim Dayıoğlu

Kova ve Aslan Tutulmaları Üzerine Sıradışı Bir Öngörü Yazısı

Son 6 ay - 1 yıldır Kova ve Aslan burçlarında tutulmalar yaşıyoruz ve bu yaz da yaşamaya devam edeceğiz. Güney ay düğümü kova burcunda, Kuzey ay düğümü ise aslan burcunda. Kova burcu her türlü teknoloji, elektrikli aletler, bilgisayarlar, hava yolları, astroloji, toplumsal konular, gruplar, dernekler, egoyu başkaları için feda etme ile ilgilidir.

Şimdi kova ve aslanda yaşadığımız bu tutulmalar 1 yıl içinde bitecek. Yukarıda saydığım konu başlıkları ile birlikte astroloji ilmi de artarak gündeme gelmeye devam edecek. Daha sonra 2020 yılının sonlarına doğru hem Satürn hem de Jüpiter (Ki ikisi de zaman yöneticisi ve çok önemli gezegenler) Kova burcuna geçecek ve şu günlerde Kova ve Aslan burcunda yaşadığımız tutulmaların derecelerini tetikleyecek. Teknoloji ve astroloji daha da ilerleyecek. Ve 2024 yılında Pluto kova burcuna geçince teknoloji ve astroloji zirve yapacak.

Ne olabilir bu teknolojiler? Uçan arabaların yaygınlaşması, deri altlarına çip yerleştirilmesi, kendini kontrol eden arabaların çoğalması, robot teknolojisinin yaygınlaşması, kağıt paraların yerini dijital paraların alması, hologram teknolojisinin kullanılması, astrolojinin ilerlemesi ve yaygınlaşması, üniversitelerimizde astroloji bölümlerinin açılması vs.

Bu yazımda daha çok astrolojinin gelişimi, doğum haritasının buradaki konumu, doğum haritamıza göre imtihanlarımız, seçimlerimiz, alın yazımız gibi konular üzerinde duracağım ve yazımı da ayetler ile destekleyeceğim.

Doğum Haritası Nedir?
Önümüzdeki yıllarda insanlar çocukları doğduğunda nasıl ki nüfus cüzdanı çıkariyorsa, o şekilde de doğum haritalarını çıkarttıracaklar. Çocuğunun daha iyi bir doğum haritasına sahip olması için hamilelik yılı ya da günü seçecekler. Doğum saatinin belirlenmesi ve haritanın iyileştirilmesi için sezaryen saatleri özenle seçilecek. Kadın Doğum Doktorları ile konuşmalar ve anlaşmalar yapılacak. (Diyeceksiniz ki bu kadere müdahele değil midir? Bunu yapabiliyorsanız, Allah bunu da sizin kaderinize yazmıştır. Nasıl ki 1000 yıl önce böbreği iflas eden biri ölüyor, şimdi ise böbrek nakli ile kurtulabiliyorsa, farkındalığı olan ve kaderinde olan kişiler, çocuklarının doğum haritalarına da müdahale edebilecekler.)

Peki doğum haritası nedir? Tam ifadesi ile doğarken bize verilen matematik problemidir. Ve Allah tarafından bizden bu problemin çözülmesi istenmiştir. Tabi ki bu problem tek katmanlı değildir. Bir ağaç gibi bu verilen problem katmanlara, dallara ayrılmıştır. Problemin karmaşıklığı ya da kolaylığı doğum haritasındaki gezegenlerin birbiri ile yaptığı açılara bağlıdır. Doğum haritanızda yani doğarken elinize verilen matematik probleminde 60 ve 120 derecelik açılar çoğunluktaysa, sizin probleminiz farklı, doğum haritanızda 45, 90, 135, 150, 180 derecelik açılar çoğunlukta ise size verilen problem daha farklı demektir. . Haritasında 60 ve 120 derece açıları çoğunlukta olan kişilerle, haritasında 45, 90, 135, 150, 180 derece açıları çoğunlukta olan kişilerin imtihanları farklı olacaktır.

Burada haritanızdaki gezegenlerin düştüğü burçlar, gezegenlerin retro yani geri harekette olup olmaması, aileniz, ailede yetiştirilme tarzınız, öğretmenleriniz, genleriniz, doğduğunuz ülke elinizdeki doğum haritasının alt katmanlarını oluşturacaktır. Tabi ki bu faktörler de doğum haritanızın alt katmanlarına farklı renkler ve desenler katacaktır. Yoksa hemen hemen çok benzer doğum haritası ile doğan tek yumurta ikizlerinden bir Türkiye'de biri de Amerika'da büyütülse muhakkak ki yaşamları farklı olacaktır. Problemin her katmanı bizim imtihanlarımızdır. Matematiksel dille konuşursak bu problemlerin içinde türev, integral, matris, determinant, fonksiyon, kombinasyon, permütasyon, polinom, karmaşık sayılar vs. olarak ifade edilebilir. Bu matematiksel ifadeleri günlük hayattaki problemlere çevirirsek onlar da şunlar olabilir: hastalıklar, fakirlik, çocuklar, egomuz, özgüvenimiz, öfkemiz, tembelliğimiz, çalışkanlığımız, yalancılık, doğru sözlülük, zenginlik vs.

Bize verilen her şey bir imtihandır.

Doğum haritamızdaki 60 ve 120 derece gibi iyicil açılar mesela. Ne olabilir? Zengin olabilirsiniz. Güzel olabilirsiniz. Çok zeki olabilirsiniz. Çok çalışkan olabilirsiniz. Müthiş bir sporcu yeteneğine sahip olabilirsiniz. Harika bir yazarlık yeteneğiniz olabilir. 
Bunları iyiye ve insanlık faydasına kullanırsanız, doğum haritanızı çözmüş, imtihanı başarı ile geçmişsinizdir. Size verilen zenginliği ya da yeteneği olumlu ve insanlık yararına kullanmazsanız, imtihanı kaybettiniz, problemi çözemediniz demektir.

Doğum haritanızdaki 45, 90, 135, 150, 180 derece gibi açılar da zorlayıcı açı dereceleridir. Bunlar neler olabilir? Fakirlik yaşayabilirsiniz. Engelli doğabilirsiniz. Özgüven sorunları yaşayabilirsiniz. Savaşlarda zarar görebilirsiniz. Tembel olabilirsiniz. Korkak olabilirsiniz. Obur olabilirsiniz. Şişman ya da çok zayıf olabilirsiniz. 
Haritasında bu tür açıları fazla olanların imtihanı ve problemi de bu sorunlarla uğraşmak ve çözmeye çalışmaktır. Bu sorunlara karşı pes etmek ve isyan etmek de yine imtihanı kaybettiğinizi, doğum haritanızı çözemediğinizi gösterir.

Bakın Bakara Suresi 155. Yüce Allah ne buyurmaktadır:

''Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.''

Demek ki kader çizgisinde bizim 'SEÇİM' şansımız var. Yani ne kadar zorlu ya da farklı bir doğum haritası ile doğarsak doğalım SEÇİM şansımız var. 'SEÇİMLERİMİZ', çevremiz, ailemiz, yaşadığımız ülke, genlerimiz bizi biz yapan bir sentezin elemanlarıdır.

Demek ki neymiş, doğarken elimize bir matematik problemi, yani doğum haritası veriliyormuş. Bu problemi çözebilmemiz , 'SEÇİMLERİMİZE, çevremize, ailemize, yaşadığımız yere, genlerimize' bağlıymış.

İşte astroloji bilmek, doğum haritasını bilmek, doğuştan size verilen ve çözmeniz istenen problemi öğrenmenizi sağlar.

Doğum haritanızı bilmiyorsanız, hayatınız boyunca hiç görmediğiniz, bilmediğiniz bir matematik problemini çözmeye çalışıyorsunuz demektir. Karanlık bir odada yürümek gibidir hayat.

Peki doğum haritası bizim karakterimizi, kişiliğimizi nasıl etkiler?

Anne rahminden çıktığımızda, gökyüzündeki gezegenlerin manyetik tesirlerinin karışımı ile oluşan manyetik enerji (doğum haritamızın enerjisi) ölene kadar bizi etkilemektedir. Ve bu daha çok beynimizin etkilenmesi ile olmaktadır. Bu enerji girişi muhtemelen 'alın' bölgemizden olmaktadır. Ve bundan dolayıdır ki kader çizgimize 'alın yazısı' da denmektedir.

Hud Suresi 56. ayette şöyle buyrulmaktadır:

''Ben gerçekten, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a tevekkül ettim. O'nun, alnından yakalayıp denetlemediği hiç bir canlı yoktur. Muhakkak benim Rabbim, dosdoğru bir yol üzerinedir (dosdoğru yolda olanı korumaktadır.)"

Astroloji Hz. Ali'nin ilmidir. Astroloji İdris Peygamberin, Muhyiddin-i İbn-i Arabi'nin, Mevlana'nın ve birçok İslam alimin ilmidir.

Güneş sisteminde, Samanyolu Galaksisinde ve diğer galaksilerde yaratılan gök cisimleri boşu boşuna yaratılmamıştır.

Enbiya Suresi 16. ayette 'Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.' buyurulmaktadır.

Bu ilmi, bu gezegenleri, bu yıldız sistemlerini, bu Dünya'yı, hayvanları, bitkileri insanları, astroloji bilen bu peygamber ve alimleri yaratan Allah'ın, yarattığı bu ilmin sönüp, kaybolacağına izin vereceğini sanıyorsanız çok çok yanılıyorsunuz.

Gelecek teknolojinindir. Gelecek Astrolojinindir.

Kova çağına hoş geldiniz.

Mehmet Cengiz Küllük
TC Oğuzhan Ceyhan Astroloji Akademisi

 
31 Ocak 2018 Çarşamba Merkür gününde ,Aslan burcu nun 11 derecesinde önemli bir ay tutulması yaşayacağız.
Ay ve Ceres tutulma esnasında kavuşumda olacaklar.
Ay kadınları ve geleneksel anne modelini temsil ederken , Ceres bağımsız kadınları ve modern anneliği vurgular.
Yalnız yaşayan anneler ve çalışan anneler üzerinde yoğunlaşacak olan tutulma, yalnız yaşayıp ,çocuklarının sorumluluğunu tek başına alan anneler gerçekten süpersiniz.
Genel olarak kadınların hakları ve özgürlüklerini ele alacak olan tutulmada ,  bu konu ile ilgili sosyal tartışmaları ve bu aşamada  siyasi tartışmaları, ebeveynlik tarzları, vesayet hakları, doğum izni, çocuk bakımı ve eşit ücret gibi hükümetin alacağı kararlar üzerinde olacak.
Normal bir dolunay dan daha  güçlü olan ay tutulmaları , ilişkilerde ki samimiyeti , ev ve aile gibi konularla  dikkatimizi o bölgelere odaklandıracak.Özel  hayatımızla ilgili güçlü bir etki barındırmasıyla beraber yakın ilişkilerimizde objektif ve dengeli bir bakış açısı geliştirecek.
Kendi ihtiyaç ve niyetlerimizle yakın  temas halinde olacağıımız  için, kaburgaya neden olan herhangi bir ilişki dengesizliğini  de açıkça göreceksiniz.
Özellikle ay tutulması ile ...Ay ın gökyüzünde ki görüntüsü ile  duygularımız yeniden canlanacak.
Ve  son altı aydaki duygusal krizleri ortadan kaldıracak.
 31 Ocak ay tutulması 7 Ağustos 2017  de ki ay tutulması ile başlayan tutulma evresinin sonunu işaret ediyor..
Bu  tutulma aşaması 15 Şubat 2018'de ki  güneş tutulmasını ve 12 Temmuz 2018'de ki  güneş tutulmasına kadar sürecek.
Tutulma yengeç  Takımyıldızında ve  iki sabit yıldız arasında gerçekleşecek.Sabit  yıldız Aselus Australis ile  Yengecin  pençelerinde  olan sabit yıldız Acubens.
Astrolojinin “yukarıda olan ,aşağıda da oluyordur'' ilkesine  inanıyorsanız, bu tutulma Aslan burcundan ziyade  daha çok  bir Ay  yengeç  tutulması gibi hissedilecek.
Yengeç  takımyıldızının  evinde olan bu tutulmanın   çok güçlü olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.  yengeç kuralları  işleyecek tabiiki ,ev, aile, anneler, konfor alanımız olan bu bölgelerden sınava tabii tutulacağız.
Duygusal, derin , sezgisel ve hassas olacağımız sürece girdik. Daha fazla şefkat göstererek sevdiklerimize  ve sorumluluklarımızı ele alacağız.Hayırsever ve teşvik edici olup ihtiyacı olana yardım etmeliyim duysal cömertliğini yaşayacağız.
 
Bakire bir tanrıça olan  ceres bağımsız bekar kadınları  ve tek ebeveynlikleri simgelerken ay ile kavuşumunda ….Aynı zamanda , tahıl tanrıçası olarak,  bitkiler ve gıda , hasat, doğal kaynaklar ve büyümekte olan çevresel faktörlere de dikkat çekecek
Karşıt kutuplar tek çatı altında nasıl birleşecek bakalım…
Geleneksel anne modeli mi , farklı olan anne modeli mi …
Birçok kadın, çalışmayıp ,ihtiyaçları eşi tarafından karşılandığı için halinden memnundur. Ancak, bir kısımda  kendi paralarını kazanmak için daha fazla özgürlük ister. Bazı kadınların hakları da   kocaları, aileleri, eşin ailesi  ve dinsel motiflerle  kontrol edilerek reddedilir..
Bazı kadınlar da sosyal statü  ya da sosyal güvenlik eksikliği nedeniyle yalnız bir anne olmaktan ve bu yüzden ayrılmaktan korkarlar.
Bazı muhafazakar dini kültürlerde ve ülkelerde, kadınlar boşanma sonucu ya da yanlış erkeği sevmekten dolayı  işkenceye  ve cinayete maruz kalırlar.
Tutulma  siyasi bir konu olarak ;  ebeveynlik stillerinin düzenlenmesi ile her iki uç ta aydınlanacak.
Muhafazakar hükümetler , yalnız yaşayan ,çocuğu olan kadınları sosyal mühendislik yaparak cezandırırken , Evlilik sözleşmesi, doğum izni, çocuk bakımı ve eşit ücret hakkında, siyasi ve yasal tartışmalar gündeme oturacak.
Başa çıkmak zorunda kalacağımız bir diğer kutup ise ... ... çocukların ortak vesayeti. Bir ayrılık  sonrası  taşınmaz mallar  ve mali paylaşımlar  üzerinde olan anlaşmazlıklar,denge bulma adına  her iki taraftan da bazı tavizler verdirttirecek. Aile hukuku mahkemelerinde annelik hakları üzerinde kadınların avantajlı olacağını belirtmek isterim..
 iş ve aile arasında bir denge bulmak başka bir konu olarakta karşımıza çıkacak.
Ay Tutulmasında Neptün ;
Bizleri  duygusal ,duyarlı yapacak. Çok fazla duygu veya çelişkili içsel  karmaşa ve  gerginliğin artmasına neden olabilir.Bu gerilim artmaya devam ederse ya birşeylerden  kaçmak zorunda kalacak ya da ermiş edasıyla bu enerjiyi bükme gücünüzde olacak.
Bağımlılıklarımız arttığı gibi , bulaşıcı hastalıklar ,  veya zehirlenme nedeniyle sıkıntılı bir süreçte başlayabilir.
Zihinsel anlamda ,Paranoya ve şüphe, güvensizlikler , ilişkilerin   zehirlenmesine de  yol açabilir.
Hatta dedikodu, skandal, ihanet, kayıp ya da hayal kırıklığından  muzdarip olabilirsiniz.
 Kadınların hak  , özgürlük  ve yaşam koşullarına  dikkatimizi vereceğiz.
Ebeveynlik ,aile ve toplumdaki kadınların rolleri ile ilgili hayatımızda, bu iki  kutupları düşüneceğiz.
Eğer doğru dengeye sahip olup olmadığınızı  görmek için bu konuya   dikkatle bakmak zamanınız gelmiştir.
Aile ve iş, çocuk ve kariyer ya da kendinize bakmak ve başkalarını beslemek arasında denge.
Ülke olarak yeni bir zam dalgası içinde olacağımızı belirtir,bankacılık sektöründe bazı krizler gündemde olacağı gibi ,piyasalarda ani dalgalanmalar söz konusu .
 Ruhsal bir devinim yaşayacağınızdan ,alışverişi abartmamak önemli .Maddi sıkıntılar biraz yoracak önümüzde ki ay itibari ile .Birbirine yakın olan bu tutulmalarda ; inanç sisteminize göre ritüelller yapabilirsiniz .
Uzun lafın kısası ;
sevgili kadınlar ….son olarak
Doğru dengeyi bulmanın anahtarı   kendinize ve inanç sisteminize güvenmekle olacaktır..
Kadının kadını rakip görmediği , birbirinin hakkında dedikodu yapmadığı ,diğerinde ol anın diğerini kıskanmadığı
Huzurlu bir yuvaya sahip olmak için de kadın ve erkeğin duruş ve nizamına dikkat etmesi gerektiğinide belirtelim.
 
Gökler rehberiniz ,kalbiniz iman dolsun
 
SEMRA ÜRE ile ASTROLOJİ

2018 En Büyük dolunayı 

31 Ocak’ta, 150 yılda bir olan Süper Mavi Ay’ı (Dolunay) görebileceğiz. Bu diğer Dolunaylardan çok daha güçlü ve farklı bir enerjiyi yayacak. Peki bu Dolunay’ı bu kadar değerli kılan şey ne? Bu Çin Astrolojisinde kaderin değiştirilemeyen hikayesini barındıran ‘’Göksel ‘’ kaderin ( her kişide ayrı ) ana hikayesinin gözleyebileceğimiz durumları ortaya çıkarır. Bu dolunay,  üç büyük göksel olayı içerisinde barındırır.

Süper Mavi  AY (Dolunay)

Ben ilk dolunay çalışmamı yapmaya başladığım 2012 yılında bu muazzam enerjinin ne kadar güçlü olduğunu anlatabilmek adına uygulamanın adına ‘ALTIN AY’olarak değiştirmiştim.

Şimdi Eğitmenlerini yetiştireceğim bu çalışma ‘’sadece idrak edip, bir ritüel değil içtenlik ve şükür ile yaradana minnetle ’’ ilerlemeyi içeriyor.

Dolunay, olgunlaşma, serbest bırakma, şifa verme, kutlama, topluluk ve doruk noktasını belirtir. Dolayısıyla, birçok kavim Dolunay döneminde hasat ve doğurganlık ritüelleri düzenlemiştir. Tıpkı gel-gitleri oluşturduğu gibi, Ay istesek de istemesek de bedenin içinde var olan sularını yönetir. Bu durum, gün be gün değişim gösterirken, Dolunay zamanında suların kabarması ve coşması gibi duyguların yüzeye çıkıp sizi kontrol edebilmesi halinde kendini gösterebilir.

 

”Bu elementel bir durum değildir.”

Eskilerin bir sözü vardır;

 “Ayın yenisinde yapılan işten hayır gelmez”

“Dolunayı bekle, bereketini gör”

“Ayın yenisinde olur börtü böcek, eskisinde olur börek çörek”

“Kesme odunu ay büyürken, kırk koyunu küçülürken”

Her elemente sahip kişi bu durumdan etkileNEcektir.

Ayın bedene ve tüm çevreye olan etkisi olumludur. Olumsuzluk hissediyorsak mutlak bir dengesizlik vardır. Bu dengesizlik hali ile oluşan kendinize hizmet etmeyen olumsuz duygular, korkular ya da enerjileri serbest bırakmanız için bir fırsattır  ‘’Dolunay’’ .

Bu, başkalarının olumsuz tutum, düşünce ve görüşlerini, ayrıca dünyada varolan duygusal ağırlığı da içerir. Bu Dolunay, Dünya’ya olabildiğince yakın olacağı için, içsel benliğiniz üzerinde daha güçlü bir etki yaratacak. Ve dengesizliğiniz olan duyguları ve davranışları tetikleyerek ruhsal duyularınızı harekete geçirecek.

MAVI AY

Bu Dolunay’ı daha da nadir kılan şey, Enerjisinin olağan üstü düzeyde olmasıdır. Yalnızca bir kez “Mavi Ay” da gerçekleşen bu ay enerjisi, güçlü serbest bırakma mesajını daha da güçlendirir. (6 ay boyunca tekrar edeceğimiz çalışma için bu enerjilerle Ocak sonrası da  şubat ve mart  aylarında büyük çalışmalar yapacağız.)

Bilinçaltı düşüncelerinizi, duygularınızı ve korkularınızı bir anda yüzeye çıkmasını bekleyin. Bilincinizin altında köpüren herhangi bir şey, yukarı ve dışarı çıkarken kendini gösterebilir ve bu büyük duygusal patlamalar yaşanabilir ( heyecan,tutku,korku,endişe vb).

Bu güçlü kozmik olay, içsel gerçekler gölgelerden ışığa doğru ilerledikçe büyük dönüşüme neden olabilir.

AY TUTULMASI

Son olarak, 31 Ocak Mavi Ay Tutulması 31 Mart 1866’da (150 yıl önce) olmuştu. Bir sonraki 31 Aralık 2047 tarihine kadar gerçekleşmeyecek. Bizler gibi değişim ve dönüşümü gözlemleyenler için  Ay ve Güneş tutulmaları her zaman önemlidir çünkü bedenimizdeki ve çevremizdeki enerjileri arttırır.

Bunlar, “gölge benliğiniz” içerisinde gizlenmiş ve sıkışmış halde bulunan enerjik püf noktalarını temizlemek için kozmik uyandırma çağrılarıdır. Kısacası ‘’2018 yılında sizi aydınlatmayan ne varsa onlardan vazgeçin’’  cümlesinin güçlü bir hatırlatıcısıdır.

BU NADIR ENERJİ den faydalanmanın 5 YOL’u

Tutulma olayının dalgaları şimdiden enerjitik olarak zaman, mekan ve olay açısından kendini gösteriyor. Bu nedenle bu enerjini getirdiği şey için kendinizi hazırlamanın zamanı geldi. İlerlemenize büyük fayda sağlayabilir. Ancak bunları alabilmek için teslim olmaktan ,değişmek için kendi gerçeğinizi bulmanız ,benliğinizi onurlandırmanız ve gerçek dediğinizle ilizyon olan arasındaki çizgide yürümeyi öğrenmeniz gereklidir. Bu  6- 12 aylık sezonun enerjisiyle yakından bağlantı kurmanıza ve bu sene hayatınızı Ay’a bırakmanıza yardımcı olacak 5 güçlü uygulamadan sadece 1 ini anlatıyorum.

1.YÖNTEM

Bu yöntem çok teferruatlı ve ihtişamlı değil. Ancak yapılması en zor uygulamalarımızdan bir tanesidir. Dolunay gecesi sakin bir yere geçip kendinizle bir müddet başbaşa kalın. Sonrasında sadece ve sadece kendinize gerçeğinizi söyleyin. Gerçeğinizi ve aslında var olanı yazın. Siz kimsiniz? Kendinizle ilgili yazdıklarınıza bakın iyi ve kötü hissettiren var mı? Kötü hissettirene bakın. O sizin yalanınız mı? yoksa gerçeğiniz dışarıda görülmesini istediğiniz mi?

Bu inanılmaz derecede ender rastlanan Dolunay enerjisi, iç hesaplamayı, gerçeğinizi konuşmanızı ve gerçekte kim olduğunuzu iddia ettiğinizi söylemenize izin vermeyecektir. Bu enerji tüm arzularınızı, yargılarınızı, korkularınızı ateşleyebilir. Bu ‘’Dolunay ‘’ kendinize gerçeği söylemezseniz kendi enerjinizin azaldığını ve üşüdüğünüzü hissedebilirsiniz. Kendi egonuza göre değil gerçeğe göre davranın.

Burcu Erim Dural

Yöntemlerin devamı ve eğitim bilgisi için;

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sayfa 1 / 17

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?