Buradasınız: HomeARŞİVAKIL FİKİR FİLAN... / DEVRİM DAYIOĞLU

AKIL FİKİR FİLAN... / DEVRİM DAYIOĞLU

 

Malum gündem belli…

Ay gününde Ay Kova’da iken tutulma ve 21 Ağustos’ta Güneş tutulması.

Bir dönemin bitişinin ilk işaretini, bayrak sallayarak gösteren Şubat ayındaki tutulmalardı.  Güneş tutulması ile  bir 17 yıllık döneme giriş yapacağız. Elbette bu geçiş süreçleri , maddenin katılığında, zamanın esirliğinde kendini gösterecek.

Bugün geçmişin sonucudur. Şimdi yapacaklarımız, niyetlerimiz, düşüncelerimiz yarını şekillendirecek; yarın, bugün olduğunda yine bir sonuç yaşamış olacağız. Dolayısıyla bugünü değiştiremeyiz. Bugünkü olduğumuz noktanın niteliği ile aramız nasıl değerli olan tek gösterge bu.

Ne kadar , ne yaptıysak 1999 Güneş tutulmasından beri , sonuçlarını yaşama dönemindeyiz.

Ne ektiysek, onu biçeceğiz . Bu zaman kalitesi içinde daha büyük planın içinde, müthiş bir ağa dahil olarak yaşadığımızı, kontrol ettiği zannı içinde olan zihinlerin yıkımına şahit olacağız.

Devletler, yönetimler, halklar, toprak , parayla olan ilişkimizin bile değişeceği zamanlara tanıklık yapacağız.

Karanlığı ile barışabilen bilinçler, bu tutulma döneminden sonra daha farklı bir bilinç halinde olacaklar. Karanlığını öteleyen, baskılayan, yüzleşmek yerine bildiği ezberin dışına çıkmak istemeyenler için ise sert koşullar  söz konusu…

Kabul edebilmek, en başta kendimizi bu iklimde çok değerli. Dönüşüm teslimiyete teslim olmadığımız sürece zorlamaya devam edecektir. Kabul paketinin en önemli dayanağı sorumluluk almakla başlar. Hiçbir durum, kişi ne tümüyle olumlu yanları ile ne de tümüyle olumsuz yönleri ile gelir… Yaşadığımız, deneyimlediğimiz her olay içinde artı ve eksi kutuplar iç içe durur, artı ve eksiye bakış açısı tamamıyla bizim zihnimizin nasıl işlediği ile ilgilidir yani bakış açısıyla…

Hayatın hazırlığı olmaz, hazırlık yapmak için çabalayan zihin korku içindedir, yaşadığı zannı içindedir. Bilinmeyene yelken açtığımız  bu dönem, insanlığın diğer dönemlerinde olduğu gibi ufak bir anekdot olarak kalacak.

Sistem bizi ergen bilincinden yetişkin bilincine erişmek için elimizdeki, tutunduğumuz bütün değerleri alaşağı ediyor, kendi gücümüze sahip çıkabilmemiz için, başta kadınlar olmak üzere… Çoğumuz elimizden oyuncakları alınmış çocuklar gibi olduğumuz yerde ağlamaktayız, ama buraya kadar.

Ve son söz, akıl kullanılmak içindir, başkasının aklından akıp gelen fikirler kiralıktır, kendi iç sesimizi dinlemeyi öğrenmek için ideal fırsatlar var, görebilene…Akıldan da özgürleşmeye doğru !!!

Tutulmalar işlevini yapsın , bize yaşamak düşsün. Gönüllüyüz.

Devrim Dayıoğlu

 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
primi sui motori con e-max

Sosyal Medya

Yazı Takvimi

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

REVOLUTIONARYFIRE

Kendimden bile hala sakladığım hangi devrimlere sahibim ?