Buradasınız: HomeARŞİVANNEYİ ALIP KABUL ETMEK / AYGÜN AKMAN

ANNEYİ ALIP KABUL ETMEK / AYGÜN AKMAN

Aklımıza gelebilecek her hastalık, o organdaki dokular içindeki hücrelere yerleşmiş milyonlarca mitokondrinin yeterli enerjiyi üretememiş olmasındandır.

Mitokondriler sadece anneden gelir! Anneden gelen yumurtada pek çok mitokondri vardır.

Spermde ise neredeyse hiç mitokondri yoktur. Enerji elde etmek işinde- yani pilimizi sağlamada - babamızın pek fonksiyonu yoktur diyebiliriz.

Eğer biz anneyi kabul etmiyorsak ya da anneden yeterince alamıyorsak, ondan aldığımız mitokondrilerin de çok sağlıklı bir biçimde işlevini yapması mümkün olmaz. Ve dolayısıyla o organda yeterince enerji üretemez bu da organın çalışamamasına ve akabinde hastalanmasına sebep olur.

ATP bizim enerji birimimizdir. Sonunda ATP elde etmek için yeriz. Çünkü ATP hücrelerin ve vücudun enerji için kullandığı ana yakıt birimidir. Tamir, üreme, saçımızın uzaması dahil her şey ATP harcanarak yapılır. Ve aldığımız besinlerin mitokondride enerjiye dönüşmemesi bize kilo olarak döner. Mitokondride hiç ATP üretilmemesinin diğer adı ise ölümdür.

Bize hayat veren anneyi olduğu gibi kabul etmek, ondan aldığımız mitokondrileri kabul etmek, sağlıklı olmayı kabul etmektir. 
O halde sağlıklı bedenlere sahip olmamız için anneyi verdiği hayat için onurlandırmak ve verdiğini sevgiyle almak yapacağımız en basit ve en temel şey.

Aygün Akman

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
primi sui motori con e-max

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?